Skocz do zawartości

Rozmowa przy kawie (2)


 Udostępnij

Rekomendowane odpowiedzi

1 minutę temu, geronimo napisał:

@1bozka fajna okolica, ładne miasteczko

No mają swój dialekcik ale nie jest tragiczne, bayery to tragediaxd

Właśnie oni mówią dialektem ..no spróbuj w Polsce zrozumieć górala albo slązaka..:szydera:  Jestem od wczoraj więc dopiero będę zwiedzać okolice

  • Lubię to 2
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Uchu, ha, uchu, ha nareszcie zima zła. Szczypie w nosy, szczypie w uszy, mroźnym śniegiem sobie prószy :d.. 

Dzień dobry Milusińskie :cześć2:

Nareszcie dni leniwe nastały, ale pędzą kurcgalopkiem, jakaś taka dziwna sprzeczność nastała i mę duszę rwie :haha:. Ale dzisiaj na ukojenie duszy mej do wielkiego miasta się wybieram, a ściślej to do centrum handlowego, cobym prezent gwiazdkowy zrealizować w Aparacie, bo tej karty geszenkowej za sosnę nie da się nosić, ani do uszu przypiąć, ani na obfitej piersi zawiesić :haha:. Ale to dopiero po połedniu. A teraz proza życia czyli obiadek upitrasić, w necie posiedzieć i takie tam niecierpiące zwłoki czynności wykonać. 

Fajnego dzionka Mordecki. 

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

4 minuty temu, 1bozka napisał:

Tak i jak to że skarbami bywa...nie należy się chwalić bo zabiorą:szydera:

Siedzi na doopie cicho ....dobreee ? Sie meczę ...piszę ...a nóż - widelec ktoś się nabierze .A ta mi tutaj dzioba za pomocą palców  niepotrzebnie otwiera i pod górkie robi :trele:

Edytowane przez Baśka powtarzająca się
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

18 minut temu, 1bozka napisał:

Okolice Herrenberg ..ale to nie był dobry wybór:szydera::donos: ale gdyż ...ponieważ tylko 3 tygodnie więc ....a co dam radę.Wy dajecie tu to ja też...o jaka zołza zazdrosna jestem:szydera:

71083 Herrenberg, Niemcy
Opiekunka z komunikatywną znajomością j. niemieckiego do Pani z 71083 Herrenberg, Niemcy
Opieka nad Panią, ur. 1934 r., 155 cm, 50 kg.
Podopieczna ma przyznane Pflegegrad 0
Wymaga wsparcia przy poruszaniu się. Korzysta z rolatora, Choruje na cukrzycę, choruje na serce, miała wylew.
Nosi aparat słuchowy oraz okulary.
Jest sprawna umysłowo, ma dobrą pamięć,
fizycznie - czasami chodzi bez rolatora, wspiera się na nim, lub pod rękę, nie korzysta z wózka inwalidzkiego, ale w razie potrzeby.
wychodzi na spacery, jej stan nie budzi zastrzeżeń, trzeba ją umyć, ubrać, przypomnieć o lekach. Chodzi z tlenem, ma maskę. Mocno kaszle.
babcia wstaje o 8:00
Babcia siada przy stole, sama sobie mierzy cukier, opiekunka zapisuje w zeszycie, mierzy jej ciśnienie. Ma dobre ciśnienie, cukry ok 80-85 codziennie.
Na śniadanie jest gotowany grysik na mleku. Babcia mało zjada.
Bierze leki. Potem pije sok jabłkowy na pół z wodą.
W południe opiekunka idzie z babcią do kuchni. Obiad razem z synem.
Potem babcia idzie do pokoju, leży albo czyta, albo ogląda tv do godz. 20:00
Seniorka lubi jeść sałatki mięsne.
Po 20:00 idzie spać. Trzeba ją rozebrać.
Babcia jest spokojna.
Syn mieszka na półpiętrze.
2 domy dalej jest drugi syn, obok mieszka w domu też syn z żoną i dziećmi dorosłymi.
Córka mieszka w sąsiedniej miejscowości
Internet Wi-Fi. Pokój.
Jest telefon stacjonarny.
Łazienka, osobne WC. Przystosowana do osoby chorej. Dla syna i opiekunki. Babcia nie korzysta z tej łazienki.
Woda dowożona autem, soki, wody smakowe.
Zakupy razem z córką raz w tygodniu.
Nie ma problemu z jedzeniem.
Pomoc w higienie osobistej, przy poruszaniu się. Gotowanie, pranie, dbanie o dom.
Podopieczna mieszka w domu jednorodzinnym na wsi wraz z synem .
Jej rodzina mieszka w domu naprzeciwko.
Poszukiwana osoba niepaląca z doświadczeniem w opiece.
Obowiązki
Opiekunka wstaje pół godz wcześniej, idzie z miską do pokoju, jest myta w misce przy łóżku.
Jest myta na stojąca. Do łązienki nie schodzi. bo jest na dole, schody są strome. Ma na wannie siedzisko, ale z tego nie korzysta. Ma zakłądaną czystą bieliznę, nosi wkładki.
Opiekunka ścieli łózko, sprzątanie po myciu. Babcia idzie do łóżka.
Wymagania
- komunikatywna znajomość języka niemieckiego,
- doświadczenie w opiece osób starszych
Warunki pracy
• legalna i bezpieczna praca za granicą,
• atrakcyjne wynagrodzenie, premie za wyjazdy last minute oraz polecenie opiekunki,
• PRACA NA NIEMIECKICH WARUNKACH,
• zakwaterowanie i wyżywienie w miejscu pracy,
• BEZPŁATNY dojazd do i z Niemiec,
• stały kontakt z koordynatorem w czasie pobytu w Niemczech,
• możliwość nawiązania stałej współpracy.
:hura::szydera::hura:
ZAPRASZAMY DO KONTAKTU

