Skocz do zawartości

Rozmowa przy kawie (2)


 Udostępnij

Rekomendowane odpowiedzi

31 minut temu, hawana napisał:

Jestem szczęśliwie rozwiedziona:szydera:

@hawana Widzę, że coraz więcej ujawnia się wśród nas takich szczęśliwców, bo ja też z tej grupy:haha:i  to  właśnie dzisiaj mija dla mnie 20 szczęśliwa rocznica, a były małżonek który zadzwonił z życzeniami  z tej okazji (zawsze pamięta)  - podkreślił, że to dopiero 5, a dla mnie już 20-ta :oklaski:.

  • Lubię to 5
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

1 minutę temu, Estar57 napisał:

@hawana Widzę, że coraz więcej ujawnia się wśród nas takich szczęśliwców, bo ja też z tej grupy:haha:i  to  właśnie dzisiaj mija dla mnie 20 szczęśliwa rocznica, a były małżonek który zadzwonił z życzeniami  z tej okazji (zawsze pamięta)  - podkreślił, że to dopiero 5, a dla mnie już 20-ta :oklaski:.

:haha:

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Godzinę temu, sayonara 52 napisał:

Ciekawa jestem, gdzie "przypomina"? Słucham radia i TV, przeglądam na bieżąco gazety i nigdzie nie wiedziałam tych wskazówek :|.

Porównując polską i niemiecką telewizję mam wrażenie, że w Polsce bardziej straszy się ludzi i nakręca, niż w De. Nie wiem, co okaże się lepsze, ale teraz tak właśnie jest. Najlepszym dowodem jest to, że po przeczytaniu artykułu od razu pożałowałam, że jutro jest niedziela i nie mogę zrobić zapasów ;). Jeśli w poniedziałek zamkną wszystkie sklepy, to nie wiem, czy nam żarcia starczy na 10 dni, hmmm.

  • Lubię to 6
  • Zgadzam się 1
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

@salazar zawsze mozna ,,lieferung,, zalatwic.

Wiesz,ja tylko mysle,ze jedne rzady chca zapobiec panice(mamy przyklad z Czarnobylem) i lekcewaza temat, inne zapewniaja,ze do pandemonium daleko (?) i tez staraja sie ludzi uspokoic.

Coz, moc mediow i trzeba utrzymac morale.

Wiem,jedno,ze,nic nie mozemy zrobic,czekac.

Tyle.

Edytowane przez sayonara 52
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

23 minut temu, sayonara 52 napisał:

@salazar zawsze mozna ,,lieferung,, zalatwic.

Wiesz,ja tylko mysle,ze jedne rzady chca zapobiec panice(mamy przyklad z Czarnobylem) i lekcewaza temat, inne zapewniaja,ze do pandemonium daleko (?) i tez staraja sie ludzi uspokoic.

Coz, moc mediow i trzeba utrzymac morale.

Wiem,jedno,ze,nic nie mozemy zrobic,czekac.

Tyle.

Masz rację ...nic nie możemy zrobić , tylko czekać i ...nie poddać się panice . Trzeba być rozsądnym , ostrożnym i tyle . Siła mediów jest ogromna , ale nie zapominajmy , że pisząc , mówiąc , straszyć nas  wcale nie jest tak trudno ...ludzie uwierzą we wszystko ...

Przed laty : choroba Creutzfelda - Jacoba / choroba szalonych krów / ...pogrom miał być ...ludzie też w panikę wpadali .

Ptasia , swinska grypa ....tak samo panika prawie .

Teraz koronawirus ....mamy  to co mamy .

Każda , nawet najzwyczajniejsza grypa , którą zaniedbamy to będące  powikłania po niej mogą doprowadzić do śmierci .... skaleczony nieznacznie  podczas krojenia chleba paluszek też może przyczynić się do zejścia . 

Każdy z nas zachowuje się tak jak chce i niech tak będzie . Od siebie mogę tylko dodać , że nie będę bezmyślnie bywała wśród dużych grup ludzi i nic poza tym . Co będzie to będzie , ale nie mam zamiaru wpadać w panikę .

 

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Godzinę temu, Baśka powtarzająca się napisał:

Masz rację ...nic nie możemy zrobić , tylko czekać i ...nie poddać się panice . Trzeba być rozsądnym , ostrożnym i tyle . Siła mediów jest ogromna , ale nie zapominajmy , że pisząc , mówiąc , straszyć nas  wcale nie jest tak trudno ...ludzie uwierzą we wszystko ...

Przed laty : choroba Creutzfelda - Jacoba / choroba szalonych krów / ...pogrom miał być ...ludzie też w panikę wpadali .

Ptasia , swinska grypa ....tak samo panika prawie .

Teraz koronawirus ....mamy  to co mamy .

Każda , nawet najzwyczajniejsza grypa , którą zaniedbamy to będące  powikłania po niej mogą doprowadzić do śmierci .... skaleczony nieznacznie  podczas krojenia chleba paluszek też może przyczynić się do zejścia . 

