Skocz do zawartości

  • Witaj, czego szukasz? (kliknij, by wybrać)

Rozmowa przy kawie (2)


 Udostępnij

Rekomendowane odpowiedzi

@Baśka powtarzająca się Basiu,  sama wiesz,  że w starczym wieku o demencję nie trudno,  czasem  mnie już  chyto  A jestem  2x mlodsza od mojej szefowej. 

W listopadzie była ok. 

Po upadku na przełomie rokow było  już gorzej,  a teraz jest galopujaca  demencja. 

Ja jednak wolę wiedzieć na czym stoję. No i już wiem,  że moja zmienniczka zrezygnowała z tego miejsca. 

Musimy sobie pomagać,  bo jesteśmy na obcej ziemi. Choć różnie  z tym bywa. 

Szybciej pomoże Ukraińska czy Rumuńska dziewczyna..

  • Lubię to 2
  • Zgadzam się 1
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Na szczęście Kasieńka nieczęsto ma taki "humorek" jak dzisiaj. Zaczęło się od tego że obrałam cebulę rękoma a ona chciała koniecznie skrobaczką do warzyw. Potem tarłam ziemniaki na placki i też chciała je skrobaczką zetrzeć. Potem jeszcze nie tak i nie tym co trzeba przewracałam placki na patelni. A cały czas stała oparta o kuchenkę utrudniając mi dostęp i okraszając wszystko stwierdzeniami jak to ją mamusia uczyła i ona wszystko chętnie i najlepiej robiła. Demencja czasem jest strasznie ciężka... Dla innych. :haha:

  • Lubię to 4
  • Zgadzam się 4
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

 

9 minut temu, Janeczka1963 napisał:

@Maria Jolanta poszło na priv:cmok:

Janinko ...dla mnie też coś tutaj nie pasuje . Nie chcę wyjaśnień na priv , ba ...nawet sobie nie życzę przez wzgląd na koleżanki i kolegów forumowiczów . Jednego dnia narzekanie ...drugiego prawie euforia ...wszyscy zwracają uwagę na twoje posty ...ktoś ci doradza ...ktoś pociesza a jeszcze inny do pionu ustawia i tak to ma iść , bo po to też jest to nasze forum ....Teraz ty na priv coś chcesz @Maria Jolantawyjaśniać ? ...A nie można było od razu znaleźć sobie jakiegoś powiernika i na priv wszystko pisać ?

Sorry Janinka , ale dla mnie jest to niepoważne z twojej strony .

P.S ...Nie bierz sobie aż tak do serca , bo ja tak bardzo ciekawa nie jestem . Tajemnica niech będzie tajemnicą :d

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

51 minut temu, Maria Jolanta napisał:

Coś mi wyjaśnij. W niedzielę dzieci były kochane i doszłaś z nimi do ładu a we wtorek jesteś już w domu po jedynie słusznej decyzji ?

Wybacz, ale strasznie niespójne jest to co piszesz. Coś tu nie gra.

Mnie zastanawia,  co na to agencja. Bylam w sytuacji, kiedy zrezygnowalam z miejsca i kazano mi czekac na zmienniczke.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Dziele sie z tym, czego sie dowiedzialam.

Jest tak:osoby z grupa. maja prawo do dodatku na tzw Entlastung.

to jest ponad 1400 lub wiecej ojro rocznie.

W NRW jest juz firma ,ktora sie tym zajmuje.

Krankenkassa finansuje to.

W moim przypadku bedzie przychodzic ,,pomoc,, na 3 godziny dziennie(na razie na wiecej,aby  wyczerpac limit z ub roku.

W zakresie ma: pranie firanek, mycie okien, drobne prace w ogrodzie, sprzatanie,spacery (!) z pdp, bezuchy u fryzjera  a nawet granie np w Rumi.(od czego ja sie zapieram kopytami ;)))

Od razu wyjasnie,ze nie gram, bo dopiero sie ucze, a pdp na kazde potkniecie moje reaguje zywiolowo,

Tak wiec oswiadczylam ze nie bede grac, aby oszczedzic nerwy jej i swoje,

Nie toleruje podniesionego glosu   i 

sosna!

Ciekawostka > osobie z firmy nie wolno wlazic wyzej niz  na drabinke ,taka do pasa.

 

Ja sie ciesze, bo Putzfrau tutejsza, sprzata po lebkach, wiec bedzie odgruzowana chalupa,

Np kaloryfery w srodku oblozone kurzem, ,czy 100 letni kurz w kominku.

Szkoda,aby taka kasa przepadala, wiec powinni wasi podopieczni zainteresowac sie tym ,,entlastungiem..

Co sie przelozy na mniej obowiazkow dla opiekunki:)))

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

3 minuty temu, hawana napisał:

Mnie zastanawia,  co na to agencja. Bylam w sytuacji, kiedy zrezygnowalam z miejsca i kazano mi czekac na zmienniczke.

@hawana czasem dzieje sie, ze agencja zwleka, kreci a tu pali

sie grunt pod nogami.

rodzina kaze sie wynosic, tak tez bywa.

 

Na jednej stelli babka nacierala na opiekunke rolatorem ,wyrzucala ja z domu.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

@hawana @hawana

2 minuty temu, sayonara 52 napisał:

@hawana czasem dzieje sie, ze agencja zwleka, kreci a tu pali

sie grunt pod nogami.

rodzina kaze sie wynosic, tak tez bywa.

