Skocz do zawartości

Rozmowa przy kawie (2)


 Udostępnij

Rekomendowane odpowiedzi

7 minut temu, BabaJagusia napisał:

Łeb schnie, druga kawcia w garści i mam pytanie : czy wolne popołudnia to wynegocjowane są przez firmę czy musiałyście same "użerać" się o nie na adresie?

 

 

Na pierwszym wyjeździe w umowie  mi stało w jakich godzinach pauza. 

Teraz,  że przerwa do uzgodnienia z rodziną. Na wsi to przerwę mam między posiłkami,  a tą na papierze na spacery lub serwetki. 

  • Lubię to 3
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

5 minut temu, BabaJagusia napisał:

No ale nie odpowiedziałaś na pytanie:czy wolne popołudnia masz zapisane w umowie? 

Nie mam czegos takiego w umowie. Mam tylko tygodniowy dzień pracy czynnej określony na 38 godzin (:oklaski:), ale mam długie pauzy.., nawet 2,5 do 3 godzin :d

Edytowane przez NNNdanuta
  • Lubię to 3
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Miłego dzionka Ludziki!

Ja od wczoraj ze szmatą latam. Pucuję salony na przyjazd zmienniczki.

Okna, kafelki i takie tam. Teraz świat wydaje się jeszcze piękniejszy przez te błyszczące szyby.

Jeszcze tylko tydzień i na wolność wybywam :hura:

f1e8cd182c865811ec14cedeceb7648c.jpg

  • Lubię to 5
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

@beatrix+  myślę, że chętni na zadoopia nie pchają się drzwiami i oknami-to po pierwsze primo. 

Po drugie primo-to jest problem z szybkimi, kolejnymi wyjazdami. Z jednej firmy. Dlatego też zaletą naszej pracy jest jej forma zatrudnienia. Oczywiście z tzw. jednej strony! Mam na myśli ciągłość składek zusowskich. 

 

  • Lubię to 3
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Teraz, 1bozka napisał:

Ty napewno pracujesz w opiece?:d:szydera:

@1bozka Oczywiście, na wszystko mam czas, nawet na popołudniową drzemkęxd

Przy dobrej organizacji miejsca pracy można wiele zdziałac.

Teraz idę sobie po świeże bułeczki,o 9 śniadanko PDP i czas wolny do 13,

Kawa ciacho PDP i gotowanie obiado kolacji na 17

no i wolne do dnia następnego:d

  • Lubię to 5
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

1 minutę temu, geronimo napisał:

@1bozka Oczywiście, na wszystko mam czas, nawet na popołudniową drzemkęxd

Przy dobrej organizacji miejsca pracy można wiele zdziałac.

Teraz idę sobie po świeże bułeczki,o 9 śniadanko PDP i czas wolny do 13,

Kawa ciacho PDP i gotowanie obiado kolacji na 17

no i wolne do dnia następnego:d

Tak trzymaj:d

  • Lubię to 2
  • Zgadzam się 1
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

23 minut temu, BabaJagusia napisał:

Łeb schnie, druga kawcia w garści i mam pytanie : czy wolne popołudnia to wynegocjowane są przez firmę czy musiałyście same "użerać" się o nie na adresie?

 

 

Nie mam w umowie zapisu dotyczącego przerw. Jedynie widnieje tam zapis o 40 godzinnym tygodniu pracy, oraz zapis, że jeżeli ten czas pracy zostanie przekroczony rodzina ponosi dodatkowe koszty z tym związane.

A ponieważ od dość dawna jeżdżę jako pierwsza opiekunka, to najzwyczajniej w świecie  po przyjeździe na miejsce wykładam rodzinie "kawę na ławę". Czyli codzienne pauzy-3 godziny plus dwa razy po pół dnia wolnego lub  zamiennie jeden cały dzień w tygodniu. Jak do tej pory nie miałam z tym problemów.

  • Lubię to 6
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

33 minut temu, geronimo napisał:

@NNNdanuta przecież to proste jak drut, wzystko można ogarnąć, to tu to jest tylko namiastka tego co jest w domku

xd

Nieartystyczna dusza nie zrozumie . Ja rozumiem doskonale ....musi artystka ze mnie niezła xd Papieroski na podorędziu to jest to ! :d

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

24 minut temu, BabaJagusia napisał:

No ale nie odpowiedziałaś na pytanie:czy wolne popołudnia masz zapisane w umowie? 

