Skocz do zawartości

  • Witaj, czego szukasz? (kliknij, by wybrać)

Nie otrzymałaś wynagrodzenia ? Gdzie zgłosić :)


 Udostępnij

Rekomendowane odpowiedzi

  • Odpowiedzi 92
  • Dodano
  • Ostatniej odpowiedzi

Top użytkownicy w tym temacie

6 godzin temu, Kare napisał(a):

A pierwszą literą :) to może P? Czy jak ? 

To ja się wtrącę i powiem niech będzie P. Dopowiem tylko,  ze mam koleżanki, które jeżdżą z nimi od lat i sobie chwalą. Komu wierzyć bardziej koleżankom czy setkom anonimowych opinii? Ściskam!

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

21 minut temu, Gość Daria napisał(a):

To ja się wtrącę i powiem niech będzie P. Dopowiem tylko,  ze mam koleżanki, które jeżdżą z nimi od lat i sobie chwalą. Komu wierzyć bardziej koleżankom czy setkom anonimowych opinii? Ściskam!

Setki negatywnych opinii chociaż anonimowych mówią same za siebie.  Zresztą  czytałem nie tylko anonimowe. A te parę koleżanek też poza Tobą nikt nie zna. 

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

15 godzin temu, Kare napisał(a):

Coś tam

leci na lep na szyję 

IMG_9987.png

Czekać aż firma się wykrzyczy 

Znowu ktoś się nadział współczuje 

A co powiesz Kare gdyby tak agencje publicznie obsmarowywaly anonimowo oczywiście opiekunki z imienia i nazwiska? Zgodziłabys się? Chciałabyś być anonimowo opluta?

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Ok komuś podniosło się ciśnienie . Wydaje się że skoro tyle osób pluje to musi być jakaś prawda a skoro kroją z kasy to nic dziwnego że ludzie się wkurwiaja . A ty chciałabyś pracować na nierobów ? I być bezsilna to nie pierwsza sytuacja kiedy agencja nie wypłaca pieniędzy . Ja do dzisiaj nie eu dlaczego pieniędzy nie otrzymałam . 

Podpisują się anonimowo bo  imienia i imienia i nazwiska zastraszają  prawnikami . A ja będę publikować tu każdy wpis który wpadnie mi do skrzynki . Nie zmusicie mnie do usunięcia tych wpisów chyba że sądownie . 

Na początku się wycofałam ale doszłam do wniosku że mam dość fałszu i widzę że osób jest coraz więcej poszkodowanych . I pewnie zaraz to usuną , 

Ja cały czas czekam na opisanie przez firmę sytuacji dlaczego obcięto mi środki 200 euro z wisenbaden . Nie otrzymałam wyjaśnienia firma może tutaj opisać bardzo proszę ale musi to być pismo oficjalne z pieczątką które ewentualnie będę mogła wykorzystać w sądzie i nie będzie to twórczość pierwszej lepszej opiekunki lub podzegaczki z firmy . :) żaden problem wtedy chętnie się do tego ustosunkuję 

8 godzin temu, Gość Liza napisał(a):

A co powiesz Kare gdyby tak agencje publicznie obsmarowywaly anonimowo oczywiście opiekunki z imienia i nazwiska? Zgodziłabys się? Chciałabyś być anonimowo opluta?

Niedoświadczone biedne dziewcze agencje prowadzą czarne listy i jesteśmy tam nieźle oplute 

Poza tym mówienie o stanie faktycznym nie jest opluwaniem kogoś . Fakt to fakt . „ firma nie wypłaciła wynagrodzenia”łatwo tam o karę . To nie jest plucie  co jest pluciem ktoś ma napisać tylko dobra opinię bo firma sobie tego życzy . Jeśli ktoś  napisał opinię negatywną „ to złodziej kłamca oszust „ owszem to może być negatywne np jego żona się puszcza 😂a to nie prawda 👍 mogło by to wpłynąć na chęć zadawania się z tą firmą . Ale jeśli dany fakt jest faktem no to sorry . To nie jest plucie tylko prawda . Uwaga są potrącenia dość częste w tej  firmie . . Potrącenia zdarzają się często a opiekunki są zastraszane pismami i usuwają negatywne opinie I uwaga w tej firmie praktyka jest to że nie wypłacają wynagrodzeń to jedna a następnie zastraszają  opiekunki prawnikami . Chcesz pierwszą złóż podanie kto ci broni . 

