Skocz do zawartości

Rozmowa przy kawie (2)


 Udostępnij

Rekomendowane odpowiedzi

48 minut temu, Dodzisława napisał:

Promedica i wszystko jasne. To, że te kobiety tyle zarabiają na początek, to w sumie się nie dziwię, ale to ze tkwią w tej firmie miesiącami , a nawet latami za takie pieniądze, to nadziwić się nie  mogę! Wiesz, jak ktoś ma nóż na gardle, to pojedzie i za 750 euro, ale......nóż na gardle wieczny nie jest i nalezy jak najszybciej zmienic agencję i pracę!

Ja nie zmieniam, choć nikt mnie tu nie trzyma ale mam tyle ejro co dziewczyny prywatnie  a tu gdzie ostatnio byłam miałam na odjazd zawsze 300e no więc powiedz czego miałam szukać i po co?siedziałam 3 lata bo mi się opłaciło,i czy Promedica czy inna firma jak trafisz na minę gdzie ani uprać ani się umyć ani zjeść to mnie takie coś nie interesuje nawet za dużą kasę,A jeszcze pd demencyjna którą trzeba ganiać w nocy po ulicy

  • Lubię to 1
  • Zgadzam się 1
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Witajcie mile ludki:d

U mnie na demencyjnym froncie amplituda zmian nastroju Stokrotki bardzo duza, czyli nie jest dobrze. 

Rano dala sie obudzic ,umyc,  sniadanie zjadla, nawet podrzemala ale potem sie zaczelo : dlaczego nie pozwolilas mi sie spotkac z kolezanka?Taka jestem chora, co ze mna bedzie?Co bedzie z moim psem? Nikt mi nie chce powiedziec, dlaczego ty nie chcesz mi powiedziec?(Probowalam, ale skutek byl odwrotny, beczala jeszcze bardziej, wiec wykonalam telefonik do kuratora).

Przyjechal, gadal, gadal, a ona jak dudlala, tak dudlala. Ale siedzial i sluchal, tlumaczyl.

Kiedys tam rozmawialismy i powiedzial mi, ze jego kolezanka twierdzi, ze z dementykami trzeba ostro,stanowczo,  tak ma byc i koniec. Powiedzialam, ze to sie sprawdza przy demencji agresywnej, a moim zdaniem u Stokrotki jest wersja depresyjna.Teraz z zaciekawieniem obserwowalam jak postapi.

Takiej postawy o jakiej mowil nie zaobserwowalam.

Ale chcialam, zeby zobaczyl ja taka splakana i sie udalo. Mam nadzieje , ze do poniedzialku (kontrola u neurologa) bedzie pamietal.

Obiadu Stokrotka oczywiscie nie zjadla ale kotleta pokroila do psa. Zjadl, jeszcze w palec ja chapnal, ale niegroznie.

Potem  zawracala glowe puzerce a ja bylam na wylocie.

Jak wrocilam to spala, ale obudzilam, poszlysmy na spacer. I nastroj zupelnie inny. Ogladala kwiatki, listeczka, pogadala z dziecmi, ktore biegaly miedzy blokami i przyszly glaskac psa. Gdy zwrocilam jej uwage na powietrzne smugi zostawione na niebie przez samoloty to zadzierala glowe, a jak zazartowalam"Pan Bog pali cygarety", bo jedna byla podobna do dymka to smiala sie jak , no, nie powiem jak:haha:

Na pewno jednak takie hustawki jej nie sluza.

A puzerka zalazla mi za skore i to bardzo.

Rzut oka na kuchnie i nie widze chleba. Szybko wyciagnelam z zamrazalnika, zeby sie rozmrozil. Wk. .wnerwa dostalam na siebie, bo raniutko chlebek kupilam i zeby tak nie zostawic? Tfu, demencja czy cus?

Przy szykowaniu kolacji znalazlam chleb w lodowce. W zyciu bym nie wlozyla chleba do lodowki!

Ale malpa zagladala, bo sie zapytala czy to ciasto w lodowce to moj wypiek. Bez mrugniecia powiedzialam , ze tak, chociaz kupilam w Lidlu a opakowanie wyrzucilam. Nawet mialam zamiar podpiec sposobem ORIM-ka, ale nie bylo wczoraj czasu. Juz z pieczeniem skonczylam ,bo  uregulowalam wyproznienia:szydera:

Ale najgorsze odkrycie zrobilam jak sprzatalam po kolacji. W lodowce nie ma piffka na lykend!

Jak sie jedno piffko na tydzien kupuje, dla pdp w nagrode to sie przeciez pamieta!

Ta zaraza zapitolila.

Raz zajumala z koszyka dwie butelki, jedna od pepsi, druga od piffka, a teraz to.

Zemsta moja bedzie sroga>:(

A wracajac do milych tematow, to moja Stokrotka juz w lozeczku:d I to jest wielka zaleta tej Stelli:d

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

25 minut temu, Malina 1 napisał:

Ja nie zmieniam, choć nikt mnie tu nie trzyma ale mam tyle ejro co dziewczyny prywatnie  a tu gdzie ostatnio byłam miałam na odjazd zawsze 300e no więc powiedz czego miałam szukać i po co?siedziałam 3 lata bo mi się opłaciło,i czy Promedica czy inna firma jak trafisz na minę gdzie ani uprać ani się umyć ani zjeść to mnie takie coś nie interesuje nawet za dużą kasę,A jeszcze pd demencyjna którą trzeba ganiać w nocy po ulicy

No tez o tym pisałam w moich dzisiejszych postach. Natomiast osoby , ktore z Promedici zarabiają 750-900 euro to sa na ogół swierzynki , mocno wystraszone i przejęte. Stare wróbelki to się na takie plewy po prostu nie nabiorą. Są i dziś osoby pracujące z Promedicą , ale za zupełnie inne stawki Malinko. Przecież nasz Gero chyba z nimi pracuje i Andrea kiedys pracowała, ale wynagrodzenie oscylowało w granicach 1300-1500 . Widzisz róznicę?

