Skocz do zawartości

Rozmowa przy kawie (2)


 Udostępnij

Rekomendowane odpowiedzi

1 minutę temu, Emi86 napisał:

Rozumiem, na naszą odpowiedzialność, ale jak nie ma komu zrobić, to ktoś musi i jest to opiekun. Ja chyba bym się bała. 

Dokładnie tak. W przypadku Heinza ona dawkuje dopamine.  Długo podczas pierwszego pobytu ściskałem zęby i patrzyłem jak Elizabeth to dziwacznie robi, jak się pierniczy jej wszystko. Zwykły opatrunek 15 minut. No to przyjąłem pałeczkę

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Ja dzisiaj kupiłam obrożę dla mojego piesa na urodziny 30 pażdziernika kończy 9 lat :oklaski:ale to nie jest taka zwykła obroża tylko taka ,która świeci  w ciemności już widzę jak inne wiejskie burki będą mu zazdrościć  jak będzie po wsi szpanował  w tej obroży na dodatek  jeszcze z zagranicy przywiezionej :haha:

  • Lubię to 2
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Teraz, INEZ napisał:

Ja dzisiaj kupiłam obrożę dla mojego piesa na urodziny 30 pażdziernika kończy 9 lat :oklaski:ale to nie jest taka zwykła obroża tylko taka ,która świeci  w ciemności już widzę jak inne wiejskie burki będą mu zazdrościć  jak będzie po wsi szpanował  w tej obroży na dodatek  jeszcze z zagranicy przywiezionej :haha:

Pełen lans.  A co niech się lansuje

  • Zgadzam się 1
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

1 minutę temu, Emi86 napisał:

Pewnie nie jest to takie straszne, jak się wydaje, jak zobaczy się jak to wygląda. Ale dawkowanie tej dopaminy jest ustawione mam nadzieję

Ja to robiłem w Polsce kupę lat. Dawki ustala neurolog. Na noc 1.5 w dzień 4.7. Modelu pompy nie znałem tylko. Ale to Pikuś.  Poklikałem i poznałem

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

1 minutę temu, Grzegorz B napisał:

Pełen lans.  A co niech się lansuje

 Dziękuję w jego imieniu przekażę mu jak wrócę do domu :)Do tej obraży jest nawet kabel usb i teraz się zastanawiam po co ?

Zapomniałam napisać ,że obroża nazywa się"Romeo" :haha:więc może któraś suka na tą obrożę "poleci":haha:

  • Lubię to 1
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

41 minut temu, fioletowa.mysz napisał:

Każdy pies ktory ma metryke dostanie rodowód. Po prostu nie zrobi papierow na suke hodowlana lub reproduktora. A to się uzyskuje na wystawach Hawanka.

Tak.Ten, ktory ma metryczke dostanie rodowod.  Bez rodowodu na wystawe nie pojedzie, ale to jeszcze nie wszystko, bo w zaleznosci od rasy sa jeszcze inne wymagania. Ocena(na wystawie) zdecyduje o tym czy zostanie reproduktorem.

Pisalismy o piesku bez lap. Moim zdaniem nie dostanie metryczki, czyli odpadnie na wstepie i rodowodu nie dostanie.

 

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

1 minutę temu, INEZ napisał:

 Dziękuję w jego imieniu przekażę mu jak wrócę do domu :)Do tej obraży jest nawet kabel usb i teraz się zastanawiam po co ?

Zapomniałam napisać ,że obroża nazywa się"Romeo" :haha:więc może któraś suka na tą obrożę "poleci":haha:

A może ona z GPS em? Słyszałem o takich obrożach 

  • Lubię to 1
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

1 minutę temu, hawana napisał:

Tak.Ten, ktory ma metryczke dostanie rodowod.  Bez rodowodu na wystawe nie pojedzie, ale to jeszcze nie wszystko, bo w zaleznosci od rasy sa jeszcze inne wymagania. Ocena(na wystawie) zdecyduje o tym czy zostanie reproduktorem.

Pisalismy o piesku bez lap. Moim zdaniem nie dostanie metryczki, czyli odpadnie na wstepie i rodowodu nie dostanie.

