Skocz do zawartości

Rozmowa przy kawie (2)


 Udostępnij

Rekomendowane odpowiedzi

1 minutę temu, Mirelka1965 napisał:

Niedziela jest lepsza...są flohmarki :szydera: A te są bardziej niebezpieczne dla portfela :haha:

A ile bombek i innych ozdób choinkowych na nich można trafić ...to się w pale nie mieści . I wszystko za bezcen ...prawie :haha:

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

1 minutę temu, Mirelka1965 napisał:

Ja tak mam.

Cieszę się, że ktoś też tak ma, bo już myślałam, że ze mną coś nie tak.

Tutaj dodatkowo (nie mając stałej zmienniczki) sama ustalam sobie terminy.

Myślę więc, do Bożego Narodzenia tu pobyć (z przerwą we wrześniu po drodze) i po nowym roku zmienić.

Nie wiem, na co trafię, ale też nie chcę na siłę siedzieć.

  • Lubię to 3
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

1 minutę temu, Mirelka1965 napisał:

Niedziela jest lepsza...są flohmarki :szydera: A te są bardziej niebezpieczne dla portfela :haha:

Tutaj graciarnie szybko zwijają , tak więc nie zdążę nawet popatrzeć . Kilka razy już byłam i nawet patrzyłam , patrzyłam i niczego nie wypatrzyłam :haha: Prawdziwa graciarnia , bez efektu WOW 

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

3 minuty temu, Basiaim napisał:

Zmęcz się porządnie. Idź w miasto, na rower, czy basen i noc prześpisz. Życzę tego.

Roweru ni ma, basenu ponoć tyż (pytałam zmienniczki), a pójść do miasta muszę, bo kartofle muszę zakupić. Ale pójdę tylko w jedną stronę, bo tu góry i doliny, a z powrotem busem, bo jak znam życie i siebie, to na zimniockach się nie skończy. :szydera:. Do sklepów z buta, cały czas pod górkę, wolnym tempem mam 20 minut. :d

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

6 minut temu, Basiaim napisał:

Cieszę się, że ktoś też tak ma, bo już myślałam, że ze mną coś nie tak.

Tutaj dodatkowo (nie mając stałej zmienniczki) sama ustalam sobie terminy.

Myślę więc, do Bożego Narodzenia tu pobyć (z przerwą we wrześniu po drodze) i po nowym roku zmienić.

Nie wiem, na co trafię, ale też nie chcę na siłę siedzieć.

I dobrze prawisz. Pieniądze to nie wszystko...jak prawi klasyk dziesiątej muzy :haha:

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

@Basiaim  i ja mam tak od pewnego czasu . Zawsze miałam lęk przed nowym . Naumiałam się nie bać ...stresik jakiś zawsze jest , bo , dlaczego ma go nie być . Teraz wracam do Jadzi , termin mi pasuje . Nie jest źle , przesypiane całe noce , nie ma zakazów , nakazów co kupić , zjeść , ale luksusami tego nie nazywam . Dlatego ten raz pojadę na te cztery tygodnie , później zastanowię się co ma być dalej . Też zaczęłam się nudzić długimi adresami , potrzebuję zmian . A tym " co ludzie powiedzą " przestałam się zupełnie przejmować .

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

7 minut temu, violka napisał:

Kurde . Chyba jednak spróbuję  zaliczyć graciarnię :szydera:

Mądra dziewczynka :d Będąc na urlopie u córki obiecywałam sobie , że ani ciucha , ani mosiądza żadnego nie kupię . Na obiecankach wszystko zakończone . Paczki z Wysp spodziewam się do przyszłego czwartku . Miałabym ją już u siebie , ale córka wyskoczyła tylko do pobliskiego sklepu i ....w tym samym czasie był kurier po odbiór paczki . Mam nadzieję , że dzisiaj nie zawali ...jeśli nawet  , to paczkę ktoś tutaj odbierze a rozpakuję po powrocie z D. :haha:

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

2 minuty temu, Wiola7658 napisał:

Ahahaaa jak uważasz ja bym odsypiała

 

Ja bym starała się nie odsypiać , bo powstałoby błędne koło . Tak mam , że jak pośpię w dzień to nockę mam z głowy . Zasypiam wtedy dobrze po północy ....i znów męka .

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

13 minut temu, Basiaim napisał:

A czasami nasze zmęczenie materiałem (?) da o sobie znać.

 

Zawsze pisałam, że nie lubię wracać, bo po którymś tam razie wszystko mnie drażni.

No i teraz tak mam.

Jestem na adresie trzeci raz. Miejsce (można powiedzieć) prawie idealne. "Prawie", bo dla chcącego coś znaleźć, zawsze coś nie tak się znajdzie.

Najważniejsze aspekty- przespane noce, swoboda w domu, kuchni, na zakupach; nie wtrącająca się rodzina, pdp samoobsługowy,bardzo dobra kasa przy tym...wszystko to spełnione, a jednak już mnie mierzi, już mnie gdzieś gna...

Myślałam, że to syndrom pourlopowy i minie, ale jestem tu już 2,5 tygodnia i dalej tak.

