Skocz do zawartości

Rozmowa przy kawie (2)


 Udostępnij

Rekomendowane odpowiedzi

4 minuty temu, salazar napisał:

Darf ich noch Fahrradfahren, allein im Park joggen oder allein spazieren gehen? Darf ich mit dem Auto dorthin fahren?

Ja. Sport, Spazieren gehen und Bewegung an der frischen Luft sind gestattet. Allerdings ausschließlich alleine oder mit Angehörigen des eigenen Hausstandes und ohne jede sonstige Gruppenbildung. Bitte halten Sie Abstand."

Wiem, że jestem w znacznej mniejszości, ale nie rozumiem po niemiecku

  • Lubię to 1
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

18 minut temu, salazar napisał:

"Darf ich noch Fahrradfahren, allein im Park joggen oder allein spazieren gehen? Darf ich mit dem Auto dorthin fahren?

Ja. Sport, Spazieren gehen und Bewegung an der frischen Luft sind gestattet. Allerdings ausschließlich alleine oder mit Angehörigen des eigenen Hausstandes und ohne jede sonstige Gruppenbildung. Bitte halten Sie Abstand."

 

Dobry wieczór Opiekunkowo :)!

Pracowałam wczoraj do 15, a potem machnęłam na rowerze prawie 17 kilometrów. Miałam ochotę, nie musiałam i nie przepraszam za to.

Gdybym mieszkała w lesie, to bym wychodziła na spacery codziennie, dla zdrowia. Tutaj, w mieście, w dużym skupisku ludzi nie narażam się i robi to wielu Niemców, bo ulice były puste pomimo słonecznej pogody.

 

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

26 minut temu, Darekr napisał:

Wiem, że jestem w znacznej mniejszości, ale nie rozumiem po niemiecku

Sorry :).

To ze strony radia Bayern 3, odpowiedzi na pytania słuchaczy dotyczące aktywności na świeżym powietrzu w czasie ogłoszonego w Bawarii ograniczenia opuszczania domu. Można iść na spacer, uprawiać sport, ale wszystko w pojedynkę lub z członkami rodziny. Należy zachować odległość i nie gromadzić się w grupach.

Chodzi mi o to, że nie trzeba zamykać się w czterech ścianach i wołać, że jest to jedyne właściwe zachowanie.

Edytowane przez salazar
  • Lubię to 6
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

2 minuty temu, hawana napisał:

Gdybym mieszkała w lesie, to bym wychodziła na spacery codziennie, dla zdrowia. Tutaj, w mieście, w dużym skupisku ludzi nie narażam się i robi to wielu Niemców, bo ulice były puste pomimo słonecznej pogody.

 

Bardzo dobrze, pochwalam postawę i nie namawiam do zmiany, ale na spacer wyjść można, w sensie, że nie jest to niedozwolone.

A ja mieszkam prawie w lesie i wczoraj las był pełny ;).

  • Lubię to 3
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

A co powiecie na to :

Dzisiaj był dzień mycia Jadzinej głowy , Hela nakręciła jej włosy na wałki i te inne duperele . Jadzia stwierdziła , że ma przydługie włosy i konieczna jest wizyta fryzjerki . Zapytałam , czy to teraz tak bardzo potrzebne , tak samo jak wizyta mistrzyni nożnych pazurów w dniu 1 kwietnia ? Oczywiście , że tak ...bardzo potrzebne te obie wizyty , bo przecież Hela też jeszcze trochę pracuje i jest zdrowa ....jeszcze ! Padłam . To ja w dniu wolnym nawet do pobliskiego parku przejść się nie poszłam ( wieje jak cholera :haha:) a te artystki chcą wizytacji pań , które spotykają dziennie dziesiątki innych osób . Ja wytrzymam dwa tygodnie bez wychodzenia , żeby nie zarzucono mi , że , gdyby coś nie halo to chorobę z Polski przywiozłam , ale coś czuję , że do jakiejś scysji tutaj dojdzie , bo takie podejście do sprawy w ogóle mi się nie podoba . Kurde blaszka ...rano radość w oczach , że nie wyjdę z domu dla bezpieczeństwa a wieczorem ...noo >:(

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

12 minut temu, salazar napisał:

Sorry :).

To ze strony radia Bayern 3, odpowiedzi na pytania słuchaczy dotyczące aktywności na świeżym powietrzu w czasie ogłoszonego w Bawarii ograniczenia opuszczania domu. Można iść na spacer, uprawiać sport, ale wszystko w pojedynkę lub z członkami rodziny. Należy zachować odległość i nie gromadzić się w grupach.

Chodzi mi o to, że nie trzeba zamykać się w czterech ścianach i wołać, że jest to jedyne właściwe zachowanie.