Ja mam zagwarantowane i pauzy i dni wolne. Jeśli w umowie (też takie miałam) jest 40-to godzinny tydzień pracy, to opiekun umawia się z rodziną kiedy i w jakiej formie chciałby otrzymać wolne godziny. Miałam propozycję 1 dzień wolnego, ale zamieniłam na 2 popołudnia. I sama reguluję pozostały czas pracy. Czyli 40:6 dni=6 godzin z haczykiem dziennie. I to jest święte. Amen.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Dzień dobry Milusińscy :d

Wiosna, cieplejszy wieje wiatr. Wiosna, znów nam ubyło lat... mnie z pewnością, po tej masakrycznej infekcji, jest nieźle, choć zachorowań w rodzinie ciąg dalszy, dzisiaj wnuka kuruję u siebie. 

Wiosennego weekendu Milusińscy :cmok:

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Dzień dobry.A może nie bardzo.Zdjełam wczoraj ciepłą kurtkę i kurtkę ze skóry ubrałam.Niby tylko wiatr był ,ale dość ciepło.W nocy dreszcze ,ból gardła,katar.Idę się  jakoś kurować.

Miłego dnia życzę wam kochani.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Dzień dobry się z Wami.

 

Słoneczko świeci, ptaszki ćwierkają, pdp mnie już irytuje ;)  Znaczy, że czas do domu.

Jeszcze muszę poczekać ponad tydzień.

Rozmawiałam wczoraj ze zmienniczką. Z Twoich terenów, @Afryka pochodzi tzn. tych polskich terenów.

 

@beatrix+, a musisz z tą firmą przejechać? Szukaj z innej firmy czegoś, co Ci przypasuje. Fakt, masz związane ręce, bo nie ma zastępstwa dla Ciebie. Ale myślę, że to problem rodziny- skoro Ciebie nie chcą, to Ty zamykasz za sobą drzwi z drugiej strony, a niech inni się martwią.

@BabaJagusia czas wolny mam w umowie, dokładnie, że 3 godziny dziennie mogę robić co i gdzie chcę.

Na poprzednim zleceniu miałam oprócz tego cały dzień wolny, też czarno na białym w umowie (po polsku i po niemiecku).

  • Lubię to 6
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Hejka Mlodzi...Piekni... i Bogaci...!!!

Pamietajcie,ze najwiecej witaminy maja polskie dziewczyny.

Puscilam te piosenke wczoraj dziadeczkowi. To sie usmial,nie slyszal tego wczesniej. 

Teraz podspiewuje sobie refren. Przeciez jego zona o Ostrowa Wielkopolskiego pochodzi. Polka czystek krwi!!!

Jeszcze 16 dni i do domku .

Zycze slonca i wytrwalosci  w tej naszej ,,cudownej"  robocie !!!

My to mamy szczescie.....!!!

Inni  w Pl na 8 godzin do roboty,weekendy wolne. Ci to niedobrze maja. 

A My!!!!???? Nie musimy do pracy chodzic,My prace mamy w domu! Czyz to piekne i wygodne nie jest????

Inni w Pl maja rodzine przy sobie kazdego dnia!!!

A my NIE!!! Ale za to jakie wytesknione do domu wracamy. Na nas czekaja z utesknieniem,a ci co po 8 godzinach pracy do domu wracaja,tak witani nie sa!

Normalnie mamy pieknie...!!!! Nic,tylko sie ,,zastrzelic"  :szydera:

  • Lubię to 6
  • Zgadzam się 1
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Dzień dobry :) 

Pospałam jak suseł:szydera: Teraz kawa i wypad do miasta,dziś kochany piąteczek:oklaski:

Ale wpierw wrzucę Wam coś na pozimowe rozruszanie się.Lecimy....

Niestety :( nie lecimy:szydera: Chciałam wrzucić film z dysku ale mi nie wchodzi.Jak wrócę to spróbuję jeszcze raz.Może wiecie jak to zrobić? Teraz śmigam na wolność.:cześć:

 

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Gość
Ten temat został zamknięty. Brak możliwości dodania odpowiedzi.
 Udostępnij



O nas

Forum Opiekunkaradzi.pl służy Opiekunom osób starszych już 8 rok. W tym czasie napisali oni (Wy) 356 tysięcy postów w blisko 49 tysiącach tematach, tworząc ogromne kompendium praktycznej wiedzy o pracy w opiece w Niemczech i Szwajcarii. To przy wsparciu Społeczności forum powstały Stelomierze, Rankingi opinii, Mapa Opiekunów i pierwszy w branży opiekuńczej multiFormularz, pozwalający aplikować jednym kliknięciem do wielu agencji na raz, będący uzupełnieniem działu pracy, w którym oferty pracy w Niemczech, Szwajcarii, Austrii i we Włoszech publikuje ponad 50 sprawdzonych i polecanych firm i agencji pracy. 

logo-opiekunka1.png
Wszelkie prawa zastrzeżone 2015-2023 Opiekunkaradzi.pl 

Polityka prywatności i cookies  |  Regulamin Kontakt  |  Reklama i HR - cennik


×
×
  • Dodaj nową pozycję...