Skocz do zawartości

Rozmowa przy kawie (2)


 Udostępnij

Rekomendowane odpowiedzi

39 minut temu, BabaJagusia napisał:

Właśnie zorientowałam się, że jestem w domu wielkiego brata-cokolwiek to znaczy7>:(

Witam wietrznie, dopijam drugą kawcię. Poczytam, chwilę podpiszę i muszę się zresetować. 

Słońca w serduchach:cmok:

Podgląd ? W Anglii jest to na porządku dziennym. Mają aplikacje w telefonie i widza wszystko. Jest to inwigilacja według mnie i ciężko nam się do tego przyzwyczaić i zaakceptować. Ale pracując w takim domu agencja zawsze mnie informowała o tym, a ja musiałam się zgodzić lub nie ale wtedy ciężko znaleźć pracę. Widoczne w DE jest inaczej, i agencja nie wie o tym, albo nie informuje opiekunkę.

  • Lubię to 3
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

14 minut temu, BabaJagusia napisał:

Tak. Poniekąd jestem w stanie zrozumieć ale... Ciekawe czy w łazience i wucecie też?! 

Jeśli jest monitoring to mieli obowiązek poinformować Cię o tym.W przeciwnym razie jest to nie zgodne z prawem.Spokojnie możesz zrobić dym w agencji.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

@Joy @1bozka  w D jak i w Pl powinni poinformować o podglądzie, tylko wówczas nie byłoby elementu zaskoczenia. A rodzina chce wiedzieć co pomoc domowa robi. Myślę, że jest to powszechna praktyka tylko nie wszyscy zauważają.Dymu nie będę robiła bo kamera jest zainstalowana w- nazwijmy to - wyposażeniu. Ktoś bardziej kumaty, pewnie by zauważył z marszu. Całe szczęście, że nie mam nic do ukrycia. Mimo to dziwnie-delikatnie mówiąc-czuję się z tym. 

  • Lubię to 5
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

31 minut temu, BabaJagusia napisał:

Tak. Poniekąd jestem w stanie zrozumieć ale... Ciekawe czy w łazience i wucecie też?! 

Podobno instalowanie kamer bez specjalnego zezwolenia jest nielegalne. @lucyna.beata przerabiała ten temat. Możesz w agencji zrobić zadymę, chyba, że rodzina ma stosowne zezwolenia...to wtedy mniejszy dym zrób :haha: Wg mnie to skandal i obciach ze strony rodziny. Widocznie naoglądali się programów o polskich opiekunach >:(

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Teraz, BabaJagusia napisał:

@Joy @1bozka  w D jak i w Pl powinni poinformować o podglądzie, tylko wówczas nie byłoby elementu zaskoczenia. A rodzina chce wiedzieć co pomoc domowa robi. Myślę, że jest to powszechna praktyka tylko nie wszyscy zauważają.Dymu nie będę robiła bo kamera jest zainstalowana w- nazwijmy to - wyposażeniu. Ktoś bardziej kumaty, pewnie by zauważył z marszu. Całe szczęście, że nie mam nic do ukrycia. Mimo to dziwnie-delikatnie mówiąc-czuję się z tym. 

Tak wiem że dziwnie bo powinnaś o tym wiedzieć i mieć miejsce tylko dla siebie bez podglądu

  • Lubię to 2
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Godzinę temu, 1bozka napisał:

Dzień Dobry i miłego dnia:d

W sumie to nie wiem jak przygotować się do egzaminu, wydaje mi się że tłumaczę bezbłędnie, czytam ,słucham i nawet myślęO.o po angielsku.Ale to za mało,  język medyczny jest inny. Znalazłam kogoś kto przygotowuje do tego typu egzaminu,hmmmmm.... sceptycznie do tego podchodzę ale spróbuję, umówiłam się dziś na lekcje. Zobaczymy 

No bo przecież medyczny jest inny,każdy język,nie tylko angielski.Jeśli móisz bezbłędnie to i z medycznymi określeniami sobie poradzisz:)Powodzenia:)

  • Lubię to 3
  • Zgadzam się 1
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

50 minut temu, BabaJagusia napisał:

@Joy @1bozka  w D jak i w Pl powinni poinformować o podglądzie, tylko wówczas nie byłoby elementu zaskoczenia. A rodzina chce wiedzieć co pomoc domowa robi. Myślę, że jest to powszechna praktyka tylko nie wszyscy zauważają.Dymu nie będę robiła bo kamera jest zainstalowana w- nazwijmy to - wyposażeniu. Ktoś bardziej kumaty, pewnie by zauważył z marszu. Całe szczęście, że nie mam nic do ukrycia. Mimo to dziwnie-delikatnie mówiąc-czuję się z tym. 

Na pewno powinnas byćpoinformowana to raz,dwa kamery nie powinno być ani w klo ani w łazience ani w Twoim pokoju.Dym czy nie ,poinformuj agencję.Nie każda opiekunka ma ochotę być oglądana non stop:(

  • Lubię to 3
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

3 minuty temu, foczka63 napisał:

Na pewno powinnas byćpoinformowana to raz,dwa kamery nie powinno być ani w klo ani w łazience ani w Twoim pokoju.Dym czy nie ,poinformuj agencję.Nie każda opiekunka ma ochotę być oglądana non stop:(

Pierwszą osobą, którą o tym poinformuję - to będzie zmienniczka. 

