Skocz do zawartości

Rozmowa przy kawie (2)


 Udostępnij

Rekomendowane odpowiedzi

Godzinę temu, awe59 napisał:

Nie wiem bo nawet nie spróbowałam. Ale chyba dobre bo towarzystwo jadło jak tylko z pieca wyjęli. Bałam się, ze nie będzie co dekorować:szydera:  A to co zostało dziś Julka na Wigilię do szkoły wzięła.

No to jak Julka wzięła do szkoły to po jabłkach.( ciasteczkach)

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Nie chwaląc się z pieca wyjęłam babeczkę, wygląda pięknie jak ja:haha:.Trochę jasna, trochę ciemna.  Celulit:haha:ma na górze (a ja na dole), gorąca, pachnąca, ograniczona formą, podzielna i na konsumpcję poczekać na nią ciutkę trzeba:d. Jak się ją ugryzie nie zakwiczy, przy obotach nie zajęczy:haha:. Lubię jej towarzystwo przy kawie :d

  • Lubię to 3
  • Zgadzam się 1
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Powiem Wam, że polska wigilia i ten cały harmider z tym związany ma swój urok. To bieganie za wszystkim, organizowanie, zapachy goszczące się po wszystkich kątach domu, blask wypucowanej podłogi i odbicie w niej zapalonych lampek choinkowych to jest coś co mogą nam pozazdrościć inne narody świata. Te postne potrawy, dzielenie się opłatkiem, rodzinne kolędowanie, pasterka, żłobek z siankiem i odwiedziny rodziny

  • Lubię to 3
  • Zgadzam się 1
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Dzień dobry :) 

Wreszcie chwilka spokoju:oklaski:.Bałagan jako tako został ujarzmiony.Zakupy przytargane do domu.Teraz tylko muszę zastanowić się co i kiedy piec i gotować.Ale to,to już akurat przyjemność.Następny stres będę miała jak trzeba będzie pomieścić żarełko w lodówce.Zawsze wtedy okazuje się ciut za mała:haha:.Dzisiaj jeszcze mam w planie zrobić stroik na stół i reszta dnia luzik :oklaski:

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Teraz, Joy napisał:

Dzień dobry :) 

Wreszcie chwilka spokoju:oklaski:.Bałagan jako tako został ujarzmiony.Zakupy przytargane do domu.Teraz tylko muszę zastanowić się co i kiedy piec i gotować.Ale to,to już akurat przyjemność.Następny stres będę miała jak trzeba będzie pomieścić żarełko w lodówce.Zawsze wtedy okazuje się ciut za mała:haha:.Dzisiaj jeszcze mam w planie zrobić stroik na stół i reszta dnia luzik :oklaski:

Dasz radę. Najważniejsze, to zwlec wszystko do domu. Potem, to tylko już czarowanie zostaje

 

  • Lubię to 1
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

1 minutę temu, Heidi napisał:

Dasz radę. Najważniejsze, to zwlec wszystko do domu. Potem, to tylko już czarowanie zostaje

 

Masz rację.Najgorsze to zrobienie listy i ściągnięcie tego do domu.Dla mnie to większy wysiłek niż bieg przez płotki:szydera: Teraz to luzik tylko niech mi nikt nie wchodzi do kuchni:szydera: Jak czaruję to uwielbiam być sam na sam z kociołkami:haha:

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

2 minuty temu, Joy napisał:

Masz rację.Najgorsze to zrobienie listy i ściągnięcie tego do domu.Dla mnie to większy wysiłek niż bieg przez płotki:szydera: Teraz to luzik tylko niech mi nikt nie wchodzi do kuchni:szydera: Jak czaruję to uwielbiam być sam na sam z kociołkami:haha:

Dobra. To Ty się tam krzątaj, a ja poleżę :szydera:

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Teraz, Joy napisał:

@Heidi niestety nie :( :haha:.Zakupy robię w marketach.Poza rzeźnikiem i warzywniakiem,tu jestem wierna od lat swoim sklepikom.Na rabat wprawdzie liczyć nie mogę ale za to mam świeżutkie i pyszne

No właśmie myślę o marketach: Carrefour 2 %, Tesco 4%,Kaufland 2% Biedronka 1%, Żabki i Freshmarket 2%. Zalando 5%, Answear 4%, Empk=ik 4%, Gino rossi 4%, Go Sport  2%.

