Skocz do zawartości

  • Witaj, czego szukasz? (kliknij, by wybrać)

Rozmowa przy kawie (2)


 Udostępnij

Rekomendowane odpowiedzi

Dzisiaj oddział demencji zrobił mi miłą  niespodziankę. Wszystko poszło jak z płatka, nawet Księżniczka dała się zapakować do łóżka i zasnęła. Dobre dziewczynki. :szydera:

A za sześć dni jadę do domku i ani jednego dnia urlopu nie stracę. Za to pod koniec października potrzebuję pojechać na dłużej więc wezmę urlop. Bo teraz to tylko pięć dni mam w grafiku wolne to sobie je wykorzystam. 

  • Lubię to 6
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

29 minut temu, Darekr napisał:

Czy Opiekunka dozuje i podaje tabletki podopiecznemu???

Podawać może , ale ktoś musi je naszykować i w dozowniki włożyć . Różnie jednak bywa ....czasem opiekunki zgadzają się na dozowanie leków ....a powinny odmówić . Od tego jest rodzina , Pflege itp.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

3 minuty temu, Baśka powtarzająca się napisał:

A co Ty wybierasz się do pracy jako opiekunka , czy coo ?:haha:

Za pięć dni wybieram się z kolegami na ryby

i pewnie rano będę musiał im  (i sobie) dozować rano jakiś alkaprim, albo coś innego na kaca,

wiec tak pytam :hura::oklaski::cześć:

  • Lubię to 4
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

8 godzin temu, Maria Jolanta napisał:

Dzisiaj oddział demencji zrobił mi miłą  niespodziankę. Wszystko poszło jak z płatka, nawet Księżniczka dała się zapakować do łóżka i zasnęła. Dobre dziewczynki. :szydera:

A za sześć dni jadę do domku i ani jednego dnia urlopu nie stracę. Za to pod koniec października potrzebuję pojechać na dłużej więc wezmę urlop. Bo teraz to tylko pięć dni mam w grafiku wolne to sobie je wykorzystam. 

no to życzę zeby te całe sześć dni wloooooookło sie mega wolno :cześć:

  • Lubię to 2
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

6 godzin temu, adamos6 napisał:

witam ..póżno,ale  co zrobić kiedy PDP-ny ,nie chce zapłacić za przepracowane dni?    byłem na Gewerbie przez Agencje.

niemce są bardzo restrykcyjni w kwestii dochodzenia nalęzności...możesz podać sprawę do prawnika on wystosuje stosowne ponaglenie z adnotacją że zostanie dłużnik wpisany do rejestru dłużników..powinno pomóc... z zasady dziła to jak bat na takiego delikwenta

  • Lubię to 4
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

z lekka poczytałam i siorbam se kawę

dzisiaj rowera brak.... baby shower w planie więc będzie spotkanie prawie że rodzinne połączone z urodzinami mamusi dziecięcia- kawa ciacho i takie tam...

jeszcze niie dociera do mnie na 100% fakt że myśleć trzeba o wyjeździe wiec radochę mam z każdej leniwej chwili wśród moich kotów idzieciaków i przyjaciół...

miłego dnia życze na cały weekend i nie tylko

bywajcie :cześć3:

  • Lubię to 4
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Obudziłam się dzisiaj i skonstatowałam, że czas nie jest moim ulubionym kumplem :haha: Siorbanie kawuni też nie pomaga w przyspieszeniu, więc chyba trzeba zmienić jakieś prawa fizyki :haha: A na razie poudaję, że jest zajebiaszczo, porobię dobrą minę do złej gry i może to pomoże choć odrobinkę? :haha:Nic to...czas zacząć dzień świstaka z odrobiną nadziei :haha: Zatem życzę wszystkim 1323738447_dziedobrysobotaruchoma.gif.03093d6233e85b95c4364ba6716a3160.gif

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

8 godzin temu, Darekr napisał:

Za pięć dni wybieram się z kolegami na ryby

i pewnie rano będę musiał im  (i sobie) dozować rano jakiś alkaprim, albo coś innego na kaca,

wiec tak pytam :hura::oklaski::cześć:

Ano tak ...zapomniałam , że rybka lubi pływać . Dozowanie lub nie sam musisz zadecydować , bo sie wie, że  ....albo rybka ...albo pipka :haha:

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

10 godzin temu, awe59 napisał:

Dobry wieczór. Dziś sobie pomyślałam, że mnie córka pdp robi w bambuko. Połowę rzeczy z listy zakupowej, którą jej dałam nie kupiła. Tłumaczyła się tym, że zapomniała kartki z domu zabrać. To nie pierwszy raz.

