Skocz do zawartości

Rozmowa przy kawie (2)


 Udostępnij

Rekomendowane odpowiedzi

1 godzinę temu, Maria Jolanta napisał:

W ten poniedziałek jest Rosenmontag. Wątpię by na tej wsi była jakaś impreza ale jak ktoś przebywa bliżej cywilizacji to polecam.

 

Widziałam jakiś czas temu. Fajna impreza.

Trzeba przyznać Niemcom, że potrafią się bawić.

 

Dodam jeszcze, że w Rosenmontag sklepy są krócej czynne.

  • Lubię to 4
  • Zgadzam się 1
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

3 godziny temu, Andreaa napisał:

W Pl banku tez mozna,ale nie wiem jak.

Ja w swoim mBanku wybieram walutę do przelewu i wpisuję sumę w euro. Zabiera mi z konta tyle złotówek ile warte jest euro. Ale kurs przeliczeniowy jest bardzo niekorzystny.>:( + 5 złotych przelew. Tak robię drobne zakupy na niemieckim eBayu.

  • Lubię to 1
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Ja pierdykam O.o Nie mam już cierpliwości . Anielica przechodzi dzisiaj samą siebie i nie wie co ma ze sobą zrobić . Nic jej się nie podoba , ciągle zmienia zdanie i wpada z euforii w rozpacz . Byle do wtorkowej nocy , bo ją rozszarpię przed samym wyjazdem :mur: Choroba galopuje na całego i z Anielicy przemienia ją w diabła wcielonego .

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Babcia juz godzinę układa klocki.....:szydera: i z uporem maniaka popełnia ten sam błąd i co najgorsze, że nie da się naprowadzić na dobrą drogę....:szydera: ja już umyłam toster, dwa ekspresy do kawy, czajnik, dwa lustra i cos tam jeszcze a babcia myśli i kombinuje jak koń pod gorę....:d oby do wtorku.....:d

  • Lubię to 8
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

2 godziny temu, kris napisał:

Ja w swoim mBanku wybieram walutę do przelewu i wpisuję sumę w euro. Zabiera mi z konta tyle złotówek ile warte jest euro. Ale kurs przeliczeniowy jest bardzo niekorzystny.>:( + 5 złotych przelew. Tak robię drobne zakupy na niemieckim eBayu.

Ja mam eurokonto w polskim banku mBanku i niczego mi nie przeliczają.

  • Lubię to 3
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

5 minut temu, violka napisał:

image.png.1a9e9dc7f2da9add74660ed9273de7e5.pngTak dla przypomnienia .

Ja dzisiaj zaszaleję ..... kupiłam sobie pifko i chipsy i będę imprezować online :haha:

Nie wpadłam na to i teraz muszę siedzieć o suchym pysku ewentualnie otworzę szampana zapakowanego już w kofrze :haha:

  • Lubię to 5
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

15 minut temu, MeryKy napisał:

Ja mam eurokonto w polskim banku mBanku i niczego mi nie przeliczają.

Ja mam eurokonto i złotówkowe w jednym banku i też mi nic nie przeliczają . Euraski wymieniam w banku między własnymi kontami i przelicznik mam lepszy jak w kantorze :d

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

1 godzinę temu, BabaJagusia napisał:

Cześć pracy Rodacy! Pozdrawiam z adresu oraz chwalę się, że sama ogarnęłam połączenie z netem.Słońca w serduchach-myślałam, że blondynka:cmok:

Ale mam czytania! 

Co słychać na nowym adresie ??? I jak się masz ??? I cieszę się, że Cie znów widzę :cmok:

  • Lubię to 1
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

12 minut temu, NNNdanuta napisał:

Co słychać na nowym adresie ??? I jak się masz ??? I cieszę się, że Cie znów widzę :cmok:

Hmmm... po pierwsze primo:  jestem 1150 km od domu! 

po drugie primo: przyjechałam w sandałach a na zmianę wzięłam klapki! 

... brakuje mi emotka stukającego się w głowę

  • Lubię to 4
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Godzinę temu, BabaJagusia napisał:

Hmmm... po pierwsze primo:  jestem 1150 km od domu! 

po drugie primo: przyjechałam w sandałach a na zmianę wzięłam klapki! 

... brakuje mi emotka stukającego się w głowę

Niezla z Ciebie modelka:haha:

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

3 godziny temu, BabaJagusia napisał:

Cześć pracy Rodacy! Pozdrawiam z adresu oraz chwalę się, że sama ogarnęłam połączenie z netem.Słońca w serduchach-myślałam, że blondynka:cmok:

Ale mam czytania! 

Kiedyś się mówiło , że kobicie na lato dziecko machnąć ....na zimę sandałki ...i baba z doopą w domu siedzi , bo nie ma wyjścia ...Musi świat z postępem poszedł i kobita w sandałkach w zimie popitala ...i to kuźwa  za granicą :szydera:

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

1 godzinę temu, BabaJagusia napisał:

Hmmm... po pierwsze primo:  jestem 1150 km od domu! 

po drugie primo: przyjechałam w sandałach a na zmianę wzięłam klapki! 

... brakuje mi emotka stukającego się w głowę

A wzięłaś do tych sandałów choć grube skarpetki :szydera: Ty musisz pracować nad sobą bo to już nie pierwszy raz masz takie wejście ... :cmok:

  • Lubię to 6
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Teraz, BabaJagusia napisał:

No bo pisałyście, że jest 20:C, i że ptaszyska drą się wiosennie... to mnie ździebko poniesło... 

Ale,żeby aż tak-Niemcy przecież nie leżą w innej strefie klimatycznej co Polska:)Ha ha ha .Jakby tak jaka sztela włoska czy hiszpańska to ok ,ale D?????

Oj,poniesło Cię ,poniesło w tych sandałkach:):):)

  • Lubię to 3
  • Zgadzam się 1
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Gość
Ten temat został zamknięty. Brak możliwości dodania odpowiedzi.
 Udostępnij



O nas

Forum Opiekunkaradzi.pl służy Opiekunom osób starszych już 8 rok. W tym czasie napisali oni (Wy) 356 tysięcy postów w blisko 49 tysiącach tematach, tworząc ogromne kompendium praktycznej wiedzy o pracy w opiece w Niemczech i Szwajcarii. To przy wsparciu Społeczności forum powstały Stelomierze, Rankingi opinii, Mapa Opiekunów i pierwszy w branży opiekuńczej multiFormularz, pozwalający aplikować jednym kliknięciem do wielu agencji na raz, będący uzupełnieniem działu pracy, w którym oferty pracy w Niemczech, Szwajcarii, Austrii i we Włoszech publikuje ponad 50 sprawdzonych i polecanych firm i agencji pracy. 

logo-opiekunka1.png
Wszelkie prawa zastrzeżone 2015-2023 Opiekunkaradzi.pl 

Polityka prywatności i cookies  |  Regulamin Kontakt  |  Reklama i HR - cennik


×
×
  • Dodaj nową pozycję...