Skocz do zawartości

  • Witaj, czego szukasz? (kliknij, by wybrać)

Rozmowa przy kawie (2)


 Udostępnij

Rekomendowane odpowiedzi

I wreszcie nadszedł ten wyczekany, upragniony, wspaniały poniedziałunio!:hura:

Przyrodni brat piątunia. Jeden bez drugiego nie zaistnieją:szydera:.

Na dodatek przyniósł śnieg!!! Cieszmy się jak dzieci!!!

Oby było tak nam dobrze, jak na saneczkach z góreczki!

Ho ho ho dzień dobry ukryte jeszcze Słoneczka. Pozdrowienia od Radeczka!:szydera:

I coś do sprawnego i taktownego wymachiwania szuflą:

 

  • Lubię to 4
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Słoneczne dzień dobry z przedmieścia Monachium :)!

Po weekendzie jest dobrze, nawet bardzo dobrze, tym bardziej, że o 12 koniec pracy, zarezerwowałam busa na 19 grudnia i głowę zajmują mi same przyjemne myśli :).

Życzę Wam uśmiechu i lajtowego wejścia, tudzież wpełznięcia (proszę nie doszukiwać się podtekstów :D) w nowy tydzień :).

PiEs, czy też nie możecie wejść na forum bez zalogowania? Tak już zostanie na forever, czy to tylko jednorazowa atrakcja z okazji poniedziałku ;)?

  • Lubię to 5
  • Zgadzam się 1
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Dzień dobry się z Wami

 

Dziś przychodzi fußpflege...o 11:30...

Na śniadanie dziadek więc zameldował się wcześniej. O 8:30 stopy wymoczył...siedzi więc już bez skarpet, z podwiniętymi nogawkami spodni i marudzi, że mu chłodno.

Fotel dla fußpflege już od wczorajszego południa ustawiony w miejscu, gdzie ona zazwyczaj siada (przesunięty od normalnej pozycji o jakieś 20 cm), ręcznik i kasa też przygotowane....Dobrze, że drzwi wejściowe jeszcze nie są na oścież otwarte...ale, kto wie, może zaraz otworzy... :haha:

Za tydzień wizyta u dentysty.....trzeba zacząć się przygotowywać :szydera:

  • Lubię to 5
  • Zgadzam się 2
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Dzien dobry!

U mnie nie ma sniegu.

W miare cieplo.

,,Znow sie zaczyna ,taniec pingwina na szkle,,

Sloneczka na caly tydzien.

Luziki beda w tym tygodniu,

Jutro jakas kolegowna przychodzi do pop.

W srode kumpele od rumi zabieraja babke do kina ,a potem na kolacje,:kopara:

Żeby nie bylo, ze takie szczodre

, pieniadze z przegranych w Rumi,  sluza tej rozpuscie.

Musialam co prawda zrezygnowac z planowanego wypadu ,,do miasta,,ale co tam

cieszmy sie z tego co jest.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

@Patrycja781 będzie to jako poranny rozruch fizjo na bóle wszelkie w dniu boleści

A tak serio serio.Kiedyś poruszyłaś ten temat.
Patrycja, taki trik z przesuwaniem pdp "w górę":

Pozycja wyjściowa pdp " na wznak"
Wyjmujesz poduszki.
Prostujesz łóżko i opuszczasz.
Jeżeli jest wysięgnik nad głową z trójkątem, to prosisz pdp: bite hir fest halten i zaplatasz paluszki obydwu dłoni na uchwycie.
Prosisz, by pdp zgiął nogi w kolanach, wkładasz jedna rękę w pachwinę kolana i ciut pomagasz do góry, druga twoja dłoń przesuwa stopę w kierunku miednicy, to samo z drugim kolanem: bite bajne ansztelen, jeśli nogi się prostują, zabezpiecz dużą poduchą, kocem itp. Możesz też delikatnie zwilżyć stopy, by zwiększyć tarcie, są też akarpety z abesem.
Przechodzisz " od głowy" łóżka, lapiesz pdp pod pachy i nach draj, cuzammen nach oben. Odliczasz głośno bujając 1,2,3 i razem!
Uważasz, by nie poszło "za hola!" i pdp nie przydzwoniła dyńką w burtę!!!
Teraz ! pilotem łóżka 1. unosisz lekko kolana a następnie 2. głowę do wygodnej pozycji, ! koniecznie w tej kolejności, bo inaczej ci zjedzie spowrotem.
Jeśli potrafi tylko trzymać trójkąt i ma zgięte nogi, to przesuwasz ciężar o ok. połowę lżejszy.
A jeśli jeszcze potrafi odepchnąć się nogami, to jesteś w domu.
Pamiętaj przy przesuwaniu pdp o dostosowaniu wysokości łóżka do swojego wzrostu. Szanuj kręgosłup.
Masz problem jak transferować i nie zostać kaleką, pytaj! Nagram Ci filmik
Są myki, których uczy tylko życie.
Ostatni mój pdp to 142 kg /209 cm, kłoda.
Np. na rtg do szpitala transferowało go 3 sanitariuszy i 6 strażaków.
Obroty na łóżku, na boki takiego pdp, robi się jedną ręką, bez wysiłku(jeśli ma zdrowe stawy biodrowe).