 

lepiej być nie mogło

:oklaski:
 

  • Lubię to 2
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

3 minuty temu, LACH napisał:

71083 Herrenberg, Niemcy
Opiekunka z komunikatywną znajomością j. niemieckiego do Pani z 71083 Herrenberg, Niemcy
Opieka nad Panią, ur. 1934 r., 155 cm, 50 kg.
Podopieczna ma przyznane Pflegegrad 0
Wymaga wsparcia przy poruszaniu się. Korzysta z rolatora, Choruje na cukrzycę, choruje na serce, miała wylew.
Nosi aparat słuchowy oraz okulary.
Jest sprawna umysłowo, ma dobrą pamięć,
fizycznie - czasami chodzi bez rolatora, wspiera się na nim, lub pod rękę, nie korzysta z wózka inwalidzkiego, ale w razie potrzeby.
wychodzi na spacery, jej stan nie budzi zastrzeżeń, trzeba ją umyć, ubrać, przypomnieć o lekach. Chodzi z tlenem, ma maskę. Mocno kaszle.
babcia wstaje o 8:00
Babcia siada przy stole, sama sobie mierzy cukier, opiekunka zapisuje w zeszycie, mierzy jej ciśnienie. Ma dobre ciśnienie, cukry ok 80-85 codziennie.
Na śniadanie jest gotowany grysik na mleku. Babcia mało zjada.
Bierze leki. Potem pije sok jabłkowy na pół z wodą.
W południe opiekunka idzie z babcią do kuchni. Obiad razem z synem.
Potem babcia idzie do pokoju, leży albo czyta, albo ogląda tv do godz. 20:00
Seniorka lubi jeść sałatki mięsne.
Po 20:00 idzie spać. Trzeba ją rozebrać.
Babcia jest spokojna.
Syn mieszka na półpiętrze.
2 domy dalej jest drugi syn, obok mieszka w domu też syn z żoną i dziećmi dorosłymi.
Córka mieszka w sąsiedniej miejscowości
Internet Wi-Fi. Pokój.
Jest telefon stacjonarny.
Łazienka, osobne WC. Przystosowana do osoby chorej. Dla syna i opiekunki. Babcia nie korzysta z tej łazienki.
Woda dowożona autem, soki, wody smakowe.
Zakupy razem z córką raz w tygodniu.
Nie ma problemu z jedzeniem.
Pomoc w higienie osobistej, przy poruszaniu się. Gotowanie, pranie, dbanie o dom.
Podopieczna mieszka w domu jednorodzinnym na wsi wraz z synem .
Jej rodzina mieszka w domu naprzeciwko.
Poszukiwana osoba niepaląca z doświadczeniem w opiece.
Obowiązki
Opiekunka wstaje pół godz wcześniej, idzie z miską do pokoju, jest myta w misce przy łóżku.
Jest myta na stojąca. Do łązienki nie schodzi. bo jest na dole, schody są strome. Ma na wannie siedzisko, ale z tego nie korzysta. Ma zakłądaną czystą bieliznę, nosi wkładki.
Opiekunka ścieli łózko, sprzątanie po myciu. Babcia idzie do łóżka.
Wymagania
- komunikatywna znajomość języka niemieckiego,
- doświadczenie w opiece osób starszych
Warunki pracy
• legalna i bezpieczna praca za granicą,
• atrakcyjne wynagrodzenie, premie za wyjazdy last minute oraz polecenie opiekunki,
• PRACA NA NIEMIECKICH WARUNKACH,
• zakwaterowanie i wyżywienie w miejscu pracy,
• BEZPŁATNY dojazd do i z Niemiec,
• stały kontakt z koordynatorem w czasie pobytu w Niemczech,
• możliwość nawiązania stałej współpracy.
:hura::szydera::hura:
ZAPRASZAMY DO KONTAKTU

 

lepiej być nie mogło

:oklaski:
 

Oferta???już mam jedną ,na dwie się nie pisze:szydera:

  • Lubię to 1
  • Zgadzam się 1
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Godzinę temu, awe59 napisał:

Dzień dobry :d

Ja już dwa miesiące sie opitalam urlopie i powiem Wam, że nie jest źle....:d tylko jakaś maszynka do produkowania pieniędzy by sie przydala  :haha:

Miłego dnia :cmok:

Byłam dwa miesiące i trzy dni. Jak zaczęło dno skarbca prześwitywać to cza było ruszyć do roboty. W domu fajnie, ale euro samo nie przyleci.

