Skocz do zawartości

  • Witaj, czego szukasz? (kliknij, by wybrać)

Rozmowa przy kawie (2)


 Udostępnij

Rekomendowane odpowiedzi

47 minut temu, Maria Jolanta napisał:

Nie wożę ręczników bo zabrakłoby miejsca na włóczki.:haha:Zresztą analogicznie pościel też powinnam wozić. 

I jeśli nie mam własnej łazienki to wszystko trzymam w pokoju.

Ale nie słucham jeśli ktoś mi mówi że kąpiel raz w tygodniu. Kąpię się kiedy potrzebuję i mówię że takie w Polsce są zwyczaje i całe życie tak robię i basta !

Dokładnie.Nie pytam się czy mogę się wykąpać ,kawę wypić czy zjeść to czy tamto.Znam swoje prawa.Ręczniki na początku piorę i używam tylko tych jednych.Bez przesady ,bo w hotelach też są obce ręczniki,pościele i te inne.W restauracjach naczynia.Trochę zaufania.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Ja krótko,ręczników nie woziłam, raczej w czyste rodziny trafiałam,obrzydzenia nigdy nie miałam, wyprane to czyste, na szczęscie lazienkę zawsze swoją miałam,ale to nie znaczy ,że demencyjna babcia wczołga się schodami na górę, mimo ,że w dzień siedzi na wózku , i popróbuje moich kremików:szydera: raz pamiętam ,ja przerwę mialam a babcia dawaj na górę, a schody zrobiły co zrobiły ,trochę ruchu i durschfal i w mojej łazience się zatrzymała na dobre, 

Co do restauracji i wyjśc z PDP ,to miałam i podobalo mi się , ale takie wyjscia nie były codziennie, tylko urodziny czy stypa, :szydera: ale idąc na zakupy widziałam,siedzące opiekunki z PDP przy stolikach i tak sobie pomyslalam,fajnie mają, ale po jakimś czasie doszłam do wniosku ,nie ! nie chcę codziennie siedziec pół dnia przy stole z kliką seniorów, wolę sama sobie organizowac czas, wolę polatać po sklepach czy rower, :hura:

  • Lubię to 4
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

3 godziny temu, Teresadd napisał:

.Ręczniki na początku piorę i używam tylko tych jednych.

Robię tak samo, podobnie z pościelą.

Wyjatek- ręczniki kąpielowe. Wożę swój. Spotkałam się z tym, ze takich nie było dla opiekunek i teraz mam zawsze ze sobą.

 

P.S. Dzięki za wyjaśnienie w "obiadowym". Ja jakoś ubzdurałam sobie, ze dodawałaś trochę tej masy  do startych ziemniaków.

  • Lubię to 1
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Przed powrotem Marty pomalowałem pokój, chciałem "jasny beż" ale pan w Castoramie nie wiedział co to za kolor,

polecił mi "herbatka imbirowa" dobra pomalowałem,

w/g mnie wyszła "niedojrzała brzoskwinia", a Marta stwierdziła, że to jest "zgniła mirabelka",

czy ktoś zna się na kolorach - bo moja paleta barw się wyczerpała,

jestem staroświecki i znam kolory tylko w systemie RAL.

Nie wiem jak odróżnić "piasek pustyni" od "słońca o wschodzie" , "słońce o zachodzie" to wiem (chyba??) bardziej pomarańczowe, ale jak odróżnić "jasną limonkę" od "niedojrzałe jabłko"

Mój umysł tego nie ogarnia.

Te kolory to powymyślali chyba tylko dla kobiet.

Tak mi powiedział sprzedawca w sklepie:

Proszę pana - Kobieta przecież nie kupi Beżowego! tylko Imbirową Herbatkę

 

  • Lubię to 5
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

5 minut temu, Janeczka1963 napisał:

@Blondi za to mają urozmaicenie,:szydera: tam gdzie Ty tam się coś dzieje,:tak2: nie wieje nudą:haha:

Ja powinnam sobie nieraz hamulce w tyłku ,nogach i łapkach zamontować, :szydera: bo wszędzie mniepełno jak tyłek tylko podniosę, ale jak tak czyszczę coś , tak sobie pod nosem mówię , no lubię to robić, w brudzie się grzebac i w smrodzie starych lakierów,,,:oklaski: całe życie lubiłam burzyć dużo ,w domu sciany leciały  i budować nowe,kocham remonty:oklaski:

  • Lubię to 4
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

3 minuty temu, Blondi napisał:

Ja powinnam sobie nieraz hamulce w tyłku ,nogach i łapkach zamontować, :szydera: bo wszędzie mniepełno jak tyłek tylko podniosę, ale jak tak czyszczę coś , tak sobie pod nosem mówię , no lubię to robić, w brudzie się grzebac i w smrodzie starych lakierów,,,:oklaski: całe życie lubiłam burzyć dużo ,w domu sciany leciały  i budować nowe,kocham remonty:oklaski:

najważniejsze, że lubisz to co robisz i dobrze się z tym czujesz, reszta się nie liczy:cmok:

  • Lubię to 3
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

3 minuty temu, Darekr napisał:

czy ktoś zna się na kolorach - bo moja paleta barw się wyczerpała,

Nischt zu tragisch , najważniejsze że pomalowane i liczą się chęci , a barwy można samemu wymyślać, ja idę do sklepu i patrzę na odcienie ,a te odcienie inaczej wyglądają na scianach , a nazwy ??? a niech je,,,

  • Lubię to 3
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

1 minutę temu, Blondi napisał:

Nischt zu tragisch , najważniejsze że pomalowane i liczą się chęci , a barwy można samemu wymyślać, ja idę do sklepu i patrzę na odcienie ,a te odcienie inaczej wyglądają na scianach , a nazwy ??? a niech je,,,

Rozumiem, że lakierów do paznokci może być 9999 kolorów , ale farby do ścian powinno być 10.

ale sprzedawca miał rację, że jak przychodzi facet z kobietą to zawsze kobieta wybiera kolor,

a ja wyszedłem przed szereg i wybrałem bez Marty

  • Lubię to 3
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

5 minut temu, Darekr napisał:

Rozumiem, że lakierów do paznokci może być 9999 kolorów , ale farby do ścian powinno być 10.

ale sprzedawca miał rację, że jak przychodzi facet z kobietą to zawsze kobieta wybiera kolor,

a ja wyszedłem przed szereg i wybrałem bez Marty

Odważny jesteś chłop:zwyciezca: 

  • Lubię to 2
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

@Maria Jolanta ja trafiłam że tak powiem na świeże miejsce, wszystko było kupione nowe, więc z moich ręczników korzysta tylko moja zmienniczka. 

Ale też nie ze wszystkich. 

Pościel też mają inną bo ja mam swoje ulubione i nie chcę aby ktos w nich spał. 

Zreszta pokój dla zmienniczek szefin też zrobiła inny coby mi nie grzebały w papierach czy moich rzeczach. 

Łazienkę też mam oddzielną, a właściwie całe piętro .

Mam komfortową sytuację. 

  • Lubię to 4
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

PO teściowa weszła dziś do mnie na chwilę i jej się podoba ten "jasny pomarańcz",

Marta widziała tylko na zdjęciu - zobaczy osobiście za tydzień,

chyba wezmę sobię z 5 dni urlopu i pojadę na ryby,

jak wrócę to - już będzie pogodzona z zastanym stanem faktycznym:)

(no chyba, że będzie chciała rozebrać kamienicę i postawić od nowa)

ale wojewódzki konserwator zabytków chyba się nie zgodzi bo kamienica ma już 120 lat.

  • Lubię to 4
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

@Darekr ale muszę powiedziec ,że farby są tutaj w De super,chodzi mi o białą i o koncentraty kolorów, biała jest tak aksamitna i tak pięknie kryjąca, konsystencja jest jak krem, ja dodawalam koncentraty do białej, polecialo wszystko co kupiłam, a nawet i więcej, bo okazało się  ,że w domu stoją całe butelki kolorów:szydera: to są tylko sciany,zawsze można maznąc na inny odcień,

  • Lubię to 2
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Malow

4 minuty temu, Blondi napisał:

@Darekr nie zapomnij kupić 5 kg jeszcze pomarańczy:szydera: ja swój pokój mam w 4 kolorach:szok: tak mi mój rozum podpowiedzial i tak zrobiłam ,teraz bym jedną scianę zmieniła,ale ale ,,nischt  zu tragisch ,,jest pięknie, metamorfoza na calego poleciała,,:szydera:

Malowałem sypialnię mojej córki, zażyczyła sobie dwa kolory:

zajebiście mocny fiolet i tak samo mocny różowy

każda sciana w innym kolorze, każdy glif przy oknie na przemian kolory

i wnęki też na przemian kolory, w sumie kolory mieszają się jakieś 14 razy - to było wyzwanie

 

  • Lubię to 3
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Gość
Ten temat został zamknięty. Brak możliwości dodania odpowiedzi.
 Udostępnij



O nas

Forum Opiekunkaradzi.pl służy Opiekunom osób starszych już 8 rok. W tym czasie napisali oni (Wy) 356 tysięcy postów w blisko 49 tysiącach tematach, tworząc ogromne kompendium praktycznej wiedzy o pracy w opiece w Niemczech i Szwajcarii. To przy wsparciu Społeczności forum powstały Stelomierze, Rankingi opinii, Mapa Opiekunów i pierwszy w branży opiekuńczej multiFormularz, pozwalający aplikować jednym kliknięciem do wielu agencji na raz, będący uzupełnieniem działu pracy, w którym oferty pracy w Niemczech, Szwajcarii, Austrii i we Włoszech publikuje ponad 50 sprawdzonych i polecanych firm i agencji pracy. 

logo-opiekunka1.png
Wszelkie prawa zastrzeżone 2015-2023 Opiekunkaradzi.pl 

Polityka prywatności i cookies  |  Regulamin Kontakt  |  Reklama i HR - cennik


×
×
  • Dodaj nową pozycję...