Skocz do zawartości

Rozmowa przy kawie (2)


 Udostępnij

Rekomendowane odpowiedzi

Powiem Wam ze spotkała mnie mila niespodzianka teraz. 

Przyjechał stały klient kupić jajka i pyta czy będzie 20 sztuk,  odpowiadam,, Ja"  ,a on : ,, TAK? TO DOBRZE ".

Zbaraniałam bo po polsku powiedział :szok:.

A on mówi że skoro ja się uczę niemieckiego to on też trochę polskiego się uczy, ale stwierdził że nasz język jest trudny.

 

  • Lubię to 5
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

53 minut temu, awe59 napisał:

O to....to....jak patrzę na swoją pdp, która ma 84 lata to wszystkie moje niedoskonałosci to mały pikuś....natomiast jak sobię pomyślę, że za dwadziescia parę lat mogę wyglądać jak Ona ( na golasa ) bo w ubraniu to całkiem....całkiem,  to już taki mały pikuś nie jest.....:haha:

Na początku , kiedy moja Jadzia narzekała na swoją starość (89 l ) chciałam ją trochę pocieszyć i powiedziałam , że też jestem stara , niewiele młodsza od niej . Tak ją to podbudowało , że teraz uważa , że my w jednych latach śmigamy....uwierzyła w to co powiedziałam żartem . No i mam przesrane , bo muszę wysłuchiwać jaka to ja sprytna jestem a ona ledwie przy rollatorze raz , dwa razy dziennie po mieszkaniu popitala . Kazała mi sobie wybrać jakiś ładny kostium ( garsonkę ) , bo ona już i tak nie przyodzieje ...w gości nie pójdzie ze względu na " dwustronną inkontynencję " ...zapachy nie takie . Tylko nie pomyśli bidulka , że w jej garsonkę jeszcze jedna taka jak ja by się zmieściła . Nieważne ...serce się liczy ....ludzka kobita  :szydera:

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

2 minuty temu, Baśka powtarzająca się napisał:

Na początku , kiedy moja Jadzia narzekała na swoją starość (89 l ) chciałam ją trochę pocieszyć i powiedziałam , że też jestem stara , niewiele młodsza od niej . Tak ją to podbudowało , że teraz uważa , że my w jednych latach śmigamy....uwierzyła w to co powiedziałam żartem . No i mam przesrane , bo muszę wysłuchiwać jaka to ja sprytna jestem a ona ledwie przy rollatorze raz , dwa razy dziennie po mieszkaniu popitala . Kazała mi sobie wybrać jakiś ładny kostium ( garsonkę ) , bo ona już i tak nie przyodzieje ...w gości nie pójdzie ze względu na " dwustronną inkontynencję " ...zapachy nie takie . Tylko nie pomyśli bidulka , że w jej garsonkę jeszcze jedna taka jak ja by się zmieściła . Nieważne ...serce się liczy ....ludzka kobita  :szydera:

Ło matko....a ta garsonka z lat 60 - tych....:szydera: ale masz rację, serce się liczy :oklaski:

  • Lubię to 2
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

2 godziny temu, Magdzie napisał:

Po 20czy 25latach jak nie oplacisz to likwidują groby. W Polsce po 20latach, tylko my inaczej podchodzimy do tego, my opłacamy, a Niemcy jak to Niemcy, zawsze się słyszy :to dużo pieniędzy jest >:(

Nosz kuźwa, przeciez to nie kosztuje tak duzo. 

Nie wyobrazam sobie ze nie moglabym pojsc na grób babci czy dziadka bo zlikwidują :rozpacz:

  • Lubię to 1
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Pokazałem tutejszej rodzinie podopiecznego kilka zdjęć z polskiego, dość dużego cmentarza. Zrobione w maju.

Po obejrzeniu spytali co to za święto, bo tyle kwiatów i zniczy. Na moją odpowiedź, że żadne dali mi do zrozumienia, że jak mnie lubią, tak mi nie wierzą. A są naprawdę normalni.

  • Lubię to 8
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

1 godzinę temu, Krista napisał:

 

Dzień dobry lanserko:)

,,mój make up pytając, czy byłam z zawodu kosmetyczką (każdego dnia:haha:) że nogi zgrabne, że szyk, że włosów pozazdrośc "

Ja na tej wsi, zabitej dechami ,,make upu" nie uskuteczniam.