@Basiaim ja też cię rozumiem, niemal współodczuwam. Ja jeździłam przez 1.5 roku też w to samo miejsce, z tymi samymi plusami, które wymieniasz. Na pewno było to asekuranckie z mojej strony, wszystko znane, bez zaskoczen, akceptowalne i przewidywalne oraz z dobrym samopoczuciem. Bywały jednak dni, że czułam jak się zmuszam, jak przyklejam sobie uśmiech, jak sięgam po pokłady empatii mimo braku ochoty akurat danego dnia. Zmiana sytuacji spowodowana hmm... losem jakby ustawiła mnie w blokach startowych po adrenalinę. Może okazać się, że zatesknie do nudy, ułożenia i przewidywalnosci a jednak trochę cieszę się na nowe. Przewrotnosc ludzka chyba;)

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

1 minutę temu, Baśka powtarzająca się napisał:

Mądra dziewczynka :d Będąc na urlopie u córki obiecywałam sobie , że ani ciucha , ani mosiądza żadnego nie kupię . Na obiecankach wszystko zakończone . Paczki z Wysp spodziewam się do przyszłego czwartku . Miałabym ją już u siebie , ale córka wyskoczyła tylko do pobliskiego sklepu i ....w tym samym czasie był kurier po odbiór paczki . Mam nadzieję , że dzisiaj nie zawali ...jeśli nawet  , to paczkę ktoś tutaj odbierze a rozpakuję po powrocie z D. :haha:

Ja też sobie obiecuję , przez chwile nawet jestem z siebie dumna , że mi się udało wytrzymać w postanowieniu , aż niby  przypadkiem znajduję się w sklepie z graciarnią , a wtedy " hulaj dusza , piekła nie ma ":szydera: Już kilka rzeczy nabyłam :d

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

2 minuty temu, Afryka napisał:

@Basiaim, @Mirelka1965, @Baśka powtarzająca się dołączam do klubu. Na razie tylko do Any chciałam wracać i Muminka, obie śp. 2- 3 razy i zmiana płyty, wszystko w trosce o własne zdrowie psychiczne. 

Ono najważniejsze . Coraz trudniej jest mi się zregenerować i nie mam najmniejszego zamiaru swoich mechanizmów , trybików do reszty psuć . Żyć mi się cholernie chce ....taki kaprys starszej pani xd

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

1 minutę temu, violka napisał:

Ja też sobie obiecuję , przez chwile nawet jestem z siebie dumna , że mi się udało wytrzymać w postanowieniu , aż niby  przypadkiem znajduję się w sklepie z graciarnią , a wtedy " hulaj dusza , piekła nie ma ":szydera: Już kilka rzeczy nabyłam :d

Bo graciarnie niczym cukier uzależniają :szydera: Jestem w tym samym klubiku...otwartym zresztą :szydera:

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

1 minutę temu, Baśka powtarzająca się napisał:

Ja bym starała się nie odsypiać , bo powstałoby błędne koło . Tak mam , że jak pośpię w dzień to nockę mam z głowy . Zasypiam wtedy dobrze po północy ....i znów męka .

Oj ja też tylko se gadam że bym odespala ale zawsze coś jest do zrobienia z nudów albo i dla zabicia czasu jak kto woli  

Ciężko też zasypiam kręcąc się po wyrku jak mrówka, ale w końcu jak zasnę trza się budzić do roboty

  • Lubię to 1
  • Zgadzam się 1
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

11 godzin temu, Krista napisał:

I już mialam się wylogowac, choć nie uzupełnilam lektury gdy moje oczy wyczaiły białego krukaxd @Grzegorz B

Rzadki gość ostatnio więc tym bardziej nie mogę takiego zdarzenia nie zauważyć. Zatem witaj i przyjmij pozdrowienia:cześć2:

Chyba siwiejącego zwolna kruka

  • Lubię to 4
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

3 minuty temu, Baśka powtarzająca się napisał:

Ono najważniejsze . Coraz trudniej jest mi się zregenerować i nie mam najmniejszego zamiaru swoich mechanizmów , trybików do reszty psuć . Żyć mi się cholernie chce ....taki kaprys starszej pani xd

:szydera: Właśnie wyobraziłam sobie Ciebie w roli głównej , w filmie " Starsza pani musi zniknąć " :szydera:

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Gość
Ten temat został zamknięty. Brak możliwości dodania odpowiedzi.
 Udostępnij



O nas

Forum Opiekunkaradzi.pl służy Opiekunom osób starszych już 8 rok. W tym czasie napisali oni (Wy) 356 tysięcy postów w blisko 49 tysiącach tematach, tworząc ogromne kompendium praktycznej wiedzy o pracy w opiece w Niemczech i Szwajcarii. To przy wsparciu Społeczności forum powstały Stelomierze, Rankingi opinii, Mapa Opiekunów i pierwszy w branży opiekuńczej multiFormularz, pozwalający aplikować jednym kliknięciem do wielu agencji na raz, będący uzupełnieniem działu pracy, w którym oferty pracy w Niemczech, Szwajcarii, Austrii i we Włoszech publikuje ponad 50 sprawdzonych i polecanych firm i agencji pracy. 

logo-opiekunka1.png
Wszelkie prawa zastrzeżone 2015-2023 Opiekunkaradzi.pl 

Polityka prywatności i cookies  |  Regulamin Kontakt  |  Reklama i HR - cennik


×
×
  • Dodaj nową pozycję...