Skocz do zawartości

  • Witaj, czego szukasz? (kliknij, by wybrać)

Rozmowa przy kawie (2)


 Udostępnij

Rekomendowane odpowiedzi

2 minuty temu, Janeczka1963 napisał:

@Baśka powtarzająca się Ja do nieba nie pójdę, :święty:

Zresztą, co ja bym tam robiła? Zanudziłabym się na śmierć, w piekle jest weselsze towarzystwo:tak2: i cieplej mają, a ja lubię ciepełko:oklaski:

Ja też . Takie gady jak ja to tylko do piekła :szydera:

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

3 godziny temu, Janeczka1963 napisał:

Wieczorem moja pdp wcześnie chodzi spać. Mam pokój obok ich sypialni, więc pani sobie zażyczyła, żebym nie używała komputera jak oni idą spać, bo to wszystko słychać. 

Słuchawki na uszy i olej rozkazy.

  • Lubię to 1
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

4 minuty temu, Janeczka1963 napisał:

Tu tez chodzi o neta,bo nie dosyć, że mi ściągają z konta z telefonu, to jeszcze za roaming osobno płacę, o koszty chodzi też. Majątek na telefon i neta wydałam.

Ja mam WIFI, więc nie płacę, ale wiem że można jakieś pakiety w Polsce wykupić, może to bardziej się opłaca? Czytałam, że 10 miesięcy tam jesteś w tym miejscu, mam nadzieję, że nie bez przerwy. Ja raz byłam siedem miesięcy , bo tak trzeba było, ale więcej tego nie powtórzę. Przed następną pracą zapytaj o zdrowie pdp, noce i internet ( i co tam jeszcze chcesz oczywiście :haha:). I jeszcze jedno, nie pokazuj, że się boisz, nawet jeżeli to prawda, bo Cię zjedzą żywcem. Do odważnych świat należy :cześć3:.

  • Lubię to 2
  • Zgadzam się 1
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

1 minutę temu, aniao napisał:

Ja mam WIFI, więc nie płacę, ale wiem że można jakieś pakiety w Polsce wykupić, może to bardziej się opłaca? Czytałam, że 10 miesięcy tam jesteś w tym miejscu, mam nadzieję, że nie bez przerwy. Ja raz byłam siedem miesięcy , bo tak trzeba było, ale więcej tego nie powtórzę. Przed następną pracą zapytaj o zdrowie pdp, noce i internet ( i co tam jeszcze chcesz oczywiście :haha:). I jeszcze jedno, nie pokazuj, że się boisz, nawet jeżeli to prawda, bo Cię zjedzą żywcem. Do odważnych świat należy :cześć3:.

Mam pakiet 2GB na miesiąc, już nie długo, następnym razem jeśli nie ma neta, to nie jadę. U tej rodziny jestem trzeci raz> Pierwszy raz byłam 4 miesiące, potem dwa i teraz znowu 4. Na tym koniec. 

  • Lubię to 1
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

@Baśka powtarzająca się nigdy nie pytam się ,czy mogę cokolwiek robić.Jestem dorosła i nikt mi nie będzie niczego zabraniał.Chodzi mi o laptopy,telewizję ,telefon czy inne formy spędzania czasu.Robię co do mnie należy,pilnuję moich godzin pracy,przerw.I raczej egzekwuje i wyjaśniam ,że tak będzie a nie inaczej.I jakoś zawsze jest bez problemu.Wszystko można załatwić.Jeszcze mi się nie zdarzyło ,żeby moje argumenty nie poskutkowały.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

4 godziny temu, Mirelka1965 napisał:

Aniu...problem nie leży w węglowodanach, cukrach, białkach, tłuszczach, ale w ich ilości. Można wszystko jeść, ale dobrać dobową ilość kalorii do swojego wzrostu, wagi i trybu życia (BMR). Jeśli go nie przekroczysz, to nie tyjesz. Na wygnaniu chudnę zawsze. Regularny tryb życia to podstawa. A w domu rozpierducha i waga idzie w górę >:( I tu i tam jem słodycze ( bom zatwardziała fanka cukru we wszelkiej postaci :$), a do domu wracam "mniejsza" ( chodzi o rozmiar ciuchów :haha:). W pracy regularnie i więcej się ruszamy, chociaż to dieta stanowi 80 % sukcesu odchudzania. Ktoś mądry powiedział kiedyś NŻT...i miał rację. Ja stosuję...w pracy...bo w domu zapominam :haha:A masełko jest ważne dla naszych oczu. Nie rezygnuj :tak2: 

Wyszło mi z tego BMR 1500 kalorii, toż to dobra czekolada, a gdzie jedzenie :haha:? Nie umiem policzyć tak naprawdę ile zjadam, wydaje mi się, że niedużo, ale tu ciągle jakieś imieniny, urodziny i inne takie. I co ja mam biedna zrobić? Jeżeli jem ciasto na podwieczorek to nie jem już kolacji, ale to i tak za mało. Próbuję teraz dużo pić, może to coś pomoże?

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

23 minut temu, Teresadd napisał:

@Baśka powtarzająca się nigdy nie pytam się ,czy mogę cokolwiek robić.Jestem dorosła i nikt mi nie będzie niczego zabraniał.Chodzi mi o laptopy,telewizję ,telefon czy inne formy spędzania czasu.Robię co do mnie należy,pilnuję moich godzin pracy,przerw.I raczej egzekwuje i wyjaśniam ,że tak będzie a nie inaczej.I jakoś zawsze jest bez problemu.Wszystko można załatwić.Jeszcze mi się nie zdarzyło ,żeby moje argumenty nie poskutkowały.

Czasem tak trzeba Teresa , żeby później nikt się nie przypierniczał , że " tylko przy lapku siedzisz " . To , że jestem dorosła ...i to mocno ...to wiem . Ale nie będę się rozpisywać i już . Ja nie należę do tych co to na widok rodziny za szmatki łapią i kurze niby ścierają . Miałam bardzo fajną zmienniczkę . Bystra dziewczyna . Jak tylko usłyszała samochód na podjeździe to łapała za szmatkę i pracowitą udawała . Po co ....nie wiem . Tam sprzątało się raz w tygodniu a na kiwnięcie PDP biegało się do jej sypialni . Ja z laptopem , czy wyszywankami siedziałam zawsze w jadalni i zawsze byłam widoczna przez okna ogrodu zimowego . PDP-na zadbana ...nakarmiona ...i nie miałam zamiaru rżnąć z siebie głupa i udawać świętojebliwą . Gołym okiem widać było , że w domu wszystko zrobione : posprzątane , ugotowane , uprane , uprasowane ....a przede wszystkim na pierwszym miejscu zadowolona PDP-na .

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

13 minut temu, Malina 1 napisał:

Aura cudna wróciłam ze spaceru,dotleniłam się,wiosny nie znalazłam,ale ponoć idzie małymi krokami,bo jeszcze ma być zimno.Ale już modowe wieści obczaiłam

51356299_794586160892572_1583145084407250944_n.jpg

No cuś pięknego....:szydera: ten kapelusz jest ekstra twarzowy....:szydera:

  • Lubię to 2
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

19 minut temu, aniao napisał:

Wyszło mi z tego BMR 1500 kalorii, toż to dobra czekolada, a gdzie jedzenie :haha:? Nie umiem policzyć tak naprawdę ile zjadam, wydaje mi się, że niedużo, ale tu ciągle jakieś imieniny, urodziny i inne takie. I co ja mam biedna zrobić? Jeżeli jem ciasto na podwieczorek to nie jem już kolacji, ale to i tak za mało. Próbuję teraz dużo pić, może to coś pomoże?

Jak mówi @Afryka...w wodzie to się można utopić :haha:Liczenie kalorii jest łatwe. Jeśli robisz lekki spacer, dajmy na to godzinę, to spalisz ok. 300 kalorii, i już bilans jest łatwiejszy do przełknięcia i pół tabliczki czekolady spalisz :szydera: Zerknij tutaj http://www.ilewazy.pl/ i będziesz znała kaloryczność produktów. Sumujesz i wio. A twoje BMR jest jak moje, czyli niezłe :szydera:

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Witam Was popołudniowo.Mam spore zaległości w czytaniu ale szybciorkiem to nadrobię.

