Skocz do zawartości

Rozmowa przy kawie (2)


 Udostępnij

Rekomendowane odpowiedzi

Godzinę temu, Baśka powtarzająca się napisał:

Mam nadzieję a że nadzieja matką głupich ...no to jestem głupia , przejmująca się , wk..zdenerwowana na maksa ....Gadałam z koleżanką przez telefon , widziałam , podjechała córka , więc rozmowę przerwałam ....Jednak córka zatrzymała się pod domem chyba tylko po to , żeby z kimś na telefonie powisieć ...musi w czasie jazdy niewygodnie by jej było gadać . Nawet nie weszła do domu . Możliwe , że uważa brak wiadomości -alarmów z domu matki za dobrą wiadomość ? ....Zadzwoniła pół godziny później z zapytaniem " jak noc...jak matka  ? " . W przypływie złości miałam ochotę krzyknąć " jeszcze żyje ! " , ale opanowałam się w porę . Powiedziałam jej , że dusi się po łyku herbaty , nie daje rady zjeść małej kosteczki tostowego , codziennego chleba ....że nie połknęła obowiązkowego leku w syropie , dusiła się i na szczęście udało się jej wydalić to świństwo ( częściowo ) z ust , czy połknęła coś to nie mam zielonego pojęcia . W końcu 5 ml to nie szklanka wody ...ilość wyplutego mogła mnie zmylić ....Usłyszałam : " to zadzwonię do palliativ ...może wcześniej niż normalnie przyjadą i  coś pomogą " ...Dla bezpieczeństwa tylko nawilżam co kilka minut wargi i język ...o ile wpadnie jakaś kropla głębiej to natychmiast oczy są na wierzchu ....dusi się :-(

Moja też ma problem z połykaniem ten problem już był wcześniej, ale niedawno wróciła ze szpitala a tam złapała zapalenia płuc i teraz będąc już w domu bardzo powoli dochodzi do siebie ,słaba strasznie ,już antybiotyku nie dostaje,a ja wszystko miksuję a płyny zagęszczamy Nutilis pulver to bardzo pomaga.Nawadniam jak mogę ale płyn dożylnie dostaje tyle dobrze.Ale jak ją kaszel złapie i odpluc nie umie  bo za słaba to mnie się robi gorąco.Dzis rodziną mi przywiezie na rozluznienie flegmy.NARESZCIE!!!

  • Lubię to 6
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

@Baśka powtarzająca się Dopiero pojechalas,  a już pdp chora...

Ja jadę do dziadka,  który raz umiera,  raz żyje..Teraz w szpitalu był,  jutro wraca. Woda zeszła,  wzmocnili,  to może parę tygodni wytrzyma..Opiekunka miksuje żarcie, jesteśmy non stop w kontakcie,  najważniejsze pić..pić..kupiła kubek z rurką dla dzieci,  jedzenie wysokobialkowe zmiksowane. Oby przetrzymał. Najgorzej,  jak umrze gdy będę w podróży,  lub zaraz po moim przyjeździe. 

Ta TWOJA CÓRCIA,  pdp znaczy,  mamusię ma gdzieś..jak zresztą wszystkie niemieckie dzieci. 

A ZALEŻY mi FINANSOWO na wyjeździe,  bo kasa POTRZEBNA okrutnie. Zatem GDZIEKOLWIEK na te 4 tyg. Maja MUSZĘ wyjechać. 

Powinni Twoją PDP zabrać do szpitala. No,  Ale co SAMA opiekunka może zrobić,  no co?

Trzymaj się,  Baśko powtarzająca!

  • Lubię to 4
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

1 minutę temu, beatrix+ napisał:

@Baśka powtarzająca się Dopiero pojechalas,  a już pdp chora...

Ja jadę do dziadka,  który raz umiera,  raz żyje..Teraz w szpitalu był,  jutro wraca. Woda zeszła,  wzmocnili,  to może parę tygodni wytrzyma..Opiekunka miksuje żarcie, jesteśmy non stop w kontakcie,  najważniejsze pić..pić..kupiła kubek z rurką dla dzieci,  jedzenie wysokobialkowe zmiksowane. Oby przetrzymał. Najgorzej,  jak umrze gdy będę w podróży,  lub zaraz po moim przyjeździe. 

Ta TWOJA CÓRCIA,  pdp znaczy,  mamusię ma gdzieś..jak zresztą wszystkie niemieckie dzieci. 

A ZALEŻY mi FINANSOWO na wyjeździe,  bo kasa POTRZEBNA okrutnie. Zatem GDZIEKOLWIEK na te 4 tyg. Maja MUSZĘ wyjechać. 

