Skocz do zawartości

Rozmowa przy kawie (2)


 Udostępnij

Rekomendowane odpowiedzi

1 godzinę temu, Maria Jolanta napisał:

To nie tak...

Żonkil jest narcyzem ale nie każdy narcyz jest żonkilem. Jednak często te nazwy używane są zamiennie.

Tak samo jak mówimy o kwitnących bzach mając na myśli lilaki a bzy to zupełnie inne krzewy. Takich błędów jest więcej ale są tak popularne że nikt nie zwraca na nie uwagi.

https://twojogrodek.pl/Zonkil-czy-narcyz

a to o bzie lilaku:)

http://www.niezleziolko.bieszczady.pl/?p=42

  • Lubię to 2
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

2 godziny temu, Maria Jolanta napisał:

Uwielbiam krokusy ale tutaj już zaczynają przekwitać. Zaczyna się czas narcyzów.

Nie przekwitają:)Fota zrobiona powiększonym 4x obiektywem w telefonie i z niska  ,tzn .przykucnęłam ,bo mi na tych środkach żółtych zależało,żeby uchwycić:)

  • Lubię to 2
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

8 minut temu, Joy napisał:

@foczka63  tak czasami jest,że człowiekowi rozum odbiera :( 

Blender czyści się inaczej moje dziecko-wody z płynem do miseczki czy garnka,wsadzasz koncókę blendera ,włączasz i samo się pucuje.Tak samo ten dzbanek z nożykami  na dnie,do soków.

A jak już się ma szczególna ochotę pogmerać w środku to prad się wyłącza!!!Szybko to się można w ten durny sposób na tamten świat przenieść:(

  • Lubię to 2
  • Zgadzam się 1
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Lekarz był, no i powiedział to co normalny człowiek bez wykształcenia też wie. Ale dobrze ze przepisał coś choć, byłam już w aptece, muszę jeszcze raz jechać po 18tej,bo lek jeden zamówiony. Szkoda, bo dopiero na wieczor pierwsza dawke dostanie, jeśli do piątku rana nie będzie poprawy, mam zgłosić, przyjedzie zaś lekarz. Dziś dziadkowi odpuściłam, leży cały dzień, nasze mu tylko herbatę . Już mu zapowiedziałam, że jutro to już go z łóżka wyganiam, powiedział że mnie posłucha. 

Edytowane przez Magdzie
  • Lubię to 6
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

1 godzinę temu, Joy napisał:

Ała,ała auuuuu  :(  strasznie mnie boli :(  Tylko nie wiem co bardziej,pociachany palec czy moja głupota :( 

Chciałam wyczyścić blender i pociachało mi palucha,bo nie wyciągnęłam wtyczki z kontaktu.A nie wyciągnęłam bo się spieszyłam na cugaska :( No i mam za swoje  :( boli jak olera jasna i jeszcze bardziej :( 

Pocieszyłabym się tym,że do wesela się zagoi ale to już było :( Pozostało mi tylko jęczeć i marudzić:tak2:

Teraz :cmok:, a potem :grzmotnąć:

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Już jestem  spokojna . Moje ptaszyny przed 16-tą zameldowały się , że już są w domu ....czyli wszystko poszło sprawnie  , gładko i mogę sobie zrobić ....uffffff . Dwie godziny wcześniej , przed zameldowaniem się z domu stwierdziłam , że taka sama droga jest z Modlina do Liverpool , jak z Modlina do mnie , do Ł. ...Oni wylądowali w Liverpool a syneczek dotarł do domku w Ł. i nie ma bata ...musi taka sama odległość jest ...Dybra ...żarty na bok , bo jeszcze ktoś pomyśli , że taka durnowata jestem ....a ja przecież tylko tak pół na pół :szydera:

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Teraz, Baśka powtarzająca się napisał:

Już jestem  spokojna . Moje ptaszyny przed 16-tą zameldowały się , że już są w domu ....czyli wszystko poszło sprawnie  , gładko i mogę sobie zrobić ....uffffff . Dwie godziny wcześniej , przed zameldowaniem się z domu stwierdziłam , że taka sama droga jest z Modlina do Liverpool , jak z Modlina do mnie , do Ł. ...Oni wylądowali w Liverpool a syneczek dotarł do domku w Ł. i nie ma bata ...musi taka sama odległość jest ...Dybra ...żarty na bok , bo jeszcze ktoś pomyśli , że taka durnowata jestem ....a ja przecież tylko tak pół na pół :szydera:

Ale to drugie pół jest mniejsze :szydera:

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Gość
Ten temat został zamknięty. Brak możliwości dodania odpowiedzi.
 Udostępnij



O nas

Forum Opiekunkaradzi.pl służy Opiekunom osób starszych już 8 rok. W tym czasie napisali oni (Wy) 356 tysięcy postów w blisko 49 tysiącach tematach, tworząc ogromne kompendium praktycznej wiedzy o pracy w opiece w Niemczech i Szwajcarii. To przy wsparciu Społeczności forum powstały Stelomierze, Rankingi opinii, Mapa Opiekunów i pierwszy w branży opiekuńczej multiFormularz, pozwalający aplikować jednym kliknięciem do wielu agencji na raz, będący uzupełnieniem działu pracy, w którym oferty pracy w Niemczech, Szwajcarii, Austrii i we Włoszech publikuje ponad 50 sprawdzonych i polecanych firm i agencji pracy. 

logo-opiekunka1.png
Wszelkie prawa zastrzeżone 2015-2023 Opiekunkaradzi.pl 

Polityka prywatności i cookies  |  Regulamin Kontakt  |  Reklama i HR - cennik


×
×
  • Dodaj nową pozycję...