Skocz do zawartości

Rozmowa przy kawie (2)


 Udostępnij

Rekomendowane odpowiedzi

6 minut temu, Blondi napisał:

@Barbara48 dzięki,,na naszych terenach nie jeżdzą, wpisuję różne miasta w pobliżu i niestety,,szkoda, ale jeszcze można zamówić przez internet,,ciekawi mnie, co mają w sklepie internetowym,,,sprawdzę ,,,jeszcze raz dzięki,:cmok:

Jeżdżą w NRW 

  • Lubię to 1
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

@Barbara48 no mają w sklepie internetowym wszystko,pokazuje swojemu Niemcowi, a on ale to wszystko dużo droższe od zakupu w moim polskim miasteczku,,no to oczywiste , że droższe, niech sobie sąsiedzi i znajomu i pół rodzinki kupuje w internecie,, jak im tak wszystko bardzo smakuje,:p im smakuje ,bo za darmo, będa ględzić non stop jakie smaczne aby nie zapomniec pół świni im przywiesc...:szydera: 

  • Lubię to 1
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

3 minuty temu, Blondi napisał:

Walencja czeka na mnie, ale my mamy nie daleko do Walencji,,pojedziemy na cały dzień i obwiezie mnie Słodziak wszędzie, jeszcze jest taka opcja,że wezmiemy sobie Bungalow na Campingu, w takim domku jest wszystko, na parę dni w Walencji a potem wrócimy do siebie,ale jeszcze mamy full czasu, Ja tu już tyle widziałam, że nieraz mam dośc tych murów oglądać,:szydera: ale zawsze jak gdzieś jestem to wszystko mnie ciekawi,,:szok:

 Oglądanie starych murów to najpiękniejsza rzecz na świecie. Osobiście uwielbiam i zawsze mam niedosyt. Teraz jestem na etapie studiowania dróg dojazdowych z Belek w Turcji do starożytnego Aspendos oraz Perge. Nie mogę się doczekać kiedy  zanurzę się wśród tych wspaniałości. A jak mi coś odbije to wypuszczę się także do Walencji. Z Poznania mam bezpośrednie loty Rayanaier'em. W obydwie strony 234 pln, tyle +/- co pociąg z Coburga do Bambergu i z powrotem. Napisz jak Ci się spodobała Walencja. Jestem ogromnie ciekawa Twoich wrażeń:d

  • Lubię to 1
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

2 minuty temu, Blondi napisał:

Widziałam na ich stronie, szkoda ,że nie koło mnie, :przekleństwa:

Nie wiem jak daleko masz do Coburga ale tutaj jest polski sklep i możesz się w wędliny zaopatrzyć. Czy dobre? Nie wiem, bo ja jakoś zbytnio kiełbasiana nie jestem. Sklep nazywa się "Miód Malina" i znajduje się przy Rosengasse 18.

  • Lubię to 2
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

1 minutę temu, Alina 1 napisał:

 Oglądanie starych murów to najpiękniejsza rzecz na świecie. Osobiście uwielbiam i zawsze mam niedosyt. Teraz jestem na etapie studiowania dróg dojazdowych z Belek w Turcji do starożytnego Aspendos oraz Perge. Nie mogę się doczekać kiedy  zanurzę się wśród tych wspaniałości. A jak mi coś odbije to wypuszczę się także do Walencji. Z Poznania mam bezpośrednie loty Rayanaier'em. W obydwie strony 234 pln, tyle +/- co pociąg z Coburga do Bambergu i z powrotem. Napisz jak Ci się spodobała Walencja. Jestem ogromnie ciekawa Twoich wrażeń:d

Bilety są bardzo tanie to prawda, tylko latać, a nie jezdzić autem,  Alinka mam w telefonie aby nie skłamać ok. 5 tys. zdjęc tylko zrobione moim aparatem ,,nie wpomnę o Whats App,tam następne ,,,dobra połowa tych zdjęc to zabytki, koscioła, ruiny, zamki itd, uff można miec czasami dosc,,,ale jak mam przerwę małą w ruinach to chętnie jadę i oglądam nowe riuny:oklaski: koscioły i co w nich za złota i bogactwa, ,,a Walencję obfotografuje od góry do dołu jak będę,, ale za to miasteczka i atrakcje przed Walencją to objechałam ,,groty i podróże w grotach, zamczyska jakie stoją potężne, nogi w doopę wchodziły aby wdrapac się na te góry,,ale byłam ,widziałam i nikt drugi raz mnie tam nie zaciągnie,ale są miejsca gdzie drugi raz lubię wracać ,,właśnie jak Peniscola,,czy teraz będzie karnawał w Vinaros,gdzie też już raz byłam w tamtym roku,,

  • Lubię to 3
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

4 minuty temu, Alina 1 napisał:

Nie wiem jak daleko masz do Coburga ale tutaj jest polski sklep i możesz się w wędliny zaopatrzyć. Czy dobre? Nie wiem, bo ja jakoś zbytnio kiełbasiana nie jestem. Sklep nazywa się "Miód Malina" i znajduje się przy Rosengasse 18.