Ale za to jak mi skóra odpoczęła. 

 

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

27 minut temu, awe59 napisał:

Ło matko....a ta garsonka z lat 60 - tych....:szydera: ale masz rację, serce się liczy :oklaski:

Musi lekko starsza , bo już Jadzia bardzo duża była ...może początek 70 ? Czaplusze ( jak mówi moja wnusia na kapelusze ):szydera: też mogę sobie wziąć ...jak będę chciała . Ja cieee....normalnie za Idealię bym mogła posuwać . Jednak odmówiłam grzecznie , ale stanowczo . Taka niewdzięcznica ze mnie  :szydera:

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

9 minut temu, Barbara48 napisał:

Nosz kuźwa, przeciez to nie kosztuje tak duzo. 

Nie wyobrazam sobie ze nie moglabym pojsc na grób babci czy dziadka bo zlikwidują :rozpacz:

Na cmentarzu Grabiszyńskim we Wro b. dużo jest grobów z przyklejonym kartkami"do likwidacji" i wcale to nie sa stare groby.Koszt opłacenia 1 grobu na 10 lat to ponad 420zł.Na 20-820zł.Specjalnie zadzwoniłam teraz.Dzieci czy wnuki powyjeżdzały za granicę  albo same poumierały albo się nie interesują i nie płacą.Ale jak ktoś jest emerytem to wysupłać te 420 jest trudno a i oszczędzić nie ma z czego zazwyczaj.I stąd niepoopłacane groby do likwidacji.Znów na parafialnym cm.w Cieplicach opłata jest aż na 3o lat i dużo niższa.Kwatery urnowe na Osobowicach /Wro/sa aż na 50 lat i też mniej to kosztuje.Ja mam pozapisywane wszystkie groby,które są lub będą na mojej głowie i je wszystkie opłacam,w sumie 4. I mimo tego przegapiłam ,że do lutego miałam zapłacić te 420zł.Dopiero w kajet i patrzę jest.

Bo na codzien człowiek nie mysli i nie pamieta o wszystkim przecież.Lepszą opcją byłoby rozsypanie prochów gdzieś,gdzie zmarłymiał życzenie ,ale to w PL póki co, poza wodami morskimi ,niemożliwe jest.

Z drugiej strony,jak ma stać zapyziały i zaniedbany to chyba go lepiej zlikwidować.Ogólnie to mam zdanie ,że od tradycyjnego pochówku powinno się całkowicie odejsć.Tylko kremacja.

  • Lubię to 3
  • Zgadzam się 1
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

20 minut temu, Barbara48 napisał:

Nosz kuźwa, przeciez to nie kosztuje tak duzo. 

Nie wyobrazam sobie ze nie moglabym pojsc na grób babci czy dziadka bo zlikwidują :rozpacz:

Dla nas to jest dziwne , tutaj to jest normalne . U nas tworzy się prawie mauzolea na cmentarzach i im więcej kwiatów , zniczy to " o ...tutaj jak pięknie dbają ! " . Tylko , czy to aby na pewno pamięć , czy pokazanie innym , że drożej znaczy piękniej . Przed niespełna trzema laty , kiedy wybierałam miejsce pochówku dla mojego mana ( no i kiedyś dla mnie ...ale jeszcze długoooo nie !   :haha:) specjalnie wybierałam miejsce w pobliżu grobu rodziców / dziadków , żeby może kiedyś moje wnuki , jeśli nie zapomną , gdy przyjdą zapalić świeczkę to będą wiedziały , że w niedalekim sąsiedztwie pra..i pra pra dziadkom też by wypadało zaświecić . Czy mi na tym zależy ...raczej nie , bo po śmierci podobno doopa nie ma nic do powiedzenia a i tak mi to pomoże ...jak umarłemu kadzidło :haha:

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

22 minut temu, Tomas1965 napisał:

Pokazałem tutejszej rodzinie podopiecznego kilka zdjęć z polskiego, dość dużego cmentarza. Zrobione w maju.

Po obejrzeniu spytali co to za święto, bo tyle kwiatów i zniczy. Na moją odpowiedź, że żadne dali mi do zrozumienia, że jak mnie lubią, tak mi nie wierzą. A są naprawdę normalni.

