Skocz do zawartości

Rozmowa przy kawie (2)


 Udostępnij

Rekomendowane odpowiedzi

Godzinę temu, alina0610 napisał:

@ewamarchewa  Ja nie gotuje dla przybyszow.Ale jak gotuje cos ekstra (wg przepisow zony pdp) to wiem,ze to ekstra jest dla wnuczki , ktora mieszka z synkiem pietro wyzej!Dziewczyna bardzo fajna , synek tez!Dziwie sie tylko jednemu.Teraz te dzieciaki mialy przerwe swiateczna.Prababcia nie zaproponowala zeby to dziecko jadlo z nami obiady.czekal az mama wroci z pracy i cos zrobi.

A ja sie nie wychylalam , moze powinnam?

A broń Cię Panie Boże! Jak się raz wychylisz, to już cofnąć się trudno. Niemcy to jakiś bezrefleksyjny naród. Ja raz zaproponowałam wnukowi, aby wziął ze sobą połowę sałatki z kolacji, bo zrobiłam jej dużo, a na drugi dzień dla mnie jest już "niejadalna", to teraz mam go na głowie 3 razy w tygodniu. Oficjalnie zapowiada, że przyjdzie na kolację, z czego babka się cieszy, a ja po miesiącu już niekoniecznie. Heh, więcej... potrafi mi powiedzieć, że jak mam czegoś za dużo, to on chętnie weźmie, bo mieszka z innymi studentami, a oni chętnie to zjedzą!!! Noż qrde... żebym jeszcze za babki pieniądze i swoją pracą akademik karmiła, to chyba już za wiele!!! Raz, że produkty muszę przyciągnąć w rękach, a do najbliższego sklepu 15 min. drogi, dwa - to ja wolę sobie coś smacznego kupić, a nie latać po Angebotach, aby babcinej kasy starczyło. Teraz po kolacji wchodzi do kuchni i luka, ile czego po kolacji zostało, a ja twardo milczę :d. Powinno mu wystarczyć, że sam się darmowego, na polski (smaczny) sposób przyrządzonego żarcia naje. Nigdy już nie zaproponuję żadnemu członkowi rodziny żarcia na wynos!!! To moje nowe doświadczenie.

  • Lubię to 4
  • Zgadzam się 1
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

1 minutę temu, ewamarchewa napisał:

A broń Cię Panie Boże! Jak się raz wychylisz, to już cofnąć się trudno. Niemcy to jakiś bezrefleksyjny naród. Ja raz zaproponowałam wnukowi, aby wziął ze sobą połowę sałatki z kolacji, bo zrobiłam jej dużo, a na drugi dzień dla mnie jest już "niejadalna", to teraz mam go na głowie 3 razy w tygodniu. Oficjalnie zapowiada, że przyjdzie na kolację, z czego babka się cieszy, a ja po miesiącu już niekoniecznie. Heh, więcej... potrafi mi powiedzieć, że jak mam czegoś za dużo, to on chętnie weźmie, bo mieszka z innymi studentami, a oni chętnie to zjedzą!!! Noż qrde... żebym jeszcze za babki pieniądze i swoją pracą akademik karmiła, to chyba już za wiele!!! Raz, że produkty muszę przyciągnąć w rękach, a do najbliższego sklepu 15 min. drogi, dwa - to ja wolę sobie coś smacznego kupić, a nie latać po Angebotach, aby babcinej kasy starczyło. Teraz po kolacji wchodzi do kuchni i luka, ile czego po kolacji zostało, a ja twardo milczę :d. Powinno mu wystarczyć, że sam się darmowego, na polski (smaczny) sposób przyrządzonego żarcia naje. Nigdy już nie zaproponuję żadnemu członkowi rodziny żarcia na wynos!!! To moje nowe doświadczenie.

:d

 

  • Lubię to 3
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Po 12 godzinach podróży dotarłam do domku ...zdrowa ...w jednym kawałku , tyle , że zmęczona . Podróż trwałaby jeszcze dłużej , bo 3 pasażerki z innego niż ja kierunku i dlatego mnie dowieziono ( po drodze było ) do domu szefa busiarni , który odwiózł mnie na miejsce osobowym  " holcwagenem :szydera:" . Nawet cieszyłam się , bo raz , że pewnie ze trzy godziny bym jeszcze jechała a dwa , że sąsiad -wścibski będzie miał co gadać . Oczywiście ujrzałam go w otwartym na oścież oknie ...zrobił unik , żeby schować się za firankę , ale wiem , że podglądał . Szefo wniósł mi moje bagaże do mieszkania ( parter :haha:) i pojechał . Ważne , że auto było na polskich numerach rejestracyjnych a nie był to busik . Może w końcu skończą się pytania , czy " ma pani kogoś w tych Niemczech ? " ...teraz będzie mógł gadać , że mam ...Polaka :szydera: Szefo na pierwszy rzut oka wygląda poważnie , nosi brodę , ale w sumie to facet w wieku mojego najstarszego syna (?), więcej raczej bym mu lat nie dała . Za to z pierwszego piętra na pewno trudno sąsiadowi było określić wiek tego niby absztyfikanta . Nie uwierzę , żeby mnie nie zapytał , nie zagadał ....odpowiem wtedy krótko " a ...taki dobry znajomy " :szydera:

Miłego wieczoru :cmok:

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Taka tu cisza nastała... Pewnie czas Abendbrot-u. A ja czekam... na wnuczka. Kiedyż to, kiedyż zjawi się książę i będziemy mogli zasiąść do stołu. Babka spała cały dzień, ubrała się w perły i złote bransolety, czeka na gości. A ja na nogach od 7, i jestem już zmęczona...rupauls drag race dancing GIF