Dzięki już zapisuję,,,byłam kilka razy w Coburg i me oczy nie widziały ,,Miód Malina"? mam nie daleko., rzut beretem,,:oklaski:

  • Lubię to 1
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

23 minut temu, Baśka powtarzająca się napisał:

2.Kubacki 4. Żyła 5. Stoch .....Wolny 25.  .

Po pierwszej serii dziadek wparowal do kuchni, mówiąc, że skoki ogląda, i że Polacy dobrze skaczą, to poleciałam na drugą serię, do swojego pokoju i obejrzałam. Dzięki za info :d

  • Lubię to 1
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Basenu nie było, ale będzie jutro może jeden raz  ,,woda cieplutka tam , ale mam obrzydzenie lekkie, bo te PDP tutaj się nie myją i ida na basen-fujjj aby tam się wymoczyć, wstrętu już mam, wiem,że czyszczona jest woda non stop, tutaj pompy chodzą non stop, ale ale   swiadomosc ,że moczy się tam 50 brudasów? 

a wieczór już mam, w jednej restauracji gra jeden taki niedorobek śpiewający, tańce , w drugiej Elvis -przebieraniec śpiewa, w trzeciej Bingo,a ja w domu na laptopie,:szydera: co się porobiło, ale pójdę w bar za jakiś czas,,do znajomków jak nie padną,,bo tu moda jesc o 13 w południe a potem ludziska nic nie robią ,,tylko piją:płacz: do wieczora i nieraz już o 18 padnięci na maxa,,życie na Campingu:przekleństwa:

  • Lubię to 1
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Godzinę temu, Blondi napisał:

Dzięki już zapisuję,,,byłam kilka razy w Coburg i me oczy nie widziały ,,Miód Malina"? mam nie daleko., rzut beretem,,:oklaski:

Łatwo trafić bo to uliczka odchodząca od Marktplatz. Z resztą w dobie współczesnej technologii znalezienie jakiegokolwiek adresu to żaden problem.

  • Lubię to 1
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

3 minuty temu, Alina 1 napisał:

Łatwo trafić bo to uliczka odchodząca od Marktplatz. Z resztą w dobie współczesnej technologii znalezienie jakiegokolwiek adresu to żaden problem.

Już to dla mnie pestka,,na 100% tam będę,,będe na Sambie w tym roku w Coburg,,,

  • Lubię to 1
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Rano się pochwaliłam ,że u mnie nie ma śniegu.No i nie było i nie ma.Ale co z tego jak rozpadało się i to zimnym :( deszczem.Zmokłam ,zmarzłam i na dodatek przez nieuwagę pojechałam nie tam gdzie chciałam.Tutaj z tego samego przystanku autobus o tym samym numerze jedzie do dwóch różnych miast.Na dodatek w zupełnie różnym kierunku.Więc sobie dodatkowo pojeżdziłam.No i git :)) Jest dobrze,bo mam teraz na co narzekać:szydera: Ważne ,że coś się dzieje:haha:

 

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Gość
Ten temat został zamknięty. Brak możliwości dodania odpowiedzi.
 Udostępnij



O nas

Forum Opiekunkaradzi.pl służy Opiekunom osób starszych już 8 rok. W tym czasie napisali oni (Wy) 356 tysięcy postów w blisko 49 tysiącach tematach, tworząc ogromne kompendium praktycznej wiedzy o pracy w opiece w Niemczech i Szwajcarii. To przy wsparciu Społeczności forum powstały Stelomierze, Rankingi opinii, Mapa Opiekunów i pierwszy w branży opiekuńczej multiFormularz, pozwalający aplikować jednym kliknięciem do wielu agencji na raz, będący uzupełnieniem działu pracy, w którym oferty pracy w Niemczech, Szwajcarii, Austrii i we Włoszech publikuje ponad 50 sprawdzonych i polecanych firm i agencji pracy. 

logo-opiekunka1.png
Wszelkie prawa zastrzeżone 2015-2023 Opiekunkaradzi.pl 

Polityka prywatności i cookies  |  Regulamin Kontakt  |  Reklama i HR - cennik


×
×
  • Dodaj nową pozycję...