Popieram

  • Lubię to 3
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

3 minuty temu, Darekr napisał:

Popieram

Teraz to zajechało od Ciebie hipokryzją . Kilka postów wyżej masz ochotę i zapraszasz na kajaki sraki , chwalisz się grupką przyjętych gości , bieganiem ( pomaluśku :-) ) w te i  powrotem do sklepów ....a teraz ? To my Ci do głowy wbić chcemy , żebyś był ostrożniejszy i zachowywał się jak dorosły a Ty raz tak , raz siak .

Daruś , weź Ty faktycznie czymś przekąś :haha:

 

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

11 minut temu, Baśka powtarzająca się napisał:

A co powiecie na to :

Dzisiaj był dzień mycia Jadzinej głowy , Hela nakręciła jej włosy na wałki i te inne duperele . Jadzia stwierdziła , że ma przydługie włosy i konieczna jest wizyta fryzjerki . Zapytałam , czy to teraz tak bardzo potrzebne , tak samo jak wizyta mistrzyni nożnych pazurów w dniu 1 kwietnia ? Oczywiście , że tak ...bardzo potrzebne te obie wizyty , bo przecież Hela też jeszcze trochę pracuje i jest zdrowa ....jeszcze ! Padłam . To ja w dniu wolnym nawet do pobliskiego parku przejść się nie poszłam ( wieje jak cholera :haha:) a te artystki chcą wizytacji pań , które spotykają dziennie dziesiątki innych osób . Ja wytrzymam dwa tygodnie bez wychodzenia , żeby nie zarzucono mi , że , gdyby coś nie halo to chorobę z Polski przywiozłam , ale coś czuję , że do jakiejś scysji tutaj dojdzie , bo takie podejście do sprawy w ogóle mi się nie podoba . Kurde blaszka ...rano radość w oczach , że nie wyjdę z domu dla bezpieczeństwa a wieczorem ...noo >:(

Możliwa jest tylko praca zdalna, czyli maszynka na kiju od szczotki :szydera:

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

23 minut temu, salazar napisał:

Bardzo dobrze, pochwalam postawę i nie namawiam do zmiany, ale na spacer wyjść można, w sensie, że nie jest to niedozwolone.

A ja mieszkam prawie w lesie i wczoraj las był pełny ;).

Nie patrz na innych, rób tak, żebyś Ty  była bezpieczna.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

10 minut temu, lusi napisał:

w rottach egern  tez SCHNEE  milej nocki zycze dobranoc 

Niebezpiecznie bliziuśko.

Trzymaj tam się w tak pięknych okolicznościach przyrody. I również spokojnej nocki:pianino:

Screenshot_20200321-230053_Maps.jpg

Edytowane przez LACH
  • Lubię to 2
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

15 minut temu, Baśka powtarzająca się napisał:

Ale baranka , czy innej wiecznej ondulacji na kiju nie pierdykniesz :szydera:

Wytłumacz, że trzeba wizytę przełożyć do czasu aż fryzjerce łapki urosną dluzsze :szydera:

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Godzinę temu, salazar napisał:

Bardzo dobrze, pochwalam postawę i nie namawiam do zmiany, ale na spacer wyjść można, w sensie, że nie jest to niedozwolone.

A ja mieszkam prawie w lesie i wczoraj las był pełny ;).

Nie powiedzialam ze spacer jest niedozwolony, zeby bylo.jasne. Ograniczamy kontakty miedzyludzkie ( moga byc niezamierzone)z poczucia odpowiedzialności, bo lepiej zapobiegać.

Ale nie może każdy biegać po mieście bo ma ochotę na pizzę a w najblinaszym sklepie pieczarek nie ma. To niezrozumienie polecenia zostan w domu.

Mój dziadek króliczek lubi jajka, te ugotowane , kolorowe. U mnie w sklepie zabrakło, kupiłam zwykle. Je, a gdyby nie jadł, to też bym się nie przejęła, bo moze zjeść ser i wędline. 

Edytowane przez hawana
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

56 minut temu, Baśka powtarzająca się napisał:

Teraz to zajechało od Ciebie hipokryzją . Kilka postów wyżej masz ochotę i zapraszasz na kajaki sraki , chwalisz się grupką przyjętych gości , bieganiem ( pomaluśku :-) ) w te i  powrotem do sklepów ....a teraz ? To my Ci do głowy wbić chcemy , żebyś był ostrożniejszy i zachowywał się jak dorosły a Ty raz tak , raz siak .

Daruś , weź Ty faktycznie czymś przekąś :haha:

 

Kajaki, jeśli czytałaś moje posty - to wiesz, że do czerwca zawieszone,.

