Skocz do zawartości

  • Witaj, czego szukasz? (kliknij, by wybrać)

Rozmowa przy kawie (2)


 Udostępnij

Rekomendowane odpowiedzi

7 minut temu, fioletowa.mysz napisał:

Widocznie żadna ze mnie Idealia Opiekunkiewicz, bo jakby żadnych niedociągnięć nie widzę:haha:

Kłamiesz, albo się boisz :haha: Jak przekroczy granicę i daleko będzie, to wtedy upuść zasłonę milczenia i zapodaj parę pikantnych szczegółów :oklaski:

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Teraz, Magdzie napisał:

Taxi zamówione na 12ta,dziadek poddenerwowany, choć śpiewam mu piesnke :Dzis jest poniedziałek przez cały dzień. :dDziadek za chórek pracuje. Mnie też się nerwy udzielają, jak widzę kurde te 5,70przygotowane na taksówkę. Czemu ja muszę w tym uczestniczyć :mur:

Nie musisz :haha: Ale to "niemuszenie" wiąże się ze zmianą miejsca pracy :szydera:

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Teraz, violka napisał:

@Janeczka1963 nie wiem jak w innych landach , ale w Darmstadt w tłusty czwartek pączusiów jest od wyboru do koloru i cały dzień dowożą kolejne . W Darmstadt jest największy odsetek Polaków , więc może specjalnie dla nas pączki pieką :haha:

W każdym polskim i ruskim sklepie można kupić ten cudny, narodowy wyrób :oklaski: 

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

1 minutę temu, Mirelka1965 napisał:

Kłamiesz, albo się boisz :haha: Jak przekroczy granicę i daleko będzie, to wtedy upuść zasłonę milczenia i zapodaj parę pikantnych szczegółów :oklaski:

No dobra. To wtedy porobie zdjęcia kibla na dworcu i wstawię jako ten tutaj. Niby,że zmienniczka niechluja straszna jest  wam zasugerujęxd. A potem będziecie mnie załować, dobra? A ja bede kwitnąć od pocieszanek i innych takich, jak na porządna dupomyjke przystało:haha:

  • Lubię to 3
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Teraz, fioletowa.mysz napisał:

No dobra. To wtedy porobie zdjęcia kibla na dworcu i wstawię jako ten tutaj. Niby,że zmienniczka niechluja straszna jest  wam zasugerujęxd. A potem będziecie mnie załować, dobra? A ja bede kwitnąć od pocieszanek i innych takich, jak na porządna dupomyjke przystało:haha:

Tak zrób :oklaski: My się poużalamy, a ty będziesz zadowolona :szydera: Tylko co na to @hawana:haha: Ale może przez kolejny tydzień tu nie zajrzy i twoje "skargi" zaginą w czeluściach forum :haha:

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

5 minut temu, Magdzie napisał:

Taxi zamówione na 12ta,dziadek poddenerwowany, choć śpiewam mu piesnke :Dzis jest poniedziałek przez cały dzień. :dDziadek za chórek pracuje. Mnie też się nerwy udzielają, jak widzę kurde te 5,70przygotowane na taksówkę. Czemu ja muszę w tym uczestniczyć :mur:

niektórzy tak mają, przechlapane, no a jak taksówkarza zaśpiewa więcej niż 5,7, to co?

  • Zgadzam się 1
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

1 minutę temu, Janeczka1963 napisał:

niektórzy tak mają, przechlapane, no a jak taksówkarza zaśpiewa więcej niż 5,7, to co?

Nie pytaj, schowam się pod siedzenie :haha:Dziadek zaś będzie pilnował trasy, gorzej jak na światłach dłużej postoim, to z 0.4centow więcej będzie. 

  • Lubię to 3
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

33 minut temu, Anowik napisał:

Witam wszystkich i pogodnego poniedziałku życzę. Jeszcze się nie znamy, ale może uda mi się nadrobić zaległosci

Nowa "twarz" się pojawiła :cześć: Mamy tutaj taki wątek z witaniem nowych na forum. Może zechciałabyś/zechciałbyś przedstawić się nam w nim i opowiedzieć o sobie słów parę? 

