Skocz do zawartości

Rozmowa przy kawie (2)


 Udostępnij

Rekomendowane odpowiedzi

1 minutę temu, Blondi napisał:

Najpierw zjesć kolację, bo glodna jesteś, a potem rozejrzeć się za czymś fajnym w internecie,,nie siedzę w Twojej skórze to trudno czuć ,jakie są potrzeby, ale napewno nie spac , Ja mam full do zrobienia w internecie ,full zakupów muszę zrobić, czasu brak, popisane i pomierzone tylko szalec, gwozdzie ozdobne, owata, gąbka, uchwyty , hahahha dobre co? co mi przyszło,,ale kocham to ,a wyszukiwanie i w dobrych cenach to uwielbiam,,np, jeden uchwyt  u jednego kosztuje 6,50zł, a u drugiego identyczne 13,50, -to już wiesz o co chodzi,,normalnie bzik, od przeglądania oczy bolą też,,

Wiesz bo ja wczorajsza jestem haha za mało snu... zdecydowanie za mało . Tylko 2 godziny :szydera:

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Witajcie. Wielka prośba o poradę. Od 2 dni boli mnie ząb na adresie  :( Zagłuszam to lekami przeciwbólowymi ale wiadomo, że nie można ich brać za długo.  Ktoś wie jak to wygląda w Niemczech z kartą EKUZ w wypadku wizyty u dentysty?  Jest bardzo drogo? Za 2 tygodnie mam powrót do Polski. Lepiej poczekać i iść w Polsce prywatnie?

Boje się, że jak tu pójdę do dentysty na jakiś fundusz czy coś to będzie chciał usunąć aby nie mieć dużo roboty.  Wiecie jak to wygląda często w Polsce.... Jak człowiek idzie przez ubezpieczenie NFZ to chcą wyrywać aby mieć pacjentka z głowy. A prywatnie jeśli jest to możliwe to starają się zęby leczyć. A ten mój ząb to sam nie wiem, trochę go próchnica pożarła ale być może jest do uratowania.

  • Lubię to 1
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

@Michał845 ratuj zęba,  ja byłam z zębem ale EKUZ tego nie obejmowal, zapłaciłam za plombkę 50 euro,,w de leczenie zęba jest drogie, 2 tyg, to trochę długo, byś musiał przyjąc antybiotyk ,w razie co ,to mogę Ci podać nazwę, wożę nawet go z sobą, jest bardzo dobry,, ale co Ci szkodzi isc i się zapytac ,,isc do dentysty gdzie robią na kasę chorych ,spytac zawsze możesz,,

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

4 minuty temu, Michał845 napisał:

Witajcie. Wielka prośba o poradę. Od 2 dni boli mnie ząb na adresie  :( Zagłuszam to lekami przeciwbólowymi ale wiadomo, że nie można ich brać za długo.  Ktoś wie jak to wygląda w Niemczech z kartą EKUZ w wypadku wizyty u dentysty?  Jest bardzo drogo? Za 2 tygodnie mam powrót do Polski. Lepiej poczekać i iść w Polsce prywatnie?

Boje się, że jak tu pójdę do dentysty na jakiś fundusz czy coś to będzie chciał usunąć aby nie mieć dużo roboty.  Wiecie jak to wygląda często w Polsce.... Jak człowiek idzie przez ubezpieczenie NFZ to chcą wyrywać aby mieć pacjentka z głowy. A prywatnie jeśli jest to możliwe to starają się zęby leczyć. A ten mój ząb to sam nie wiem, trochę go próchnica pożarła ale być może jest do uratowania.

Byłam na kartę EKUZ u dentysty i musiałam część kosztów pokryć z własnej kieszeni. Dwa tygodnie to sporo czasu,jeśli nie pójdziesz do dentysty to leki przeciwbólowe przestaną działać z czasem,a stan zapalny rozhula się na całego. Ja radziłabym ci iść ,tutaj przyjmują lekarze nie znachorzy,bez powodu nikt ci zęba nie usunie,a może i wcale nie będzie można nic zrobić tylko nakpierw dostaniesz antybiotyk.