Powinni Twoją PDP zabrać do szpitala. No,  Ale co SAMA opiekunka może zrobić,  no co?

Trzymaj się,  Baśko powtarzająca!

Przed chwlią rozbawiła mnie pani z Caritas , która zaproponowała podawać wszystko zmiksowane . Na szczęście podczas tej pouczającej rozmowy była przy tym córka ( zaraz po tym się zmyła ) i sama im powiedziała , że Katieńka od czasu przyjścia ze szpitala ( ok. 5- 6 tyg. temu ) dostaje wszystko zmiksowane do jedzenia a nie może połykać . Co z tego , że ona zalegającą wydzielinę raz kiedyś odkaszlnie jak nie może , nie ma siły tego wypluć a podczas połykania dusi się . Wychodząc córka zakończyła dyskusję słowami " proszę tylko moją matkę umyć i przebrać , opiekunka w takim stanie jakim jest moja matka to sama nie da sobie z tym rady . Matka jest pod opieką Palliativ  " ...Chyba poskutkowało , bo dziewczę z kolegą -mameją zabrało się pilnie za mycie i przebieranie Katieńki . W tym momencie podejście córki do sprawy bardzo mi się spodobało :d

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

34 minut temu, beatrix+ napisał:

Ta TWOJA CÓRCIA,  pdp znaczy,  mamusię ma gdzieś..jak zresztą wszystkie niemieckie dzieci. 

 

Beatrix, lubię Twoje wpisy, bo są bardzo obrazowe, pełne humoru i pozytywnego myślenia, ale, proszę, nie wrzucaj wszystkich do jednego worka, bo w tym momencie albo nie piszesz prawdy, albo tylko tyle widziałaś, a to za mało, żeby uogólniać. 

Pozdrawiam i życzę udanego wyjazdu. Finansowo i nie tylko :).

  • Lubię to 5
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

O 21.04.2019 at 21:46, maras1 napisał:

@salazar,hejka ,kiedy zaprosisz na kawkę?piwko przywiozę:d i wesołych świąt jedyna pani ,która raczyła sie ze mna spotkać:cześć:

Cześć, dzięki, były fajne, mam nadzieję, że Twoje również ;)

Ciężko będzie, bo z czasem kiepsko, ale pamiętam o Tobie, tym bardziej, że muszę Ci piwo postawić :d. Inne koleżanki nie mają ochoty Cię poznać? Wierzyć mi się nie chce, taaaki fajny facet.. Konwalia czy inna majowa Stokrotka nie dała się namówić ;)?

  • Lubię to 4
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Godzinę temu, salazar napisał:

Beatrix, lubię Twoje wpisy, bo są bardzo obrazowe, pełne humoru i pozytywnego myślenia, ale, proszę, nie wrzucaj wszystkich do jednego worka, bo w tym momencie albo nie piszesz prawdy, albo tylko tyle widziałaś, a to za mało, żeby uogólniać. 

Pozdrawiam i życzę udanego wyjazdu. Finansowo i nie tylko :).

Sama może mało WIDZIAŁAM,  ale mam dużo znajomych opiekunek,  które tak twierdzą. Myślę,  że ich odczucia są prawdziwe. W jednym wszyscy się nie mieszczą..;)

  • Lubię to 5
  • Zgadzam się 1
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

2 godziny temu, beatrix+ napisał:

ZALEŻY mi FINANSOWO na wyjeździe,  bo kasa POTRZEBNA okrutnie. Zatem GDZIEKOLWIEK na te 4 tyg. Maja MUSZĘ wyjechać. 

Na maj to jest takie zapotrzebowanie ,że na 100% znajdziesz pracę .Opiekunki są potrzebne "na gwałt" .Powodzenia :)

  • Lubię to 2
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

@beatrix+ ja mam inne doświadczenia z dziećmi podopiecznych. Może dwa razy zdążyło mi się że dzieci nie interesowały się rodzicami. Za to w wielu przypadkach widziałam prawdziwa troskę i zainteresowanie. Choćby tutaj w nowym miejscu....

  • Lubię to 3
  • Zgadzam się 1
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Sama siebie kiedyś wykończę.

Stale zażywam beta-blokery (2x dziennie).

Wczoraj wzięłam ostatnią tabletkę z popołudniowych i sięgam dziś do kosmetyczki, w której mam "apteczkę" i blady strach na mnie padł.

Mam tylko po jednym opakowaniu (30 szt) z obydwu w zapasie, a na zleceniu jeszcze 7 tygodni.

Masakra! Już kombinuję, co zrobić, bo bez nich nie funkcjonuję....Jak mogłam w ogóle dopuścić do takiej sytuacji?!