 No przecież jak mam do Ciebie dotrzeć z informacją, którą ja już od lat wykorzystuję  ? To są tylko trzy kliknięcia w telefonie i już masz zwrot kasy:szept:, nie punktów, których nigdy i nigdzie nie wykorzystasz 

  • Lubię to 1
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

2 minuty temu, Grzegorz B napisał:

Hehe czekam na taxi, zaraz będzie potem Ulm, później Polen

To co @Grzegorz B ? Zasadzić kopniaka na szczęście:szydera: ? Powodzenia kolego, szerokości,

Polen , to najpiękniejsze słowo świata.

Ty też nas osierocasz ? image.png.91a29631deed183c8a91c802fd666a92.png 

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

2 minuty temu, Joy napisał:

@Heidi O.o:o zgłoszę się po info.Zatyrkam do Ciebie ale nie prezed świętami

Coraz dalej geldy, coraz dalej geldy (coraz bliżej święta, coraz bliżej święta). Jak już wydasz wszystką kasę , to zgłoś się do mnie za rok :szydera:. W markecie bez wydanej kasy nie dają upustów :szydera::donos:

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

@Joy  zielona choinka, zielony las i zielony tort. @Joy ładnie to wymyśliłaś . Dodaj jeszcze czerwone bombki na torcie. Ten tort zasze wychodzi, nie ma bata . Jak chcesz podeślę przepis ma 3 kolorową babkę którą właśnie pałaszuję ( kakao, wiórki kokosowe i mak) Łatwizna w wykonaniu. Mikser tylko się spocił :p:p

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

44 minut temu, Joy napisał:

stroik na stół i

Czekam bardzo na to dzieło.
Bo: sygnał wyjdzie z Twojego mózgu do serduszka, stamtąd z informacją zwrotną do głowy i dalej impulsem do ścięgien i mięśni, drobnych ale sprytnych rączek, które mistrzowsko wykonają ten misterny plan, skoordynowany przez piękne oczęta.
Taki zamknięty układ anatomiczno-nerwowy z olśniewającym świątecznym efektem.
Wesołych Świąt R.

:cmok:

  • Lubię to 2
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Tak sobie @Heidi i @Joy podczytuje.Ja ponoć nie szykuję świąt,ale domownicy są tak absorbujący ,że jestem ledwo ciepła.Dwoje maluchów w domu to urwanie głowy.Szkoda ,że dopiero w niedzielę jadę nad morze na święta,bo już jestem zmęczona przygotowaniami które robi synowa,a ja jej pomagam.Chyba się starzeję ,bo i coś leniwa jestem ,a i odpocząć w tym moim domu ciężko.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

To może ja wplotę tutaj trochę swojego . Na wstępnie to życzę każdemu, gdzie tam jesteście radości rozrywającej od środka- jest taka , wiem , ale też spokoju , harmonii i satysfakcji z dorobku we wszelkiej postaci. Ja po raz pierwszy w swojej karierze , którą postanowiłam kilka lat temu przenieść na zachód , spędzam Św. BN w pracy . Tak chciałam, tak mi pasowało i tak jest. Dochodzą mnie zewsząd informacje o przygotowaniach , fotki z dekoracji itp. Ja w tym nie uczestniczę. Mam zamiar świętować tutaj. Pracuję u rodziny bardzo uduchowionej , katolickiej i praktykującej.  Mam już zaproszenie na Wigilię i każdy następny dzień do dzieci Pdp. Ja nic nie przygotowuję, bo jestem gościem. W 1-wszy dzień świąt mamy zaplanowane spotkanie polskie - okoliczne opiekunki u jednej , co ma oddzielne mieszkanie. Mam nadzieję, że jedna taka Heidi też dołączy , bo to w jej mieście to kolędowanie. Ja  idę na polską pasterkę , która będzie w naszym kościele o północy. Nic się nie smutam , bo to było tak postanowione i zatwierdzone razem z moimi najbliższymi. Ja tutaj w ogóle się nie smutam i życzyłabym sobie , by taki czas, jak mam teraz trwał zawsze - daj Boże

