Skocz do zawartości

Rozmowa przy kawie (2)


 Udostępnij

Rekomendowane odpowiedzi

Zwykle babcia śpi dłużej ale dziś mamy jechać do szpitala na badania,tak mi zakomunikował jej syn tydzień temu.Wlasnie od tego czasu się nie zgłosił i nie wiem jedziemy czy nie.Ale na wszelki wypadek muszę ją wszczesniej doprowadzic do stanu użyteczności.A swoją drogą myślałam wczoraj że przypomni ....hmm to ja mam pamiętać??

  • Lubię to 3
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Dzień dobry .....

Nocka taka sobie ...niby nie najgorsza , ale też doopy nie urywała ...tyle , że cyrków doktor nie odwalał ....tylko siusiu i dalej spać ....Upewniłam się w tym ...o czym już dawno Elce mówiłam , że on , przy swojej niedołężności , niemożności obsłużenia się bez pomocy ....za dużo wlewanych ma płynów i to szczególnie dopompowywany jest przed wieczorem , nocą ....Umarły też by się zlewał po takich ilościach ....Słyszałam ( babyphone nadawał ) jak Elka przed odejściem na górę ...do siebie ...zmieniała mu pampersa , bo na kaczkę było za późno ...i ...za godzinę ja byłam już wzywana , ale wyrwana ze snu ....i znów za godzinę ...i znów za dwie ....do teraz ...teraz rańcem zdążył wybudzić sie na czas ....kuźwa prawie sukces !....I z tym mokrym akcentem czas przywitać się z Wami ....

Miłego ...spokojnego dnia MRÓWECZKI :cmok:

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

5 minut temu, Baśka powtarzająca się napisał:

Dzień dobry .....

Nocka taka sobie ...niby nie najgorsza , ale też doopy nie urywała ...tyle , że cyrków doktor nie odwalał ....tylko siusiu i dalej spać ....Upewniłam się w tym ...o czym już dawno Elce mówiłam , że on , przy swojej niedołężności , niemożności obsłużenia się bez pomocy ....za dużo wlewanych ma płynów i to szczególnie dopompowywany jest przed wieczorem , nocą ....Umarły też by się zlewał po takich ilościach ....Słyszałam ( babyphone nadawał ) jak Elka przed odejściem na górę ...do siebie ...zmieniała mu pampersa , bo na kaczkę było za późno ...i ...za godzinę ja byłam już wzywana , ale wyrwana ze snu ....i znów za godzinę ...i znów za dwie ....do teraz ...teraz rańcem zdążył wybudzić sie na czas ....kuźwa prawie sukces !....I z tym mokrym akcentem czas przywitać się z Wami ....

Miłego ...spokojnego dnia MRÓWECZKI :cmok:

Takie wodolejstwo Doktorek odstawia, że może do tego moczopędnego wątko-bloga go dołącz...:szydera: Pasuje jak ulał...:haha: 

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

5 minut temu, Baśka powtarzająca się napisał:

.za godzinę ja byłam już wzywana , ale wyrwana ze snu ....i znów za godzinę ...i znów za dwie ....do teraz ...teraz rańcem zdążył wybudzić sie na czas ....kuźwa prawie sukces !...

A pisałaś gdzieś wcześniej ,że"niezła sztela" i nawet wróciłaś kolejny raz......Masochistka jesteś czy po prostu lubisz takie nocne wyrywanka co godzinkę?O własnym zdrowiu nie pomyślisz....

 

A tak w ogóle, to witam towarzystwo:)

Dzis się sprężamy z porannymi zabawami łazienkowymi ,żeby nas fusspflegerinka przy śniadaniu nie zastała.Jak to Kulka mawia "hucz hucz"/fonetycznie ,bo nie wiem jak sie to pisze/:):):)

  • Lubię to 4
  • Zgadzam się 1
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

1 minutę temu, Mirelka1965 napisał:

A w jakim kontekście ma to wymowę? Bo "hucz"...to może fonetycznie pochodzić od "huć"....może również być pochodną od słowa "chodź" z niemieckim akcentem...:haha:A tak serio..co to oznacza?

Kulka uzywa tego jak np.opowiada,że ktoś zrobił coś za szybko,poganiał-najczęściej dotyczy t kierowcy w dni przedszkole co to najpierw się spóźnia a potem szybko,szybko i wtedy mówi "hucz,hucz hucz"zła.Nigdzie wcześniej tego nie słyszałam,najczęsciej "cak,cak":):)

  • Lubię to 2
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

2 minuty temu, foczka63 napisał:

Kulka uzywa tego jak np.opowiada,że ktoś zrobił coś za szybko,poganiał-najczęściej dotyczy t kierowcy w dni przedszkole co to najpierw się spóźnia a potem szybko,szybko i wtedy mówi "hucz,hucz hucz"zła.Nigdzie wcześniej tego nie słyszałam,najczęsciej "cak,cak":):)

Zapytam się dzisiaj tubylców, czy znają to wyrażenie...To drugie...cak-cak...znam...

