Skocz do zawartości

Rozmowa przy kawie (2)


 Udostępnij

Rekomendowane odpowiedzi

Dobry ,dobry.Zimno ,szaroburo i popaduje .Czasami słońce nieśmiało wyjrzy.Kolejny dzionek zleci.Oby prędziutko.Kużwa nie ma tu gdzie zabardzo wyjść ,bo na dole ulica i ruch jak na autostradzie.Może wyczaję jakiś inny kierunek .

Miłego dnia życzę wam kochani.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Dzień dobry ....

I nastał dzień wolności . Zaraz wybudzam pochrapującą Jadzię , biorę się za obsługę , śniadanko po niej zapodam i ...niech żyje wolność - wolność i swoboda :oklaski:Trochę mam obaw , bo jakby inaczej ...wczoraj słońce po oczach dawało , dziś , kiedy zaszłam na tarasy w celu sztachnięcia się dymkiem to ujrzałam po kątach stojącą w nich wodę ....w nocy padało , niebo chmurkami zaciągnięte ...możliwe , że w dzień też będzie wilgotno a ja mam w planach nalot na miasto i to koniecznie chcę go  z buta zaliczyć , najwyżej powrót busem , bo torby z zakupami mogą być ciężkie . No i powrót oznacza , że trza pod górę , cały czas pod górę iść ...nie bardzo to lubię :haha: Kurde balans ...niby jedno , nie tak duże  miasto a różnica wielka . Od doktorowej szteli miałam 300 metrów do centrum ...z tej dzielnicy ok. 2 km . Nic , trza się zawziąć i z uśmiechem , może nawet z pieśnią na ustach robić wypad na miasto :haha:

Miłej , spokojnej soboty :cmok:

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Dzień dobry.Babcia głowę myje,śniadanie naszykowane,czekam sobie na nią.Piszę babcia,bo zostałam po zmarłym PDP do końca"turnusu.Jej szwagierka twierdzi że więcej nie przyjade bo babka nie chce,synowa jeszcze nie wie jaka jest decyzja babki a sama zainteresowana wypytuje mnie czy przyjedzie ktoś nowy jak ja pojadę i czy wrócę do niej na zimę.Sama jestem ciekawa co wyniknie,bo miejsce bardzo fajne...

  • Lubię to 6
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Dzień dobry:cześć:

Za oknem szaro i deszczowo, co chwila coś kapie z nieba:348_umbrella:. Nic to, pogody w serduszkach życzę wszystkim:cmok:

i mocnej cieplutkiej kawusi:kawa: z czymś na osłodzenie sobie życia:lody:

pobrane (4).jpg

Edytowane przez Janeczka1963
  • Lubię to 2
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

40 minut temu, Patrycja781 napisał:

Dzień dobry.Babcia głowę myje,śniadanie naszykowane,czekam sobie na nią.Piszę babcia,bo zostałam po zmarłym PDP do końca"turnusu.Jej szwagierka twierdzi że więcej nie przyjade bo babka nie chce,synowa jeszcze nie wie jaka jest decyzja babki a sama zainteresowana wypytuje mnie czy przyjedzie ktoś nowy jak ja pojadę i czy wrócę do niej na zimę.Sama jestem ciekawa co wyniknie,bo miejsce bardzo fajne...

To zapytaj wprost czy chce żebyś wróciła? Niech już robią umowę na następny turnus..tym razem w roli głównej babcia. 

  • Lubię to 2
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Boziuuu...nogi mi zmarzły..chyba cza skarpetki założyć. 

Jesień lezie...A to torba! Buuu...

 

 

P.s. CZY  ktoś organizował ostatnio pogrzeb w Polsce? 

Jak to jest z zasiłkiem,  wszystkie rachunki  trzeba  mieć...I id księdza,  organisty i tych innych drobnych A jakże  ważnych  wydatków? 

Edytowane przez beatrix+
  • Lubię to 2
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

2 minuty temu, beatrix+ napisał:

To zapytaj wprost czy chce żebyś wróciła? Niech już robią umowę na następny turnus..tym razem w roli głównej babcia. 

Będę rozmawiać z synową na ten temat.Ona i syn mają duże znaczenie"strategiczne"poza tym na opiekę dla ojca syn podpisał umowę

  • Lubię to 2
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

44 minut temu, beatrix+ napisał:

Boziuuu...nogi mi zmarzły..chyba cza skarpetki założyć. 

Jesień lezie...A to torba! Buuu...

 

 

P.s. CZY  ktoś organizował ostatnio pogrzeb w Polsce? 

Jak to jest z zasiłkiem,  wszystkie rachunki  trzeba  mieć...I id księdza,  organisty i tych innych drobnych A jakże  ważnych  wydatków? 

Organizator pogrzebu idzie do zakładu pogrzebowego i oni świadczą kompleksową obsługę w zakresie pochówku. Tam wybierasz całe "oprzyrządowanie" pogrzebu i albo kombinujesz tak aby się zmieścić w kwocie zasiłku pogrzebowego, albo dopłacasz do "interesu". Zakład pogrzebowy sam odbiera zasiłek. Osobne koszty są u plebana, organisty, z reguły z własnej kieszeni. 

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

48 minut temu, beatrix+ napisał:

Boziuuu...nogi mi zmarzły..chyba cza skarpetki założyć. 

Jesień lezie...A to torba! Buuu...

 

 

P.s. CZY  ktoś organizował ostatnio pogrzeb w Polsce? 

