Skocz do zawartości

  • Witaj, czego szukasz? (kliknij, by wybrać)

Rozmowa przy kawie (2)


 Udostępnij

Rekomendowane odpowiedzi

1 minutę temu, violka napisał:

Wyrzucono Cię w trybie natychmiastowym ? a co agencja na to ? Rodziny też podpisują umowy i obowiązuje ich jakiś okres wypowiedzenia . 

My jestesmy tylko czytelnikami i wyciagamy wnioski. Dla mnie to wyglada na prace na czarno.

Nic mi do tego.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Teraz, Janeczka1963 napisał:

@violka w niedzielę powiedzieli mi że mam poniedziałek cały wolny, tego się domagałam, wolnego, które mi się słusznie należy, a w poniedziałek rano kazał mi się spakować i wynosić, 

Na świecie są ludzie i ludziska , ale nawet Niemców obowiązuje jakieś prawo a oni boją się z nim zadzierać , dlatego zastanawiam się jak oni z tego wybrnęli . 

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

10 minut temu, Janeczka1963 napisał:

@violka mnie nie pytaj, ja wolałam opuścić to miejsce, Niemce muszą zrozumieć, że my nie jesteśmy 24g/dobę do ich dyspozycji, należy nam się wolne. ja tylko walczyłam oto co mi się należy.

A co Twoją firma na niemieckie działania i wywalenia  opiekunki z znienacka?

  • Lubię to 1
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

27 minut temu, violka napisał:

Na świecie są ludzie i ludziska , ale nawet Niemców obowiązuje jakieś prawo a oni boją się z nim zadzierać , dlatego zastanawiam się jak oni z tego wybrnęli . 

Nie chcę dolewać oliwy do ognia , ale z tego co wiem to bez poniesienia konsekwencji rodzina może wypowiedzieć ze skutkiem natychmiastowym za : picie alkoholu w pracy , zażywanie narkotyków i innych środków odurzających , znęcanie fizyczne nad PDP i takie tam np. podchodzące pod paragraf ....Broń bobrze nie posądzam Janeczki o te w./w !!! ....Za żądanie słusznie należącego się dnia wolnego , czy pauzy nie mają prawa wyrzucać z pracy , bo na pewno płaciliby jakieś kary , bo też mają to  w umowach .

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Kary karami a Kasieńka dzisiaj szukała pieniędzy. Najpierw szukała 1 EUR a potem już szukała stówki. :haha:

Jeszcze kilka miesięcy temu dostawała kilka EUR do portmonetki ale od dawna nic nie ma. Na szczęście jak powiedziałam że mam pieniądze ale swoje to przestała drążyć temat. Na wszelki wypadek pokój jednak zamknęłam. :szydera:

  • Lubię to 7
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

W tym domu już były zatrudnione kobiety, ale w takich warunkach jakie stawiają rodzice, trudno będzie wytrzymać jakiejkolwiek opiekunce i nie chodzi tu o dzieci, żadna szanująca się kobieta nie pozwoli z siebie zrobić służącej, a oni myślą że jak płacą to mogą wszystko

  • Lubię to 2
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Teraz, Maria Jolanta napisał:

Kary karami a Kasieńka dzisiaj szukała pieniędzy. Najpierw szukała 1 EUR a potem już szukała stówki. :haha:

Jeszcze kilka miesięcy temu dostawała kilka EUR do portmonetki ale od dawna nic nie ma. Na szczęście jak powiedziałam że mam pieniądze ale swoje to przestała drążyć temat. Na wszelki wypadek pokój jednak zamknęłam. :szydera:

Nie bądz chamka i podziel się kasą z Kasieńką :szydera:

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

21 minut temu, Janeczka1963 napisał:

kupili mi bilet do domu

Czy mogłabyś w jakiś zawoalowany sposób podać namiary na tą niepoważną agencję ? Bo na 100% jest niepoważna , niewarta zawierania umowy skoro zamiast pomóc pracownikowi w uzyskaniu należnego dnia wolnego , kupuje mu bilet i adieu ! Nie pomyśleli , że masz prawo być zmęczona , jeśli tydzień wcześniej pojechałaś na sztelę i ....sruuuu...znów do Polski ?! Nie wiem jak ty , ale ja męczącą  podróż odczuwam na drugi i trzeci dzień " po " i już sobie wyobrażam : doszłam do siebie i znów w długą . U mnie choroba murowana ...jakaś angina , oskrzela itp.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

1 minutę temu, Janeczka1963 napisał:

@violka ja nie rozwiązałam umowy z firmą, normalnie dostanę wynagrodzenie za ten okres kiedy tam pracowałam, rozmawiałam wczoraj na ten temat z szefową firmy.

To jasne jak słońce , że za przepracowaną pracę należy się wynagrodzenie . Mnie tylko zastanawia , czy dla agencji jest równie jasne , że za okres wypowiedzenia również . Rozumiem , że miałaś umowę na jakiś określony czas i te warunki nie zostały spełnione .

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

1 minutę temu, Baśka powtarzająca się napisał:

Czy mogłabyś w jakiś zawoalowany sposób podać namiary na tą niepoważną agencję ? Bo na 100% jest niepoważna , niewarta zawierania umowy skoro zamiast pomóc pracownikowi w uzyskaniu należnego dnia wolnego , kupuje mu bilet i adieu ! Nie pomyśleli , że masz prawo być zmęczona , jeśli tydzień wcześniej pojechałaś na sztelę i ....sruuuu...znów do Polski ?! Nie wiem jak ty , ale ja męczącą  podróż odczuwam na drugi i trzeci dzień " po " i już sobie wyobrażam : doszłam do siebie i znów w długą . U mnie choroba murowana ...jakaś angina , oskrzela itp.

Dokladnie,  agencje maja rozne okresy wypowiedzenia, nawet miesiac. Ta , ktora sciaga pracownika przed koncem umowy,  powinna zaplacic za czas przepracowany i okres wypowiedzenia.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Godzinę temu, violka napisał:

Troszkę teraz poczytałam i sądzę , że rodziny nie będą zatrudniać dodatkowych osób do pomocy . Z tego co zrozumiałam , to każdemu seniorowi kasa chorych odda pieniądze poniesione na opiekę , do jakiejś określonej kwoty , która uzależniona jest od przyznanej grupy . Czyli zatrudniając legalnie opiekunkę , muszą wykazać się rachunkiem i mogą ubiegać się o zwrot kosztów . 

@violka

przeplyw pieniedzy jest miedzy agencja niem,a Pflegekasse

https://afh.nrw/

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Gość
Ten temat został zamknięty. Brak możliwości dodania odpowiedzi.
 Udostępnij



O nas

Forum Opiekunkaradzi.pl służy Opiekunom osób starszych już 8 rok. W tym czasie napisali oni (Wy) 356 tysięcy postów w blisko 49 tysiącach tematach, tworząc ogromne kompendium praktycznej wiedzy o pracy w opiece w Niemczech i Szwajcarii. To przy wsparciu Społeczności forum powstały Stelomierze, Rankingi opinii, Mapa Opiekunów i pierwszy w branży opiekuńczej multiFormularz, pozwalający aplikować jednym kliknięciem do wielu agencji na raz, będący uzupełnieniem działu pracy, w którym oferty pracy w Niemczech, Szwajcarii, Austrii i we Włoszech publikuje ponad 50 sprawdzonych i polecanych firm i agencji pracy. 

logo-opiekunka1.png
Wszelkie prawa zastrzeżone 2015-2023 Opiekunkaradzi.pl 

Polityka prywatności i cookies  |  Regulamin Kontakt  |  Reklama i HR - cennik


×
×
  • Dodaj nową pozycję...