Skocz do zawartości

Rozmowa przy kawie (2)


 Udostępnij

Rekomendowane odpowiedzi

7 minut temu, LACH napisał:

@Heidi jest tak dobrze, czy tak źle?Pomimo, drapnij coś.

Wiem, że Wszyscy jesteśmy grzeczni i nikt, nikogo nie wk..... denerwuje. To niech Mamusia chociaż pochwali, jak nie ma za co i komu przy...dzwonić.

Całuję rączęta dziekujac za wypchaną rakietę. Drożdżowe z suszonymi śliwkami było najweselsze. Poznałem dwie dziewczyny na dołku, też miały sklejkę. Twój Ananas

Oczadział? :kopara:

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

7 minut temu, Mirelka1965 napisał:

To o czym piszesz wymuszała bieda, lub/czy brak dostępnych materiałów ozdobnych. Prawdziwe drzewko ozdabiały gospodynie wytworami rąk własnych, słomą, suszonymi jabłkami und so weter...Potem pojawiły się sztuczne choinki i bombki i... naród ruszył do sklepów....i zrobiło sie kolorowo, lameta, zimne ognie....

A u mnie od lat paru choinka ozdobiona dzierganymi serduszkami, aniołkami, gwiazdkami i słomianym Janiołkiem na czubku. Czyli powrót do "korzeni"....I mam też "gdzieś" modę :haha:

Na zaszczytnym miejscu , na froncie zawieszane było bombki-mikołajki ....jeżuuu...jaka dumna z nich byłam ...wszystkie koleżanki mi zazdraszczały i ślicznego szpica też . Cukierki-sople długo nie wytrzymywały ...wysuwały się ze śrebrnych papierków . I lampki na choice zawsze , odkąd sięgam pamięcią  były ...a sąsiadom choinki jarały się od świeczek . I podłoga pastą waniała . Łza się w oku kręci od tych wspomnień :d

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

1 minutę temu, Baśka powtarzająca się napisał:

Na zaszczytnym miejscu , na froncie zawieszane było bombki-mikołajki ....jeżuuu...jaka dumna z nich byłam ...wszystkie koleżanki mi zazdraszczały i ślicznego szpica też . Cukierki-sople długo nie wytrzymywały ...wysuwały się ze śrebrnych papierków . I lampki na choice zawsze , odkąd sięgam pamięcią  były ...a sąsiadom choinki jarały się od świeczek . I podłoga pastą waniała . Łza się w oku kręci od tych wspomnień :d

:smutek: chodz sobie popłaczemy i powspominamy:szydera: potem po :papieros:, a w między czasie :wino::piwo::drink:  i świeta zaliczone:oklaski:

  • Lubię to 3
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

1 minutę temu, Baśka powtarzająca się napisał:

Na zaszczytnym miejscu , na froncie zawieszane było bombki-mikołajki ....jeżuuu...jaka dumna z nich byłam ...wszystkie koleżanki mi zazdraszczały i ślicznego szpica też . Cukierki-sople długo nie wytrzymywały ...wysuwały się ze śrebrnych papierków . I lampki na choice zawsze , odkąd sięgam pamięcią  były ...a sąsiadom choinki jarały się od świeczek . I podłoga pastą waniała . Łza się w oku kręci od tych wspomnień :d

Mnie sie łza nie kręci, ale...bombki z czasów minionych przechowuję skrzętnie w kartonach na strychu :haha: Może kiedyś moje dzieci, albo moje wnuki zechcą ubrać choinkę w pamiątki po przodkach? :haha: Ale lampek nie przechowuję...ciągnęły prąd jak smok :szydera:

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

2 minuty temu, Baśka powtarzająca się napisał:

Na zaszczytnym miejscu , na froncie zawieszane było bombki-mikołajki ....jeżuuu...jaka dumna z nich byłam ...wszystkie koleżanki mi zazdraszczały i ślicznego szpica też . Cukierki-sople długo nie wytrzymywały ...wysuwały się ze śrebrnych papierków . I lampki na choice zawsze , odkąd sięgam pamięcią  były ...a sąsiadom choinki jarały się od świeczek . I podłoga pastą waniała . Łza się w oku kręci od tych wspomnień :d

Tak było, aż łza się kreci. Taka bida.

Że przypomnę, ku przestrodze:

 

  • Lubię to 5
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Mam takie dwie zawieszki z czasów prababciowych,słomiane gwiazdki,poszarpane,wychechłane ,ale wieszam z sentymentu.Choinkę stawiamy  ,jeśli jestem w domu na święta a jak nie to tylko gałązki w duzym wazonie.Powód jest bardzo praktyczny.Pan F. nie lubi rozbierać choinki,he he he .W tym roku będzie wazon.

