Skocz do zawartości

Rozmowa przy kawie (2)


 Udostępnij

Rekomendowane odpowiedzi

Ja też czasem o tym myślę ale oni urodziny,ilu się zazwyczaj przed wojną i przez większość życia jeśli zdrowe jedzenie i nie pracowali za ciężko.  Poza tym żyją oszczędnie  a podobno jeśli ograniczymy ilość jedzenia i kalorii to będziemy dłużej żyli. 

  • Lubię to 2
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

9 minut temu, beatrix+ napisał:

Wiem,  wiem że się przejęzyczyła :szydera:

Sytuacja ją do takich zwierzeń zmusiła...

Bo jakieś 30 lat wstecz to pewnie z ochotą plunęłaby w twarz. 

No cóż,  historii się nie wyprze. 

Musi z tym żyć. 

Nie mysl co bylo czy moglo byc. Patrz,  co jest teraz. Jesli widzisz w niej czlowieka(nawet ze slabosciami), to juz jest dobrze:d

Edytowane przez hawana
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

@Maria Jolanta ,oj Mania-ale jaka to będzie jakość tego życia:słabo:,:haha:.

Dopiszę tutaj:kup gotowe ciasto francuskie tylko to na maśle,powycinaj kwadraty,poukładaj po kawałku brzoskwini i...już.Szybko się upieką,posyp cukrem jak chcesz.Koniec

Edytowane przez BabaJagusia
  • Lubię to 2
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Teraz, Maria Jolanta napisał:

Chyba machnę rano babkę z mąki ziemniaczanej wg przepisu Mirelki. Jak nie wyjdzie to jej nakopię do zadka. :szydera:

Ten na oleju dam z pamieci.

4 jajka

1 szkl cukru

1, 5 szkl maki

3/4 szkl oleju

proszek

cukier waniloowy

jablka w czastkach

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

13 minut temu, BabaJagusia napisał:

@Maria Jolanta gdzieś ,kiedyś ktoś podawał przepis na roladę jabłkową.Robiło się piorunem i była pyszna.Tylko mnie zabij:nie pamiętam przepisu:(

8 jabłek 5 jajek,proszek do piecz 1 łyżeczka  szkl mąki,szkl cukru cynamon,rolada jabłkowa, pyszna

  • Lubię to 1
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

1 godzinę temu, violka napisał:

A cóż to widziałaś ? :d 

Dziwny i za razem piękny budynek takie coś jak widziałam w Wiedniu...kolorowa fasada,mozaika z ceramiki i wszystkie okna inne,złote kopuły i nie ròwne ściany. 105 mieszkań tam jest a w najwyższym punkcie jest wysoki na 12 pięter.

  • Lubię to 2
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

16 minut temu, ania39 napisał:

Dziwny i za razem piękny budynek takie coś jak widziałam w Wiedniu...kolorowa fasada,mozaika z ceramiki i wszystkie okna inne,złote kopuły i nie ròwne ściany. 105 mieszkań tam jest a w najwyższym punkcie jest wysoki na 12 pięter.

Hundertwasserhaus widziałaś :oklaski: Śliczny jest :love: Tych budynków jest 11 w Niemczech i Austrii 

image.png.0c6a4329d5f85e723121d0e91db96c84.png

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

1 godzinę temu, Janeczka1963 napisał:

Tak, fajnie jest przyjść do domu w którym ktoś na Ciebie czeka a nie puste ściany. Ja nie wymagam żeby mnie ktoś swatał. Jak będę gotowa na nowy związek, to sama znajdę sobie miłość.

Nie miaucz . Nie jesteś jedyna w takiej sytuacji . Wiem , że Ci smutno , ale wyluzuj . Miłość to chwilowe motyle , przyjaźń ważniejsza . Fajnie posiedzieć obok siebie i nawet pomilczeć , ale nie zawsze tak jest i z tym trzeba się pogodzić  :tak2:....

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Godzinę temu, Maria Jolanta napisał:

Podrzućcie jakiś pomysł na proste ciasto. Mam ochotę a samo nie chce się upiec. :haha:

 

 

 

 

 

Wciągasz na siebie ciepłe buty , do tego kurteczka , jakiś szaliczek , do przyprawienia fajne rękawiczki i obierasz kurs do sklepu . Gotowe :haha:

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

1 godzinę temu, Janeczka1963 napisał:

Byłabyś, sama byś widziała jego biedę, to byś się zlitowała.

Nie przyjmował wędki , tylko gotową rybę ....można i tak . Janeczko ...szczerze piszesz ( aż za szczerze ...chyba ), więc jeszcze tylko powiedz jedno , dlaczego robiłaś z siebie Matkę Teresę ? Skąd wiesz , że gdybyś go nie utrzymywała nie podjąłby się pracy ? Nie osądzam Cię ...niech mnie ręka boska broni , żebym to robiła , ale wydaje mi się , że trochę sama go zepsułaś , bo jakby nie miał co do gęby włożyć to może w końcu wziąłby się za jakąś robotę . Nie bierz sobie do serca tych ,moich wypocin , bo było , minęło i szluss ...tylko tak sobie rozmyślam .

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Gość
Ten temat został zamknięty. Brak możliwości dodania odpowiedzi.
 Udostępnij



O nas

Forum Opiekunkaradzi.pl służy Opiekunom osób starszych już 8 rok. W tym czasie napisali oni (Wy) 356 tysięcy postów w blisko 49 tysiącach tematach, tworząc ogromne kompendium praktycznej wiedzy o pracy w opiece w Niemczech i Szwajcarii. To przy wsparciu Społeczności forum powstały Stelomierze, Rankingi opinii, Mapa Opiekunów i pierwszy w branży opiekuńczej multiFormularz, pozwalający aplikować jednym kliknięciem do wielu agencji na raz, będący uzupełnieniem działu pracy, w którym oferty pracy w Niemczech, Szwajcarii, Austrii i we Włoszech publikuje ponad 50 sprawdzonych i polecanych firm i agencji pracy. 

logo-opiekunka1.png
Wszelkie prawa zastrzeżone 2015-2023 Opiekunkaradzi.pl 

Polityka prywatności i cookies  |  Regulamin Kontakt  |  Reklama i HR - cennik


×
×
  • Dodaj nową pozycję...