Skocz do zawartości

Rozmowa przy kawie (2)


 Udostępnij

Rekomendowane odpowiedzi

1 minutę temu, Maria Jolanta napisał:

Witam porannie.

Kiedyś nie wyszłam z domu bez makijażu. Kiedyś.

Teraz się nie maluję, no, może czasem i dobrze mi z tym. Nie jestem przyzwyczajona i często potrę oko i wyglądam jak maszkaron. :haha:

W domu hennę sobie zrobię i wystarczy. :szydera:

A fe....nie dbasz o siebie...:szydera: Jak ja...:haha: Ale przeżyjemy...:oklaski:

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

10 godzin temu, Maria Jolanta napisał:

Przelicytuję. 

Byłam u pana z Alzheimerem. Była tam tez jego żona z początkami demencji. Nie do opieki, po prostu była.

Nie zajmowałam się nią, ale czasem pogadałyśmy.

Oglądałyśmy często zdjęcia.

Ona mi podawała tłumacząc kto to i gdzie to. Ja po obejrzeniu oddawałam jej to zdjęcie do ręki.

Ona biorąc je z powrotem mówiła "A zobacz jeszcze to zdjęcie, teraz znalazłam..."

Tak jedno zdjęcie nieraz kilka razy szło :d 

  • Lubię to 1
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

13 minut temu, Baśka powtarzająca się napisał:

Tak jest ! ....Rzęsy malują ...doklejają ...doprawiają a później ....Jedna rzęska gdzieś się odklei ...w oko wlezie ..kłuje ...i ...krzyk : ludzie ...ratunku , bo mi oko dryga :szydera:

Uderz w stół, a nożyce się odezwą :szydera:

Nie od rzęs mi oko dryga, bo już ich dawno nie doklejam.

 

A w sprawie kobiecości zgadzam się z większością z Was.

Parafrazując-- Nie pomoże puder, róż, kiedy w głowie pustki już.

Ile to pieknie wyglądających kobiet nie powinno w ogóle ust (do mówienia) otwierac?

I na odwrót- skromnie, niedbale (nie mylić z niezadbaniem) wyglądająca kobieta potrafi na kolana rzucić cały (nie tylko męski) ród.

  • Lubię to 4
  • Zgadzam się 2
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

5 minut temu, Basiaim napisał:

Uderz w stół, a nożyce się odezwą :szydera:

Nie od rzęs mi oko dryga, bo już ich dawno nie doklejam.

 

A w sprawie kobiecości zgadzam się z większością z Was.

Parafrazując-- Nie pomoże puder, róż, kiedy w głowie pustki już.

Ile to pieknie wyglądających kobiet nie powinno w ogóle ust (do mówienia) otwierac?

I na odwrót- skromnie, niedbale (nie mylić z niezadbaniem) wyglądająca kobieta potrafi na kolana rzucić cały (nie tylko męski) ród.

:dobrze:

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

20 minut temu, Baśka powtarzająca się napisał:

Tak jest ! ....Rzęsy malują ...doklejają ...doprawiają a później ....Jedna rzęska gdzieś się odklei ...w oko wlezie ..kłuje ...i ...krzyk : ludzie ...ratunku , bo mi oko dryga :szydera:

Cytuje krótszy, ale to do tego dłuższego posta :d Bo tez się zgadzam, wszystko zgodnie z zasadą, że nie ważne z kim się kładziesz.., ważne z kim się budzisz :d

  • Lubię to 2
  • Zgadzam się 1
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Dzień dobry , kolejny i oby byk fajnisty dla wszystkich :d. W kwestii makijażu - czuję się lepiej ( kobieco, to zawsze )w dyskretnym makijażu , na codzień. Na ostatnie wesele w rodzinie miałam makijaż profesjonalny, trwały i m.in. ze sztucznymi rzęsami - podobałam się sobie bardzo i innym też 

  • Lubię to 3
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Myślę,że makijaż to kwestia przyzwyczajenia.Są kobiety ,które bez makujażu nawet po ziemniaki nie pójdą,a są takie jak np.ja co w ogóle się nie malują.Ostatni raz córka mnie "zrobiła" na ślub mój.Tylko do domu wróciłam zaraz poszłam zmyć.Widać go nie było, tak było fajnie zrobiony ,ale ja wiedziałąm ,że go mam i źle się z tym czułam.Malowałam się b dawno temu i b krótko.Ojciec mi zawsze mówił ,że mam tak piękną oprawę oczu ,że makijaż mi niepotrzebny:)I tego się trzymam całe życie:)

  • Lubię to 2
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

2 minuty temu, foczka63 napisał:

Myślę,że makijaż to kwestia przyzwyczajenia.Są kobiety ,które bez makujażu nawet po ziemniaki nie pójdą,a są takie jak np.ja co w ogóle się nie malują.Ostatni raz córka mnie "zrobiła" na ślub mój.Tylko do domu wróciłam zaraz poszłam zmyć.Widać go nie było, tak było fajnie zrobiony ,ale ja wiedziałąm ,że go mam i źle się z tym czułam.Malowałam się b dawno temu i b krótko.Ojciec mi zawsze mówił ,że mam tak piękną oprawę oczu ,że makijaż mi niepotrzebny:)I tego się trzymam całe życie:)

I własnie o to chodzi...dobrze czuć się we własnej skórze,  sama ze sobą...:oklaski: I oczywiście nie mówię o paniach, które świetnie czują się z włosami sklejonymi przez łój, ze śmierdzącymi pachami i brudnym ubraniem...:haha:

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Lustro, trochę samokrytyki i poczucia upływających lat.....I nie będziemy narażać się na śmieszność....choć z drugiej strony patrząc, jeśli kobieta 60+ dobrze sie czuje w zielonych i fioletowych włosach, mini do pól uda ( chociaż kolana reumatyzmem powykręcane ) i topie odslaniającym przywiedly biust i przedramiona ze skrzydlami nietoperza....to tez jest git....widok może niezbyt estetyczny ale ważne, że  ONA z tym się dobrze czuje....:d

  • Lubię to 1
  • Zgadzam się 1
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

4 minuty temu, Maria Jolanta napisał:

Lubię oglądać "Nasz nowy dom" i lubię Katarzynę Dowbor. Swoje latka ma i zawsze fajnie ubrana a makijaż nie przypomina maski. Tak chciałabym wyglądać gdybym nie była leniwa i wygodnicka. :haha:

Przestań !....Przecież wyglądasz super ...to oko wyraziste ....te rzęsy długie na dwa metry ...ten ryjek zadowolony ...noo...ogólnie bardzo , bardzo super :cmok:

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

13 minut temu, Maria Jolanta napisał:

Lubię oglądać "Nasz nowy dom" i lubię Katarzynę Dowbor. Swoje latka ma i zawsze fajnie ubrana a makijaż nie przypomina maski. Tak chciałabym wyglądać gdybym nie była leniwa i wygodnicka. :haha:

Ja nie wierzę urodzie "robionej" przez profesjonalne makijażystki...Dla mnie kobieta naturalna,  starzejąca się z godnością, schludnie, wygodne iiniekoniecznie z trendami ubrana też może być piękna. Ludzie mają piękność wewnętrzną, której inni nie dostrzegają bo zwracają uwagę na fasadę. A wystarczy się tylko przyjrzeć uważniej. Piękne nie zawsze jest "piękne"...

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Jeszcze się wypowiem, bo ja wczoraj pisałam, że bez makijażu nie pokażę się ludziom.

Czasami to siła wyższa. W moim przypadku są to pewne mankamenty, które muszę zatuszować, poprawić np.moja cera naczynkowa, naturalne rzęsy, które są tak liche, że prawie ich nie widać.

Pomaluję się (delikatnie), to się lepiej czuję.

Kiedyś jeden facet, z którym się spotykałam pochwalał to, że się w ogóle nie maluję :haha: Bo makijaż tak delikatny, że jak bez.

Zazdraszczam osobom, które tego robić nie muszą.

  • Lubię to 3
  • Zgadzam się 1
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

1 minutę temu, Basiaim napisał:

W moim przypadku są to pewne mankamenty, które muszę zatuszować, poprawić np.moja cera naczynkowa, naturalne rzęsy, które są tak liche, że prawie ich nie widać.

Moja Barbaro ,przypominam uprzejmie ,że dane mi było widzieć Cię bez makijażu:)Na zawał nie padłam więc już nie wydziwiaj,wygladasz super  to raz ,a dwa faceci na brwi i rzęsy nie zwracają uwagi,jak już to na parterowe futerko:):):):):he he he 

  • Lubię to 1
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

9 minut temu, foczka63 napisał:

Moja Barbaro ,przypominam uprzejmie ,że dane mi było widzieć Cię bez makijażu:)Na zawał nie padłam więc już nie wydziwiaj,wygladasz super  to raz ,a dwa faceci na brwi i rzęsy nie zwracają uwagi,jak już to na parterowe futerko:):):):):he he he 

Czyli i tak na to co w nas najbrzydsze :haha::haha::haha:

  • Zgadzam się 1
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

13 minut temu, foczka63 napisał:

Moja Barbaro ,przypominam uprzejmie ,że dane mi było widzieć Cię bez makijażu:)Na zawał nie padłam więc już nie wydziwiaj,wygladasz super  to raz ,a dwa faceci na brwi i rzęsy nie zwracają uwagi,jak już to na parterowe futerko:):):):):he he he 

futerko to było:p ale się wytarło :haha:może nie u wszystkich:szept:

  • Lubię to 1
  • Zgadzam się 1
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Gość
Ten temat został zamknięty. Brak możliwości dodania odpowiedzi.
 Udostępnij



O nas

Forum Opiekunkaradzi.pl służy Opiekunom osób starszych już 8 rok. W tym czasie napisali oni (Wy) 356 tysięcy postów w blisko 49 tysiącach tematach, tworząc ogromne kompendium praktycznej wiedzy o pracy w opiece w Niemczech i Szwajcarii. To przy wsparciu Społeczności forum powstały Stelomierze, Rankingi opinii, Mapa Opiekunów i pierwszy w branży opiekuńczej multiFormularz, pozwalający aplikować jednym kliknięciem do wielu agencji na raz, będący uzupełnieniem działu pracy, w którym oferty pracy w Niemczech, Szwajcarii, Austrii i we Włoszech publikuje ponad 50 sprawdzonych i polecanych firm i agencji pracy. 

logo-opiekunka1.png
Wszelkie prawa zastrzeżone 2015-2023 Opiekunkaradzi.pl 

Polityka prywatności i cookies  |  Regulamin Kontakt  |  Reklama i HR - cennik


×
×
  • Dodaj nową pozycję...