W autobusie prowadziłam śmieszną dyskusję. Moja współpasażerka wywodziła o szkodliwości naszej pracy na życie, a już na małżeńskie w szczególności :szydera:. Nie chodzi o to, że uważam tę pracę za dar niebios, ale obie jechałyśmy do roboty! Gdybym uważała, że lepiej będzie mi w Polsce to zostałabym w domu. W moim wieku mogę zdobyć pracę w hipermarkecie oddalonym o 25 kilometrów. Paliwo około 600 złotych miesięcznie, czyli zostaje ok 1000 w łapce. Już widzę te upojne noce po 11 godzinach (korki) poza domem. Pracując w De spędziłam fajne dwa miesiące w domu, a jak już miałam odciski na d.. z siedzenia i nicnierobienia to pojechałam :oklaski:.

Miłego dnia.

  • Lubię to 4
  • Zgadzam się 1
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

9 minut temu, aniao napisał:

Byłam dwa miesiące i trzy dni. Jak zaczęło dno skarbca prześwitywać to cza było ruszyć do roboty. W domu fajnie, ale euro samo nie przyleci.

W autobusie prowadziłam śmieszną dyskusję. Moja współpasażerka wywodziła o szkodliwości naszej pracy na życie, a już na małżeńskie w szczególności :szydera:. Nie chodzi o to, że uważam tę pracę za dar niebios, ale obie jechałyśmy do roboty! Gdybym uważała, że lepiej będzie mi w Polsce to zostałabym w domu. W moim wieku mogę zdobyć pracę w hipermarkecie oddalonym o 25 kilometrów. Paliwo około 600 złotych miesięcznie, czyli zostaje ok 1000 w łapce. Już widzę te upojne noce po 11 godzinach (korki) poza domem. Pracując w De spędziłam fajne dwa miesiące w domu, a jak już miałam odciski na d.. z siedzenia i nicnierobienia to pojechałam :oklaski:.

Miłego dnia.

Tylko nie mów że siedziałaś w Singbadzie z Rzeszowa za mną:szydera: na siedzeniu wlasnie słyszałam podobną rozmowę , śmiech na zmianę że współczuciem  mnie wzburzał:szydera:zalozylam słuchawki finito

Edytowane przez 1bozka
  • Lubię to 2
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

2 minuty temu, aniao napisał:

Niemieckie warunki, a pisownia jaka? Dla kogoś kto to pisał "polski język, trudny język". Poza tym chorób tyle, że nie wierzę w tę zerówkę. 

Nie wierzysz Aniu w zerówkę ? ....Uwierz ..ja ją mam ...moje wszystkie dzieci mają ...i mój man też miał . Wszystkie my 0RH+ :szydera:

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

2 minuty temu, 1bozka napisał:

Tylko nie mów że siedziałaś w Singbadzie z Rzeszowa za mną:szydera:wlasnie słyszałam podobną rozmowę za mną  śmiech na zmianę że współczuciem  mnie wzburzał:szydera:zalozylam słuchawki finito

Musi nie z Tobą , bo Ania siedziała w Sindbadzie :szydera:

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

JTak MNIE Cuś tknęlo i zajrzałam na przeglądarkę skierowań   NFZ,  a tam stoi,  że 7.lutego do Kołobrzegu mam jechać...

Ło sielpiańsko!!

Nieee! Nie teraz!! Potem,  później..jutro,  na jesieni...

Tylko nie teraz!!

 

 

No jak teraz???

Wracam 1.lutego do domu,  to przeca nawet  stringooff se nie zdążę przeprać..I do 28.turnus. 

A do pracy 5.marca...

Ja tęsknię za domem,  za psami!

No...może trochę za mężem..:p

Poza tym sprawy urzędowe mam do ogarnięcia...

Napisałam im mejla, że inne razą. 

Ożeszquuu!

  • Lubię to 2
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Gość
Ten temat został zamknięty. Brak możliwości dodania odpowiedzi.
 Udostępnij



O nas

Forum Opiekunkaradzi.pl służy Opiekunom osób starszych już 8 rok. W tym czasie napisali oni (Wy) 356 tysięcy postów w blisko 49 tysiącach tematach, tworząc ogromne kompendium praktycznej wiedzy o pracy w opiece w Niemczech i Szwajcarii. To przy wsparciu Społeczności forum powstały Stelomierze, Rankingi opinii, Mapa Opiekunów i pierwszy w branży opiekuńczej multiFormularz, pozwalający aplikować jednym kliknięciem do wielu agencji na raz, będący uzupełnieniem działu pracy, w którym oferty pracy w Niemczech, Szwajcarii, Austrii i we Włoszech publikuje ponad 50 sprawdzonych i polecanych firm i agencji pracy. 

logo-opiekunka1.png
Wszelkie prawa zastrzeżone 2015-2023 Opiekunkaradzi.pl 

Polityka prywatności i cookies  |  Regulamin Kontakt  |  Reklama i HR - cennik


×
×
  • Dodaj nową pozycję...