Skocz do zawartości

Rozmowa przy kawie (2)


 Udostępnij

Rekomendowane odpowiedzi

4 minuty temu, Magdzie napisał:

Wróciłam z parady :dz pół torba cukierków, "fafelkow", ciasteczek, bogatsza jeszcze w ciepła zimowa czapkę, 2pary wkładek do butów i romansidlo książkowe :d, ale zmarzlam trochę. 

Bidnie coś :haha: żadnej flachy nie dali ? :haha:

Ja pół dnia biłam się z myślami , czy wyjść z domu , ale za każdym razem jak intensywnie o tym myślałam , to ukazywała mi się  latająca gałąz przed oknem .

1762851956_WhatsAppImage2019-03-04at15_16_31.thumb.jpeg.dcf912bbb1e8027a11ff390d63bbefcb.jpeg

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Dzisiejszy dzień jest... dziwny. Leje, wieje, Kasieńka narzeka i zaraz pyta czy idziemy na spacer. Odpowiadam że leje i wieje, potakuje i pyta czy idziemy na spacer. I tak w kółko. Teraz ogląda telewizję i jest chwila spokoju. :haha:

Mniej więcej o tej porze się wycisza i zaczyna pytać czy już idziemy spać. :szydera:

  • Lubię to 4
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

3 minuty temu, Maria Jolanta napisał:

Dzisiejszy dzień jest... dziwny. Leje, wieje, Kasieńka narzeka i zaraz pyta czy idziemy na spacer. Odpowiadam że leje i wieje, potakuje i pyta czy idziemy na spacer. I tak w kółko. Teraz ogląda telewizję i jest chwila spokoju. :haha:

Mniej więcej o tej porze się wycisza i zaczyna pytać czy już idziemy spać. :szydera:

Nie tylko Kasieńka pyta o spacer . Anielica jak widzi słońce , to pyta się dlaczego nie idziemy , więc tłumaczę , że jest niebezpiecznie , a jak zaczyna porządnie dmuchać , to  cieszy się , że jesteśmy w domu , bo strach wyjść na dwór i po pięciu minutach znowu zaczynam jej odmawiać spaceru i tłumaczyć dlaczego nie idziemy . O.o

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

5 minut temu, foczka63 napisał:

Czytam te wasze opowieści i tak sobie myślę,że ja już się do demencji nie nadaję.Za dużo tego było,odwykłam:)

Cały czas biję się z myślami czy mam wrócić , ale kasa tu jest ok , pieniędzy na jedzenie nie brakuje , kupuję co chcę i gotuję co chcę , rodzina w nic się nie wtrąca , godzą się na wszystkie moje sugestie , lekarka nie stroni od leków nasennych , czy na uspokojenie . Kurcze, dużo jest plusów , tylko czy mi cierpliwości wystarczy ? Wiem jak wyglądają też miejsca ze zdrowymi głowami . Szansa , aby trafić na dobry adres jest mniejsza niż 50% . Gdyby nie ta duża ilość plusów , to już od kilku tygodni nie byłoby mnie tu .

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

2 minuty temu, Afryka napisał:

Nie wiem czy miała na imię Alicja, ale z całą stanowczością mogę powiedzieć, że fleja była jak ta lala. :szydera:

No to kuźwa zgłupłam,po której stronie lustra Ty jesteś ?:szydera: Pewnie po tej trzeciej:haha:

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Teraz, Afryka napisał:

@violka Kto nie ryzykuje, szampana nie pija, a można i na kawior trafić... Ale na pasztetową też, wtedy zatrzaskujemy drzwi od lodóweczki. 

Tyle , to ja też wiem , ale mnie jeszcze to miasto trzyma :( niby takie wielkie , a jak coś szukam , to cisza w eterze >:(

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

5 minut temu, Afryka napisał:

W domu jestem i... Mąż się nie popisał na dzień dobry, ryneczek, a właściwie mini bazarek ogarnięty, a reszta... Szkoda gadać. :mur:

Podejrzewam,że faceci mają jakieś upośledzenie wzroku.Mój też bałaganu nie widzi,wręcz uważa że to ja mam halucynacje:szydera: 

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

14 minut temu, Afryka napisał:

W domu jestem i... Mąż się nie popisał na dzień dobry, ryneczek, a właściwie mini bazarek ogarnięty, a reszta... Szkoda gadać. :mur:

Obiad był? Jakieśkwiatki? Cuś innego?

Intencje są ważne:)Mini bazarek ogarniety czyli jako tako,a mógł nic nie ogarniać:)Daj na luz ,nie ma co sobie nerwami urlopu psuć:)

Mój chory już 3 tydzień zapowiedział,ze nic nie ogarnia bo ledwo łazi:(Rwa kulszowa:( Byle rosół był:)Z resztą sobie poradzę:)

  • Lubię to 3
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

16 minut temu, Afryka napisał:

W domu jestem i... Mąż się nie popisał na dzień dobry, ryneczek, a właściwie mini bazarek ogarnięty, a reszta... Szkoda gadać. :mur:

Jak to w domu?Coś przegapiłam ,czy nie chwaliłaś się?

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

47 minut temu, violka napisał:

Nie tylko Kasieńka pyta o spacer . Anielica jak widzi słońce , to pyta się dlaczego nie idziemy , więc tłumaczę , że jest niebezpiecznie , a jak zaczyna porządnie dmuchać , to  cieszy się , że jesteśmy w domu , bo strach wyjść na dwór i po pięciu minutach znowu zaczynam jej odmawiać spaceru i tłumaczyć dlaczego nie idziemy . O.o

Dwa razy miałam demencyjne Pdp,w tym jedna skrajnie.Gdzie jeszcze ta pierwsza była nieszkodliwa,druga już była z czasem niebezpieczna .Dla mnie leżąca Pdp była najlepszą opcją, chociaż ta Pdp u której jestem teraz jest idealna.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Kasieńka jest kochana ale bardzo, bardzo męcząca bo gadatliwa a część słów już gubi więc męczy i siebie i mnie. Już jak coś mówi to się wyłączam i nie słucham, odpowiadam tylko jak się mnie o coś pyta. Dochodzą problemy z moimi pauzami, brak wolnego dnia i w efekcie raczej nie wrócę.

  • Lubię to 4
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Gość
Ten temat został zamknięty. Brak możliwości dodania odpowiedzi.
 Udostępnij



O nas

Forum Opiekunkaradzi.pl służy Opiekunom osób starszych już 8 rok. W tym czasie napisali oni (Wy) 356 tysięcy postów w blisko 49 tysiącach tematach, tworząc ogromne kompendium praktycznej wiedzy o pracy w opiece w Niemczech i Szwajcarii. To przy wsparciu Społeczności forum powstały Stelomierze, Rankingi opinii, Mapa Opiekunów i pierwszy w branży opiekuńczej multiFormularz, pozwalający aplikować jednym kliknięciem do wielu agencji na raz, będący uzupełnieniem działu pracy, w którym oferty pracy w Niemczech, Szwajcarii, Austrii i we Włoszech publikuje ponad 50 sprawdzonych i polecanych firm i agencji pracy. 

logo-opiekunka1.png
Wszelkie prawa zastrzeżone 2015-2023 Opiekunkaradzi.pl 

Polityka prywatności i cookies  |  Regulamin Kontakt  |  Reklama i HR - cennik


×
×
  • Dodaj nową pozycję...