W przyszłym tygodniu jadę nad Wisłę posiedzieć na świeżym powietrzu, i rzucić wędkę

Zakładam, źe jeśli będzie 5 osób  to nie będzie nikogo zarażonego(tym bardziej, że nad wodą jest obowiązek siedzenia 10 metrów od siebie)  i Ciebie,

Ja ufam ludzią i nie dam się zwariować (Asia to też do Ciebie)

  • Lubię to 2
  • Zgadzam się 1
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Mitternacht," prost, das ist Gurgel nich verrostet!"(najlepszego, by gardzioł nie zardzewiał!) Jak to starzy Bawarianiezwykli powiadać. Na pomyślną niedzielę, dezynfekuję gurgela polską śliwowicą. No mniód-malina! Wasze zdrowie!
 

Edytowane przez LACH
  • Lubię to 4
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

2 godziny temu, salazar napisał:

Bardzo dobrze, pochwalam postawę i nie namawiam do zmiany, ale na spacer wyjść można, w sensie, że nie jest to niedozwolone.

A ja mieszkam prawie w lesie i wczoraj las był pełny ;).

Wow . Byłaś  na spacerze , ale Ci zazdroszczę O.o Pewnie jak  większość ludzi , którzy sumiennie siedzą w domu po pracy , czy też cały dzień , bo właśnie stracili pracę O.o

Las był pełen cool ludzi , którzy mają w dopie koronawirusa i durne przekonania , że można kogoś zarazić ponieważ ogrom ludzi przechodzi go bezobjawowo ? Super O.o

Wyjdzmy wszyscy na spacer i ćwiczmy slalomy, aby trzymać się od siebie w odległości 2 m. O.o

Sorry , że jestem wredna , ale czasami nerwy mi puszczają , bo też lubię być cool . 

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Dobry wieczór , lub dzień dobry Ludki :cmok:

Czas mi się całkowicie przestawił w tej nowej rzeczywistości . 

Wczoraj , czy przedwczoraj ( gubię się w czasie :haha:) bawiłam się w perfekcyjną panią domu . Wyszorowałam wszystko to , co powinno być wyszorowane , a nawet to , czego nie powinnam ruszać :haha: Dzisiaj wisiałam na telefonie z innymi wyalienowanymi ludkami . Rozmowy widocznie były bardzo wyczerpujące , bo przespałam większość dnia :haha: Teraz przeglądam gadki pisane , a drugim okiem spoglądam na telewizor . 

Trzymajcie się dzielnie :cmok: i niech poczucie humoru Was nie opuszcza , bo świat się nie kończy , tylko chwilowo jest do dopy. 

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

5 minut temu, violka napisał:

Wow . Byłaś  na spacerze , ale Ci zazdroszczę O.o Pewnie jak  większość ludzi , którzy sumiennie siedzą w domu po pracy , czy też cały dzień , bo właśnie stracili pracę O.o

Las był pełen cool ludzi , którzy mają w dopie koronawirusa i durne przekonania , że można kogoś zarazić ponieważ ogrom ludzi przechodzi go bezobjawowo ? Super O.o

Wyjdzmy wszyscy na spacer i ćwiczmy slalomy, aby trzymać się od siebie w odległości 2 m. O.o

Sorry , że jestem wredna , ale czasami nerwy mi puszczają , bo też lubię być cool . 

Poza tym wszystko ok :)?

Dbanie o siebie teraz, to też w jakimś sensie obowiązek, więc dbaj o siebie.

Las, Violu, las, prawdziwy las, pełen świeżego powietrza, zapachów, drzew i ścieżek rowerowych. Mam go prawie na wyciągnięcie ręki, więc nie wpadajmy w paranoję.

Dobranoc :) 

 

  • Lubię to 2
  • Zgadzam się 1
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Gość
Ten temat został zamknięty. Brak możliwości dodania odpowiedzi.
 Udostępnij



O nas

Forum Opiekunkaradzi.pl służy Opiekunom osób starszych już 8 rok. W tym czasie napisali oni (Wy) 356 tysięcy postów w blisko 49 tysiącach tematach, tworząc ogromne kompendium praktycznej wiedzy o pracy w opiece w Niemczech i Szwajcarii. To przy wsparciu Społeczności forum powstały Stelomierze, Rankingi opinii, Mapa Opiekunów i pierwszy w branży opiekuńczej multiFormularz, pozwalający aplikować jednym kliknięciem do wielu agencji na raz, będący uzupełnieniem działu pracy, w którym oferty pracy w Niemczech, Szwajcarii, Austrii i we Włoszech publikuje ponad 50 sprawdzonych i polecanych firm i agencji pracy. 

logo-opiekunka1.png
Wszelkie prawa zastrzeżone 2015-2023 Opiekunkaradzi.pl 

Polityka prywatności i cookies  |  Regulamin Kontakt  |  Reklama i HR - cennik


×
×
  • Dodaj nową pozycję...