Skocz do zawartości

Rozmowa przy kawie (2)


 Udostępnij

Rekomendowane odpowiedzi

@Baśka powtarzająca się Basiu,  sama wiesz,  że w starczym wieku o demencję nie trudno,  czasem  mnie już  chyto  A jestem  2x mlodsza od mojej szefowej. 

W listopadzie była ok. 

Po upadku na przełomie rokow było  już gorzej,  a teraz jest galopujaca  demencja. 

Ja jednak wolę wiedzieć na czym stoję. No i już wiem,  że moja zmienniczka zrezygnowała z tego miejsca. 

Musimy sobie pomagać,  bo jesteśmy na obcej ziemi. Choć różnie  z tym bywa. 

Szybciej pomoże Ukraińska czy Rumuńska dziewczyna..

  • Lubię to 2
  • Zgadzam się 1
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Na szczęście Kasieńka nieczęsto ma taki "humorek" jak dzisiaj. Zaczęło się od tego że obrałam cebulę rękoma a ona chciała koniecznie skrobaczką do warzyw. Potem tarłam ziemniaki na placki i też chciała je skrobaczką zetrzeć. Potem jeszcze nie tak i nie tym co trzeba przewracałam placki na patelni. A cały czas stała oparta o kuchenkę utrudniając mi dostęp i okraszając wszystko stwierdzeniami jak to ją mamusia uczyła i ona wszystko chętnie i najlepiej robiła. Demencja czasem jest strasznie ciężka... Dla innych. :haha:

  • Lubię to 4
  • Zgadzam się 4
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

 

9 minut temu, Janeczka1963 napisał:

@Maria Jolanta poszło na priv:cmok:

Janinko ...dla mnie też coś tutaj nie pasuje . Nie chcę wyjaśnień na priv , ba ...nawet sobie nie życzę przez wzgląd na koleżanki i kolegów forumowiczów . Jednego dnia narzekanie ...drugiego prawie euforia ...wszyscy zwracają uwagę na twoje posty ...ktoś ci doradza ...ktoś pociesza a jeszcze inny do pionu ustawia i tak to ma iść , bo po to też jest to nasze forum ....Teraz ty na priv coś chcesz @Maria Jolantawyjaśniać ? ...A nie można było od razu znaleźć sobie jakiegoś powiernika i na priv wszystko pisać ?

Sorry Janinka , ale dla mnie jest to niepoważne z twojej strony .

P.S ...Nie bierz sobie aż tak do serca , bo ja tak bardzo ciekawa nie jestem . Tajemnica niech będzie tajemnicą :d

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

51 minut temu, Maria Jolanta napisał:

Coś mi wyjaśnij. W niedzielę dzieci były kochane i doszłaś z nimi do ładu a we wtorek jesteś już w domu po jedynie słusznej decyzji ?

Wybacz, ale strasznie niespójne jest to co piszesz. Coś tu nie gra.

Mnie zastanawia,  co na to agencja. Bylam w sytuacji, kiedy zrezygnowalam z miejsca i kazano mi czekac na zmienniczke.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Dziele sie z tym, czego sie dowiedzialam.

Jest tak:osoby z grupa. maja prawo do dodatku na tzw Entlastung.

to jest ponad 1400 lub wiecej ojro rocznie.

W NRW jest juz firma ,ktora sie tym zajmuje.

Krankenkassa finansuje to.

W moim przypadku bedzie przychodzic ,,pomoc,, na 3 godziny dziennie(na razie na wiecej,aby  wyczerpac limit z ub roku.

W zakresie ma: pranie firanek, mycie okien, drobne prace w ogrodzie, sprzatanie,spacery (!) z pdp, bezuchy u fryzjera  a nawet granie np w Rumi.(od czego ja sie zapieram kopytami ;)))

Od razu wyjasnie,ze nie gram, bo dopiero sie ucze, a pdp na kazde potkniecie moje reaguje zywiolowo,

Tak wiec oswiadczylam ze nie bede grac, aby oszczedzic nerwy jej i swoje,

Nie toleruje podniesionego glosu   i 

sosna!

Ciekawostka > osobie z firmy nie wolno wlazic wyzej niz  na drabinke ,taka do pasa.

 

Ja sie ciesze, bo Putzfrau tutejsza, sprzata po lebkach, wiec bedzie odgruzowana chalupa,

Np kaloryfery w srodku oblozone kurzem, ,czy 100 letni kurz w kominku.

Szkoda,aby taka kasa przepadala, wiec powinni wasi podopieczni zainteresowac sie tym ,,entlastungiem..

Co sie przelozy na mniej obowiazkow dla opiekunki:)))

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

3 minuty temu, hawana napisał:

Mnie zastanawia,  co na to agencja. Bylam w sytuacji, kiedy zrezygnowalam z miejsca i kazano mi czekac na zmienniczke.

@hawana czasem dzieje sie, ze agencja zwleka, kreci a tu pali

sie grunt pod nogami.

rodzina kaze sie wynosic, tak tez bywa.

 

Na jednej stelli babka nacierala na opiekunke rolatorem ,wyrzucala ja z domu.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

@hawana @hawana

2 minuty temu, sayonara 52 napisał:

@hawana czasem dzieje sie, ze agencja zwleka, kreci a tu pali

sie grunt pod nogami.

rodzina kaze sie wynosic, tak tez bywa.

