Skocz do zawartości

Rozmowa przy kawie (2)


 Udostępnij

Rekomendowane odpowiedzi

1 minutę temu, Afryka napisał:

Może i tak, ale świeże nie jest. :trele:

Ja tylko stosuję się do uwag Krolowej Szteli . W pracy nie wychodzę przed szereg. Nigdy! :d O ile poczucie własnej wartości mam w górnej granicy, o tyle nie lubię udowadniać, że jestem lepsza od innych. Niektore żony, tez swoim mężom wieczorem robią kanapki do pracy na rano i wszyscy zdrowi są :d , oraz wyspani.

  • Lubię to 5
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

2 minuty temu, Dodzisława napisał:

Ja tylko stosuję się do uwag Krolowej Szteli . W pracy nie wychodzę przed szereg. Nigdy! :d O ile poczucie własnej wartości mam w górnej granicy, o tyle nie lubię udowadniać, że jestem lepsza od innych. Niektore żony, tez swoim mężom wieczorem robią kanapki do pracy na rano i wszyscy zdrowi są :d , oraz wyspani.

A co z tymi żonami co nie robią kanapek w ogóle!? Jak żyć!? :haha:

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

8 minut temu, Afryka napisał:

A ja będę dalej drążyć temat tego "czerstwego" śniadania, bo dzisiaj nie mam wahań nastroju, tylko najnormalniej w świecie jestem wkur... :szydera:.. Skoro ją los tak okrutnie doświadczył, to czemu jej nie osłodzić go na starość świeżym śniadaniem? Tak tylko pytam, w ramach terapii antywkur... :szydera:

Czy Twoja terapia antywkur.....ma za zadanie wkur.......ć mnie? Tak kazała Krolowa Szteli i tak ma byc, jest i będzie. :d Widzisz jakąś róznicę w fakcie, że chleb lezy w lodowce, qwark i marmolada również, zamiast na talerzu przykrytym i zabezpieczonym przed wyschnięciem produktu? Moim zdaniem to nawet lepiej, bo przynajmniej zimne nie jest :trele:, tak jak prosto z lodówki.

  • Lubię to 5
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

2 minuty temu, Afryka napisał:

A co z tymi żonami co nie robią kanapek w ogóle!? Jak żyć!? :haha:

Takie zony mają się dobrze i są wyspane :d . Ba, sa nawet takie zony, ktorym mężowie przed wyjsciem do pracy swieże bułeczki przynoszą, oraz poranną prasę. Mój były mąż tak robił :d .

  • Lubię to 5
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Godzinę temu, Afryka napisał:

A może to "czerstwe" śniadanie wpływa na jej głuchotę? Ja nie lekarz, tak sobie tylko rozważam. :haha:

Niechta ....ważne , że nie podsłuchuje , nie pyskuje . I niech se je ...na zdrowie..... i ogólny spokój sił opiekuńczych . I wszyscy zadowoleni :haha:

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

11 minut temu, Dodzisława napisał:

Takie zony mają się dobrze i są wyspane :d . Ba, sa nawet takie zony, ktorym mężowie przed wyjsciem do pracy swieże bułeczki przynoszą, oraz poranną prasę. Mój były mąż tak robił :d .

I w końcu miał dość i powiedział ( po @LACHowemu ) - piergolę ...sama se rób . I ....niech żyje wolność , wolność i swoboda . Obopólna :szydera:

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

19 minut temu, Dodzisława napisał:

Czy Twoja terapia antywkur.....ma za zadanie wkur.......ć mnie? Tak kazała Krolowa Szteli i tak ma byc, jest i będzie. :d Widzisz jakąś róznicę w fakcie, że chleb lezy w lodowce, qwark i marmolada również, zamiast na talerzu przykrytym i zabezpieczonym przed wyschnięciem produktu? Moim zdaniem to nawet lepiej, bo przynajmniej zimne nie jest :trele:, tak jak prosto z lodówki.

Ciebie... urwić!? A w życiu... Ale kawy już nie potrzebujesz. :szydera:.k:cmok: Ja też nie... Praktycznie od rana. 

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Witam popołudniowo 

Praca na prowincji jednak nie dla mnie.Moze dlatego że trafiłam tu z samego centrum Hamburga? 

Cecylia potrafi sobie znaleźć zajęcie , oczywiście i dziś było pieczenie ciasteczek,kruche,cieniutkie no po prostu poezja rozpływająca się w ustach.Tajemnica tych wypieków to nie tylko jej talent ale i jakość tutejszych eko produktów,w masło i jaja wyposażają ja sąsiedzi. Cecylia jest tu bardzo lubiana łatwo zgadnąć dlaczego.

Nikt nie wychodzi od nas nie obdarowany pudełkiem lub choćby torebeczką ciasteczek.

Teraz natomiast dekoruje dom światełkami i rozpala w kominku.

W niczym nie chce mojej pomocy to się czuję trochę jak piąte kolo u wozu.Pytam ,to słyszę przyjdź jak będzie gotowe.

Wszystko to robi jedną ręką i  siedząc na wózku .Mozna by na jej przykładzie jakiś film edukacyjny nakręcić.Że  będąc niepełnosprawnym tak wiele można ...

Jestem tu na dwa tygodnie.Potem wraca Królowa szteli.Cecylia piecze,ona szydełkuje całymi dniami,dobrały się we dwie idealnie.