  • Lubię to 3
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

8 minut temu, Margaritka napisał:

To może ja wplotę tutaj trochę swojego . Na wstępnie to życzę każdemu, gdzie tam jesteście radości rozrywającej od środka- jest taka , wiem , ale też spokoju , harmonii i satysfakcji z dorobku we wszelkiej postaci. Ja po raz pierwszy w swojej karierze , którą postanowiłam kilka lat temu przenieść na zachód , spędzam Św. BN w pracy . Tak chciałam, tak mi pasowało i tak jest. Dochodzą mnie zewsząd informacje o przygotowaniach , fotki z dekoracji itp. Ja w tym nie uczestniczę. Mam zamiar świętować tutaj. Pracuję u rodziny bardzo uduchowionej , katolickiej i praktykującej.  Mam już zaproszenie na Wigilię i każdy następny dzień do dzieci Pdp. Ja nic nie przygotowuję, bo jestem gościem. W 1-wszy dzień świąt mamy zaplanowane spotkanie polskie - okoliczne opiekunki u jednej , co ma oddzielne mieszkanie. Mam nadzieję, że jedna taka Heidi też dołączy , bo to w jej mieście to kolędowanie. Ja  idę na polską pasterkę , która będzie w naszym kościele o północy. Nic się nie smutam , bo to było tak postanowione i zatwierdzone razem z moimi najbliższymi. Ja tutaj w ogóle się nie smutam i życzyłabym sobie , by taki czas, jak mam teraz trwał zawsze - daj Boże

Daj Boże temu wszyskiemu co tu wymieniłaś. Niech się spełni i raduje Twoją duszę. 

A propos, już przekazałam tej jednej Hedi, żeby się sprężyła. Na ten momement nic nie wie, żeby ją ktoś u Latawicy zastąpił. Byłoby przyjemnie się spotkać . Mamy jeszcze 4 długie dni  do zorganizowania się. Rower jest, droga już rozpoznana, zakwasy wyleczone po ostatniej podróży w stronę owego punktu. Tylko oby mieć wolne-.- i drzwi owej chaty przede mną były otwarte:cmok:.

  • Lubię to 2
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Gość
Ten temat został zamknięty. Brak możliwości dodania odpowiedzi.
 Udostępnij



O nas

Forum Opiekunkaradzi.pl służy Opiekunom osób starszych już 8 rok. W tym czasie napisali oni (Wy) 356 tysięcy postów w blisko 49 tysiącach tematach, tworząc ogromne kompendium praktycznej wiedzy o pracy w opiece w Niemczech i Szwajcarii. To przy wsparciu Społeczności forum powstały Stelomierze, Rankingi opinii, Mapa Opiekunów i pierwszy w branży opiekuńczej multiFormularz, pozwalający aplikować jednym kliknięciem do wielu agencji na raz, będący uzupełnieniem działu pracy, w którym oferty pracy w Niemczech, Szwajcarii, Austrii i we Włoszech publikuje ponad 50 sprawdzonych i polecanych firm i agencji pracy. 

logo-opiekunka1.png
Wszelkie prawa zastrzeżone 2015-2023 Opiekunkaradzi.pl 

Polityka prywatności i cookies  |  Regulamin Kontakt  |  Reklama i HR - cennik


×
×
  • Dodaj nową pozycję...