Skocz do zawartości

Rozmowa przy kawie (2)


 Udostępnij

Rekomendowane odpowiedzi

1 minutę temu, Mirelka1965 napisał:

Ile jest takich dziewczyn i chłopaków, którzy nie są świadomi swoich praw? Legion. I nie wiedzą, że mogą ebnąć talerzem i zażądać czegoś do jedzenia.

Bo nie czytają forum....trzeba czytać i oczy się otwierają ze zdziwienia, że można inaczej.

  • Lubię to 2
  • Zgadzam się 1
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

1 minutę temu, Mirelka1965 napisał:

Ile jest takich dziewczyn i chłopaków, którzy nie są świadomi swoich praw? Legion. I nie wiedzą, że mogą ebnąć talerzem i zażądać czegoś do jedzenia.

Bo nie czytają forum....trzeba czytać i oczy się otwierają ze zdziwienia, że można inaczej.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

10 minut temu, Maria Jolanta napisał:

Może bym i zjadła tą breję ale nie bez soli i nie bez niczego innego. Jeśli to jest jednorazowy wyskok szparowania to da się przeżyć ale nie jeśli się to powtarza. Śniadania i kolacje są chociaż normalne ?

tu się wszystko gotuje bez soli, nawet ziemniaki, sól jest ziołowa i na talerzu można sobie posolić obiad, w trakcie gotowania, jak hrabina nie widzi, to sypnę trochę soli, wycwaniłam się:szydera:

  • Lubię to 1
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

@awe59 masz rację, gdybym nie trafiła na forum, to do dzisiaj bym nie wiedziała o wielu rzeczach, ja tu jestem dwa, góra trzy tygodnie, do końca kontraktu mam 11 dni, przy wyborze następnej sztelli, będę mądrzejsza:tak2:

i firmy przede wszystkim:tak2:

Edytowane przez Janeczka1963
  • Lubię to 3
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

@Janeczka1963  każdemu może się trafić złe miejsce. Mądrzejsi i bardziej doświadczeni też czasem trafiają źle ale NIGDY nie wraca się w miejsce gdzie nie wszystko jest w porządku.

Kiedyś ugotowałam ziemniaki i marchewkę na obiad plus jakieś mięsko. Jakież wielkie oczy zrobiłam jak mi pdp wzięła ziemniaki, marchewkę, dolała mleka i zrobiła breję. Zjadłam, nawet dobre to było ale nie po mojemu. :haha:

  • Lubię to 6
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

@awe59 chodzi też o to, ze sama koordynatorka nie wszystko powie, bo dba o interes firmy a nie opiekunki, dla nich najważniejsze, to wysłać pracownika i niech on sobie radzi, a to jak sobie radzi i czy sobie radzi, to już inna sprawa i to ich za bardzo nie interesuje

  • Lubię to 2
  • Zgadzam się 1
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

7 minut temu, Janeczka1963 napisał:

w tej firmie dobre stelle dostaje się po znajomości, wiem, bo koleżanka opowiadała w busie, podczas ostatniego powrotu do domu, dobre miejsca mają dla swoich:tak2:

Nie wierzę w te " busowe opowieści dziwnej treści " ale w każdej plotce jest część prawdy....:d

  • Lubię to 2
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Teraz, awe59 napisał:

Nie wierzę w te " busowe opowieści dziwnej treści " ale w każdej plotce jest część prawdy....:d

to są wieści nie sprawdzone, więc nie wiem, czy prawdziwe, ale tak jak zauważyłaś w każdej plotce jest ziarno prawdy:tak2:

  • Lubię to 1
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

2 godziny temu, Janeczka1963 napisał:

@foczka63 rozmawiałam z moją koordynatorką, zresztą nie tylko ja, poprzedniczki też o tym informowały, nic się nie zmieniło, firma jest zainteresowana tym żeby pieniądze na ich konto systematycznie były wpłacane przez rodzinę, a resztę mają w serdecznym poważaniu, a siedzę bo już taka jestem ,że jak się do czegoś zobowiążę, to staram się wykonać swoją pracę najlepiej jak potrafię, aż do końca. :tak2:

Bardzo dobrze Ciebie @Janeczka1963  rozumiem . Dotrwasz jako i ja dotrwałam. Zjechała już  do domu, ale ostatnie moje dni na zleceniu to były już kompletnie " olane ". Nie czułam się zobowiązana zostawić tam okruchy mojego serca.  Za te zmrożone ziemniaki , brukiew, wysuszone mandarynki i zgniły owoce.  Dość powiedziałam sama do siebie . Zaopatrzenie dalej robi "zła" córka.  Zmienniczka chce już zjeżdżać.  Niech zejdzie,  może coś  do córci durnej głowy dotrze. 