  • Lubię to 3
  • Zgadzam się 1
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Niedziela na tym zleceniu upłynęła mi w cudownej atmosferze ;).Prawdziwa sielanka można rzec :szok: zobaczymy znowu na jak długo >:(.Po obiedzie dziadek wykonał ukłon w moją stronę .Nie mogę napisać ,że "skłonił się nisko" bo siedział :hura:.Babcia też pochwaliła już przed obiadem "zachwycała się" zapachami dochodzącymi z kuchni .

Teraz przyznam się bez bicia ,że moje ciasto miało takie samo "wzięcie" jak te które dziadek kupił w prywatnej cukierni .Nie chciałam mu robić przykrości i oszczędziłam krytyki tego ciasta (miało lekki zakalec i kruszonka kleiła się do "gęby"Dziadek wydał na to ciasto prawie tyle ile na zakupy w sklepie .Jak zobaczyłam rachunek to aż oczy przetarłam ze zdziwienia .Resztę  popołudnia dziadek z babcią  spędzili grając w jakąś dziwaczną grę (podobna do domino)Ja się sprytnie wymigałam bo powiedziałam ,że ja to w szachy ,warcaby i pokera na pieniądze gram :haha:.Jakoś moje umiejętności tym razem nie wzbudziły "podziwu" .Mogłam więc spokojnie przespać 2 godzinki w swoim mieszkanku .

Oby każdy kolejny dzień na tym zleceniu był jak ta niedziela to będzie dobrze .

Skwituje to krótko "Jak Kuba Bogu tak Bóg Kubie ":) 

  • Lubię to 3
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

@Michał845 Jeżeli masz kartę to muszą Cie przyjąć z bólem i nie płacisz... Nie wyrwą Ci tego zęba, co najwyżej założą lekarstwo... Zrobią minimum, a resztę będziesz musiał zrobić w Polsce. Ostatnio tak miałam Ale musisz iść do dentysty, który honoruje kartę EKUZ.  Pokaż kartę i nie wychylaj się z płaceniem... może coś każą dopłacić ))))

Edytowane przez NNNdanuta
  • Lubię to 2
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

10 minut temu, Blondi napisał:

@INEZ Każdemu wolno kochac ,całowac przytulac, randkować, patrzeć ,buziaczkowac:cmok::serce: dam też jeszcze,,a co! 

Mnie to tylko patrzenie na razie musi wystarczyć   na czyjąś miłość :smutek:niestety ale może dobre i to ."Jak się nie ma co się lubi to się lubi co się ma"

Sama nie wiem zrobiłam się zazdrosna :szok: jak dziadek głaszcze babcie po plecach to jestem zazdrosna bo ja też bym tak chciała :$

:cmok::love::całus: wirtualne chociaż prześlę może mi ta "zazdrość" przejdzie ;)

  • Lubię to 3
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

@INEZ swędzą Cię plecy? nie,,!!! popatrz sobie na nich  i pomarz i sobie wyobraż ,że Ciebie ktoś glaszcze .,ktoś to ten ukochany,, ja jak patrzylam na takich dziadków, to byłam pełna podziwu,miłości ich w tym wieku, bardzo mi się to podobalo,,nieraz tak sobie myślałam,czy ja jeszcze w życiu tez będe tak miała? takie przytulenie ,dotyk od serca, ciepłe slowa, ale zazdrosna nigdy nie byłam, zadowolona ciesząc się że są ludzie też szczęsliwi,że trafiłam do kochających się ludzi,,:serce:

  • Lubię to 6
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Objechałam wczoraj Obi i jeszcze jeden jakis Globus, pustki w tych molochach,ludzi niet, towaru od zatrzęsienia ale nie tego co ja szukałam:szydera: ale popatrzeć co mają to chętnie,:tak2: powiem Wam,że te ich świąteczne rzeczy,stroiki, coś okropnego,nie mają talentu do tworzenia,brakuje im  @Joy ,,ona by im pokazala na czym rzecz polega,,, 

