Skocz do zawartości

Rozmowa przy kawie (2)


 Udostępnij

Rekomendowane odpowiedzi

10 minut temu, Mirelka1965 napisał:

Myślałam o Mauritiusie....z opłaconym pobytem all inclusiv :szydera:

Jakby mnie teraz kto spytał,,, gdzie chciałabyś pojechac na urlop" do jakiego kraju itd, to  :przekleństwa::grzmotnąć::przekleństwa: tak mam dośc wojaży, chcę trochę na doopie posiedzieć w jednym miejscu,:szydera:

  • Lubię to 3
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

2 godziny temu, Patrycja781 napisał:

Mam pytanie z innej beczki:Jestem"zarejestrowana"w jednej agencji.Czy jak bym chciała się zerwać z inną(ciekawa oferta)to ta pierwsza moża nałorzyć jakąś karę?

Moja rada: W każdej umowie powinien być sposób i terminy rozwiązania umowy przez obie strony. Na ogół jest to 14 dni. Agencje starają się związać jak najdłużej pracownika i dają umowy na 1-2 lata. Wygoda tylko dla nich. Ja zawsze staram się by umowa była tylko na okres zlecenia, ale bywa z tym różnie.

Przykładowo, jeżeli termin twojego zlecenia upływa 30 września i masz 14 dni na rozwiązanie umowy, to wypowiadasz umowę z dniem 17 września z zachowaniem 14-dniowego okresu wypowiedzenia. Informujesz agencje najlepiej meilem i dobrze byłoby potwierdzić listem poleconym. Koszt niewielki, ale wtedy nikt się nie wyprze.              I 1 października jesteś wolnym człowiekiem. Nie musisz następnego dnia podpisywać umowy (jak ktoś tu radził>:() Możesz za tydzień, za miesiąc...

  • Lubię to 3
  • Zgadzam się 1
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

6 minut temu, Baśka powtarzająca się napisał:

Wyżej napisałaś o PDP z 400-500 poziomem cukru . Faktycznie żyleta jakaś , bo mój man jak wylądował w szpitalu z ok. 500 to już go dializami straszyli ....musi słabszej doopy był

Moja babcia sama sobie serwowała w nocy jeszcze raz insulinę, raz ją przyłapałam, ale zawsze mnie prosiła abym nikomu nic nie mówiła, bo synki furiaty i nakrzyczą na babcię a potem płacze i jeszcze gorzej jest, jak sobie teraz wspominam ,to miała ze mną Amerykę,mi nie żałowała i ja jej , chciała dobrze zjesc to zjadła,

  • Lubię to 1
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

2 minuty temu, kris napisał:

Nie musisz następnego dnia podpisywać umowy (jak ktoś tu radził

Ja pisałam o podpisaniu umowy w  następnym dniu bo wyjeżdzałam na super zlecenie za super kasę, 25 rozwiązałam umowę, 26 podpisałam nową umowę i za 2 dni jechałam do nowej pracy, także jak ktoś chce szybko to tez tak można, ale zależy wszystko od agencji

  • Lubię to 1
  • Zgadzam się 1
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

3 minuty temu, Mirelka1965 napisał:

:oklaski: Zaraz kuknę w kalendarium 21-go wieku...coś znajdziemy :szydera:

Koniecznie . Jakaś nostalgia mnie ogarnia . Niedziela , dzieci zajęte swoimi sprawami ...tylko krótkie wiadomości . Nie lubię wychodzić na spacer w niedzielę , kiedy na robotach jestem , bo wszyscy w grupach spacerują a ja , jak jakąś sierota obrzygana ...sama jak palec w doopie . Niedaleko pracują Polki , ale nie bardzo chcę zawierać bliższe znajomości , bo , kiedy przypadkiem spotkałam którąś to ....wiadomy temat - opieka .....a to mnie jakoś nie rajcuje .