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

10 godzin temu, Blondi napisał:

Wez zobacz co wyprawia:płacz: w  wodzie i jeszcze z kubkiem!  bez ciemnych okularów,,, poszedł na całego,,a teraz czeka ,,,na ,,

Ja też czekam ...i myślę ( jeszcze trochę ) , że garstka z nas też czeka ....kiedy do jasnej ciasnej z tą szklanką w dłoni podniesie się ....wstanie ...i cyk ...zdjątko machnie ....O ...to by było ciekawe ...że nie śmiem , ale powiem ...podniecające :haha:

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

23 minut temu, foczka63 napisał:

A pisałaś gdzieś wcześniej ,że"niezła sztela" i nawet wróciłaś kolejny raz......Masochistka jesteś czy po prostu lubisz takie nocne wyrywanka co godzinkę?O własnym zdrowiu nie pomyślisz....

 

A tak w ogóle, to witam towarzystwo:)

Dzis się sprężamy z porannymi zabawami łazienkowymi ,żeby nas fusspflegerinka przy śniadaniu nie zastała.Jak to Kulka mawia "hucz hucz"/fonetycznie ,bo nie wiem jak sie to pisze/:):):)

Bo to niezła sztela ...tylko : już jestem po naradzie wytwórczej ( czyt. opierdzieleniu Elki ) w temacie wypijanych ilości płynów przez tatusia ....Chyba dotarło ...bo jej na karteluszce rozpisałam każdą szklankę płynów i zapowiedziałam , że po kolacji ma mieć tylko w szklance tyle , że na zwilżenie suchości w gardle ....Ona go mi dopaja wieczorami i jak tutaj sprawuje dyżurkę od 21 , kiedy ja wracam na dół do siebie .... Do cholery ...jak on ma nie być nerwowy , skoro po tabsach nasennych mocno śpi a wybudzi go dopiero mokry pampers ....Nie chcę być sędzią ...lekarzem ...ale to ona powoduje , że on odwala theatry po nocach .....Masochistką nie jestem i nie mam zamiaru nią być i ona to musi zrozumieć , bo to , że wróciłam ....wróciłam , bo pilnie potrzebne mi będą ojrasy , które tutaj w ciągi 7 tygodni zarobię z nawiązką ....jeszcze . Jeśli okaże się , że nic się nie zmieni co do obsługi i Elka nie będzie mnie słuchać ( wszystko możliwe , że nie będzie ) to odsłużę do końca października ...wrócę do domu ...zapłacę ekipie za remonty ....i ...odpocznę ...pojadę gdzie indziej ...chociaż tutaj przerwa od 22.12 - 5 .01 ....bardzo kusi ...... A ...powiedziałam , że od dziś każdą szklankę płynów notuję , bo według moich obliczeń pan doktor ma wpompowywane na chama ok. 3 litrów płynów na dobę ......Sie rozpisałam ;)

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Dzień dobry Milusińscy :cześć2:

Ależ upiorny sen miałam !!! Imaginujcie sobie śnili mnie się niejacy Cudownie, czyli pierwszy obłudnik Rzeczypospolitej zwany Maliniakiem i jego milcząco - akceptująca ,imienniczka moja ,tfu żona !!! ...i to w roli moich swatów , rodziców mojej autentycznej synowej :szok: >:(.I co się przebudziłam,apiać od nowa ...w doopie mam , nie oglądam już żadnych wiadomości z kraju i ze świata przed snem...koniec,kropka... żeby mnie te dziady po nocach gnębiły ,tfu...:papieros:

Miłego dzionka Rybionki , mój będzie miły,bo do lasu się wybieram :d

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

24 minut temu, Afryka napisał:

Dzień dobry Milusińscy :cześć2:

Ależ upiorny sen miałam !!! Imaginujcie sobie śnili mnie się niejacy Cudownie, czyli pierwszy obłudnik Rzeczypospolitej zwany Maliniakiem i jego milcząco - akceptująca ,imienniczka moja ,tfu żona !!! ...i to w roli moich swatów , rodziców mojej autentycznej synowej :szok: >:(.I co się przebudziłam,apiać od nowa ...w doopie mam , nie oglądam już żadnych wiadomości z kraju i ze świata przed snem...koniec,kropka... żeby mnie te dziady po nocach gnębiły ,tfu...:papieros:

Miłego dzionka Rybionki , mój będzie miły,bo do lasu się wybieram :d

A to Twój man nocki ma? :szydera:

  • Lubię to 1
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Gość
Ten temat został zamknięty. Brak możliwości dodania odpowiedzi.
 Udostępnij



O nas

Forum Opiekunkaradzi.pl służy Opiekunom osób starszych już 8 rok. W tym czasie napisali oni (Wy) 356 tysięcy postów w blisko 49 tysiącach tematach, tworząc ogromne kompendium praktycznej wiedzy o pracy w opiece w Niemczech i Szwajcarii. To przy wsparciu Społeczności forum powstały Stelomierze, Rankingi opinii, Mapa Opiekunów i pierwszy w branży opiekuńczej multiFormularz, pozwalający aplikować jednym kliknięciem do wielu agencji na raz, będący uzupełnieniem działu pracy, w którym oferty pracy w Niemczech, Szwajcarii, Austrii i we Włoszech publikuje ponad 50 sprawdzonych i polecanych firm i agencji pracy. 

logo-opiekunka1.png
Wszelkie prawa zastrzeżone 2015-2023 Opiekunkaradzi.pl 

Polityka prywatności i cookies  |  Regulamin Kontakt  |  Reklama i HR - cennik


×
×
  • Dodaj nową pozycję...