Edytowane przez Kare
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

18 godzin temu, Kare napisał(a):

Poza tym mówienie o stanie faktycznym nie jest opluwaniem kogoś . Fakt to fakt

Czyli jeżeli agencja napiszę że opiekunka Maria Przykładowa jest alkoholiczką to mogą, bo to będzie fakt i opiekunka wpadła na gorącym uczynku i one będą chciały tylko ostrzec inne agencje? I mogą też napisać że jej koleżanka na przykład Anna Przykładowa 2 jest złodziejką bo ją złapała rodzina też to też mogą tak?  

P.S. Ciśnienie mam w normie. Tak jak w normie jest moja współpraca z agencjami które nigdy mnie przypadkowo nie ukarały.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Gość Safira

Po co są na tym forum i innych opinie opiekunek o agencjach? Po to aby tylko pisać same pochwały ?  Na Facebooku  opiekunki ostrzegają się wzajemnie przed sztelami minami.

Z opinii o agencjach zatrudniających opiekunki korzystają  nie tylko opiekunki. Na popularnym portalu szukają  opinii również kandydaci na rekruterow i innych pracowników. Pytają o warunki zatrudnienia , wynagrodzenie i atmosferę w pracy  a ci co aktualnie pracują lub pracowali wystawiają opinie nie zawsze pozytywne.

 

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

13 godzin temu, Gość Safira napisał(a):

Po co są na tym forum i innych opinie opiekunek o agencjach? Po to aby tylko pisać same pochwały ?  Na Facebooku  opiekunki ostrzegają się wzajemnie przed sztelami minami.

Czyli koleżanka nie miała by nic przeciwko żeby na takim znanym portalu i tu na forum powstały grupy z opiniami o opiekunkach żeby agencje ostrzegały się wzajemnie przed opiekunkami minami? 

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Gość Safira
2 godziny temu, Gość Liza napisał(a):

Czyli koleżanka nie miała by nic przeciwko żeby na takim znanym portalu i tu na forum powstały grupy z opiniami o opiekunkach żeby agencje ostrzegały się wzajemnie przed opiekunkami minami? 

Przede wszystkim to forum jest dla opiekunek i chyba nie bez powodu tu i na innych forach jest możliwość umieszczania opinii tych negatywnych jak i pozytywnych. Nawet dla ułatwienia pisania opinii jest specjalny temat i nazwy agencji ułożone alfabetycznie. Opinie piszą też na innych  forach pracownicy innych branż , klienci sklepów, restauracji.. Gdyby to było nielegalne to chyba nie można byłoby zamieszczać opinii . Agencje ( nie wszystkie) odpowiadają na te zarzuty, wyjaśniają) i nawet odpowiadają dlaczego x czy  y nie otrzymał wynagrodzenia nie ujawniając nazwiska jest informacja że np X pił w pracy. Potrafią na podstawie  informacji samego " pokrzywdzonego" ustalić kto to jest. Za nieprawdziwe ,oczerniajace opinie agencja może skierować sprawę do Sądu.

Nieoficjalnie podobno istnieje czarna lista opiekunek między agencjami.

Nieważne czy ja mam coś przeciwko. Agencje zamieszczają w umowach informacje o karach za pijaństwo , kradzież (udowodnioną) pozostawienie podopiecznych bez opieki  i chyba nikt tego nie kwestionuje. Agencje słusznie wywalają natychmiast takiego pracownika, mogą  go .obciążyć karą finansową ale  pracodawca nie moze ujawniać publicznie powodów zwolnienia pracownika i jego danych bo nie pozwala na to kodeks pracy i kodeks cywilny Za udostępnianie danych , naruszenie dóbr osobistych pracodawca  ma duże klopoty.

Sąd nie wywiesza publicznie informacji o przestępcach mimo że słusznie zostali skazani.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Gość Gość zetka
6 godzin temu, Gość Safira napisał(a):

Przede wszystkim to forum jest dla opiekunek i chyba nie bez powodu tu i na innych forach jest możliwość umieszczania opinii tych negatywnych jak i pozytywnych. Nawet dla ułatwienia pisania opinii jest specjalny temat i nazwy agencji ułożone alfabetycznie. Opinie piszą też na innych  forach pracownicy innych branż , klienci sklepów, restauracji.. Gdyby to było nielegalne to chyba nie można byłoby zamieszczać opinii . Agencje ( nie wszystkie) odpowiadają na te zarzuty, wyjaśniają) i nawet odpowiadają dlaczego x czy  y nie otrzymał wynagrodzenia nie ujawniając nazwiska jest informacja że np X pił w pracy. Potrafią na podstawie  informacji samego " pokrzywdzonego" ustalić kto to jest. Za nieprawdziwe ,oczerniajace opinie agencja może skierować sprawę do Sądu.

