Skocz do zawartości

Rozmowa przy kawie (2)


 Udostępnij

Rekomendowane odpowiedzi

3 godziny temu, foczka63 napisał:

Ja tam nic nie mówię,ale URYNAŁ, to po staropolsku po prostu NOCNIK:):):):):)

Aż z ciekawości zajrzałam co myśli na temat wujek google i faktycznie masz rację , ale moja babcia podobnie jak @Blondi  na ogromne szafy , skrzynie i takie tam ...mówiła " urynał " :d

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

2 minuty temu, violka napisał:

Aż z ciekawości zajrzałam co myśli na temat wujek google i faktycznie masz rację , ale moja babcia podobnie jak @Blondi  na ogromne szafy , skrzynie i takie tam ...mówiła " urynał " :d

Moja na nocnik mówiła "topek" :szydera:

  • Lubię to 5
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

7 minut temu, violka napisał:

Aż z ciekawości zajrzałam co myśli na temat wujek google i faktycznie masz rację , ale moja babcia podobnie jak @Blondi  na ogromne szafy , skrzynie i takie tam ...mówiła " urynał " :d

:cmok: kochane babcie, bo już myślałam ,że ja cos tam teges,,:szok:

  • Lubię to 2
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

3 godziny temu, Baśka powtarzająca się napisał:

:szydera:Zgadza się Blondasku , że twój :szydera: Moi rodzice też często mówili " przynieś z łazienki urynałek ....XXX trzeba posadzić , bo dawno nic nie zrobił " Mama przekręcała na " urynołek " , ale moja mama nie wyzbyła się do końca gwary naszej @beatrix+ i tak se po kielecku gadała :szydera:...Blondi , pozwolisz , że sobie stworzę swój , jak to nazywasz dialekt i na nocnik będę mówiła np. kredens albo witryna ?:szydera::cmok:

Całkiem logiczne, bo uryna to mocznik. Ale ja tak nisko się nie kucam..xd

  • Lubię to 5
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Nie wiem , czy potrafię być tak zimna , jak nakazała mi córka mojej Katieńki . W razie , gdyby jeszcze nie koniec to o 20-tej mam zamknąć drzwi o Katieńkowego pokoju i iść do siebie na górę ...i dopiero ok. 7-ej jutro zejść na dół i zobaczyć , czy już , czy jeszcze nie . To się nazywa miłość dziecka do matki :(

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

3 minuty temu, Baśka powtarzająca się napisał:

Nie wiem , czy potrafię być tak zimna , jak nakazała mi córka mojej Katieńki . W razie , gdyby jeszcze nie koniec to o 20-tej mam zamknąć drzwi o Katieńkowego pokoju i iść do siebie na górę ...i dopiero ok. 7-ej jutro zejść na dół i zobaczyć , czy już , czy jeszcze nie . To się nazywa miłość dziecka do matki :(

Basia trzymaj się,bo widzę że masz nielekko:cmok:.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

12 godzin temu, BabaJagusia napisał:

Witam koleżanki i kolegów jakoś tak nostalgicznie. 

Świąt u mnie nie nie było ale synuś wpadł na wizytację. Nie była to wizyta-bo ani dzień dobry ani pocałuj mnie w... O życzeniach świątecznych nie wspomnę. No ale czego rządać od wołu? - sztuki mięsa:haha:

Coś dzisiaj moje słoneczko leniwe-poleguje w chmurach. 

                                                  Słońca w serduchach :cmok:

@BabaJagusiaa synio nie wykonal cichcem ,,kontroli wagonow sypialnych?,,

Ciekawa jestem czego on tak szuka w twoich rzeczach

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

1 godzinę temu, Baśka powtarzająca się napisał:

Nie wiem , czy potrafię być tak zimna , jak nakazała mi córka mojej Katieńki . W razie , gdyby jeszcze nie koniec to o 20-tej mam zamknąć drzwi o Katieńkowego pokoju i iść do siebie na górę ...i dopiero ok. 7-ej jutro zejść na dół i zobaczyć , czy już , czy jeszcze nie . To się nazywa miłość dziecka do matki :(