Jedziemy  Mierelle'o ....i sosna :haha:

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

12 minut temu, aniao napisał:

@sayonara 52 jestem zmęczona. Nie rozumiem dlaczego to nikomu do teraz nie przeszkadzało.

a dlatego ,że wszyscy myśleli ,że tak musi być, bali się może o pracę,może język słaby, może bali się jak zareaguje rodzina czy agencja,,posłusznie wszystko robili i czekali zjazdu ,

  • Lubię to 1
  • Zgadzam się 1
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

20 minut temu, Baśka powtarzająca się napisał:

Na czczo 180 i czasem więcej . Przed obiadem , po śniadaniu i deserze ponad 200 ....itd .itp . Ręce opadają ...moje i Heli , ale nic nie poradzimy na jej wilczy apetyt ....ona żąda dobrej , konkretnej michy i już :haha:

 

15 minut temu, Baśka powtarzająca się napisał:

Wyżej napisałaś o PDP z 400-500 poziomem cukru . Faktycznie żyleta jakaś , bo mój man jak wylądował w szpitalu z ok. 500 to już go dializami straszyli ....musi słabszej doopy był .

Mam jeszcze przez 3 tygodnie diabetyka. 3 razy dziennie przychodzą pielęgniarki i mierzą cukier. granica jest 180, a alarmowa 350. To u mnie. Rekord cukru to 338, ale miasto, lody z bitą śmietaną, czekoladą, brzoskwinie w syropie itp. Ale nikt się tym nie przejął. Rekord in minus to 134 Fakt, że stres podnosi poziom cukru. Ale utrzymać w miarę normalnie nie jest trudno. Dużo je, dawać warzywa na zapchanie kichy. Błonnik, błonnik.

  • Lubię to 5
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

2 minuty temu, kris napisał:

 

Mam jeszcze przez 3 tygodnie diabetyka. 3 razy dziennie przychodzą pielęgniarki i mierzą cukier. granica jest 180, a alarmowa 350. To u mnie. Rekord cukru to 338, ale miasto, lody z bitą śmietaną, czekoladą, brzoskwinie w syropie itp. Ale nikt się tym nie przejął. Rekord in minus to 134 Fakt, że stres podnosi poziom cukru. Ale utrzymać w miarę normalnie nie jest trudno. Dużo je, dawać warzywa na zapchanie kichy. Błonnik, błonnik.

Słoneczko ...ja to wiem i powtarzam . Miałam w rodzinie dwóch diabetyków insulinozależnych . Tata zmarł młodo- 54 lata , ale wtedy nie było glukometrów , tylko raz w miesiącu przychodziła pielęgniarka pobierać krew na poziom cukru ....w wieku 52 zgorzel cukrzycowa i amputacja nogi powyżej kolana ...dieta była bardzo przestrzegana .

Następny " słodki " to mój man . Wystraszył się wtedy dializ i bardzo dbał , przestrzegał diety ....no ...niestety w środę miną 3 lata . Cukrzyca zrobiła swoje , nadciśnienie , choroby krążeniowe .

Dlatego staram się tłumaczyć Jadzi , tak , jak napisałeś wyżej do każdego obiadu surówki , warzywa . Ona mięsa mało jada , surówki uwielbia , ale te jej przekąski pomiędzy posiłkami powalają mnie z nóg . Głową muru nie przebiję , Hela machnęła już na to wszystko ręką i to samo mi każe robić ....szkoda już naszego zdrowia ...Jadzia ma charakterek i już :tak2:

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

10 minut temu, Blondi napisał:

:tak: nie nawidze właśnie tych biadoleń  , jest full tematów a nie opieka, do znudzenia i pożygania:grzmotnąć: 

To raz ...a dwa : miasto nie jest ogromniaste ( ok. 40 tys .? ) , Hela ma Praxis - fizjoterapii , wiadomo , że pacjenci domowi , Heimy i dochodzący na terapię ....czasem podczas jakichś narzekających rozmów niechcący palnie się jakąś pierdołę i po kiego mi problemy ?

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

1 minutę temu, Baśka powtarzająca się napisał:

To raz ...a dwa : miasto nie jest ogromniaste ( ok. 40 tys .? ) , Hela ma Praxis - fizjoterapii , wiadomo , że pacjenci domowi , Heimy i dochodzący na terapię ....czasem podczas jakichś narzekających rozmów niechcący palnie się jakąś pierdołę i po kiego mi problemy ?

