Skocz do zawartości

  • Witaj, czego szukasz? (kliknij, by wybrać)

Rozmowa przy kawie (2)


 Udostępnij

Rekomendowane odpowiedzi

Dzień dobry słonecznie. 

Dziadek się naklął wczoraj ( nie pierwszy raz ) bo mu notorycznie gazet nie dostarczają. Twierdzi, że ludzie wolą na socjalu siedzieć niż za marne pieniądze pracować. Swoją drogą tylu pracowników im ostatnio przybyło i co, nie ma chętnych ??

  • Lubię to 6
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

37 minut temu, Maria Jolanta napisał:

Trzymajcie mnie bo Kasieńkę rozniosę. Pół godziny po śniadaniu upiera się że nic nie jadła, wyciąga co chwila coś do jedzenia i zaprasza na śniadanie. Tłumaczenia nie skutkują, mamy siadać i jeść śniadanie. Upiera się że nie jadłyśmy śniadania. Bo Kasieńka w całej tej swojej chorobie cały czas dba o swojego gościa. Czyli o mnie. :haha:

Nic tylko usiąść ponownie do stołu. Najwyżej przytyjesz:szydera:  bo sytuacja się pewnie będzie powtarzała. 

  • Lubię to 5
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

2 minuty temu, Mycha napisał:

Dzień dobry słonecznie. 

Dziadek się naklął wczoraj ( nie pierwszy raz ) bo mu notorycznie gazet nie dostarczają. Twierdzi, że ludzie wolą na socjalu siedzieć niż za marne pieniądze pracować. Swoją drogą tylu pracowników im ostatnio przybyło i co, nie ma chętnych ??

Tu wszelką prasę oraz ulotki roznoszą nastolatki.Górki i pagórki to chyba starsi nie dają rady tego wózeczka ciągać.Ale tez zdarza się ,ze gazetki nie docierają.

  • Lubię to 1
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

1 minutę temu, foczka63 napisał:

Tu wszelką prasę oraz ulotki roznoszą nastolatki.Górki i pagórki to chyba starsi nie dają rady tego wózeczka ciągać.Ale tez zdarza się ,ze gazetki nie docierają.

Gazeciarz ma tutaj rower elektryczny ale ponoć często choruje. 

  • Lubię to 3
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

33 minut temu, foczka63 napisał:

Pamiętaj o asertywności!!!Najpierw pranie ,jak sadzę prane razem z ciuchami PDP,bo nie wierzę ,że oddzielnie.Potem propozycja umycia okien-ja bym się nie zgodziła.Teraz Wielkanoc.....Nie daj sobie wleźć na łeb!!!!!NIE-to takie łądne ,krótkie słowo!!!

I wychodzi na to, że nie ma szteli idealnej. Zawsze trochę plusów a jeszcze więcej minusów :trele:

  • Lubię to 4
  • Zgadzam się 1
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

33 minut temu, foczka63 napisał:

Żebyś się nie zdziwiła,oni się tu myją myjkami albo takimi siatkowymi gównami:(gąbki takiej zwykłej,najzwyklejszej nie uświadczysz:(Zawsze biorę dwie:)

Dziewczyny a co wy chcecie od tych myjek. Przecież są higieniczne jak wrzucisz do prania z ręcznikami a gąbka to dopiero siedlisko bakterii, bo kto pierze gąbkę. Przyznać się, która pierze gąbki i jak? 

  • Lubię to 2
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

2 godziny temu, awe59 napisał:

Ja tez juz zwarta i gotowa do pracy....na siorbankowym stanowisku  :d bylam na fajce pokoju i palce mi zmarzły ale wiosnę wyraźnie czuć w powietrzu bo jakimś krowim plackiem zalatuje :szydera:

Nie moge sie doczekac kiedy te 18 stopni bedzie jak twierdzi @NNNdanuta  bo nowy plaszczyk Betty Barkley wisi sobie w szafie i czeka az go zalożę :d póki co zimowa kurteczka spelnia swoje zadanie i wcale za gorąco mi nie jest.

Miłej soboty, zeby szybciorem zleciala ( mnie zostala jeszcze jedna )

Oraz 

Dzien dobry  :cmok:

A moja jest ostatnia na tym kontrakcie. Za tydzień o tej porze będę jadł śniadanie z rodziną

  • Lubię to 5
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

36 minut temu, foczka63 napisał:

Kto pracuje z polskiej firmy na umowę zlecenie,  to przecież nie pracuje na ich ZUSie.

No i wszystko jasne :tak2: Niektóre kobitki pracują podobno na niemieckich warunkach ale czy im płacą za wszystkie święta.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

10 minut temu, MeryKy napisał:

I wychodzi na to, że nie ma szteli idealnej. Zawsze trochę plusów a jeszcze więcej minusów :trele:

Zła jestem.Przczytałam tego meila przed samym spaniem,nerwa dostałam i po spaniu.Nie cierpię jak moje plany urlopowe idą się teges,albo tłumaczyć się dlaczego to nie mogę.Chyba za grzeczna byłam.Zresztą ,aż tak bardzo to mi nie zależy.To tylko praca.I jeszcze żeby tu jakieś kokosy były.:mur:

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

9 minut temu, MeryKy napisał:

Dziewczyny a co wy chcecie od tych myjek. Przecież są higieniczne jak wrzucisz do prania z ręcznikami a gąbka to dopiero siedlisko bakterii, bo kto pierze gąbkę. Przyznać się, która pierze gąbki i jak? 