Zanim zgodzisz się na nową rodzinę,  twardo postaw agencji swoje warunki z zastrzeżeniem, że jeśli tego nie będzie to zjeżdżasz. Zapewniam Ciebie,  że  wezmą to pod wzgląd przy doborze zlecenia. Życzę pogody ducha i wsparcia koleżanek po fachu :love:.  To najlepsze lekarstwo na niedogodności. 

  • Lubię to 4
  • Zgadzam się 1
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

@Heidi Dzięki za wsparcie moralne. Ja zmienię firmę na inną i teraz wiem, o co zapytać przed wyjazdem, nie dam się wykiwać. Dziadek się już wczoraj pytał, czy przyjadę do nich ponownie, odpowiedziałam z godnie z prawdą, że nie. :tak2:

  • Lubię to 4
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

1 godzinę temu, Janeczka1963 napisał:

śniadania i kolacje są normalne, czasem coś na słodko na śniadanie, taki obiad jem średnio dwa razy w miesiącu, moja koordynatorka stwierdziła, że byłyśmy uprzedzone, że pani je dużo warzyw, 

Niech je,warzywa są zdrowe ,ale nie w takiej postaci,błeee.

W sumie to może i dobrze się stało,ze tak włąśnie Ci się trafiło,podłe żarcie,brak netu i zakazy idiotyczne.Już będziesz wiedziała czego unikać ,o co pytac i jak nie pozwolić się traktować.Przypuszczam,ze siedzisz tam nie do konca z włąsnej woli-podpisałąś w firmie jakiś debilny cyrograf i dlatego.No i te zarobki w wysokosci sprzed 15lat przynajmniej.Skandal!

Firma ostatnio jakieś odznaczenie dostała jako rzetelny  czy najlepszy pracodawca.....śmiechu warte.Chyba żadna agencja tak umiejetnie nie wykorzystuje świezynek jak właśnie ta.I wciąż znajduje takie osoby,które im ufają bo największa na rynku opiekunczym...

Co jak co ,ale współpraca z tą agencją to dla świeżynki naprawdę szkoła życia.

 

  • Lubię to 4
  • Zgadzam się 1
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

@foczka63 masz rację kochana foczko, dzięki temu że teraz dostałam w tyłek, w przyszłości będzie mi łatwiej i jeszcze spróbuję dziadka namówić na zmianę firmy, oczywiście już tu więcej nie przyjadę, ale razem z pracownikiem rodzina może im ubyć, taka mała zemsta.Chociaż nie jestem mściwa, muszę to przemyśleć, czy warto sobie głowę zawracać:szydera:

  • Zgadzam się 2
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

@foczka63  masz, rację . Szkoła szkołą, ale szkoda tylko, że saldo w banku  marne . Nastepny przyklad: Wracałam busem i kobieta opowiada, że była 3 miesiące ze stawką  po 800 euro. Razem 2400 za 3 miesiące :szok:.  Szkoda mi jej było.  Agencja wykorzystała jej niską samoocenę w zakresie języka . Dałam jej wykład na ile się dało w drodze .  Mam nadzieję,  że więcej nie da się na nic w butelkę 

Przypadek miała wstrętny.  Facet robił  siku do szklanki,  a potem to pił.  Bleeee. Jego córka przyjeżdżał z wizytą ze swoimi talerzami i kubkamiO.o. Na samą  myśl  mnie  wzdryga

 

  • Lubię to 1
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

@Heidi obrzydliwość, a zarobki takie właśnie są, razem z premią świąteczną za 4 miesiące mam 3289 euro, jak powiedziałam dziadkowi ile ja zarabiam, to mi wierzyć nie chciał, bo on płaci 2525 euro na miesiąc, jak pokazałam mu wpływ na konto to dopiero uwierzył:$

  • Lubię to 2
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Gość
Ten temat został zamknięty. Brak możliwości dodania odpowiedzi.
 Udostępnij



O nas

Forum Opiekunkaradzi.pl służy Opiekunom osób starszych już 8 rok. W tym czasie napisali oni (Wy) 356 tysięcy postów w blisko 49 tysiącach tematach, tworząc ogromne kompendium praktycznej wiedzy o pracy w opiece w Niemczech i Szwajcarii. To przy wsparciu Społeczności forum powstały Stelomierze, Rankingi opinii, Mapa Opiekunów i pierwszy w branży opiekuńczej multiFormularz, pozwalający aplikować jednym kliknięciem do wielu agencji na raz, będący uzupełnieniem działu pracy, w którym oferty pracy w Niemczech, Szwajcarii, Austrii i we Włoszech publikuje ponad 50 sprawdzonych i polecanych firm i agencji pracy. 

logo-opiekunka1.png
Wszelkie prawa zastrzeżone 2015-2023 Opiekunkaradzi.pl 

Polityka prywatności i cookies  |  Regulamin Kontakt  |  Reklama i HR - cennik


×
×
  • Dodaj nową pozycję...