Nieoficjalnie podobno istnieje czarna lista opiekunek między agencjami.

Nieważne czy ja mam coś przeciwko. Agencje zamieszczają w umowach informacje o karach za pijaństwo , kradzież (udowodnioną) pozostawienie podopiecznych bez opieki  i chyba nikt tego nie kwestionuje. Agencje słusznie wywalają natychmiast takiego pracownika, mogą  go .obciążyć karą finansową ale  pracodawca nie moze ujawniać publicznie powodów zwolnienia pracownika i jego danych bo nie pozwala na to kodeks pracy i kodeks cywilny Za udostępnianie danych , naruszenie dóbr osobistych pracodawca  ma duże klopoty.

Sąd nie wywiesza publicznie informacji o przestępcach mimo że słusznie zostali skazani.

Mądre! 

Nie należy "kłapać jęzorem" jak popadnie i gdzie popadnie. Można ostrzec przed nieprawidłowościami nie ferując własnych wyroków. 

Osobowości ludzkie mają taki rozstrzał, że okiem nie sięgnie a w nich też funkcjonują tzw. awanturujący się o coś co dla jednego nie stanowi problemu a dla drugiego już  tak. 

Nie dogodzi. W tej branży jak pewnie w innych oszukują pracownicy, oszukują pracodawcy i kto kogo przechytrzy bardziej. Tzw "świętych" można z lupą szukać. Trzeba żyć mądrze, nie być naiwnym, nie robić krzywdy nikomu ale my ludzie mamy to w ^^poważaniu niestety.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

W dniu 26.08.2024 o 15:59, Gość Liza napisał(a):

Czyli jeżeli agencja napiszę że opiekunka Maria Przykładowa jest alkoholiczką to mogą, bo to będzie fakt i opiekunka wpadła na gorącym uczynku i one będą chciały tylko ostrzec inne agencje? I mogą też napisać że jej koleżanka na przykład Anna Przykładowa 2 jest złodziejką bo ją złapała rodzina też to też mogą tak?  

P.S. Ciśnienie mam w normie. Tak jak w normie jest moja współpraca z agencjami które nigdy mnie przypadkowo nie ukarały.

Oj kochana obrabiają dupe opiekunkom na czarnych  listach i to równo często też niezgodnie z prawdą niestety . Nie wiem czy imię i nazwisko to w ogóle jakaś identyfikacja . Niejednemu psu na imię Burek . 

A przecież te zadowolone opiekunka  co mają do stracenia :) jak zadowolona to niech jeździ dalej :) przecież kto zafowolonemu i bogatemu zabroni :) 

Odnosząc się jeszcze do powyższego nikt na tym forum nie nazwał nikogo „ złodziejem” i nie czytasz tekstu ze zrozumieniem . 

przedstawiane są tylko fakty . Że dane fakty miały miejsce np . Niewypłacanie wynagrodzenia co można udowodnić ! A to różnica . 

Naprawdę wszyscy jesteście naiwni . Jak rodzina może 🤔 złapać opiekunkę mieszkającej w domu razem z nimi na kradzieży . Co znalazła u niej w kufrze klejnoty diamenty 💍 serio ? A może opiekunka kran odkręciła lub zabrała zastawę stołową lub proszek !  Bo niemy powiedzieli to bo babce się wydawało że Polacy ją okradli i widziała jeszcze hitlera w pokoju jak rozmawiał z bogoridxica 🤣🤣🙂a Polak głupi to wierzy byle klienta utrzymać . 

Serio :) jak czytam czasem takie rzeczy na czatach to śmiać mi się chce . Ludzie jeździcie do ludzi chorych którymi nikt prawie nie chce się zajmować i jeszcze macie często przez to masę problemów . Jak rodzina próbuje komuś wmówić że ktoś zepsuł pralkę kubeł lub coś ukradł no to sorry ! Nie dajcie się kroić . 

Albo jeszcze lepiej jak słyszę że co druga półka to alkoholiczka serio ? Nie wiem . Ja to widzę że w Niemczech raczej praktyka że miesza się alkohol z tabsami . U nas raczej tego nie ma . Więc serio 😮 nie dawajcie sobie chorób Niemców przerzucać na polskie podwórko . Jeżdżę 10 lat i nigdy nie spotkałam w busie pijanej opiekunki . Nigdy . Może podpitego faceta ale kobiety nigdy . I nie miałam żadnej akcji z pijaną kobietą więc ja nie wiem gdzie te alkoholiczki . 

Serio kobiety szanujcie się . 