I nagle olśnienie...Dla oszczędności miejsca przepakowałam przecież listki tabletek do wspólnego opakowania, czyli mam nie po 30, a więcej szt.

  • Lubię to 6
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

26 minut temu, beatrix+ napisał:

Sama może mało WIDZIAŁAM,  ale mam dużo znajomych opiekunek,  które tak twierdzą. Myślę,  że ich odczucia są prawdziwe. W jednym wszyscy się nie mieszczą..;)

Zgadza się. Dlatego napisałam, że określenie "wszystkie" nie jest właściwe :).

  • Lubię to 2
  • Zgadzam się 1
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

2 minuty temu, Basiaim napisał:

W temacie "niemieckich" dzieci też wiele dobrego mogłabym powiedzieć.

 

A ja i tak i nie! Mialam wiele przypadków gdzie wręcz czekano aby pozbyć się ojca i matki bo to był za duży problem, troska była tylko na pokaz,ale też spotkalam takie rodziny ,gdzie widac było tą miłosc do schorowanej matki, bardzo piękne :serce: ale takich jest mało.A pokazówki Niemcy potrafią odstawiać, każdy z nas ma inne przypadki w rodzinach,tak samo jest u nas w Pl ,nie inaczej,  są ludzie i ludziska,jest miłośc i nienawiśc itd.

  • Lubię to 5
  • Zgadzam się 2
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

49 minut temu, Blondi napisał:

Niech mi ktoś da kopa do roboty:ostrzegam: tylko jakiej :szok: musze wpasc w rytm, jak wpadnę to już mnie się nie zatrzyma, zawsze tak mam po powrotach, parę dni muszę głupa popalić:hura: ale dobrze mi z tym,

Blonduś,  podpowiedz Betince,  jak zrewitalizować dębowy stół okrągły? On ma możliwość rozkladania na większą powierzchnię. Sąsiadka WYRZUCAŁA stary stół po treściach...przygarnęłam. :)

  • Lubię to 3
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

1 minutę temu, beatrix+ napisał:

Blonduś,  podpowiedz Betince,  jak zrewitalizować dębowy stół okrągły? On ma możliwość rozkladania na większą powierzchnię. Sąsiadka WYRZUCAŁA stary stół po treściach...przygarnęłam. :)

Betinko wez szlifierkę jak jest w stanie zlym, ma duże odpryski, wyczysc go , jak jest w stanie dobrym to lekko papierem przeleć i sobie polakieruj, ja to wiesz co bym zrobiła z tym stolem, demolkę,wejdz na temat Antyków i tam zobacz jak  @violka zrobiła ślicznie stolik, góra brązowa a nogi białe, nie wiem jaki lubisz kolor, ja mam jeden stoł w garażu z korka góra, korek zostawię a reszta jest biala to zostanie biala ale nie do końca ,,staro biała będzie,  :tak2:

  • Lubię to 2
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

5 minut temu, beatrix+ napisał:

Blonduś,  podpowiedz Betince,  jak zrewitalizować dębowy stół okrągły? On ma możliwość rozkladania na większą powierzchnię. Sąsiadka WYRZUCAŁA stary stół po treściach...przygarnęłam. :)

Dobrze zrobiłaś ,że przygarnęłaś biedaka, patrz bo może jeszcze coś poleci na śmieci,,bierz wszystko,,:szydera: wszystkiemu można przywrócić drugie życie

  • Lubię to 2
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Gość
Ten temat został zamknięty. Brak możliwości dodania odpowiedzi.
 Udostępnij



O nas

Forum Opiekunkaradzi.pl służy Opiekunom osób starszych już 8 rok. W tym czasie napisali oni (Wy) 356 tysięcy postów w blisko 49 tysiącach tematach, tworząc ogromne kompendium praktycznej wiedzy o pracy w opiece w Niemczech i Szwajcarii. To przy wsparciu Społeczności forum powstały Stelomierze, Rankingi opinii, Mapa Opiekunów i pierwszy w branży opiekuńczej multiFormularz, pozwalający aplikować jednym kliknięciem do wielu agencji na raz, będący uzupełnieniem działu pracy, w którym oferty pracy w Niemczech, Szwajcarii, Austrii i we Włoszech publikuje ponad 50 sprawdzonych i polecanych firm i agencji pracy. 

logo-opiekunka1.png
Wszelkie prawa zastrzeżone 2015-2023 Opiekunkaradzi.pl 

Polityka prywatności i cookies  |  Regulamin Kontakt  |  Reklama i HR - cennik


×
×
  • Dodaj nową pozycję...