  • Lubię to 2
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Ja mam przepięknie ręcznie malowane bombki zakupione 35 lat temu we Lwowie. Była to jedyna rzecz jaką jako dziecko mogłam przywieść z tego cudownego miasta.  Opiekunowie wódkę przywozili.  Od około 5lat wróciły dol. łask. Co roku choinka ma inny kolor ale one są tak kolorowe że pasują zawsze 

  • Lubię to 3
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Godzinę temu, foczka63 napisał:

Mam takie dwie zawieszki z czasów prababciowych,słomiane gwiazdki,poszarpane,wychechłane ,ale wieszam z sentymentu.Choinkę stawiamy  ,jeśli jestem w domu na święta a jak nie to tylko gałązki w duzym wazonie.Powód jest bardzo praktyczny.Pan F. nie lubi rozbierać choinki,he he he .W tym roku będzie wazon.

Bo jak powiedział że rozbierze to rozbierze przecież :szydera: i nie musisz mu o tym co pół roku przypominać..:haha:

 

Edytowane przez scarlett
  • Lubię to 4
  • Zgadzam się 1
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Teraz, scarlett napisał:

Bo jak powiedzia ł e rozbierze to rozbierze przecież :szydera: i nie musisz mu o tym co pół roku przypominać..:haha:

 

Ha ha .Coś koło tego:)

Moja mama jest lepsza:)Juz kilka lat temu wpadła na pomysła,zeby po świętach choinkę,sztuczną ,ubierać w worek i do schowka:)Tym sposobem ani ubierać ani rozbierać nie musi. 

  • Lubię to 4
  • Zgadzam się 1
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

7 godzin temu, foczka63 napisał:

Ha ha .Coś koło tego:)

Moja mama jest lepsza:)Juz kilka lat temu wpadła na pomysła,zeby po świętach choinkę,sztuczną ,ubierać w worek i do schowka:)Tym sposobem ani ubierać ani rozbierać nie musi. 

w tym roku swieta daleko od moich pociech wnuka i mojego świata..ale tak czasami trzeba...

choineczka skromna ale rodzinna bedzie i to chyba najważniejsze

stól nie bedzie sie uginał od potraw jakie będą przygotowane bo czasu nie styknie ale oby rodzinna atmosfera była mottem przewodnim w tym czasie 

 

 

  • Lubię to 3
  • Zgadzam się 1
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

5 minut temu, Blondi napisał:

@foczka63 no i przypomniałaś te podłogi, lubię zapach pasty do podłogi, w domu mieliśmy cholernie ciężką floterkę do polerowania, bardzo fajne i cudowne czasy, :święty:

Za froterki ,w specjalnych ,na szydełku robionych paputkach, robiłyśmy obie z siostrą:) Fajna zabawa była:)

  • Lubię to 4
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Dzisiaj jadę do Pl:oklaski: wczoraj wróciłam z jednego końca Niemiec a dzisiaj jadę w drugą stronę, spakowana nawet jestem, bo się nie wypakowywalam nawet z torby, dla wnuczek osobna torba, będziemy dekorowac, malować i tworzyć coś na święta, uwielbiają takie zajęcia ze mną, popaprac się i pokleic:szydera: 

  • Lubię to 4
  • Zgadzam się 1
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Gość
Ten temat został zamknięty. Brak możliwości dodania odpowiedzi.
 Udostępnij



O nas

Forum Opiekunkaradzi.pl służy Opiekunom osób starszych już 8 rok. W tym czasie napisali oni (Wy) 356 tysięcy postów w blisko 49 tysiącach tematach, tworząc ogromne kompendium praktycznej wiedzy o pracy w opiece w Niemczech i Szwajcarii. To przy wsparciu Społeczności forum powstały Stelomierze, Rankingi opinii, Mapa Opiekunów i pierwszy w branży opiekuńczej multiFormularz, pozwalający aplikować jednym kliknięciem do wielu agencji na raz, będący uzupełnieniem działu pracy, w którym oferty pracy w Niemczech, Szwajcarii, Austrii i we Włoszech publikuje ponad 50 sprawdzonych i polecanych firm i agencji pracy. 

logo-opiekunka1.png
Wszelkie prawa zastrzeżone 2015-2023 Opiekunkaradzi.pl 

Polityka prywatności i cookies  |  Regulamin Kontakt  |  Reklama i HR - cennik


×
×
  • Dodaj nową pozycję...