Skocz do zawartości

Rozmowa przy kawie (2)


 Udostępnij

Rekomendowane odpowiedzi

5 minut temu, Basiaim napisał:

Kuśwa

Umrę z łakomstwa.

Tak se przy filmie podskubywałam kwaśne Hariboki, aż mi teraz niedobrze O.o

Dlatego już ich nie kupuję.

To taka zaraza że jak zacznę jeść to choćby mi bokiem wychodziło będę żarła do końca. :haha:

  • Lubię to 5
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Zostałam w domu na pauzie, czekam na lekarza, tylko nie wiadomo czy przyjdzie dziś, czy jutro. Jutro jak coś córka mnie zmieni.Choć nie wiem czy lekarz coś pomoże, mnie to wygląda na depresję :(Teraz jest kolega znaczkowy u dziadka, więc się razem zabawiaja w te klocki znaczkowe:haha:

  • Lubię to 6
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

2 godziny temu, Maria Jolanta napisał:

Nas to nie dotyczy.

To obowiązuje tylko przy zatrudnieniu na podstawie umowy o pracę a nie umowy zlecenia.

 

zwlaszcza ze u nas panuje dzicz w swobodzie interpretowania zapisow oraz stosowania przepisow rowniez prawa pracy  w umowach cywilno -prawnych ....masz racje:dobrze:...co napisza to jedno ale....papier przyjmie wszysto a realia pokazuja zupelnie inna strone medalu 

  • Lubię to 4
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

2 godziny temu, Janeczka1963 napisał:

przy umowach zleceniach jest inaczej, każdy w umowie powinien mieć napisane jaki ma okres wypowiedzenia umowy, tak mi się wydaje

umowe zlecenie mozesz wypowiedziec natentychmiast nawe smsem nawet telefonicznie..owszem jest jakis zapis o 14 dniach i tego sie pilnuje zwlaszcza jak czeka sie na ewentualne pieniazki bedac w pracy w okresie wypowiedzenia...bo rzeba czekac na zmienniczke np

  • Lubię to 3
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

celowo pisze grubo

wpadl mnie w rece news....otoz rodzina dostala informacje ze....dodatek swiateczny ma byc zaplacony przelewem na ...konto firmy .....a nie do reki opiekuna...

zatklao mnie....przypomnialy mi sie czasy kiedy za swiateczna premie musialam agencji fakture wystawiac i podatek oplacac...mnie to nie dotyczy bo w swieta nie bede w pracy....ciekawe dlaczego mnie np firma ie poinformowala .....ze w przyszlosci takowe zmiany beda wprowadzone...

wie ktos cos o takich innowacjach??

czy to kwestia ze ta kasa nie podlega opodatkowaniu??

czy to fakt ze w umoie jako pracowanikowi oddelegowanemu przysluguja tylko diety???

rzucam haslo

  • Lubię to 3
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

3 minuty temu, lucyna.beata napisał:

umowe zlecenie mozesz wypowiedziec natentychmiast nawe smsem nawet telefonicznie..owszem jest jakis zapis o 14 dniach i tego sie pilnuje zwlaszcza jak czeka sie na ewentualne pieniazki bedac w pracy w okresie wypowiedzenia...bo rzeba czekac na zmienniczke np

Na wyjeździe nie można tak hop siup wypowiedzieć bo trzeba faktycznie czekać aż zmienniczka przyjedzie ale normalnie to idą na rękę. Przecież w przeciągu tych dwóch czy jednego tygodnia nie wyślą ponownie na zlecenie.

  • Lubię to 1
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

@Janeczka1963 powiedz mi proszę jak wyglądała komunikacja pm Tobą a dzieciakami i ich rodzicami? Jesteś pewna,że rozumiałaś co do Ciebie mówią i odwrotnie? Bo coś mi mówi,że to był powód dla którego rodzina z Ciebie zrezygnowała.A firma w takim wypadku,też nie wiele mogła zdziałać.Tylko nie rozumiem dlaczego wszystkich wokół oskarżasz?Może lepiej poświęć kwadrans dziennie na podszkolenie języka.A póki co bierz zlecenia gdzie wystarczy podstawowa znajomość niemieckiego.

I jeszcze jedno,nie wiem jak inni ale ja nie cierpię jak mi ktoś ciemnotę wciska licząc na współczucie.Zamiast tego czy chęci pomocy budzi to we mnie przeogromną ochotę "dowalenia".Czasami lepiej pewne fakty przemilczeć niż koloryzować.Amen :) 

 

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

37 minut temu, Joy napisał:

Dzień dobry :) Jestem po zarwanej nocy i zwariowanym dniu,ale jakoś się trzymam :) 

Bogu dziękować za to ,że stworzył kawę:szydera: a czortowi za papierosy.Bez tego duetu ciężko by mi dzisiaj było

Ponoć od maja ma być w Polsce problem z papierosami ale ma coś extra dla palaczy :haha:

663674106_humorje(2).jpg.a0eccd81dadfc3d42de38a29d5f82e8e.jpg

  • Lubię to 6
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Gość
Ten temat został zamknięty. Brak możliwości dodania odpowiedzi.
 Udostępnij



O nas

Forum Opiekunkaradzi.pl służy Opiekunom osób starszych już 8 rok. W tym czasie napisali oni (Wy) 356 tysięcy postów w blisko 49 tysiącach tematach, tworząc ogromne kompendium praktycznej wiedzy o pracy w opiece w Niemczech i Szwajcarii. To przy wsparciu Społeczności forum powstały Stelomierze, Rankingi opinii, Mapa Opiekunów i pierwszy w branży opiekuńczej multiFormularz, pozwalający aplikować jednym kliknięciem do wielu agencji na raz, będący uzupełnieniem działu pracy, w którym oferty pracy w Niemczech, Szwajcarii, Austrii i we Włoszech publikuje ponad 50 sprawdzonych i polecanych firm i agencji pracy. 

logo-opiekunka1.png
Wszelkie prawa zastrzeżone 2015-2023 Opiekunkaradzi.pl 

Polityka prywatności i cookies  |  Regulamin Kontakt  |  Reklama i HR - cennik


×
×
  • Dodaj nową pozycję...