Dziś byłam w mieście i to co chciałam to kupiłam ale to jest mój wolny czas, którego nie mam zamiaru marnować w spożywczaku.....przez te domowe zakupy, nie zdążyłam innych sklepow oblecieć a ponadto dlaczego ja mam to dzwigać....mam rację czy nie ?

To się chyba chytrość albo złośliwość nazywa.

Tu synowa potrafi 70 dkg ziemniaków kupić na tydzień.Niby robi zakupy ,cięższe zakupy przywozi, ale i tak kupi po swojemu i nie to co na kartce było.Mnie daje 20 euro na tydzień i wymagania  żeby w Edece kupować nie w Lidlu.

Właściwie to po co się na tą maupę wściekam.Parę dni i bay.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

8 godzin temu, Darekr napisał:

A czy ktoś zna dzień, czy godzinę?

Ja znam ....jest sobota ...godzina 7.43 :haha:

O 22.48 zapodam czas specjalnie dla Ciebie , żebyś nie musiał przemęczać swojej rozczochranej ....a więc : godzina 22.48 ....a teraz podaję specjalny czas dla Dareczka naszego , kochanego ....zresztą : łabądek , łabądek ...krzesełeczko , bałwanek xd

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Dzień dobry ....

Spałam jak zabita . Morfeusz mocno w objęciach mnie trzymał ....dobrze , że chociaż on jeden xd Jadzia pochrapuje , deszcz znów w nocy padał a ja swojej poduszki fotelowej na noc z tarasu nie zdjęłam ....trudno , ona wyschnąć musi a ja co najwyżej odcisków na doopsku dostanę :haha: ...Jadziutka po przebudzeniu się zostanie przeze mnie oporządzona , podam śniadanko , leki , gazety , telefon ....kuźwa ile tego podawania mam :haha:i po tych wszystkich cyrkach - służba ma dzisiaj WOLNE ...do samego wieczora . Sobotnia nasza pomoc domowa , czyli Hela ugotuje obiad , jeśli wrócę późno z miasta to podgrzeje , przyniesie na górę i gitarra ....A jutro ...późnym popołudniem , raczej pod wieczór przyjedzie już zmienniczka :d

Miłego , spokojnego dnia

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

7 minut temu, Teresadd napisał:

To się chyba chytrość albo złośliwość nazywa.

Tu synowa potrafi 70 dkg ziemniaków kupić na tydzień.Niby robi zakupy ,cięższe zakupy przywozi, ale i tak kupi po swojemu i nie to co na kartce było.Mnie daje 20 euro na tydzień i wymagania  żeby w Edece kupować nie w Lidlu.

Właściwie to po co się na tą maupę wściekam.Parę dni i bay.

Nie....chytra nie jest. Roztrzepana albo mysli, że jelenia sobie znalazła....przytarga te najcięższe, podstawowe zakupy a resztę ma w doopie. 

  • Lubię to 5
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Gość
Ten temat został zamknięty. Brak możliwości dodania odpowiedzi.
 Udostępnij



O nas

Forum Opiekunkaradzi.pl służy Opiekunom osób starszych już 8 rok. W tym czasie napisali oni (Wy) 356 tysięcy postów w blisko 49 tysiącach tematach, tworząc ogromne kompendium praktycznej wiedzy o pracy w opiece w Niemczech i Szwajcarii. To przy wsparciu Społeczności forum powstały Stelomierze, Rankingi opinii, Mapa Opiekunów i pierwszy w branży opiekuńczej multiFormularz, pozwalający aplikować jednym kliknięciem do wielu agencji na raz, będący uzupełnieniem działu pracy, w którym oferty pracy w Niemczech, Szwajcarii, Austrii i we Włoszech publikuje ponad 50 sprawdzonych i polecanych firm i agencji pracy. 

logo-opiekunka1.png
Wszelkie prawa zastrzeżone 2015-2023 Opiekunkaradzi.pl 

Polityka prywatności i cookies  |  Regulamin Kontakt  |  Reklama i HR - cennik


×
×
  • Dodaj nową pozycję...