 

Na jednej stelli babka nacierala na opiekunke rolatorem ,wyrzucala ja z domu.

Tak. Z tego wniosek, ze byla to decyzja rodziny a nie Janeczki.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

1 minutę temu, Baśka powtarzająca się napisał:

Noo...a jak tam u ciebie ...pogoda dopisuje ?:szydera:

Zauważyłaś , że naumiałam się pisać " ci , ciebie , ty ..." z małej litery ? :szydera:

Basiu, nawet aniol moze byc niegrzeczny:haha:Czasem:haha:

Troche nie jestem w temacie, bo z doskoku ale wiesz, ze pisze to co mysle. 

Dzisiaj na prace ogrodkowe za zimno. Wczoraj posadzilam bratki, na szczescie chyba nie zamarzly.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

14 minut temu, sayonara 52 napisał:

Dziele sie z tym, czego sie dowiedzialam.

Jest tak:osoby z grupa. maja prawo do dodatku na tzw Entlastung.

to jest ponad 1400 lub wiecej ojro rocznie.

W NRW jest juz firma ,ktora sie tym zajmuje.

Krankenkassa finansuje to.

W moim przypadku bedzie przychodzic ,,pomoc,, na 3 godziny dziennie(na razie na wiecej,aby  wyczerpac limit z ub roku.

W zakresie ma: pranie firanek, mycie okien, drobne prace w ogrodzie, sprzatanie,spacery (!) z pdp, bezuchy u fryzjera  a nawet granie np w Rumi.(od czego ja sie zapieram kopytami ;)))

Od razu wyjasnie,ze nie gram, bo dopiero sie ucze, a pdp na kazde potkniecie moje reaguje zywiolowo,

Tak wiec oswiadczylam ze nie bede grac, aby oszczedzic nerwy jej i swoje,

Nie toleruje podniesionego glosu   i 

sosna!

Ciekawostka > osobie z firmy nie wolno wlazic wyzej niz  na drabinke ,taka do pasa.

 

Ja sie ciesze, bo Putzfrau tutejsza, sprzata po lebkach, wiec bedzie odgruzowana chalupa,

Np kaloryfery w srodku oblozone kurzem, ,czy 100 letni kurz w kominku.

Szkoda,aby taka kasa przepadala, wiec powinni wasi podopieczni zainteresowac sie tym ,,entlastungiem..

Co sie przelozy na mniej obowiazkow dla opiekunki:)))

Troszkę teraz poczytałam i sądzę , że rodziny nie będą zatrudniać dodatkowych osób do pomocy . Z tego co zrozumiałam , to każdemu seniorowi kasa chorych odda pieniądze poniesione na opiekę , do jakiejś określonej kwoty , która uzależniona jest od przyznanej grupy . Czyli zatrudniając legalnie opiekunkę , muszą wykazać się rachunkiem i mogą ubiegać się o zwrot kosztów . 

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

@hawana tak, to była decyzja ojca rodziny, a tam skąd mnie wyrzucają, ja nie zamierzam zostać ani minuty dłużej, chociaż nie widziałam tam swojej winy. Ja tylko walczyłam o swój wolny czas, który mi się należy. Ponieważ nie jestem niewolnikiem.:|

  • Lubię to 3
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

1 minutę temu, Maria Jolanta napisał:

To ja zawsze piszę Wielką Literą. :haha:

Zawsze pisałam . Nawet dawno , dawno temu ...gdzieś tam ...podśmiewano się z tego . Teraz zaparłam się i postanowiłam to w końcu zmienić . Rwa ...koniec z kulturą i ...sosna :szydera:

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

3 minuty temu, Janeczka1963 napisał:

@hawana tak, to była decyzja ojca rodziny, a tam skąd mnie wyrzucają, ja nie zamierzam zostać ani minuty dłużej, chociaż nie widziałam tam swojej winy. Ja tylko walczyłam o swój wolny czas, który mi się należy. Ponieważ nie jestem niewolnikiem.:|

Wyrzucono Cię w trybie natychmiastowym ? a co agencja na to ? Rodziny też podpisują umowy i obowiązuje ich jakiś okres wypowiedzenia . 

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Gość
Ten temat został zamknięty. Brak możliwości dodania odpowiedzi.
 Udostępnij



O nas

Forum Opiekunkaradzi.pl służy Opiekunom osób starszych już 8 rok. W tym czasie napisali oni (Wy) 356 tysięcy postów w blisko 49 tysiącach tematach, tworząc ogromne kompendium praktycznej wiedzy o pracy w opiece w Niemczech i Szwajcarii. To przy wsparciu Społeczności forum powstały Stelomierze, Rankingi opinii, Mapa Opiekunów i pierwszy w branży opiekuńczej multiFormularz, pozwalający aplikować jednym kliknięciem do wielu agencji na raz, będący uzupełnieniem działu pracy, w którym oferty pracy w Niemczech, Szwajcarii, Austrii i we Włoszech publikuje ponad 50 sprawdzonych i polecanych firm i agencji pracy. 

logo-opiekunka1.png
Wszelkie prawa zastrzeżone 2015-2023 Opiekunkaradzi.pl 

Polityka prywatności i cookies  |  Regulamin Kontakt  |  Reklama i HR - cennik


×
×
  • Dodaj nową pozycję...