Mnie nie chodzi o przepych na grobach, ale o miejsce gdzie mogę znów spotkać się i porozmawiać z moimi bliskimi. 

  • Lubię to 1
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

10 minut temu, Barbara48 napisał:

Mnie nie chodzi o przepych na grobach, ale o miejsce gdzie mogę znów spotkać się i porozmawiać z moimi bliskimi. 

U nas to inaczej, tu mi się wydaje, że chodzą raz na ruski rok. Mój dziadek był na cmentarzu u żony, która zmarła 8lat temu w zeszłym roku. Nie chodzi, ale zdjęcia żony w domu rozstawione, ba nawet świeczkę zapali, mówi że on nie musi chodzić, żona jego jest w domu. :(Wspomnę jeszcze, że żony zdjęcie nosi w portfelu, i co otworzy portfel, to cmoka, aż się przykleja, cmoka tak głośno, żebym słyszała, a mnie to doprowadza do szału :(

  • Lubię to 2
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

15 minut temu, Magdzie napisał:

U nas to inaczej, tu mi się wydaje, że chodzą raz na ruski rok. Mój dziadek był na cmentarzu u żony, która zmarła 8lat temu w zeszłym roku. Nie chodzi, ale zdjęcia żony w domu rozstawione, ba nawet świeczkę zapali, mówi że on nie musi chodzić, żona jego jest w domu. :(Wspomnę jeszcze, że żony zdjęcie nosi w portfelu, i co otworzy portfel, to cmoka, aż się przykleja, cmoka tak głośno, żebym słyszała, a mnie to doprowadza do szału :(

Chce wzbudzić zazdrość ....albo dać ci do zrozumienia , że " nie masz u mnie szans ...moja mała "  ? :szydera:

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

PDP wczoraj malo o zawal mnie nie przyprawila.

Pojechalam z jej corka po zakupy,babka jak zwykle zostala w wozku,na tarasie.

wracamy i :kopara:babka siedzi pod bukiem na krzesle ogrodowym!!!!

Rolator stoi w pokoju, wozek na tarasie.

Myslalysmy,ze facet, ktory robi na gorze remont ja usadowil.

A ta D#$^&!!!!!! chwali sie, ze SAMA pchajac przed soba krzeslo ogrodowe, po trawniku polazla tam!!!!

Przeciez mogla sie cholera potknac, na tej trawie i kretowiskach!:przekleństwa:

Polamac i lezec.

Ledwo wloczy nogami, wygadala sie,ze przez 3 tygodnie kurzzeitpflego nie wziela do rak rolatora!

W domu teraz wogole nie staje do balkonika, gibie sie na boki jak stoi przy klopie!

A tu wycieczke sobie zrobila,

Dostala porzadny OP od corki.

Cholera, niby zdrowa na umysle,a takie rzeczy wyprawia.

strach ja zostawic,sama,bo nie wiadomo, gdzie zechce sie przemiescic.

ale maja pomysly,starsze panie!:mur:

 

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

2 godziny temu, foczka63 napisał:

Z drugiej strony,jak ma stać zapyziały i zaniedbany to chyba go lepiej zlikwidować.Ogólnie to mam zdanie ,że od tradycyjnego pochówku powinno się całkowicie odejsć.Tylko kremacja.

Ok, kremacja, jestem za tym, nawet bardzo,tylko co? Do kibla mają moje prochy wyrzucić ?czy na komodzie postawić? 

Jak zmarł mój teść wiele lat temu, to mój mąż wykupił miejsce obok. 

I nastąpiła pierwsza rata, około 800 zl. Za teścia zapłaciła żona czyli moja teściowa, a za,, nasz grób"

My:szok:

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

7 minut temu, Barbara48 napisał:

Ok, kremacja, jestem za tym, nawet bardzo,tylko co? Do kibla mają moje prochy wyrzucić ?czy na komodzie postawić? 

Jak zmarł mój teść wiele lat temu, to mój mąż wykupił miejsce obok. 

I nastąpiła pierwsza rata, około 800 zl. Za teścia zapłaciła żona czyli moja teściowa, a za,, nasz grób"

My:szok:

Są przecież kolumbaria na każdym większym cmentarzu.