  • Lubię to 3
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

@Baśka powtarzająca się  hehe, a może ten sąsiad marzy o bliższym związku z Tobą i dlatego taki wścibski co do facetów :d. W każdym bądź razie będzie miał o czym informować dzielnicę (o poważnym Polaku - bo z brodą) :oklaski:

  • Lubię to 5
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Godzinę temu, Baśka powtarzająca się napisał:

Po 12 godzinach podróży dotarłam do domku ...zdrowa ...w jednym kawałku , tyle , że zmęczona . Podróż trwałaby jeszcze dłużej , bo 3 pasażerki z innego niż ja kierunku i dlatego mnie dowieziono ( po drodze było ) do domu szefa busiarni , który odwiózł mnie na miejsce osobowym  " holcwagenem :szydera:" . Nawet cieszyłam się , bo raz , że pewnie ze trzy godziny bym jeszcze jechała a dwa , że sąsiad -wścibski będzie miał co gadać . Oczywiście ujrzałam go w otwartym na oścież oknie ...zrobił unik , żeby schować się za firankę , ale wiem , że podglądał . Szefo wniósł mi moje bagaże do mieszkania ( parter :haha:) i pojechał . Ważne , że auto było na polskich numerach rejestracyjnych a nie był to busik . Może w końcu skończą się pytania , czy " ma pani kogoś w tych Niemczech ? " ...teraz będzie mógł gadać , że mam ...Polaka :szydera: Szefo na pierwszy rzut oka wygląda poważnie , nosi brodę , ale w sumie to facet w wieku mojego najstarszego syna (?), więcej raczej bym mu lat nie dała . Za to z pierwszego piętra na pewno trudno sąsiadowi było określić wiek tego niby absztyfikanta . Nie uwierzę , żeby mnie nie zapytał , nie zagadał ....odpowiem wtedy krótko " a ...taki dobry znajomy " :szydera:

Miłego wieczoru :cmok:

Mogłaś dać miłemu panu buziaka w podzięce za wtarganie walizek i przy okazji zafundować sąsiadowi bezsenną noc :haha: no i przez najbliższe dni , chodziłabyś po osiedlu niczym celebrytka :szydera:

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Zazdraszczam dziewczynom domowych pieleszy. Na mnie też nadejdzie pora. 

Dzisiejsze popołudnie-z jego barową a raczej sosnową pogodą-nastroiło mnie wspominkowo. 

Nic to:jutro i pojutrze przeżyję to zadoopia. Od środy będzie lepiej I tego się trzymam:hura:

Kolorowych snów-tym co w domu i nam na obczyźnie. 

  • Lubię to 3
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

12 godzin temu, Teresadd napisał:

Mam w planie schudnąć

Nie,żebym miała jakieś wątpliwości,ale pozwolę sobie przypomnieć ,ze niejaki Kubuś Puchatek tez miewał plany....ha ha ha::) I zwykle je zmieniał...tak więc...postawiłąbym na spontan  w tej planowej materii:)

  • Lubię to 3
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

2 minuty temu, Baśka powtarzająca się napisał:

być bardziej witającą od innych....babów  :szydera:

No jak tak to witaj wieczorowa porą nasze Marasiąteczko miłe:)Mam nadzieję ,że po wczorajszym katarek Ci nie dokucza.Nie ma to jak ciepła piżamka,prawda?:)

  • Lubię to 2
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

1 minutę temu, foczka63 napisał:

No jak tak to witaj wieczorowa porą nasze Marasiąteczko miłe:)Mam nadzieję ,że po wczorajszym katarek Ci nie dokucza.Nie ma to jak ciepła piżamka,prawda?:)

I czy włoski zalegające pod języczkiem nie drapią gardełka ? Nie mogłam usnąć  przed podróżą i podczytywałam . Martwiłam się niemożebnie o dzwoneczka naszego , kochanego Maraseczka tego ....i sosna ! :szydera:

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

2 minuty temu, Baśka powtarzająca się napisał:

I czy włoski zalegające pod języczkiem nie drapią gardełka ? Nie mogłam usnąć  przed podróżą i podczytywałam . Martwiłam się niemożebnie o dzwoneczka naszego , kochanego Maraseczka tego ....i sosna ! :szydera:

świntucha:d

  • Lubię to 2
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Gość
Ten temat został zamknięty. Brak możliwości dodania odpowiedzi.
 Udostępnij



O nas

Forum Opiekunkaradzi.pl służy Opiekunom osób starszych już 8 rok. W tym czasie napisali oni (Wy) 356 tysięcy postów w blisko 49 tysiącach tematach, tworząc ogromne kompendium praktycznej wiedzy o pracy w opiece w Niemczech i Szwajcarii. To przy wsparciu Społeczności forum powstały Stelomierze, Rankingi opinii, Mapa Opiekunów i pierwszy w branży opiekuńczej multiFormularz, pozwalający aplikować jednym kliknięciem do wielu agencji na raz, będący uzupełnieniem działu pracy, w którym oferty pracy w Niemczech, Szwajcarii, Austrii i we Włoszech publikuje ponad 50 sprawdzonych i polecanych firm i agencji pracy. 

logo-opiekunka1.png
Wszelkie prawa zastrzeżone 2015-2023 Opiekunkaradzi.pl 

Polityka prywatności i cookies  |  Regulamin Kontakt  |  Reklama i HR - cennik


×
×
  • Dodaj nową pozycję...