  • Lubię to 5
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

@LACH DziękiMoja PDP ma bardzo ograniczoną ruchomość w stawach barkowych i bardzo spore spięcia mięśniowe.To dużo że udaje mi się ją przesunąć"moim sposobem"Podstawowgm warunkiem ułatwiająchm jest to że ugnie nogi w kolanach i się odepchnie

  • Lubię to 1
  • Zgadzam się 1
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

5 minut temu, Patrycja781 napisał:

@LACH DziękiMoja PDP ma bardzo ograniczoną ruchomość w stawach barkowych i bardzo spore spięcia mięśniowe.To dużo że udaje mi się ją przesunąć"moim sposobem"Podstawowgm warunkiem ułatwiająchm jest to że ugnie nogi w kolanach i się odepchnie

I lux! Wszystko j.w., tylko bez trójkąta. Jej Rąsie na klacie i jedziesz.

Uważaj przy myciu pach. Łokcie blisko klatki p., żeby nie wyskoczyły obolczyki.

Widzę, że dajesz radę. To cieszy. Pozdrawiam i dobrej, spokojnej pracy do samego terminu zjazdu

Edytowane przez LACH
  • Lubię to 3
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

1 godzinę temu, LACH napisał:

I wreszcie nadszedł ten wyczekany, upragniony, wspaniały poniedziałunio!:hura:

Przyrodni brat piątunia. Jeden bez drugiego nie zaistnieją:szydera:.

Na dodatek przyniósł śnieg!!! Cieszmy się jak dzieci!!!

Oby było tak nam dobrze, jak na saneczkach z góreczki!

Ho ho ho dzień dobry ukryte jeszcze Słoneczka. Pozdrowienia od Radeczka!:szydera:

I coś do sprawnego i taktownego wymachiwania szuflą:

 

Następny którego pogięło :szydera:

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Dzień dobry. Powoli zaczynam ogarniać moją kuwetę. Pomijając sprawy zdrowotne nie jest to złe miejsce. Stosunkowo dużo wolnego, 2,5 do 4 godzin tyle, że z regularnością lekko na bakier. Początek między 13 a 14 i to jest chyba nie do przeskoczenia. Wczoraj poszłam z buta prawie do centrum Monachium. Jeszcze mam obawy przed metrem czy tramwajem, ale i to się odważę. Miłego dnia.

  • Lubię to 5
  • Zgadzam się 1
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Chciałam z ukrytej kamerki zerknąć co tu się dziś od....dala:trele: ale nie dane mi było;)

Wykonałam zadanie wzorowo dla redakcji i wciepałam login.

Dzięki temu mam okazję niepomierna życzyć dobrego dnia. Z pewną dozą uczciwości :haha:nie będę życzyć słońca bo i tak go nie będzie, ale mogę życzyć uczciwie byście nie bladzili jak dziecko we MGLE:d:p

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Dzisiaj wyszło szydło z worka. Zawsze gardziłem kujonami.  Dziś o 8.30 delikatnie zapukała Elka, czy aby żyję, bo już pół godziny jak powinienem być z Heinzem, a ja pracę domową z niemieckiego robiłem...

Wstyd, na stare lata

Dzień dobry

  • Lubię to 4
  • Zgadzam się 1
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Gość
Ten temat został zamknięty. Brak możliwości dodania odpowiedzi.
 Udostępnij



O nas

Forum Opiekunkaradzi.pl służy Opiekunom osób starszych już 8 rok. W tym czasie napisali oni (Wy) 356 tysięcy postów w blisko 49 tysiącach tematach, tworząc ogromne kompendium praktycznej wiedzy o pracy w opiece w Niemczech i Szwajcarii. To przy wsparciu Społeczności forum powstały Stelomierze, Rankingi opinii, Mapa Opiekunów i pierwszy w branży opiekuńczej multiFormularz, pozwalający aplikować jednym kliknięciem do wielu agencji na raz, będący uzupełnieniem działu pracy, w którym oferty pracy w Niemczech, Szwajcarii, Austrii i we Włoszech publikuje ponad 50 sprawdzonych i polecanych firm i agencji pracy. 

logo-opiekunka1.png
Wszelkie prawa zastrzeżone 2015-2023 Opiekunkaradzi.pl 

Polityka prywatności i cookies  |  Regulamin Kontakt  |  Reklama i HR - cennik


×
×
  • Dodaj nową pozycję...