  • Lubię to 2
  • Zgadzam się 1
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

3 godziny temu, Baśka powtarzająca się napisał:

. U nas tworzy się prawie mauzolea

Basiu, własnie nie chodzi mi o te mauzolea, .

Niedawno wybieraliśmy nagrobek dla mojego Taty. Naprawde skromny, a kosztuje full kasy. 

Zarabiają nawet na śmierci. 

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

3 godziny temu, foczka63 napisał:

Na cmentarzu Grabiszyńskim we Wro b. dużo jest grobów z przyklejonym kartkami"do likwidacji" i wcale to nie sa stare groby.Koszt opłacenia 1 grobu na 10 lat to ponad 420zł.Na 20-820zł.Specjalnie zadzwoniłam teraz.Dzieci czy wnuki powyjeżdzały za granicę  albo same poumierały albo się nie interesują i nie płacą.Ale jak ktoś jest emerytem to wysupłać te 420 jest trudno a i oszczędzić nie ma z czego zazwyczaj.I stąd niepoopłacane groby do likwidacji.Znów na parafialnym cm.w Cieplicach opłata jest aż na 3o lat i dużo niższa.Kwatery urnowe na Osobowicach /Wro/sa aż na 50 lat i też mniej to kosztuje.Ja mam pozapisywane wszystkie groby,które są lub będą na mojej głowie i je wszystkie opłacam,w sumie 4. I mimo tego przegapiłam ,że do lutego miałam zapłacić te 420zł.Dopiero w kajet i patrzę jest.

Bo na codzien człowiek nie mysli i nie pamieta o wszystkim przecież.Lepszą opcją byłoby rozsypanie prochów gdzieś,gdzie zmarłymiał życzenie ,ale to w PL póki co, poza wodami morskimi ,niemożliwe jest.

Z drugiej strony,jak ma stać zapyziały i zaniedbany to chyba go lepiej zlikwidować.Ogólnie to mam zdanie ,że od tradycyjnego pochówku powinno się całkowicie odejsć.Tylko kremacja.

Właśnie dopytałam mojej szefin jak to jest w Niemczech. 

Jesli chodzi o duzy grób czyli pomnik to płaci się po 30 latach od 3 do 5 tysiecy ojro , urna po 25 latach około 3 tysięcy. 

Masakra 

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Teraz, Barbara48 napisał:

Właśnie dopytałam mojej szefin jak to jest w Niemczech. 

Jesli chodzi o duzy grób czyli pomnik to płaci się po 30 latach od 3 do 5 tysiecy ojro , urna po 25 latach około 3 tysięcy. 

Masakra 

No to przy takich cenach nie ma się co dziwić ,że likwidują...

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

@Magdzie żeś chorero jedna temat zapodała ! @Barbara48 ma teraz zagwozdkę , czy chce obok mana swego leżeć , czy gdzieś indziej obok jakiegoś obcego ,wśród brzózek , czy na nasłonecznionym miejscu , na górce , czy lepiej na nizinie ....I co @ jedna narobiłaś ...teraz kobieta spać nie będzie mogła , tylko nowej placówki w myślach szukała :szydera:

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Gość
Ten temat został zamknięty. Brak możliwości dodania odpowiedzi.
 Udostępnij



O nas

Forum Opiekunkaradzi.pl służy Opiekunom osób starszych już 8 rok. W tym czasie napisali oni (Wy) 356 tysięcy postów w blisko 49 tysiącach tematach, tworząc ogromne kompendium praktycznej wiedzy o pracy w opiece w Niemczech i Szwajcarii. To przy wsparciu Społeczności forum powstały Stelomierze, Rankingi opinii, Mapa Opiekunów i pierwszy w branży opiekuńczej multiFormularz, pozwalający aplikować jednym kliknięciem do wielu agencji na raz, będący uzupełnieniem działu pracy, w którym oferty pracy w Niemczech, Szwajcarii, Austrii i we Włoszech publikuje ponad 50 sprawdzonych i polecanych firm i agencji pracy. 

logo-opiekunka1.png
Wszelkie prawa zastrzeżone 2015-2023 Opiekunkaradzi.pl 

Polityka prywatności i cookies  |  Regulamin Kontakt  |  Reklama i HR - cennik


×
×
  • Dodaj nową pozycję...