Skocz do zawartości

Rozmowa przy kawie (2)


 Udostępnij

Rekomendowane odpowiedzi

Jedna pflege zaleciła mojemu PDP picie wody z imbirem. 

Pytanie mam-jak najlepiej i najprościej ją przygotować? 

W necie przepisy oczywiście są, ale bardzo różne - gotować/nie gotować, trzeć imbir/kroić, obierać /nie obierać. 

Edytowane przez Basiaim
  • Lubię to 2
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

23 minut temu, Mirelka1965 napisał:

Jumak pani...jumak :szydera:

Nie mówi się " jumak " , tylko " rumak " ....musisz ćwiczyć rrrrrrrrrrrrrrrrrr , bo może przydarzyć się niespodzianka - powiesz zasłałam łóżko - a ktoś zrozumie , że pościeliłaś :szydera:

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

21 minut temu, Basiaim napisał:

Jedna pflege zaleciła mojemu PDP picie wody z imbirem. 

Pytanie mam-jak najlepiej i najprościej ją przygotować? 

W necie przepisy oczywiście są, ale bardzo różne - gotować/nie gotować, trzeć imbir/kroić, obierać /nie obierać. 

Ja tam trę na tarce jarzynowej ok.1 cm imbiru i zalewam wrzątkiem 1 litr.Godzinę póżniej piję.

 

Dzień dobry.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

1 godzinę temu, Basiaim napisał:

Jedna pflege zaleciła mojemu PDP picie wody z imbirem. 

Pytanie mam-jak najlepiej i najprościej ją przygotować? 

W necie przepisy oczywiście są, ale bardzo różne - gotować/nie gotować, trzeć imbir/kroić, obierać /nie obierać. 

Piłam tylko rozgrzewającą herbatę z cytryną i imbirem więc nie wiem jak to przygotować. Pewnie bym zalała pokrojony imbir wrzątkiem i wystudziła.

  • Lubię to 1
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

2 minuty temu, Mirelka1965 napisał:

No....upał może wyrządzić wielką krzywdę :haha:Ale nie życzymy tego Hawance...nie życzymy :szydera:

Absolutnie ...nie życzymy . Tylko nie wiadomo , czy już upał nie poczynił jakichś szkód i nasze pobożne życzenia nijak będą się miały do tego , co już nastąpiło :szydera:

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

4 minuty temu, Baśka powtarzająca się napisał:

Absolutnie ...nie życzymy . Tylko nie wiadomo , czy już upał nie poczynił jakichś szkód i nasze pobożne życzenia nijak będą się miały do tego , co już nastąpiło :szydera:

No błagam cie....a gdzie pozytywne nastawienie? :haha: Trzeba ufać i mieć nadzieję :szydera:

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

pozno ale witam..w koncu jest klima:oklaski:

,babka lapie powietrze jak ryba, zmeczona upalami mamrocze pod nosem, i lezy jak po pavulonie zmieta i nieobecna....wyrwalam sie na rower ale jeszcze szybciej wrocilam....jakas masakra ...szgodun juz odespal swoje wojaze wczorajsze znow prawie fitz 100% zabral sie za naprawianie drzwi balkonowych i.....juz je zepsul...jeszcze bardziej.....bedzie mial zajecie na kilka dni :haha:

-lucy co bedzie jutro na obiad?

- a na co masz ochote?

- moze bym grill odpalil?

:kopara:..eeeee a nie za cieplo?

- nie ...jest ok, lubie plus 35

:mur:, myslalam zeby jakaz zupine zrobic , mamy zielone itd

- a mieso bedzie w zupie?

- nie ma emotionki ale reki mi opadli

lodowa miesem zapchana wszelakiej masci padlina lacznie z jego pieczenia a ten chce jeszcze wiecej bialka...chyba mu koze przywleke :szydera:

jutro mamy dentyste....ostre narzedzia pochowalam zeby nie odrabac paluchow babie..zobaczymy moze wytrzymam

milego popoludnia zycze 

 

  • Lubię to 4
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

U mnie też mięcho.musi być. Dziadek nie uznaje serów i innych wymysłów. :haha:

Miała być burza i nie ma. Ale i tak w górach jakoś znośniej bo i wiaterek zawieje i przestrzeń ogromna. 

