Skocz do zawartości

Rozmowa przy kawie (2)


 Udostępnij

Rekomendowane odpowiedzi

1 godzinę temu, Baśka powtarzająca się napisał:

Przeszło ......na zewnętrzną stronę pampersa i na prześcieradło też :(

o śpioszkach nie wspomnę. a rozpakować takiego kolosa z pajaca... no nic, nikt nie mówił że tu jest łatwo. ale za to śmiesznie :d

  • Lubię to 6
  • Zgadzam się 1
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

15 minut temu, foczka63 napisał:

Fakt niezaprzeczalny ,ale żeby zaraz się o to prosić od rana?:kopara:Iiiiiiiiiiiiiiiii:):):):)

Gdzie tutaj dojrzałaś /przeczytałaś , że ja się od rana proszę ....Taa...jeszcze napisz , że na kolanach ...modlę się ...prawie :szydera:

Powiem Ci jedno ...te branżowe tematy są jakby bezpieczniejsze trochę , bo jak już czytam kogoś , kto nie ma zielonego pojęcia np. o polityce i tylko sobie tak bredzi trzy po trzy to aż mnie ręce świerzbią , ale wstrzymuję się , bo przynajmniej mam ubaw po pachy a uśmieję się , że łzy mi ze śmiechu po policzkach lecą ....

No i sama nie wiem ...lepiej jak branżowo , czy na poważne tematy . Branżowo też jest poważnie ...no niee ?:szydera:

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

11 minut temu, Grzegorz B napisał:

o śpioszkach nie wspomnę. a rozpakować takiego kolosa z pajaca... no nic, nikt nie mówił że tu jest łatwo. ale za to śmiesznie :d

Wierzę Grzesiu . Miewałam takie rozpakowywania ...czasem . Nic nie jest mi obce :d

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

2 minuty temu, Baśka powtarzająca się napisał:

Branżowo też jest poważnie ...no niee ?

Nawet bardzo poważnie:)W końcu to forum branżowe :)Więc branżowo to powiem,że moja Kuleczka po kąpieli padnięta ,śpi w fotelu a chrapie tak ,że śnieg z dachu sam spada:):):)

  • Lubię to 7
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Teraz, foczka63 napisał:

Nawet bardzo poważnie:)W końcu to forum branżowe :)Więc branżowo to powiem,że moja Kuleczka po kąpieli padnięta ,śpi w fotelu a chrapie tak ,że śnieg z dachu sam spada:):):)

Doktor też podsypia . Tv ....na szczęście WDR ...na cały regulator . Z dachu ....drzew w ogrodzie też spadają śniegowe czapy . Trochę szkoda , bo jak nie planuje się wyjścia z domu to widok ośnieżonych drzew wprawiał w dobry nastrój ...Pani Turecka uwija się ze sprzątaniem ...doktor wykonał komplet na klopiku i dalej podchrapuje a ja siedzę , przede mną " warsztat pracy " i czekam na przybycie Elki , bo pauza w piątki od 11-tej ...i aby do przodu :d

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Godzinę temu, Malina 1 napisał:

Witam wszystkich,poczytałam o ustawie 1100zł dla matki z czwórką dzieci,no są różne opinie,miłego dnia

A ja uważam że to dobry pomysł. O wiele lepszy niż 500+ bo jeśli ma się wiele dzieci to wiele lat się jest uziemionym w domu. 

  • Zgadzam się 2
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

12 minut temu, Maria Jolanta napisał:

A ja uważam że to dobry pomysł. O wiele lepszy niż 500+ bo jeśli ma się wiele dzieci to wiele lat się jest uziemionym w domu. 

