Skocz do zawartości

Rozmowa przy kawie (2)


 Udostępnij

Rekomendowane odpowiedzi

Witam  porannie.

Nigdy nie lubiłam tego dnia. O, przepraszam kiedyś lubiłam. Jak nie miałam grobów bliskich. Teraz nie lubię i już. Cmentarz to nie jest miejsce gdzie czuję że są moi bliscy. Jakoś tego nie czuję. O wiele trudniej jest mi widzieć miejsca gdzie mieszkali niż groby. Gdyby w Polsce była taka możliwość to nie chciałabym grobu tylko by ktoś moje prochy rozsypał w jakimś pięknym miejscu...

  • Lubię to 7
  • Zgadzam się 1
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

41 minut temu, Joy napisał:

Niewyspane Dzień dobry :) Moja Princessa postanowiła urozmaicić mi życie nocne i od 2 co półtorej godziny miałam bieganie.I to bez powodu :( Moje zjobki na nic się zdały,bo z kim tu dyskutować jak wchodzę i pytam co się stało czemu woła a ona mi na to_dlaczego nie śpisz? .Załamka :( Teraz wypiję kawę i zaczekam do ósmej,jak wstanie mąż Pdp to mu powiem,że dzisiaj on gotuje bo ja odsypiam nockę.

A w ogóle to smutno mi,że jestem dzisiaj tak daleko.Mam nadzieję,że kawa poprawi mi nastrój :) 

:cmok:

  • Lubię to 2
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Melduję się....:cześć3: Hoboczek w łapce....szlugasek za mną...lapuś przed nosem...czyli dzień rozpoczęty....:tak2: Data jaką dzisiaj mamy.....zmusza do refleksji...zadumy...To nasza tradycja do spotkań na cmentarzach... Nie pierwszy to raz, gdy w ten dzień nie ma mnie w domu...Nie płaczę...nie rozczulam się nad sobą....świeczkę zapalić mogę wszędzie, gdzie jestem, gdyż moi najbliżsi są stale obecni przy mnie. Ich ziemska powłoka odeszła, ale duch został przy mnie. Na cmentarz nie chodzę "na groby"....ja chodzę w odwiedziny do nich. Witam się z nimi, rozmawiam, wspominam....To, oczywiście, moja filozofia...Być może nie jest idealna, ale ona pozwala mi przeżyć stratę....Życzę wszystkim, aby ten dzień był taki, jaki każdy z nas sobie zażyczy...Ja dzisiaj zapalę na najbliższym cmentarzu  1185917949_wiatekodlanieobecnych.gif.16fe4983b8c327577d891b7c27fab3c2.gif....

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

10 godzin temu, Barbara48 napisał:

@maras1 witaj skarbie 

:cmok:

 

 

 

@Barbara48 h

Musiałam zacytować, bo najważniejsze ginęło. 

Basieńko czy Ty nie przesadzasz z ta gotowością 48 h ?? O.o :szok: My tu marudzimy na 24 h a Ty podnosisz poprzeczkę. Ja protestuję :szydera:

Dzień dobry wszystkim. 

  • Lubię to 6
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

17 minut temu, Mycha napisał:

Musiałam zacytować, bo najważniejsze ginęło. 

Basieńko czy Ty nie przesadzasz z ta gotowością 48 h ?? O.o :szok: My tu marudzimy na 24 h a Ty podnosisz poprzeczkę. Ja protestuję :szydera:

Dzień dobry wszystkim. 

Myszko, jakie 48 ?

To @maras1owi się paluszek omsnął :szydera:.

Ja zbyt leniwa jestem :haha:

Witaj :love:

  • Lubię to 1
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Witajcie :dyskusja: w ten dzień refleksji i zadumy od samego rana i to jeszcze z kubkiem kawy w ręce. Czy nie macie wrażenia, że dzisiaj pijemy ten czarny trunek nie tylko w naszym forumowym towarzystwie, ale także w towarzystwie najbliższych osób, które od nas odeszły ? Ja tak mam:tak2:

Ja dziś z rana jak moja śp. Mamusia słodki  świeżutki wypiek robię w ten właśnie specyficzny dzień po to, aby mając jeszcze kochane przy sobie osoby umilić im poranne wstawanie. 

  • Lubię to 6
  • Zgadzam się 1
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

19 minut temu, Mycha napisał:

@Barbara48  rozwiń posta to zobaczysz jakie. 

Napisałas do Marasa - kopiuję :

@maras1 witaj skarbie 

 

 

 

@Barbara48 h

:szydera:

Ale tego cudnego powitania @maras1a to już nie skopiowałaś :szydera:

@maras1 witaj skarbie 

 

cześć kochanie

 

 @Barbara48 h

To jest całość :haha:

Edytowane przez Barbara48
  • Lubię to 4
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

@Heidi jakoś nie czuję tego klimatu bo nie wszyscy z moich bliskich pili kawę za życia.

 

Zostałam dzisiaj zaproszona z Pdp na urodziny wnuczki. Mimo, że urodziny były w ubiegły piątek dzisiaj je odprawiają w Święto Zmarłych. Dziwny ci ten kraj :(

  • Lubię to 5
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Gość
Ten temat został zamknięty. Brak możliwości dodania odpowiedzi.
 Udostępnij



O nas

Forum Opiekunkaradzi.pl służy Opiekunom osób starszych już 8 rok. W tym czasie napisali oni (Wy) 356 tysięcy postów w blisko 49 tysiącach tematach, tworząc ogromne kompendium praktycznej wiedzy o pracy w opiece w Niemczech i Szwajcarii. To przy wsparciu Społeczności forum powstały Stelomierze, Rankingi opinii, Mapa Opiekunów i pierwszy w branży opiekuńczej multiFormularz, pozwalający aplikować jednym kliknięciem do wielu agencji na raz, będący uzupełnieniem działu pracy, w którym oferty pracy w Niemczech, Szwajcarii, Austrii i we Włoszech publikuje ponad 50 sprawdzonych i polecanych firm i agencji pracy. 

logo-opiekunka1.png
Wszelkie prawa zastrzeżone 2015-2023 Opiekunkaradzi.pl 

Polityka prywatności i cookies  |  Regulamin Kontakt  |  Reklama i HR - cennik


×
×
  • Dodaj nową pozycję...