Skocz do zawartości

Rozmowa przy kawie (2)


 Udostępnij

Rekomendowane odpowiedzi

2 minuty temu, awe59 napisał:

A która tu narzeka ? Ja nie widzę....:d wszystkie ciepło się o mencziznach wyrażamy....przecież to nasze skarby największe....:szydera: trzeba o te nasze truskaweczki dbać bo kto bedzie za tobą walizki nosił albo z psem wyjdzie jak leje deszcz ? No przecież nie Ty.

Kobiety tym się różnią od mężczyzn, że oni noszą im walizki a one im je wystawiają. 

  • Lubię to 4
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

2 minuty temu, Jessica1979 napisał:

Tak. Kurna nać .Jeść dawać. 

Ledwoś tu wdepła, nóżką dygnęła i już zastawionego bufetu żądasz!? Pochwalisz się w tym topiku o zarciu fotką z pięknie obranymi kartoflami, to może... pozwolą Ci pozmywać. :d

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

1 minutę temu, Afryka napisał:

Ledwoś tu wdepła, nóżką dygnęła i już zastawionego bufetu żądasz!? Pochwalisz się w tym topiku o zarciu fotką z pięknie obranymi kartoflami, to może... pozwolą Ci pozmywać. :d

W topiku o żarciu to ja mogę ewentualnie paluszkiem wskazującym pokazać, że to rzjem,to rzjem i to rzjem.

  • Lubię to 3
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

16 minut temu, Afryka napisał:

Czyli to nać od rzepy czy coś podobne? 

Na to wygląda, coś jak mangold, który po polsku nazywa się burak liściasty lub szpinakowy, więc to najprawdopodobniej rzepa liściasta.

Ruebstiel sieje się tak gęsto, że nie ma szans na rozwinięcie korzenia, jadalne są całe liście.

Można przyrządzić jak jarmuż.

Edytowane przez salazar
  • Lubię to 1
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

3 minuty temu, Jessica1979 napisał:

W topiku o żarciu to ja mogę ewentualnie paluszkiem wskazującym pokazać, że to rzjem,to rzjem i to rzjem.

Oj to niewiele, tu 3/4 forum na diecie, reszta sosnowo trafiła i tyż na diecie, a Baśka dzieli włos na czworo.. wrrróć, sznycel na troje. :szydera:

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

13 minut temu, salazar napisał:

właściwa nazwa to rzepa naciowa

Jak się to komuś przyda...

Brassica rapa var. rapifera subvar. pabularia: sprzedaż i przechowywanie Liście rzepy Brassica rapa var. rapifera subvar. pabularia dorastają do 10-25 cm długości. Na rynek trafiają w okresie od kwietnia do czerwca. Uprawa szklarniowa pozwala jednak zaspokoić całoroczny apetyt konsumentów na ten specjał, na bieżąco pokrywając zapotrzebowanie, tak żywe zwłaszcza w Nadrenii czy też Holandii. Liście sprzedawane są albo w pęczku albo luzem - na wagę. Ich przydatność do spożycia jest krótka. Trzymane w lodówce, w temperaturze 2-5 ° zachowują świeżość przez 2-3 dni. Niższa temperatura (rzędu 0-1 °C) oraz wyższa wilgotność powietrza umożliwiają przechowanie ich do 8 dni.

:)

  • Lubię to 2
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

20 minut temu, kris napisał:

Zdecyduj się. Albo skarb, albo paszoł won...:p

Faceta trzeba chwalić, dbać o niego i tulić ale raz na jakiś czas złapac go za pysk i rąbnąc nim o podłogę....albo wystawić za drzwi. Wtedy doceni naszą troskę  :d

  • Lubię to 3
  • Zgadzam się 2
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

5 minut temu, awe59 napisał:

Faceta trzeba chwalić, dbać o niego i tulić ale raz na jakiś czas złapac go za pysk i rąbnąc nim o podłogę....albo wystawić za drzwi. Wtedy doceni naszą troskę  :d

Mężczyzna jest potrzebny człowiekowi bo może mu wymalować pokój , zakisić ogórka lub upiec kiełbasę nad wodą lub zrobić coś szalonego jak on sam w życiu tej swojej ale ona może zapomnieć  wspomniec,że on jest jej choć są blisko ze sobą i się nieraz całują w Ustka gdzie Mirelka jadła rybę z morza i wczoraj utopiio się tam 4 rybaków a ryba była świeża prawie cała. 

  • Lubię to 2
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

7 minut temu, Jessica1979 napisał:

Mężczyzna jest potrzebny człowiekowi bo może mu wymalować pokój , zakisić ogórka lub upiec kiełbasę nad wodą lub zrobić coś szalonego jak on sam w życiu tej swojej ale ona może zapomnieć  wspomniec,że on jest jej choć są blisko ze sobą i się nieraz całują w Ustka gdzie Mirelka jadła rybę z morza i wczoraj utopiio się tam 4 rybaków a ryba była świeża prawie cała. 

Hmmm...to ja jakimś innym człowiekiem jestem, bo...sama potrafię pomalować pokój, kisić ogórki, ale już upiec kiełbaski nad woda nie potrafię :haha: Nad ogniskiem mi wychodzi, ale z nad wodą to potrafi TYLKO mężczyzna :szydera: No i te ustka....hmmmmm kuszące są :haha: Martwi mnie jeszcze ten nieświeży łeb...od niego podobno "ta" ryba się psuje :haha:

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Gość
Ten temat został zamknięty. Brak możliwości dodania odpowiedzi.
 Udostępnij



O nas

Forum Opiekunkaradzi.pl służy Opiekunom osób starszych już 8 rok. W tym czasie napisali oni (Wy) 356 tysięcy postów w blisko 49 tysiącach tematach, tworząc ogromne kompendium praktycznej wiedzy o pracy w opiece w Niemczech i Szwajcarii. To przy wsparciu Społeczności forum powstały Stelomierze, Rankingi opinii, Mapa Opiekunów i pierwszy w branży opiekuńczej multiFormularz, pozwalający aplikować jednym kliknięciem do wielu agencji na raz, będący uzupełnieniem działu pracy, w którym oferty pracy w Niemczech, Szwajcarii, Austrii i we Włoszech publikuje ponad 50 sprawdzonych i polecanych firm i agencji pracy. 

logo-opiekunka1.png
Wszelkie prawa zastrzeżone 2015-2023 Opiekunkaradzi.pl 

Polityka prywatności i cookies  |  Regulamin Kontakt  |  Reklama i HR - cennik


×
×
  • Dodaj nową pozycję...