Miłego i słońca w serduchach:cmok:

2 godziny temu, Malina 1 napisał:

Aura cudna wróciłam ze spaceru,dotleniłam się,wiosny nie znalazłam,ale ponoć idzie małymi krokami,bo jeszcze ma być zimno.Ale już modowe wieści obczaiłam

51356299_794586160892572_1583145084407250944_n.jpg

Sorki: a pod tym gniazdem to jakiej płci osoba?! ...te nózie to jakieś takie:szok:

  • Lubię to 3
  • Zgadzam się 2
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

11 minut temu, BabaJagusia napisał:

Witam Was popołudniowo.Mam spore zaległości w czytaniu ale szybciorkiem to nadrobię.

Miłego i słońca w serduchach:cmok:

Sorki: a pod tym gniazdem to jakiej płci osoba?! ...te nózie to jakieś takie:szok:

Bo teraz wszystko takie bezpłciowe na zachodzie, znaczy się poprawne politycznie:oklaski:

  • Zgadzam się 1
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

12 minut temu, BabaJagusia napisał:

Witam Was popołudniowo.Mam spore zaległości w czytaniu ale szybciorkiem to nadrobię.

Miłego i słońca w serduchach:cmok:

Sorki: a pod tym gniazdem to jakiej płci osoba?! ...te nózie to jakieś takie:szok:

Nogi to nawet jak na faceta ma nieciekawe :haha:Ta wiosna to on i to jeszcze taki jakiś zaspany :szydera:

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

2 godziny temu, aniao napisał:

Wyszło mi z tego BMR 1500 kalorii, toż to dobra czekolada, a gdzie jedzenie :haha:? Nie umiem policzyć tak naprawdę ile zjadam, wydaje mi się, że niedużo, ale tu ciągle jakieś imieniny, urodziny i inne takie. I co ja mam biedna zrobić? Jeżeli jem ciasto na podwieczorek to nie jem już kolacji, ale to i tak za mało. Próbuję teraz dużo pić, może to coś pomoże?

Ciasto to puste kalorie,  cukier,  węglowodany. 

Lepiej zjedz jakieś  warzywa aldente,  lub jogurt z musli. 

Ja tez NIE  umiem liczyć  na fitatu. 

 

  • Lubię to 2
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

9 minut temu, Heidi napisał:

@BabaJagusia  jeśli tak mają wyglądać mężczyźni, to znak , że już się przeżyłam. Czas robić miejsce na ziemi młodszym pokoleniom :smutek::mur:

Ja to ciągle mam nadzieję, że to jest tylko na obrazku i na obrazku zostanie ... O.o

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Gość
Ten temat został zamknięty. Brak możliwości dodania odpowiedzi.
 Udostępnij



O nas

Forum Opiekunkaradzi.pl służy Opiekunom osób starszych już 8 rok. W tym czasie napisali oni (Wy) 356 tysięcy postów w blisko 49 tysiącach tematach, tworząc ogromne kompendium praktycznej wiedzy o pracy w opiece w Niemczech i Szwajcarii. To przy wsparciu Społeczności forum powstały Stelomierze, Rankingi opinii, Mapa Opiekunów i pierwszy w branży opiekuńczej multiFormularz, pozwalający aplikować jednym kliknięciem do wielu agencji na raz, będący uzupełnieniem działu pracy, w którym oferty pracy w Niemczech, Szwajcarii, Austrii i we Włoszech publikuje ponad 50 sprawdzonych i polecanych firm i agencji pracy. 

logo-opiekunka1.png
Wszelkie prawa zastrzeżone 2015-2023 Opiekunkaradzi.pl 

Polityka prywatności i cookies  |  Regulamin Kontakt  |  Reklama i HR - cennik


×
×
  • Dodaj nową pozycję...