Jak to jest z zasiłkiem,  wszystkie rachunki  trzeba  mieć...I id księdza,  organisty i tych innych drobnych A jakże  ważnych  wydatków? 

Nie . Przynajmniej u mnie tak nie było : akty zgonów i żadnych rachunków . Tą kwotę ( 4tys. ? ) , którą wypłacają ZUS-y jako zasiłek pogrzebowy i tak dużo przewyższy rachunek wystawiony przez firmę pogrzebową, nie wspominając juz nawet o placu , księdzu i reszcie  ...może , dlatego nie wygłupiają się z rachunkami . Kiedyś tak było , ale bardzo dawno temu . My ( ja ) dostaliśmy wystawiony rachunek przez pogrzebówkę , podaliśmy namiary ZUS-wi , komu ma zasiłek wypłacić i bezpośrednio przelali na konto . To było ponad 1,5 roku temu ....a na dniach będą 3 lata jak pochowałam męża i dostałam zasiłek na moje konto , forsę zapłaciłam tej samej firmie do ręki ....oczywiście z dużą dopłatą . Myślę , że to nie tylko w moich stronach tak działa ...

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

55 minut temu, beatrix+ napisał:

Boziuuu...nogi mi zmarzły..chyba cza skarpetki założyć. 

Jesień lezie...A to torba! Buuu...

 

 

P.s. CZY  ktoś organizował ostatnio pogrzeb w Polsce? 

Jak to jest z zasiłkiem,  wszystkie rachunki  trzeba  mieć...I id księdza,  organisty i tych innych drobnych A jakże  ważnych  wydatków? 

Zlecasz organizacje firmie pogrzebowej i to wszystko. Wybierasz co chcesz cenowo a i tak pewnie w kwocie zasiłku się nie zmiescosz to będziesz musiała dopłacić 

Od księdza i organista oraz kościelnego raczej rachunku nie dostaniesz bo tam jest co łaska. 

  • Lubię to 1
  • Zgadzam się 1
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

6 minut temu, aniao napisał:

Dzień dobry. Odwrotne odliczanie z lekka mnie denerwuje, ale mus to mus. We wtorek ruszam na podbój albo coś w tym stylu. Po raz drugi jadę małym busem i trochę mam stracha. Miłego dnia.

Nie stresuj się Aniu, Demenzlandia już dawno podbita, będzie dobrze i tego się trzymaj . A w którym kierunku podążać będziesz? 

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

@beatrix+ wysłałaś w końcu ten list? 

Mnie kosztowało 1,10 euro nie wiem dlaczego? 

Za ekspresowy chcieli 4  a nawet 6 euro to mam to w nosie wysłałam zwykłm 

Godzinę temu, beatrix+ napisał:

Boziuuu...nogi i zmarzły..chyba cza skarpetki założyć. 

Jesień lezie...A to torba! Buuu

P.s. CZY  ktoś organizował ostatnio pogrzeb w ? 

Jak to jest z zasiłkiem,  wszystkie rachunki  trzeba  mieć...I i księdza,  organisty i tych innych drobnych A jakże  ważnych  wydatków?

 

Edytowane przez INEZ
  • Lubię to 1
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

4 minuty temu, Afryka napisał:

Nie stresuj się Aniu, Demenzlandia już dawno podbita, będzie dobrze i tego się trzymaj . A w którym kierunku podążać będziesz? 

Jak zwykle okolice Ulm. Jakoś nie mogę się z tamtego rejonu wydostać. Nie stawiałam sprawy na ostrzu noża, ale następnym razem chyba będę zmuszona. Muszę trochę pozwiedzać.

  • Lubię to 3
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

@beatrix+ jeszcze jedno . Z firmą pogrzebową można śmiało umawiać się na czas i formę zapłaty ( z dopłatą jak wyżej napisałam ...oczywiście ) ,  nie wiem jak w Twoich stronach , ale u nas nie ma zmiłuj - do księdza w sprawie placu ( cmentarz katolicki pod parafię podlega ...jeden ) i tej całej otoczki : on sam , chorągwie , krzyże ...bez kasy ani rusz . W kancelarii płaci się od ręki . Rachunki wydają bez dopominania się ...ja niby nie potrzebowałam , ale czasem ludzie rozliczają się z rodziną , więc wtedy musowo je mieć ........bo nie uwierzą , że to tyle kosztuje :tak2:

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Gość
Ten temat został zamknięty. Brak możliwości dodania odpowiedzi.
 Udostępnij



O nas

Forum Opiekunkaradzi.pl służy Opiekunom osób starszych już 8 rok. W tym czasie napisali oni (Wy) 356 tysięcy postów w blisko 49 tysiącach tematach, tworząc ogromne kompendium praktycznej wiedzy o pracy w opiece w Niemczech i Szwajcarii. To przy wsparciu Społeczności forum powstały Stelomierze, Rankingi opinii, Mapa Opiekunów i pierwszy w branży opiekuńczej multiFormularz, pozwalający aplikować jednym kliknięciem do wielu agencji na raz, będący uzupełnieniem działu pracy, w którym oferty pracy w Niemczech, Szwajcarii, Austrii i we Włoszech publikuje ponad 50 sprawdzonych i polecanych firm i agencji pracy. 

logo-opiekunka1.png
Wszelkie prawa zastrzeżone 2015-2023 Opiekunkaradzi.pl 

Polityka prywatności i cookies  |  Regulamin Kontakt  |  Reklama i HR - cennik


×
×
  • Dodaj nową pozycję...