Mnie tu czegoś brakuje.Moze to miejsce jest za łatwe.A ja lubię mieć trochę pod górkę i różne sprawy do ogarnięcia.

Tylko proszę się nie pukać w głowę.:)

 

 

Edytowane przez Marta B
  • Lubię to 7
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Dzień dobry popołudniowo :)

Byłam przy mojej ulubionej liczbie 5

 i co, OR skorygowała mnie stelomierzem, jeszcze 6. 

Szczęśliwie (dla niej) znowu nie zobaczę zmienniczki. A przerwę tym razem będę miała długą z powodu przepisów o delegowaniu. Może straszenie mroźną zimą okaże się strachami na lachy i centrum kraju ominie mróz :339_snowflake:

W poniedziałek otwarto tu Weihnachtsmarkt, dzieciaki kręcą się na lodowisku, starsi sączą te Gluhweiny, wszystko jest, tylko brakuje nastroju. Ciepło i słonecznie 10 stopni do wczoraj, dzisiaj przynajmniej pada :)

Dobrze nastrojonego popołudnia forumki :choinka1:

 

  • Lubię to 5
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

3 minuty temu, sayonara 52 napisał:

@Hagia jakie sa te przepisy????

Chodzi o osoby delegowane. Żeby uznano za centrum twoich interesów życiowych Polskę, co skutkuje podleganiu pod polskie ubezpieczenia społeczne, a nie niemieckie, co 24 miesiące trzeba pełne 62 dni przesiedzieć w kraju. No chyba, że i tak pracujesz na niemieckiej umowie, wtedy nic cię nie obchodzi czy ktoś to sprawdza :)

  • Lubię to 5
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

1 minutę temu, Joy napisał:

@Baśka powtarzająca się,  @maras1 ale z Was mięczaki.Ja wstaję codziennie o wpół szóstej a kładę się spać po północy .Szkoda życia na sen:szydera:

Coś ostatnio mam melodię do spania . Był czas , że nawet na urlopie wstawałam  5- 6 godzina . Odmieniło mi się ...może jakiś urok ktoś rzucił ? :szydera:

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

3 minuty temu, Baśka powtarzająca się napisał:

Coś ostatnio mam melodię do spania . Był czas , że nawet na urlopie wstawałam  5- 6 godzina . Odmieniło mi się ...może jakiś urok ktoś rzucił ? :szydera:

Pewnie :szydera: Znaczy się zauroczona jesteś teraz a nie powtarzająca się:szydera:

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

1 minutę temu, Baśka powtarzająca się napisał:

Może urocza byłoby  ładniej ...jak mówisz ? xd

Wiesz,że ja zgodna jestem :) Może być Baśka urocza bo uroczo zauroczona przez tego onego co urokiem rzucił :haha:

Tylko jak na nick to jakieś takie długaśne toto wyszło:szydera:

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

My z Marysią juz po kolacji. Aktualnie zbieram się na wojnę z fusspflegerką. Bżdziągwa zamiast o 13 30 , przybyła o 13 00 i oczywiscie nas nie było, bo Marysia obiadek konsumowała w Gemeindehausie, a ja napawałam oczy cudownosciami w pobliskim sklepie z ogrodowymi i domowymi cudownosciami. W ramach tej wojny zostawiłam wiadomość na automatycznej sekretarce. Zobaczymy jak to się rozwinie, ale Krolowa Szteli mówi, że to baba niemiluch i leser pierwszej wody. Zamiast prawdziwe Fusspflege odczynic, to podobno obcina tylko paznokcie i to jeszcze niezbyt się do tego przykładając, oraz smaruje stopy oliwką. Frezarkę rozkłada, ale nie uzywa. Za to bierze 30 ojro. No nie rozumiem, że to Krolowej nie przeszkadza? Babcia jest głucha i niema, to się nie upomni. Upomnę się zatem ja. Próbkę tego upominania Fusspflegerka ma na automatycznej sekretarce. Zobaczymy jak to się rozwinie. Jak coś, to podeslijcie ze 2 granaty, mogą byc potrzebne :d :d :d .

  • Lubię to 4
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Gość
Ten temat został zamknięty. Brak możliwości dodania odpowiedzi.
 Udostępnij



O nas

Forum Opiekunkaradzi.pl służy Opiekunom osób starszych już 8 rok. W tym czasie napisali oni (Wy) 356 tysięcy postów w blisko 49 tysiącach tematach, tworząc ogromne kompendium praktycznej wiedzy o pracy w opiece w Niemczech i Szwajcarii. To przy wsparciu Społeczności forum powstały Stelomierze, Rankingi opinii, Mapa Opiekunów i pierwszy w branży opiekuńczej multiFormularz, pozwalający aplikować jednym kliknięciem do wielu agencji na raz, będący uzupełnieniem działu pracy, w którym oferty pracy w Niemczech, Szwajcarii, Austrii i we Włoszech publikuje ponad 50 sprawdzonych i polecanych firm i agencji pracy. 

logo-opiekunka1.png
Wszelkie prawa zastrzeżone 2015-2023 Opiekunkaradzi.pl 

Polityka prywatności i cookies  |  Regulamin Kontakt  |  Reklama i HR - cennik


×
×
  • Dodaj nową pozycję...