Zarówno Niemcy i Polacy się przyzwyczaili - coś nie pasuje no to Polka pije . Praktycznie w co drugim domu którym jestem to jest alkohol . Ja nie piję  w ogóle a wielokrotnie mnie częstowano . Taka kulturalna praktyka . Niektórzy przecież nie lubią pić sami . Więc zachęcają . A później pewnie wykorzystują sytuację czyż nie ? Ja się nie przekonałam . Wg mojej opinii co drugi Niemiec ma problem z alkoholem . Jak to się później odbywa takie zgłaszanie ? Firma sprawdza i dzwoni ? Do firmy niemieckiej czy sprawdzą czy ktoś jest kontaktowy 😂czy policja z alkomatem ? Kto miał taką przygodę :) czy tylko na słowo a może 🤔 robią zdjęcia butelek ? Opowiedzcie swoją przygodę . A może wystarczy słowo rodziny ?! I jak zwykle nie macie nic do gadania po prostu zjeżdżacie i macie jakąś karę? 
////// 

tak jak powiedzialam awantur awanturami ( jest chemia i chemia) mamy prawo nie zaakceptować miejsca nasze psie prawo i pacjent też ma prawo nas nie polubić . Jak w najmie mieszkania niby reguły proste a wiadomo jak jest jeden syfi bardziej od drugiego i nie kuma że trzeba myć po sobie garki  !

więc serio 

wszystko

ok 

zgadzam się na te reguły ale nie na to że ktoś tnie koszty i nie wyjaśnię dlaczego 

 

obcinki w umowie są ściśle określone 

kradzież 

pijaństwo 

złe zachowanie itd itd 

jeśli ktoś mi nie płaci powinien napisać mi konkretny paragraf zrobiłaś to i to i dlatego obcięłyśmy ci wynagrodzenie ! 
a nie przywłaszczać pieniądze o kaczej uważam to za przywłaszczone mam do tego prawo 

 

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Gość Safira

 Cyt :"Jeżdżę 10 lat i nigdy nie spotkałam w busie pijanej opiekunki . Nigdy . Może podpitego faceta ale kobiety nigdy . I nie miałam żadnej akcji z pijaną kobietą więc ja nie wiem gdzie te alkoholiczki . 

Serio kobiety szanujcie się . "

O ile kradzież trudno udowodnić i rzeczywiście mogą to być  złośliwe i wymyślone zarzuty przez rodzinę czy podopiecznych to z pijącymi w pracy sprawa dla agencji jest prosta.  Mają uzasadniony powód  do natychmiastowego zwolnienia i braku wypłaty.

Rodzina przeważnie wzywa policję a często świadkami tej akcji są sąsiedzi czy Pflege.

To że ty nie spotkałaś pijanej opiekunki to nie znaczy że takie sytuacje nie mają miejsca. Kiedyś też tak myślałam  , nie dowierzałam gdy opiekunki opisywały na forum zdarzenia z pijanymi zmienniczkami na ich sztelach dopóki nie przyjechałam po pijaczce do pracy. Już jej nie zastałam .W busie  pijana  i owszem nie jechała bo ją kierowca zamowiony przez agencję nie zabrał , przyjechała po nią wezwana przez rodzinę  policja.

Byłam na szteli gdzie dwa razy mieli pecha z  opiekunkami pijaczkami, Opowiadała o tych przypadkach stała opiekunka i rodzina i nie było powodu aby im nie wierzyć.   Rok temu Opiekunka koleżanka  po sąsiedzku przyjechała wcześniej na prośbę rodziny bo poprzednia była  tam tylko trzy tygodnie. Upojoną do nieprzytomności zastala rodzina po zaledwie kilku godzinach nieobecności na rodzinnej imprezie , babka tez była z  nimi więc przynajmniej  nie była pod jej "opieką". 

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

No widzisz życie . Ja nie spotkałam opiekunki pijanej . I nie było też akcji gdy nie zabraliśmy opiekunki natomiast miałam historię nieprzyjemne z agencjami o nieuczciwymi rodzinami przedstawiłam na to dowody w tym piscir gdzie rodziny nie wypłacały pieniędzy opiekunka . Zalaczylsm

na to dowody więc cofnij się od początku a zrozumiesz ideę posta i przestań mnie atakować 

W poście załączone są dowody a nie opowieści na dziwne zdarzenia ze strony firm i rodzin 

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Gość Safira
16 minut temu, Kare napisał(a):