  • Lubię to 1
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Dzisiaj 1-2 stopni w południe,słońce świeci i pojechałam ze Słodziakiem do lasu,,tak bardzo mi chciał pokazac ,,co zrobił i ile drzewa jeszcze jest do wywiezienia,,spisać metry,pojechałam i powiedzialam dośc mam lasow, mało nie zamarzłam tam,,grzyby trujaki stoją zamarznięte,,piękne okazy:szydera:  a drzewa? kolosy ,takie 5 metrowe i 80 sztuk, :szok: a już jedna tura tego dobrobytu wyjechala z lasu ,, popatrzyłam i wiem jedno, w lesie praca  to ciężka harówa, po scięciu tylu drzew, jest full grubej gałęziowki, dzwoni po wszystkich kto chce ,niech przyjezdza i sobie robi i zabiera na zimę do domu,,wiecie co? nie ma chętnych,najlepiej jak sam zrobi i da w prezencie ,to wtedy wezmą,,więc mówię mu, zostaw to w lesie, a nie każdemu pod nos podstawiać,,wszyscy się byczą na kanapach a Ty durniu robisz prezenty,,brak slów na tych tępych niemców,,,nie dosc ,że daje to jeszcze nisami kręcą, bo trzeba jechac i trochę popracować,,oborobić tą gałęziówkę,,:tak2:

  • Lubię to 3
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Swędzą mnie plecy ...na mróz chyba idzie . Sama sobie je podrapię . Zamknęłam oczy i ...ni sosny . Wyobraźni brak ...

@Blondi...i jak mam z tym żyć ? ...Tylko własne palce mi pozostały do drapania , głaskania....albo widelec jakiś  :smutek:

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

1 minutę temu, Baśka powtarzająca się napisał:

Swędzą mnie plecy ...na mróz chyba idzie . Sama sobie je podrapię . Zamknęłam oczy i ...ni sosny . Wyobraźni brak ...

@Blondi...i jak mam z tym żyć ? ...Tylko własne palce mi pozostały do drapania , głaskania....albo widelec jakiś  :smutek:

Drapak!! taki jest długi z łapką,,taką sympatyczną,,a najlepiej isc pod pryśnić i gąbką taką szorstką sobie podrapać,,tą starą  swędzącą skórę zdrapać-ufff  jak ulżyło od razu,,,:szydera:

  • Lubię to 2
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

2 minuty temu, Baśka powtarzająca się napisał:

Swędzą mnie plecy ...na mróz chyba idzie . Sama sobie je podrapię . Zamknęłam oczy i ...ni sosny . Wyobraźni brak ...

@Blondi...i jak mam z tym żyć ? ...Tylko własne palce mi pozostały do drapania , głaskania....albo widelec jakiś  :smutek:

Postaraj się o widły, nie będziesz musiała się tak mocno wyginaćxd

  • Lubię to 3
  • Zgadzam się 1
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

6 minut temu, Blondi napisał:

Drapak!! taki jest długi z łapką,,taką sympatyczną,,a najlepiej isc pod pryśnić i gąbką taką szorstką sobie podrapać,,tą starą  swędzącą skórę zdrapać-ufff  jak ulżyło od razu,,,:szydera:

A doopa tam . Starą skórę ciężko zdrapać :trele:

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Gość
Ten temat został zamknięty. Brak możliwości dodania odpowiedzi.
 Udostępnij



O nas

Forum Opiekunkaradzi.pl służy Opiekunom osób starszych już 8 rok. W tym czasie napisali oni (Wy) 356 tysięcy postów w blisko 49 tysiącach tematach, tworząc ogromne kompendium praktycznej wiedzy o pracy w opiece w Niemczech i Szwajcarii. To przy wsparciu Społeczności forum powstały Stelomierze, Rankingi opinii, Mapa Opiekunów i pierwszy w branży opiekuńczej multiFormularz, pozwalający aplikować jednym kliknięciem do wielu agencji na raz, będący uzupełnieniem działu pracy, w którym oferty pracy w Niemczech, Szwajcarii, Austrii i we Włoszech publikuje ponad 50 sprawdzonych i polecanych firm i agencji pracy. 

logo-opiekunka1.png
Wszelkie prawa zastrzeżone 2015-2023 Opiekunkaradzi.pl 

Polityka prywatności i cookies  |  Regulamin Kontakt  |  Reklama i HR - cennik


×
×
  • Dodaj nową pozycję...