 

To była że tak powiem przenośna. Każdy pies po rodowodowych rodzicach może dostać rodowód. O jego dalszych losach decydują jednak wystawy. Czy jest hodowlany, czy zostanie repem to zależy od efektów wystawowych. 

  • Lubię to 2
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

2 minuty temu, Grzegorz B napisał:

To była że tak powiem przenośna. Każdy pies po rodowodowych rodzicach może dostać rodowód. O jego dalszych losach decydują jednak wystawy. Czy jest hodowlany, czy zostanie repem to zależy od efektów wystawowych. 

Dokladnie. Metryczki i rodowody sa po to, zeby zachowac eksterier. Osobniki wadliwe moga w genach przenosic wady i choroby. Dlatego moga byc psami do towarzystwa, ale nie hodowlanymi.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

3 minuty temu, Michasia 1959 napisał:

Może nie az tak ale podpięłam się pod temat " pieski"- ja tez mam pieski :)

Chociaz juz pieskow nie mam, to nie znaczy, ze nie lubie:oklaski:

Tylko od tamtego czasu jednak bardzo sie zmienilam.

Nie musze miec ubran markowych, ani zwierzat rodowodowych.

Sa mniej kosztowne przyjemnosci i mozna byc szczesliwym:oklaski:

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Godzinę temu, Emi86 napisał:

My naszą Hercysię wzięliśmy z takiej hodowli i niestety jak tam zajechalismy i popatrzylismy na te warunki, to najchętniej wszystkie trzy psiaki które tam były byśmy kupili, ale nie mamy warunków na tyle psów. Nasza Hercia jest tak kochana, tak wierna i tak posłuszny, że wszyscy się dziwią. Mieliśmy szczęście sunia jest okaże zdrowia. Już  dwa lata jest z nami. Ale to co piszecie o tych hodowla h to się z wami zgadzam, ludzie nie myślą o tych psach, tylko o pieniądzach, które mogą zarobić, ale nie uważam, że pies bez papierów jest mniej wart niż ten z papierami, to niestety ludzie psom gotują  taki los.

Dobry wieczór Opiekunkowo, jak zwykle ostatnio wpadam po nocy ;).

 

Poczytałam sobie wasze rozmowy, a ponieważ dla mnie psy to coś, co obchodzę z daleka, postanowiłam się wypowiedzieć :P.

Sorry, ale czy to nie funkcjonuje tak, że ludzie, którzy kupują psy/koty z pseudohodowli tak naprawdę napędzają ten biznes?

Oczywiście, można ubolewać i przeogromnie się litować nad biednymi zwierzątkami, ale dla mnie to z daleka wali obłudą. Albo mam fantazję (?!?) i kasę i kupuję zwierza z legalnej hodowli, albo biorę słodkiego bezrasowca i zapewniam mu fajne życie. 

Gdyby nie było chętnych na te psy, hodowle by w końcu padły. Jeśli się mylę, to proszę mnie poprawić.

  • Lubię to 3
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Gość
Ten temat został zamknięty. Brak możliwości dodania odpowiedzi.
 Udostępnij



O nas

Forum Opiekunkaradzi.pl służy Opiekunom osób starszych już 8 rok. W tym czasie napisali oni (Wy) 356 tysięcy postów w blisko 49 tysiącach tematach, tworząc ogromne kompendium praktycznej wiedzy o pracy w opiece w Niemczech i Szwajcarii. To przy wsparciu Społeczności forum powstały Stelomierze, Rankingi opinii, Mapa Opiekunów i pierwszy w branży opiekuńczej multiFormularz, pozwalający aplikować jednym kliknięciem do wielu agencji na raz, będący uzupełnieniem działu pracy, w którym oferty pracy w Niemczech, Szwajcarii, Austrii i we Włoszech publikuje ponad 50 sprawdzonych i polecanych firm i agencji pracy. 

logo-opiekunka1.png
Wszelkie prawa zastrzeżone 2015-2023 Opiekunkaradzi.pl 

Polityka prywatności i cookies  |  Regulamin Kontakt  |  Reklama i HR - cennik


×
×
  • Dodaj nową pozycję...