Masz 100% rację:tak:

  • Lubię to 2
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

32 minut temu, kris napisał:

Moja rada: W każdej umowie powinien być sposób i terminy rozwiązania umowy przez obie strony. Na ogół jest to 14 dni. Agencje starają się związać jak najdłużej pracownika i dają umowy na 1-2 lata. Wygoda tylko dla nich. Ja zawsze staram się by umowa była tylko na okres zlecenia, ale bywa z tym różnie.

Przykładowo, jeżeli termin twojego zlecenia upływa 30 września i masz 14 dni na rozwiązanie umowy, to wypowiadasz umowę z dniem 17 września z zachowaniem 14-dniowego okresu wypowiedzenia. Informujesz agencje najlepiej meilem i dobrze byłoby potwierdzić listem poleconym. Koszt niewielki, ale wtedy nikt się nie wyprze.              I 1 października jesteś wolnym człowiekiem. Nie musisz następnego dnia podpisywać umowy (jak ktoś tu radził>:() Możesz za tydzień, za miesiąc...

Przy rozwiązaniu umowy za porozumieniem stron nie musi zachować tych dwóch tygodni.

A podpisanie nowej umowy następnego dnia po rozwiązaniu starej jest konieczne dla uzyskania druku A1 z ZUS. Bez tego nie ma legalnej pracy. 

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

6 minut temu, Blondi napisał:

@Baśka powtarzająca się jeszcze mam pytanko ,,Ta Wasza Jadzia ma demencję? jeszcze napisz że nie!:szydera:

No nie ma ! Śmiga krzyżówki , dzwoni gdzieś po redakcjach podając rozwiązane ich  hasła . Zabroniłam zmienniczce układania jakichkolwiek Jadzinych klamotków , bo zmienniczka  nie bardzo z językiem a Jadzia doskonale pamięta , na której półce w danej szafce jest jakaś pierdółka , która jest jej pilnie potrzebna ...i z tym nawet początkująca dałaby sobie radę , bo w ciemno można iść i tam , gdzie Jadzia powiedziała , chociaż nie bardzo można zrozumieć o co biega to na macanego natychmiast się znajdzie :haha:

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

4 minuty temu, hawana napisał:

Przy rozwiązaniu umowy za porozumieniem stron nie musi zachować tych dwóch tygodni.

Z prawnej definicji umowy-zlecenia umowę można rozwiązać z dnia na dzień...

 

6 minut temu, hawana napisał:

A podpisanie nowej umowy następnego dnia po rozwiązaniu starej jest konieczne dla uzyskania druku A1 z ZUS. Bez tego nie ma legalnej pracy.

A dlaczego? Stara agencja Cię wyrejestrowuje, nowa rejestruje. A dlaczego nie możesz sobie na przykład przez miesiąc poleżeć brzuchem do góry w domu?

  • Lubię to 1
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Gość
Ten temat został zamknięty. Brak możliwości dodania odpowiedzi.
 Udostępnij



O nas

Forum Opiekunkaradzi.pl służy Opiekunom osób starszych już 8 rok. W tym czasie napisali oni (Wy) 356 tysięcy postów w blisko 49 tysiącach tematach, tworząc ogromne kompendium praktycznej wiedzy o pracy w opiece w Niemczech i Szwajcarii. To przy wsparciu Społeczności forum powstały Stelomierze, Rankingi opinii, Mapa Opiekunów i pierwszy w branży opiekuńczej multiFormularz, pozwalający aplikować jednym kliknięciem do wielu agencji na raz, będący uzupełnieniem działu pracy, w którym oferty pracy w Niemczech, Szwajcarii, Austrii i we Włoszech publikuje ponad 50 sprawdzonych i polecanych firm i agencji pracy. 

logo-opiekunka1.png
Wszelkie prawa zastrzeżone 2015-2023 Opiekunkaradzi.pl 

Polityka prywatności i cookies  |  Regulamin Kontakt  |  Reklama i HR - cennik


×
×
  • Dodaj nową pozycję...