Każdy z nas zachowuje się tak jak chce i niech tak będzie . Od siebie mogę tylko dodać , że nie będę bezmyślnie bywała wśród dużych grup ludzi i nic poza tym . Co będzie to będzie , ale nie mam zamiaru wpadać w panikę .

 

Tutaj nie ma wirusow:oklaski:

Chyba>:(

A w Łodzi jest wszystko :haha:

Tak mawia moja córka mieszkająca z kolezànka, prawie łodzianka :haha:

Edytowane przez hawana
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

10 minut temu, Baśka powtarzająca się napisał:

I gut ....gorszej zarazy ode mnie w okolicy Łodzi nie znajdziesz :d

Oj tam, oj tam. Niedługo zwiejesz że swojego grajdolka to będziesz bezpieczna :haha:

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

:cześć2:popołudniowe witam. Ja tam byłam wśród dużych, a nawet bardzo,  grup ludzi i to różnych narodowości :d Pogoda bowiem sprzyjała, a ja musiałam zaopatrzyć się na wyjazd w większą ilość :659_smoking: w promocyjnej cenie :d Przy okazji trafił mi się kuferek z drewna, być może leciwy ale w stanie bardzo dobrym, za jedyne 20 zł.(nie targowałam się) Przyozdobi moje nowe lokum :) Jeżeli chodzi o koronawirusa to brat mnie "uspokoił', że nie ma co panikować bo natura musi sobie radzić jakoś z nadliczebnością ludzkiej populacji, a nam nic do tego :o to znaczy, że nie mamy na to wpływu :o Ja jak w miarę z rozumem się znowu połapałam (co kosztowało mnie 5 kg ryżu +2 kg cukru + 2 paczki makaron :haha:)to doszłam do wniosku, że takimi rozdmuchanymi wydarzeniami to zawsze się coś przysłania w celu ukrycia... Tak dokładnie przysłonięto, że nie wiem co chcą żebyśmy nie dostrzegli O.o To na tyle, a w załączeniu buziaki :cmok:

20200301_115844.jpg

  • Lubię to 5
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

36 minut temu, NNNdanuta napisał:

:cześć2:popołudniowe witam. Ja tam byłam wśród dużych, a nawet bardzo,  grup ludzi i to różnych narodowości :d Pogoda bowiem sprzyjała, a ja musiałam zaopatrzyć się na wyjazd w większą ilość :659_smoking: w promocyjnej cenie :d Przy okazji trafił mi się kuferek z drewna, być może leciwy ale w stanie bardzo dobrym, za jedyne 20 zł.(nie targowałam się) Przyozdobi moje nowe lokum :) Jeżeli chodzi o koronawirusa to brat mnie "uspokoił', że nie ma co panikować bo natura musi sobie radzić jakoś z nadliczebnością ludzkiej populacji, a nam nic do tego :o to znaczy, że nie mamy na to wpływu :o Ja jak w miarę z rozumem się znowu połapałam (co kosztowało mnie 5 kg ryżu +2 kg cukru + 2 paczki makaron :haha:)to doszłam do wniosku, że takimi rozdmuchanymi wydarzeniami to zawsze się coś przysłania w celu ukrycia... Tak dokładnie przysłonięto, że nie wiem co chcą żebyśmy nie dostrzegli O.o To na tyle, a w załączeniu buziaki :cmok:

20200301_115844.jpg

Piękny kuferek :love:

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Spędziłam dzisiaj sympatyczne dwie godziny z @studentka_antropologii :)

Rozmawiałyśmy na temat naszej pracy i udzielania się na forum . Dziewczyna piszę pracę o opiekunkach i opiekunach , ale interesują ją również  nasze kontakty na forum .... jak tutaj trafiliśmy , czy korzystamy z porad zamieszczonych przez innych forumowiczów , czy mamy prywatny kontakt ze sobą i czy nawiązały się jakieś przyjaznie . 

Mam do Was prośbę . Jeżeli macie czas i chcecie  pomóc przesympatycznej studentce , odezwijcie się do niej . 

 

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Gość
Ten temat został zamknięty. Brak możliwości dodania odpowiedzi.
 Udostępnij



O nas

Forum Opiekunkaradzi.pl służy Opiekunom osób starszych już 8 rok. W tym czasie napisali oni (Wy) 356 tysięcy postów w blisko 49 tysiącach tematach, tworząc ogromne kompendium praktycznej wiedzy o pracy w opiece w Niemczech i Szwajcarii. To przy wsparciu Społeczności forum powstały Stelomierze, Rankingi opinii, Mapa Opiekunów i pierwszy w branży opiekuńczej multiFormularz, pozwalający aplikować jednym kliknięciem do wielu agencji na raz, będący uzupełnieniem działu pracy, w którym oferty pracy w Niemczech, Szwajcarii, Austrii i we Włoszech publikuje ponad 50 sprawdzonych i polecanych firm i agencji pracy. 

logo-opiekunka1.png
Wszelkie prawa zastrzeżone 2015-2023 Opiekunkaradzi.pl 

Polityka prywatności i cookies  |  Regulamin Kontakt  |  Reklama i HR - cennik


×
×
  • Dodaj nową pozycję...