  • Lubię to 3
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Godzinę temu, Dodzisława napisał:

Nie pytałam, ale w sumie nie spodziewam się :d :d :d Co ja bym z tym majątkiem robiła? Mój majątek, babki majątek, no przecież byłabym narazona na łowców cudzych majątków :d :d :d 

To byś się nie chwaliła udawała skromną i "ubogą" a jakby się odpowiedni kandydat znalazł to dopiero po zalegalizowaniu związku pokazała byś mu co "posiadasz";)

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

1 minutę temu, INEZ napisał:

To byś się nie chwaliła udawała skromną i "ubogą" a jakby się odpowiedni kandydat znalazł to dopiero po zalegalizowaniu związku pokazała byś mu co "posiadasz";)

:d :d :d Ale jak to zrobic, jak ja się urodziłam bardzo nieskromna , pewna siebie i swojej wartości :d Nieocenionej of kors :d 

  • Lubię to 3
  • Zgadzam się 1
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

10 godzin temu, Dodzisława napisał:

Dzien dobry w ten słoneczny dzień. Podobno w Kielca spadł pierwszy śnieg. Tak w internetach widziałam. 

O Kielcach w świętokrzyskim piszesz?

A gdzie tam! Na bank ubiegłorocznej edycji fotką się trafiła..

Byłam w mieście, upał cudny, jesienny..

Młodzież porozbierana, dorośli porozpinani..

 

Cudnie! Ja kcem tak do marca!

  • Lubię to 1
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Godzinę temu, ORIM napisał:

To chyba mam grubsza skórę :haha: bo nie czuje ciezaru nadchodzacej nocy  

Koniecznie kup sobie kołdrę sensoryczną. Ciężar poczujesz migiem, ale i stres pójdzie w PIS......du i wyśpisz się jak człowiek :d Podobno :d  Pamiętak tylko, że kołdra ma wazyć 10% Twojej wagi. Inaczej będzie lipa :d 

  • Lubię to 2
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

6 minut temu, Baśka powtarzająca się napisał:

@hawana...tutejsza sprzątaczka - pani Turecka dostała właśnie dzisiaj ode mnie zjebki...i to ostre , bo jej się należało ....Babsko próbowało mną rządzić. >:(

Ta moja rasowa.A jak to sie ma do przedstawionego obrazka?

Ma u mnie nagrzebane niekiepsko.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Teraz, Dodzisława napisał:

Koniecznie kup sobie kołdrę sensoryczną. Ciężar poczujesz migiem, ale i stres pójdzie w PIS......du i wyśpisz się jak człowiek :d Podobno :d  Pamiętak tylko, że kołdra ma wazyć 10% Twojej wagi. Inaczej będzie lipa :d 

Ło qurfaa..xd

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

2 minuty temu, beatrix+ napisał:

O Kielcach w świętokrzyskim piszesz?

A gdzie tam! Na bank ubiegłorocznej edycji fotką się trafiła..

Byłam w mieście, upał cudny, jesienny..

Młodzież porozbierana, dorośli porozpinani..

 

Cudnie! Ja kcem tak do marca!

No to ja nie wiem, może to w Kaliszu bylo ? Zaraz sprawdzę dokładnie, bo te wieści to własnie od kolezanki fejsbookowej, jako news o pierwszym sniegu. Moment bitte, zaraz powiem gdzie ten snieg rano był dokładnie :d 

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

39 minut temu, Malina 1 napisał:

Ja nie zmieniam, choć nikt mnie tu nie trzyma ale mam tyle ejro co dziewczyny prywatnie  a tu gdzie ostatnio byłam miałam na odjazd zawsze 300e no więc powiedz czego miałam szukać i po co?siedziałam 3 lata bo mi się opłaciło,i czy Promedica czy inna firma jak trafisz na minę gdzie ani uprać ani się umyć ani zjeść to mnie takie coś nie interesuje nawet za dużą kasę,A jeszcze pd demencyjna którą trzeba ganiać w nocy po ulicy

:oklaski:

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Gość
Ten temat został zamknięty. Brak możliwości dodania odpowiedzi.
 Udostępnij



O nas

Forum Opiekunkaradzi.pl służy Opiekunom osób starszych już 8 rok. W tym czasie napisali oni (Wy) 356 tysięcy postów w blisko 49 tysiącach tematach, tworząc ogromne kompendium praktycznej wiedzy o pracy w opiece w Niemczech i Szwajcarii. To przy wsparciu Społeczności forum powstały Stelomierze, Rankingi opinii, Mapa Opiekunów i pierwszy w branży opiekuńczej multiFormularz, pozwalający aplikować jednym kliknięciem do wielu agencji na raz, będący uzupełnieniem działu pracy, w którym oferty pracy w Niemczech, Szwajcarii, Austrii i we Włoszech publikuje ponad 50 sprawdzonych i polecanych firm i agencji pracy. 

logo-opiekunka1.png
Wszelkie prawa zastrzeżone 2015-2023 Opiekunkaradzi.pl 

Polityka prywatności i cookies  |  Regulamin Kontakt  |  Reklama i HR - cennik


×
×
  • Dodaj nową pozycję...