Skocz do zawartości

Rozmowa przy kawie (2)


 Udostępnij

Rekomendowane odpowiedzi

Poinformowałem Elkę, że to mój przed ostatni turnus na tym - że tak powiem - adresie ;)A że mam mientkie serce, to wcale jej tak nie powiedziałem, tylko sobie pomyślałem. Ale liczy się tak samo. Za to powiedziałem jej że mieszka w chorym państwie, którego przepisy są chore. Że w zeszłym roku o włos nie złamałem tychże, bo byłem u niej pół roku bez jednego dnia, na szczęście była to druga połowa roku, i mogę kontynuować, ale teraz to już nie przelewki, nie będę przecież szukał kontrahenta w czerwcu, tak więc po Wielkanocy nie wracam. Niech pisze do agentury, albo dzwoni, o zmiennika na Wielkanoc, czy po Wielkanocy....O.o tak jej powiedziałem, ale swoje wiem

Elka oczywiście pokiwała główką ze zrozumieniem - przepisy zna - ale dopytała się, czy po tym koniecznym,  jednorazowym nowym zleceniu wrócę. Powiedziałem jej, że pewne są śmierć i podatki, a reszta to już nie bardzo. Ale bardzo będę chciał. Ale swoje wiem, ciasno mi się w tej Szwabii zrobiło, i tyle. Do wiosny przetyram, dzidzię wypielęgnuję, a potem dam dyla. Po za tym dzień świstaka. Czuwaj

  • Lubię to 8
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

2 minuty temu, Grzegorz B napisał:

Poinformowałem Elkę, że to mój przed ostatni turnus na tym - że tak powiem - adresie ;)A że mam mientkie serce, to wcale jej tak nie powiedziałem, tylko sobie pomyślałem. Ale liczy się tak samo. Za to powiedziałem jej że mieszka w chorym państwie, którego przepisy są chore. Że w zeszłym roku o włos nie złamałem tychże, bo byłem u niej pół roku bez jednego dnia, na szczęście była to druga połowa roku, i mogę kontynuować, ale teraz to już nie przelewki, nie będę przecież szukał kontrahenta w czerwcu, tak więc po Wielkanocy nie wracam. Niech pisze do agentury, albo dzwoni, o zmiennika na Wielkanoc, czy po Wielkanocy....O.o tak jej powiedziałem, ale swoje wiem

Elka oczywiście pokiwała główką ze zrozumieniem - przepisy zna - ale dopytała się, czy po tym koniecznym,  jednorazowym nowym zleceniu wrócę. Powiedziałem jej, że pewne są śmierć i podatki, a reszta to już nie bardzo. Ale bardzo będę chciał. Ale swoje wiem, ciasno mi się w tej Szwabii zrobiło, i tyle. Do wiosny przetyram, dzidzię wypielęgnuję, a potem dam dyla. Po za tym dzień świstaka. Czuwaj

rozumiem cię ale sa znacznie gorsze miejsca niż szwabia,chociaż inni niemcy się z nich śmieją:d

  • Lubię to 1
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

2 minuty temu, maras1 napisał:

rozumiem cię ale sa znacznie gorsze miejsca niż szwabia,chociaż inni niemcy się z nich śmieją:d

no cóż... cytując klasyka: tu wszystko się zaczęło :d w Schwabische Alb jest masę jaskiń. w tych jaskiniach znaleziono szczątki neandertalczyków. po badaniach genetycznych okazało się że 30 % Szwabów ma ich geny. to stąd rozpełzli się na Europę. jądro ciemności. zawsze tak o nich mówiłem :d

  • Lubię to 3
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

34 minut temu, Dodzisława napisał:

@Andreaa Oczywiscie ze jest realne, ale raczej płatne z własnej kieszeni. Wiesz, kobieta ktora ma monstrualnych rozmiarów biust, cierpni na choroby kręgosłupa i takie tam. Dzwigac takie duze arbuzy to nie jest łatwa sprawa a i dla zdrowia niewskazana.