Ja tylko uzywam myjek frotowych. Zadnych gąbek.

  • Lubię to 3
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

4 minuty temu, Teresadd napisał:

Zła jestem.Przczytałam tego meila przed samym spaniem,nerwa dostałam i po spaniu.Nie cierpię jak moje plany urlopowe idą się teges,albo tłumaczyć się dlaczego to nie mogę.Chyba za grzeczna byłam.Zresztą ,aż tak bardzo to mi nie zależy.To tylko praca.I jeszcze żeby tu jakieś kokosy były.:mur:

A po co tłumaczyć ? Nie mozesz bo masz inne plany. Kropka.

  • Lubię to 3
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

35 minut temu, MeryKy napisał:

Dziewczyny a co wy chcecie od tych myjek. Przecież są higieniczne jak wrzucisz do prania z ręcznikami a gąbka to dopiero siedlisko bakterii, bo kto pierze gąbkę. Przyznać się, która pierze gąbki i jak? 

Ale nie szorują:(A gąbka tak.oczywiście ,że nie piorę ,wywalam .Co nie jest siedliskiem bakterii???Na naszej skórze jest ich więcej niżna gąbce.

  • Lubię to 3
  • Zgadzam się 1
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Godzinę temu, ewa14 napisał:

Dzień dobry:cześć2:

Słonecznie i mroźno za oknem. Sprawdziłam na własnej skórze i miłe to nie  było.

Kawę wypiłam, pojadłam , zapaliłam.........teraz przydało by się odpocząć, a tu pranie czeka na włożenie do pralki, odkurzacz spogląda tęsknym wzrokiem, ale ja nieugięta jestem, juz w tym tygodniu pucki odfajkowałam i wystarczy.

Miłego, spokojnego dnia Wszystkim życzę.:kawa2:

@Teresadd nie daj się wciągać w mycie okien w zamian za wypranie Twoich rzeczy. Pralka to jedno z  naszych narzędzi pracy .Niemcom, to już całkiem palma zaczyna odbijać:grzmotnąć::grzmotnąć:

 

 

 

żadne mycie okien i prace na zewnątrz domu nas nie dotyczą:grzmotnąć:, chyba że osobno zapłaci,:dobrze: a Ty masz wyraźną ochotę na dodatkowe zajęcie:|, odpowiednio wynagrodzone:szydera:

  • Lubię to 1
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

4 minuty temu, Janeczka1963 napisał:

żadne mycie okien i prace na zewnątrz domu nas nie dotyczą:grzmotnąć:, chyba że osobno zapłaci,:dobrze: a Ty masz wyraźną ochotę na dodatkowe zajęcie:|, odpowiednio wynagrodzone:szydera:

Janeczko u mnie żadnych dodatkowych zajęć nie ma i nie będzie. W umowie mam czarno na białym co do mnie należy i okien i ogrodów tam nie ma.:trele:

  • Lubię to 1
  • Zgadzam się 1
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

26 minut temu, Teresadd napisał:

@awe59 @foczka63 @Andreaa @MeryKy @aniao dobrze ,że kobiety jesteście i wspomogłyście słowem .Coś jakaś ,taka głupia jestem ,że przejmuję się.Asertywność i basta.Przecież to nie ostatnie miejsce pracy i agencja też.:cześć:

Nikt cie z pracy wyrzucac nie bedzie. Teraz nadeszly takie czasy,ze o dobre opiekunki agencje zabiegaja. 

Te panie z agencji sa tak szkolone,zeby cie namowic. Dla nich to puiste slowa,za ktore kase biora,a dla ciebie stres.

Ogarnij czupryne Tereska,poluzuj warkocze,jak to Benita mowila ,piers do przodu wypnij i dalej  planow sie trzymaj.

 

  • Lubię to 5
  • Zgadzam się 1
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Gość
Ten temat został zamknięty. Brak możliwości dodania odpowiedzi.
 Udostępnij



O nas

Forum Opiekunkaradzi.pl służy Opiekunom osób starszych już 8 rok. W tym czasie napisali oni (Wy) 356 tysięcy postów w blisko 49 tysiącach tematach, tworząc ogromne kompendium praktycznej wiedzy o pracy w opiece w Niemczech i Szwajcarii. To przy wsparciu Społeczności forum powstały Stelomierze, Rankingi opinii, Mapa Opiekunów i pierwszy w branży opiekuńczej multiFormularz, pozwalający aplikować jednym kliknięciem do wielu agencji na raz, będący uzupełnieniem działu pracy, w którym oferty pracy w Niemczech, Szwajcarii, Austrii i we Włoszech publikuje ponad 50 sprawdzonych i polecanych firm i agencji pracy. 

logo-opiekunka1.png
Wszelkie prawa zastrzeżone 2015-2023 Opiekunkaradzi.pl 

Polityka prywatności i cookies  |  Regulamin Kontakt  |  Reklama i HR - cennik


×
×
  • Dodaj nową pozycję...