Ten kto chciał, albo lepiej musiał iść do pracy do zapierdzielal, kiedyś jeszcze były żłobka, przedszkola przyzakladowe. Znam wiele koleżanek, które miały 3-4dzieci wychowywały i zapierdzielaly w pracy, nawet były samotne, bo musiały, nikt im nie dawał. Koleżanka ma 4dzieci, pracowała 35lat i emerytury tylko 1500.Gdyby wiedziała, że tak będzie, siedziała pewnie by w domu z dziećmi, 

U Niemców często spotykam się z tym że gdy mieli 3-4dzieci, to siedziały w domu, no bo jak do pracy, przecież dzieci są, a mąż zarabiał i dobrze zarabiał, żeby utrzymać rodzinę. Panie miały sprzątaczki do pomocy, no bo jak inaczej, przecież przy dzieciach dużo pracy. Polskie kobiety nie miały tak dobrze. 

Edytowane przez Magdzie
  • Lubię to 5
  • Zgadzam się 3
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

12 minut temu, Magdzie napisał:

Ten kto chciał, albo lepiej musiał iść do pracy do zapierdzielal, kiedyś jeszcze były żłobka, przedszkola przyzakladowe. Znam wiele koleżanek, które miały 3-4dzieci wychowywały i zapierdzielaly w pracy, nawet były samotne, bo musiały, nikt im nie dawał. Koleżanka ma 4dzieci, pracowała 35lat i emerytury tylko 1500.Gdyby wiedziała, że tak będzie, siedziała pewnie by w domu z dziećmi, 

U Niemców często spotykam się z tym że gdy mieli 3-4dzieci, to siedziały w domu, no bo jak do pracy, przecież dzieci są, a mąż zarabiał i dobrze zarabiał, żeby utrzymać rodzinę. Panie miały sprzątaczki do pomocy, no bo jak inaczej, przecież przy dzieciach dużo pracy. Polskie kobiety nie miały tak dobrze. 

W Niemczech jest to bardziej sprawiedliwe, każda matka, która osiągnęła wiek emerytalny, bez względu czy pracowała i przeszła na zasłużoną emeryturę, dostaje za każde urodzone dziecko 50 euro. Z tego tytułu jedne mają emeryturę + dodatek, bądź tylko dodatek w kwocie zależnej od ilości przychówku. 

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

@Magdzie racja ! Miałam czworo dzieci ...żłobek...dostanie się do niego graniczyło z cudem / czyt. najlepiej znajomości / , ale ja miałam ten luksus , że do wieku przedszkolnego moimi dziećmi zajmowała się moja śp. mama . Nie wszyscy tak dobrze  mieli jak ja . Pracowałam w biurze i żeby na 7 wyrobić się do pracy wstawałam ok. 5 godziny ...no bo kawka na spokojnie ...jakieś oko maznąć trzeba było i takie tam inne . Prasowanie , szykowanie ubrań dla dzieci zajmowało mi kawałek wieczoru . Z chłopakami ( 3 ) nie było problemu , ale jak już dla córki , która była najmłodsza szykowałam toooo...uzgadniałam , czy zechce " to jutro na siebie łaskawie  założyć ?"a rano i tak bonanza ..." to jest brzydkie ...wolę tamto ...albo nie ...to mnie gryzie , drapie ! " i tak codziennie prawie ....Nikt mi nie dopłacał do tego , sami musieliśmy zarabiać .Jeden , jedyny raz wykorzystałam 8 sł. osiem miesięcy urlopu wychowawczego na córkę , bo wtedy byłoby za ciężko z wyprawianiem , odprowadzaniem dzieci . Najmłodszy z chłopaków miał 2 latka i 3 tygodnie jak urodziła się córka ...rocznikiem między nimi jest 3 lata , bo on 30 .12 a córka 19.01 ........Przeraża mnie to wszystko co ten cholerny PiS wyprawia przed każdymi wyborami aby tylko od koryta nie odstąpić ....banda drani , łobuzów i oszustów . Na garbach biednych ludzi szukają klakierów . Niech ich cholera jasna ....nie dokończę , bo bark mi cenzuralnych słów !