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

1 minutę temu, violka napisał:

@Janeczka1963 nie wiem jak w innych landach , ale w Darmstadt w tłusty czwartek pączusiów jest od wyboru do koloru i cały dzień dowożą kolejne . W Darmstadt jest największy odsetek Polaków , więc może specjalnie dla nas pączki pieką :haha:

W Wurzburgu też obchodza Tłusty Czwartek. Nazywa się to Weiberfastnacht i w ten dzień kobiety, obcinają meskim urzędnikom krawaty, jakoby symbol ich władzy, i dostają klucze do Bram Miasta. Symbolicznie of kors. To tak bardziej widowiskowo. Ale ogolnie, pozbywa sie meskich zwisów, u wszystkich facetów. :szydera:

Oczywiście pączki też się spożywa, ale nie takie ogromne ilości jak w PL. I to akurat nie w każdym landzie chyba, chociaż pewności nie mam:p

  • Lubię to 4
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

22 godzin temu, Janeczka1963 napisał:

@Malina 1 zgoda, ale ja nie mam stałego dostępu do internetu, mam swój prywatny pakiet z telefonu komórkowego,O.o

A to nie masz możliwości,chyba już nie ma takich miejsc gdzie nie ma internetu,to już jest standard,a jak nie ma to koordynator dzwoni do rodziny że takie są wymogi.Czasem warto się upomnieć xd

  • Lubię to 3
  • Zgadzam się 2
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

7 minut temu, Mirelka1965 napisał:

Tak zrób :oklaski: My się poużalamy, a ty będziesz zadowolona  Tylko co na to @hawana:haha: Ale może przez kolejny tydzień tu nie zajrzy i twoje "skargi" zaginą w czeluściach forum 

Mniemam,że w odwecie opowie jaką brudna lodówkę jej zostawiłam. Oraz pajeczyny zamiast firanek:szydera:Ale nie weirz w żadne jej słowo bo to będzie zemsta:haha:

  • Lubię to 3
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

1 minutę temu, fioletowa.mysz napisał:

W Wurzburgu też obchodza Tłusty Czwartek. Nazywa się to Weiberfastnacht i w ten dzień kobiety, obcinają meskim urzędnikom krawaty, jakoby symbol ich władzy, i dostają klucze do Bram Miasta. Symbolicznie of kors. To tak bardziej widowiskowo. Ale ogolnie, pozbywa sie meskich zwisów, u wszystkich facetów. :szydera:

Oczywiście pączki też się spożywa, ale nie takie ogromne ilości jak w PL. I to akurat nie w każdym landzie chyba, chociaż pewności nie mam:p

Słyszałam , że w Wurzburgu mają paskudne pączki :trele:

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

@Malina 1 ja się upominałam cały czas jak tu jestem, koordynator po 2 miesiącach mojego pobytu tu, przywiózł mi starter  z Vodafone, ale doprosić się o doładowanie karty nie mogę, dzwonię do mojej koordynatorki i dzwonię i nic. Jeszcze 10 dni i mnie nie ma. Dziadek już pytał, kiedy wrócę, a ja mu na to, że nie wracam:hura:

  • Zgadzam się 1
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

1 minutę temu, Janeczka1963 napisał:

@fioletowa.mysz nie zgadzam się, pączusie są pyszne, tylko dobre pączki i faworki, albo chrusty jak kto woli, :tak2:

Sa gusta i guściki. Ja wolę jabłuszko spożyć. Albo malinki. Lub jagódki. O wiem! Śledzia sobie pomlaskam. Pycha!:haha:

  • Lubię to 2
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

2 minuty temu, Janeczka1963 napisał:

@Malina 1 ja się upominałam cały czas jak tu jestem, koordynator po 2 miesiącach mojego pobytu tu, przywiózł mi starter  z Vodafone, ale doprosić się o doładowanie karty nie mogę, dzwonię do mojej koordynatorki i dzwonię i nic. Jeszcze 10 dni i mnie nie ma. Dziadek już pytał, kiedy wrócę, a ja mu na to, że nie wracam:hura:

No i masz racje,też kiedyś miałam internet z Aldi ale to było 9 lat temu,rodzina mi kupiła i doładowywała mi córka pd,co miesiąc.No 10 dni wytrzymasz,ja jadę do domu 1 marca

  • Lubię to 1
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Gość
Ten temat został zamknięty. Brak możliwości dodania odpowiedzi.
 Udostępnij



O nas

Forum Opiekunkaradzi.pl służy Opiekunom osób starszych już 8 rok. W tym czasie napisali oni (Wy) 356 tysięcy postów w blisko 49 tysiącach tematach, tworząc ogromne kompendium praktycznej wiedzy o pracy w opiece w Niemczech i Szwajcarii. To przy wsparciu Społeczności forum powstały Stelomierze, Rankingi opinii, Mapa Opiekunów i pierwszy w branży opiekuńczej multiFormularz, pozwalający aplikować jednym kliknięciem do wielu agencji na raz, będący uzupełnieniem działu pracy, w którym oferty pracy w Niemczech, Szwajcarii, Austrii i we Włoszech publikuje ponad 50 sprawdzonych i polecanych firm i agencji pracy. 

logo-opiekunka1.png
Wszelkie prawa zastrzeżone 2015-2023 Opiekunkaradzi.pl 

Polityka prywatności i cookies  |  Regulamin Kontakt  |  Reklama i HR - cennik


×
×
  • Dodaj nową pozycję...