Jeszcze "chwila" i obiad pdp. Potem idę na spacer. Wreszcie ruszę doopsko, trzeba mi było szoku aby się ruszyć. Niech sobie wali na dworze do upojenia i tak muszę wyjść. Nieśmiało dodam, że w sandałkach:haha:

  • Lubię to 7
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Godzinę temu, Joy napisał:

Jeśli jest monitoring to mieli obowiązek poinformować Cię o tym.W przeciwnym razie jest to nie zgodne z prawem.Spokojnie możesz zrobić dym w agencji.

zgadzam sie w calej rozciaglosci monitoring masz prawo miec ale TYLKO z zewoleniem nawet jezeli to twoj przywatny dom lub mieszkanie i malo tego...musza byc wywieszki informujace ze takowy preceder ma miejsce inaczej placisz kare w wysokosci okolo 10tys euro...jak to mirela napisala...mam temat przerobiony ze tak powiem doglebnie 

  • Lubię to 3
  • Zgadzam się 1
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Godzinę temu, BabaJagusia napisał:

@Joy @1bozka  w D jak i w Pl powinni poinformować o podglądzie, tylko wówczas nie byłoby elementu zaskoczenia. A rodzina chce wiedzieć co pomoc domowa robi. Myślę, że jest to powszechna praktyka tylko nie wszyscy zauważają.Dymu nie będę robiła bo kamera jest zainstalowana w- nazwijmy to - wyposażeniu. Ktoś bardziej kumaty, pewnie by zauważył z marszu. Całe szczęście, że nie mam nic do ukrycia. Mimo to dziwnie-delikatnie mówiąc-czuję się z tym. 

ale im tego nie wolno robic ze specjalnego zezwolenia wydawanego przez policje i ratusz inaczej naprawde bula ciezka kase...niemcy sa bardzo wrazliwi na naruszanie tzw przestrzeni wlasnej to dotyczy rowniez nawet barieirek w lozku ktorych NIE WOLNO nam opiekunom samowolnie podnosic bez wyrazniej zgody rodziny pdp lub lekarza iNA PISMIE naczej moga wytoczyc sprawe o naruszanie nietykalnosci itd...

  • Lubię to 3
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Godzinę temu, Mirelka1965 napisał:

Podobno instalowanie kamer bez specjalnego zezwolenia jest nielegalne. @lucyna.beata przerabiała ten temat. Możesz w agencji zrobić zadymę, chyba, że rodzina ma stosowne zezwolenia...to wtedy mniejszy dym zrób :haha: Wg mnie to skandal i obciach ze strony rodziny. Widocznie naoglądali się programów o polskich opiekunach >:(

jezeli maja zezwolenie to musza miec rowniec wywieszki o tym informujace caritas pflege itd 

  • Lubię to 2
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

35 minut temu, BabaJagusia napisał:

@Mirelka1965 Rodzina na własnej skórze "przerobiła" opiekunki ze Słowacji czy Słowenii.Wiem, że były tu kradzieże a pokłosie tego zbieram ja. Myślę, że dym w firmie nic mi nie da. 

ale mail z informacja na zasadzie dupochorna bedzie na miejscu....ty zglaszasz zeby nie bylo ze cos nie tak poszlo a oni nie wiedzieli a co firma z tym zrobi to juz nie twoja broszka....ta obecna firma mnie nauczyla jednego maile maile maile i mam na nich wyjeb..ne ze im truje....oni maja tendencje do....zapominania a w czarnej dooopie ja zostaje wiec skoro przytulaja za mnie sluszny geld maja sie spiac i chociaz przyjmowac do wiadomosci moje zgloszenia 

  • Lubię to 4
  • Zgadzam się 1
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

1 minutę temu, BabaJagusia napisał:

@lucyna.beata tylko tutaj jest "ciekawa sytuacja" : jeśli nie znasz "nowinek elektronicznych" to... masz pecha! 

Świstu, gwizdu i mój spacer pooooszedł się bujać: leje i wieje:(

jezeli tak to tym bardziej bym to zglosila...moj szogun  ma jobla na punkcie nowinek i swobodnie moglby cos takiego zainstalowac a nikt..naprawde nikt sie by nie zorientowal...ale wie jakie potezne kary sa za to...lacznie ze sprawa w sadzie i wyrokiem skazujacym ..policja ma swoje sposoby podobnie ichni sanepid to jest tak czy owak..naruszenie prywatnosci twojej i byc moze twojej zmiany...w podgladanie to wiesz gdzie mozna sie bawic 

a ze maja swoje doswiadczenia...to byloby bardziej na miejscu powiedziec tobie o tym a nie w ten sposob sprawdzac twoja lojalnosc ale wiesz..

byc moze kazdy sadzi wedle siebie??

trudno jest mi w twoim polozeniu sie znalezc ale tego bym nie odpuscila..i zglosila ot co

  • Lubię to 2
  • Zgadzam się 1
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Gość
Ten temat został zamknięty. Brak możliwości dodania odpowiedzi.
 Udostępnij



O nas

Forum Opiekunkaradzi.pl służy Opiekunom osób starszych już 8 rok. W tym czasie napisali oni (Wy) 356 tysięcy postów w blisko 49 tysiącach tematach, tworząc ogromne kompendium praktycznej wiedzy o pracy w opiece w Niemczech i Szwajcarii. To przy wsparciu Społeczności forum powstały Stelomierze, Rankingi opinii, Mapa Opiekunów i pierwszy w branży opiekuńczej multiFormularz, pozwalający aplikować jednym kliknięciem do wielu agencji na raz, będący uzupełnieniem działu pracy, w którym oferty pracy w Niemczech, Szwajcarii, Austrii i we Włoszech publikuje ponad 50 sprawdzonych i polecanych firm i agencji pracy. 

logo-opiekunka1.png
Wszelkie prawa zastrzeżone 2015-2023 Opiekunkaradzi.pl 

Polityka prywatności i cookies  |  Regulamin Kontakt  |  Reklama i HR - cennik


×
×
  • Dodaj nową pozycję...