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Dzień Dobry popołudniowo klepacze,,:oklaski: u mnie 20 stopni i słońce, może nie branżowo:tak2:  ale z :serce: jestem z Wami wszystkimi pracującymi ,,bo branża opiekunkowa jest mi dobrze znana,:tak2:

Ja tak trochę branżowo teraz odbiegam ale nischt zu tragisch ,,nikomu przecież nie szkodzę,  więc zaraz rowerek ,trochę gimnastyki ,,potem obiadek i basen ,aby wygłodnieć do następnego żarcia, :szydera: ale czy rower i basen obskoczę? jutro też jest dzień,buziaki i miłego dnia Wszystkim,,:love:

  • Lubię to 4
  • Zgadzam się 1
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

10 minut temu, Afryka napisał:

W Niemczech jest to bardziej sprawiedliwe, każda matka, która osiągnęła wiek emerytalny, bez względu czy pracowała i przeszła na zasłużoną emeryturę, dostaje za każde urodzone dziecko 50 euro. Z tego tytułu jedne mają emeryturę + dodatek, bądź tylko dodatek w kwocie zależnej od ilości przychówku. 

Rowniez uwazam, ze kobiety, ktore  wychowaly 4. dzieci powinny miec dodatek do emerytury, bo dzieci sie usamodzielnia i 5 lat przepracowac mozna. Nie mozna ludzi demoralizowac, tak jak z 500+

Tylko, ze to by kosztowalo za duzo, bo nalezaloby sie wszystkim, obecnym emerytom tez.

I musieliby dac juz, a tak, to tylo zagrywka pod publike, czyli pod wybory.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

4 minuty temu, Blondi napisał:

Dzień Dobry popołudniowo klepacze,,:oklaski: u mnie 20 stopni i słońce, może nie branżowo:tak2:  ale z :serce: jestem z Wami wszystkimi pracującymi ,,bo branża opiekunkowa jest mi dobrze znana,:tak2:

Ja tak trochę branżowo teraz odbiegam ale nischt zu tragisch ,,nikomu przecież nie szkodzę,  więc zaraz rowerek ,trochę gimnastyki ,,potem obiadek i basen ,aby wygłodnieć do następnego żarcia, :szydera: ale czy rower i basen obskoczę? jutro też jest dzień,buziaki i miłego dnia Wszystkim,,:love:

Obskoczysz . Rewerem w basenie pojeździsz ...

Ej ...a może Ty o innym basenie ? ...Jeśli tak to radzę skorzystać z niego zaraz po obiedzie , bo wsiądziesz na rewerka ...i jak Cię natrze to biegiem na kwadraty pedałować będziesz :szydera:

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

1 godzinę temu, Grzegorz B napisał:

o śpioszkach nie wspomnę. a rozpakować takiego kolosa z pajaca... no nic, nikt nie mówił że tu jest łatwo. ale za to śmiesznie :d

Ja nie miałam kolosa ale rozpakować kogoś sparaliżowanego to sztuka nad sztukami,opanowałam ale też napiszę nie było lekko, :tak2: ja to jestem z tych ,że staram się nigdy  nie poddawać,będę tak dążyć do celu ,aż osiągnę,,oczywiscie nie wszystko,,:tak2:

  • Lubię to 2
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Gość
Ten temat został zamknięty. Brak możliwości dodania odpowiedzi.
 Udostępnij



O nas

Forum Opiekunkaradzi.pl służy Opiekunom osób starszych już 8 rok. W tym czasie napisali oni (Wy) 356 tysięcy postów w blisko 49 tysiącach tematach, tworząc ogromne kompendium praktycznej wiedzy o pracy w opiece w Niemczech i Szwajcarii. To przy wsparciu Społeczności forum powstały Stelomierze, Rankingi opinii, Mapa Opiekunów i pierwszy w branży opiekuńczej multiFormularz, pozwalający aplikować jednym kliknięciem do wielu agencji na raz, będący uzupełnieniem działu pracy, w którym oferty pracy w Niemczech, Szwajcarii, Austrii i we Włoszech publikuje ponad 50 sprawdzonych i polecanych firm i agencji pracy. 

logo-opiekunka1.png
Wszelkie prawa zastrzeżone 2015-2023 Opiekunkaradzi.pl 

Polityka prywatności i cookies  |  Regulamin Kontakt  |  Reklama i HR - cennik


×
×
  • Dodaj nową pozycję...