http://www.rynekzdrowia.pl/Uslugi-medyczne/Zmniejszenie-biustu-refundowane-przez-NFZ-Tak-gdy-ciazy,132695,8.html

 

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Teraz, Grzegorz B napisał:

no cóż... cytując klasyka: tu wszystko się zaczęło :d w Schwabische Alb jest masę jaskiń. w tych jaskiniach znaleziono szczątki neandertalczyków. po badaniach genetycznych okazało się że 30 % Szwabów ma ich geny. to stąd rozpełzli się na Europę. jądro ciemności. zawsze tak o nich mówiłem :d

a jak szwabska gwara?czasami nie mogłem sie połapac o co chodzi:)

  • Lubię to 1
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

30 minut temu, Andreaa napisał:

Moja przyjaciolka  w tym roku bedzie miala zmniejszany biust. A wszystko to na niem. kase chorych ,czyli calkowicie za darmo. Juz przeszla badania . 

W Pl nie wiem czy cos takiego wogole  realne jest.

W De też nie zawsze jest to proste, ale raczej się udaje.

Córka mojego znajomego miała taki zabieg i trochę trwało, zanim kasa zgodziła się zapłacić. Zbierała zaświadczenia od różnych lekarzy, żeby udowodnić, że jest to konieczne dla zdrowia, fizycznego (kręgosłup i stawy) oraz psychicznego. Pierwszy raz dostała odpowiedź negatywną, odwołała się i wyrazili zgodę.

Zabieg, a właściwie rekonwalescencja,  była bardzo bolesna, ale wszystko się udało i dziewczyna była bardzo zadowolona z efektu.

  • Lubię to 2
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

4 minuty temu, maras1 napisał:

a jak szwabska gwara?czasami nie mogłem sie połapac o co chodzi:)

:d  to prawda, mówią inaczej. do tego w wiosce 15 km stąd mówią tak, że moja Elka ich nie kuma. wiele tu gwar i ta jedna dominująca. ale to naziole są straszne, i to jest najgorsze. Elka mi opowiadała, że do tej pory słyszy takie opinie: jak był Hitler, to był porządek, albo : Hitler nie był zły, tylko otoczyli go źli ludzie, jego doradcy O.o

Edytowane przez Grzegorz B
  • Lubię to 2
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

@Andreaa No u mnie w sumie to tak samo jak u Grzegorza. Dzień świstaka od 8 lat i czuwaj :d . Nawet sobie na angeboty skoczyc nie mogę, bo mi się budżet nie spina :d . Wysupłałam tylko na jedną marną sukienczynę za 12 ojro i takie cuś ni pies ni wydra, niby bluzka, niby sweter , niby tunika za 18 ojro /70% przecena/ to znaczy ze to sprzed cwiercwiecza model :d , ale ładny :d 

  • Lubię to 2
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Gość
Ten temat został zamknięty. Brak możliwości dodania odpowiedzi.
 Udostępnij



O nas

Forum Opiekunkaradzi.pl służy Opiekunom osób starszych już 8 rok. W tym czasie napisali oni (Wy) 356 tysięcy postów w blisko 49 tysiącach tematach, tworząc ogromne kompendium praktycznej wiedzy o pracy w opiece w Niemczech i Szwajcarii. To przy wsparciu Społeczności forum powstały Stelomierze, Rankingi opinii, Mapa Opiekunów i pierwszy w branży opiekuńczej multiFormularz, pozwalający aplikować jednym kliknięciem do wielu agencji na raz, będący uzupełnieniem działu pracy, w którym oferty pracy w Niemczech, Szwajcarii, Austrii i we Włoszech publikuje ponad 50 sprawdzonych i polecanych firm i agencji pracy. 

logo-opiekunka1.png
Wszelkie prawa zastrzeżone 2015-2023 Opiekunkaradzi.pl 

Polityka prywatności i cookies  |  Regulamin Kontakt  |  Reklama i HR - cennik


×
×
  • Dodaj nową pozycję...