Zamurowało mnie:( smutne i wiem jak musisz się czuć, ja bym chyba oka nie przymknęła, bym kontrolę robiła, nie wiem, :( trzymaj się,,

  • Lubię to 2
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

12 minut temu, sayonara 52 napisał:

@BabaJagusiaa synio nie wykonal cichcem ,,kontroli wagonow sypialnych?,,

Ciekawa jestem czego on tak szuka w twoich rzeczach

Wcześniej córuś a teras synuś. Oczywiście zgłosiłam to w agencji. Wcześniej napisałam, że zbieram pokłosie okradzenia pdp. przez Słowenkę czy jakoś tak. Nie dociekałam jakiej była narodowości. Za tydzień pożegnam się z tym adresem ozięble z domieszką ironii:hura:

 

 

  • Lubię to 5
  • Zgadzam się 1
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

11 minut temu, Blondi napisał:

Zamurowało mnie:( smutne i wiem jak musisz się czuć, ja bym chyba oka nie przymknęła, bym kontrolę robiła, nie wiem, :( trzymaj się,,

Nie będę kontroli robiła , choć na pewno będzie mnie kusić , ale córka wyraźnie mi powiedziała , że dopiero rano mam tam zejść , bo w nocy ( w razie " w " ) i tak się niczego nie załatwi . Pozaciągałam rolety , nawilżyłam jeszcze raz usta i język ....tyle tylko mogłam zrobić . Przyszłam do siebie na górę , posiedzę przy lapku ...może o głupotach popiszemy ...wezmę 2 Baldriparany na noc , może usnę . Wcześniej pogadałam z dwiema " naszymi koleżankami " doradziły , wsparły i na razie mam się dobrze . Jeśli rodzona córka mieszkająca dwie , czy trzy uliczki od nas stwierdziła , że zajrzy do nas rano , czyli dała do zrozumienia , żeby nie przeszkadzać jej po nocach ...no to co mogę więcej zrobić ....wola twoja Panie i już .

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

5 minut temu, Blondi napisał:

@BabaJagusia jak nie domagać się klucza do pokoju,,:tak2: co za ludziska , grzebac w cudzych rzeczach,,brrr powiedz im ,że masz świeżb ,,na łapach im porośnie,,:szydera:

to bezprawie,gdyby ktos mi grzebał to daję w pysk i wyjeżdżam,kilka dni temu  żona pdp zapukała ,poczekała aż otworzę ale gdy otwierałem drzwi zapuściła żurawia:d,zapytałem czy chce pooglądać?przeprosiła ,i parę razy mnie przepraszała i upewniała się czy się gniewam,bo ona taka z natury ciekawska-fakt jak zauważyłem wszystko lubi wiedzieć i wszystko ją ciekawi,ale moim pokoju walają się butelki ,kupa rzeczy do prania-jutro rano piorę:$ i tak było na wszystkich moich stelach,nikt nigdy nie dobierał sie do moich rzeczy,ja nie grzebie gdzie nie powinienem i wymagam tego samego

  • Lubię to 6
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Gość
Ten temat został zamknięty. Brak możliwości dodania odpowiedzi.
 Udostępnij



O nas

Forum Opiekunkaradzi.pl służy Opiekunom osób starszych już 8 rok. W tym czasie napisali oni (Wy) 356 tysięcy postów w blisko 49 tysiącach tematach, tworząc ogromne kompendium praktycznej wiedzy o pracy w opiece w Niemczech i Szwajcarii. To przy wsparciu Społeczności forum powstały Stelomierze, Rankingi opinii, Mapa Opiekunów i pierwszy w branży opiekuńczej multiFormularz, pozwalający aplikować jednym kliknięciem do wielu agencji na raz, będący uzupełnieniem działu pracy, w którym oferty pracy w Niemczech, Szwajcarii, Austrii i we Włoszech publikuje ponad 50 sprawdzonych i polecanych firm i agencji pracy. 

logo-opiekunka1.png
Wszelkie prawa zastrzeżone 2015-2023 Opiekunkaradzi.pl 

Polityka prywatności i cookies  |  Regulamin Kontakt  |  Reklama i HR - cennik


×
×
  • Dodaj nową pozycję...