A mnie się zaczyna czas dłużyć. Może to przez to mięcho ? :szydera:

  • Lubię to 1
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

5 minut temu, Maria Jolanta napisał:

U mnie też mięcho.musi być. Dziadek nie uznaje serów i innych wymysłów. :haha:

Miała być burza i nie ma. Ale i tak w górach jakoś znośniej bo i wiaterek zawieje i przestrzeń ogromna. 

A mnie się zaczyna czas dłużyć. Może to przez to mięcho ? :szydera:

mariolanto szogun mieso na potege bekon chrupiacy, dobrze wypieczone a wrecz czarne minifrikadelki, steki, sznycle....a sery?? tylko mu daj....najlepiej z pieca, lejacy , ociekajacy tluszczem wszelkiej masci...raclett 24 na dobe z bagietka ...mdli na sama mysl

a tu mam juz dwie kreski mniej..zaledwie 28 w pokoju....nago bym pobiegala albo siedziala w wannie ale se ne da

  • Lubię to 2
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

4 minuty temu, Maria Jolanta napisał:

A ja żakiet ubrałam bo mi w sukience za zimno. :haha:

Czy panie zauważyły jaka tutaj ( ostatnio ) sympatyczna atmosfera ? Nikt nie pierdacy o doopie , same tylko kulturalne wymiany postów . No kuźwa żyć nie umierać .Rozrywka jak sto sosen :szydera:

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

29 minut temu, Baśka powtarzająca się napisał:

Czy panie zauważyły jaka tutaj ( ostatnio ) sympatyczna atmosfera ? Nikt nie pierdacy o doopie , same tylko kulturalne wymiany postów . No kuźwa żyć nie umierać .Rozrywka jak sto sosen :szydera:

No bardzo kulturalnie....i jaki tłok....czekam jak się zacznie dyskusja o malarstwie....sztuce....poezji.  :d

 

  • Lubię to 2
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

9 minut temu, awe59 napisał:

No bardzo kulturalnie....i jaki tłok....czekam jak się zacznie dyskusja o malarstwie....sztuce....poezji.  :d

 

O sztuce to czemu nie? Chętnie Ewo :d, poezja też mi nie obca :d, ale przynajmniej tu wolę o tej nieszczęsnej dupie Maryni :szydera:, a teraz muszę się przywitać, bo pisałam rano, i już się z gaska witalam, paluchem nacisnelam i internet poszedł sobie na prawie dwie godziny :rozpacz:, a później była przerwa, szybka runda po sklepie, żeby na kawę do kolegi wpaść :d. A po kawie spacer z dziadkiem i siedzenie przed domem, żeby jakiego sąsiada spotkać i dupy obrobić. Dziadek musi być na bieżąco, co, kto i jak :szydera:Zaraz wykonam telefon do swej miłości, a potem?, potem to lecę biegać, żeby deszcz, czy burza mnie nie złapała. 

No to dobry wieczór wszystkim :szydera:

  • Lubię to 3
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Gość
Ten temat został zamknięty. Brak możliwości dodania odpowiedzi.
 Udostępnij



O nas

Forum Opiekunkaradzi.pl służy Opiekunom osób starszych już 8 rok. W tym czasie napisali oni (Wy) 356 tysięcy postów w blisko 49 tysiącach tematach, tworząc ogromne kompendium praktycznej wiedzy o pracy w opiece w Niemczech i Szwajcarii. To przy wsparciu Społeczności forum powstały Stelomierze, Rankingi opinii, Mapa Opiekunów i pierwszy w branży opiekuńczej multiFormularz, pozwalający aplikować jednym kliknięciem do wielu agencji na raz, będący uzupełnieniem działu pracy, w którym oferty pracy w Niemczech, Szwajcarii, Austrii i we Włoszech publikuje ponad 50 sprawdzonych i polecanych firm i agencji pracy. 

logo-opiekunka1.png
Wszelkie prawa zastrzeżone 2015-2023 Opiekunkaradzi.pl 

Polityka prywatności i cookies  |  Regulamin Kontakt  |  Reklama i HR - cennik


×
×
  • Dodaj nową pozycję...