 

Na jednej stelli babka nacierala na opiekunke rolatorem ,wyrzucala ja z domu.

Tak. Z tego wniosek, ze byla to decyzja rodziny a nie Janeczki.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

14 minut temu, sayonara 52 napisał:

Dziele sie z tym, czego sie dowiedzialam.

Jest tak:osoby z grupa. maja prawo do dodatku na tzw Entlastung.

to jest ponad 1400 lub wiecej ojro rocznie.

W NRW jest juz firma ,ktora sie tym zajmuje.

Krankenkassa finansuje to.

W moim przypadku bedzie przychodzic ,,pomoc,, na 3 godziny dziennie(na razie na wiecej,aby  wyczerpac limit z ub roku.

W zakresie ma: pranie firanek, mycie okien, drobne prace w ogrodzie, sprzatanie,spacery (!) z pdp, bezuchy u fryzjera  a nawet granie np w Rumi.(od czego ja sie zapieram kopytami ;)))

Od razu wyjasnie,ze nie gram, bo dopiero sie ucze, a pdp na kazde potkniecie moje reaguje zywiolowo,

Tak wiec oswiadczylam ze nie bede grac, aby oszczedzic nerwy jej i swoje,

Nie toleruje podniesionego glosu   i 

sosna!

Ciekawostka > osobie z firmy nie wolno wlazic wyzej niz  na drabinke ,taka do pasa.

 

Ja sie ciesze, bo Putzfrau tutejsza, sprzata po lebkach, wiec bedzie odgruzowana chalupa,

Np kaloryfery w srodku oblozone kurzem, ,czy 100 letni kurz w kominku.

Szkoda,aby taka kasa przepadala, wiec powinni wasi podopieczni zainteresowac sie tym ,,entlastungiem..

Co sie przelozy na mniej obowiazkow dla opiekunki:)))

Troszkę teraz poczytałam i sądzę , że rodziny nie będą zatrudniać dodatkowych osób do pomocy . Z tego co zrozumiałam , to każdemu seniorowi kasa chorych odda pieniądze poniesione na opiekę , do jakiejś określonej kwoty , która uzależniona jest od przyznanej grupy . Czyli zatrudniając legalnie opiekunkę , muszą wykazać się rachunkiem i mogą ubiegać się o zwrot kosztów . 

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

1 minutę temu, Baśka powtarzająca się napisał:

Noo...a jak tam u ciebie ...pogoda dopisuje ?:szydera:

Zauważyłaś , że naumiałam się pisać " ci , ciebie , ty ..." z małej litery ? :szydera:

Basiu, nawet aniol moze byc niegrzeczny:haha:Czasem:haha:

Troche nie jestem w temacie, bo z doskoku ale wiesz, ze pisze to co mysle. 

Dzisiaj na prace ogrodkowe za zimno. Wczoraj posadzilam bratki, na szczescie chyba nie zamarzly.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

@hawana tak, to była decyzja ojca rodziny, a tam skąd mnie wyrzucają, ja nie zamierzam zostać ani minuty dłużej, chociaż nie widziałam tam swojej winy. Ja tylko walczyłam o swój wolny czas, który mi się należy. Ponieważ nie jestem niewolnikiem.:|

  • Lubię to 3
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

1 minutę temu, Maria Jolanta napisał:

To ja zawsze piszę Wielką Literą. :haha:

Zawsze pisałam . Nawet dawno , dawno temu ...gdzieś tam ...podśmiewano się z tego . Teraz zaparłam się i postanowiłam to w końcu zmienić . Rwa ...koniec z kulturą i ...sosna :szydera:

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

3 minuty temu, Janeczka1963 napisał:

@hawana tak, to była decyzja ojca rodziny, a tam skąd mnie wyrzucają, ja nie zamierzam zostać ani minuty dłużej, chociaż nie widziałam tam swojej winy. Ja tylko walczyłam o swój wolny czas, który mi się należy. Ponieważ nie jestem niewolnikiem.:|

Wyrzucono Cię w trybie natychmiastowym ? a co agencja na to ? Rodziny też podpisują umowy i obowiązuje ich jakiś okres wypowiedzenia . 

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Gość
Ten temat został zamknięty. Brak możliwości dodania odpowiedzi.
 Udostępnij



O nas

Forum Opiekunkaradzi.pl służy Opiekunom osób starszych już 8 rok. W tym czasie napisali oni (Wy) 356 tysięcy postów w blisko 49 tysiącach tematach, tworząc ogromne kompendium praktycznej wiedzy o pracy w opiece w Niemczech i Szwajcarii. To przy wsparciu Społeczności forum powstały Stelomierze, Rankingi opinii, Mapa Opiekunów i pierwszy w branży opiekuńczej multiFormularz, pozwalający aplikować jednym kliknięciem do wielu agencji na raz, będący uzupełnieniem działu pracy, w którym oferty pracy w Niemczech, Szwajcarii, Austrii i we Włoszech publikuje ponad 50 sprawdzonych i polecanych firm i agencji pracy. 

logo-opiekunka1.png
Wszelkie prawa zastrzeżone 2015-2023 Opiekunkaradzi.pl 

Polityka prywatności i cookies  |  Regulamin Kontakt  |  Reklama i HR - cennik


×
×
  • Dodaj nową pozycję...