No widzisz życie . Ja nie spotkałam opiekunki pijanej . I nie było też akcji gdy nie zabraliśmy opiekunki natomiast miałam historię nieprzyjemne z agencjami o nieuczciwymi rodzinami przedstawiłam na to dowody w tym piscir gdzie rodziny nie wypłacały pieniędzy opiekunka . Zalaczylsm

na to dowody więc cofnij się od początku a zrozumiesz ideę posta i przestań mnie atakować 

W poście załączone są dowody a nie opowieści na dziwne zdarzenia ze strony firm i rodzin c

Czytam od początku o tych twoich problemach z wynagrodzeniem. I nie komentuje  ani nie atakuje bo i po co ?A są też sceptyczne   i może  uzasadnione i krytyczne opinie o tym co piszesz ale akurat nie moje.  Wiem że innych  opiekunów to już przestało interesować i nawet nudzi.

Ja odniosłam się tylko do postów gościa Lisa nie do twoich.

Napisałaś że nie spotkałaś się z pijącymi opiekunkami , zadajesz pytania stąd moja odpowiedź i tyle na ten temat.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

2 godziny temu, Gość Safira napisał(a):

Wiem że innych  opiekunów to już przestało interesować i nawet nudzi.

"Wiem że innych  opiekunów to już przestało interesować i nawet nudzi"

Tak?
To zapytam:
jak to wygląda w moim przypadku?
Znudzenie tematem?
A może brak zainteresowania odwagą i chęciami Kare?
Wróżysz z nóg?
Czy uprawiasz taki letni zduping?

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Kochana 

9 godzin temu, Gość Safira napisał(a):

Czytam od początku o tych twoich problemach z wynagrodzeniem. I nie komentuje  ani nie atakuje bo i po co ?A są też sceptyczne   i może  uzasadnione i krytyczne opinie o tym co piszesz ale akurat nie moje.  Wiem że innych  opiekunów to już przestało interesować i nawet nudzi.

Ja odniosłam się tylko do postów gościa Lisa nie do twoich.

Napisałaś że nie spotkałaś się z pijącymi opiekunkami , zadajesz pytania stąd moja odpowiedź i tyle na ten temat.

nie zauważyłam krytycznych opinii poza w domyśle opinii podstawionych z biur które za pewne nie są zadowolone skoro atakują mnie również prawnikami . Serio nie będę się w dawać w tak tandetne dyskusje jeśli cię nudzi idź na spacer podrap się po głowie lub poczytaj gazetę . 🗞️ ja coś robię w temacie ale nie pisze z trollami  bo poco :€ i t o już ostatnie odniesienie do twojego komentarza - gdyż uważam że szkoda czasu i energii na tego typu bicie piany miłego dzionka 😍😜

Post miał na celu nakreślenie sytuacji jak działają niektóre agencje i jest oparty na dowodach . Ukazanie niektórym opiekunka szczególnie tym początkującym , że zawsze warto walczyć i dochodzić swoich praw . Przedstawia też informację że nie zawsze opiekunka musi być winna blog dotyczy strikte wadliwego działania firm ( a nie łzawych żali firm na opiekunki ) w przypadku takowych zapraszam do założenia nowego wątku pod tytułem - gdzie opiekunki nie zachowały się odpowiednio ale z tego co wiem takie wątki już były poruszane na tym forum wielokrotnie ( nawet jedna chyba koordynatorka opisała strikte swoją pracę) proszę więc odpowiednie treści załączać pod odpowiednimi forami . Z góry dziękuję :) 🙏 dołączajcie swoje opinie na temat przygód z firmami . 

Edytowane przez Kare
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Gość Sebbus
6 godzin temu, Gość Misia napisał(a):

i to wszystko pisze osoba która usunęła swoje opinie i jeszcze zablokowała przed innymi swój profil.  

Dokładnie. 

Są tu na forum dwa ciekawe tematy : " Wyroki Sądów dotyczące pracy w opiece" i drugi  bardzo interesujący"Czy ktoś kiedyś wygrał z agencją w Sądzie '" gdzie @Katleja opisuje  swoje problemy z agencją , jakie znalazła rozwiązanie. Dokładnie i rzeczowo  odpowiada na pytania opiekunek, cierpliwie wyjaśnia. Wszystkie wypowiedzi logiczne i konkretne. Mogą na pewno przydać się każdej  opiekunce, gdyby miała podobny problem.  Widać różnicę...

 

 

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

19 godzin temu, Gość Misia napisał(a):

i to wszystko pisze osoba która usunęła swoje opinie i jeszcze zablokowała przed innymi swój profil.  

Nie bardzo wiem co zablokowałam ? I co usunęłam wiem , że moje opinie  były usuwane  np

z go Work co pokazałam wcześniej . i po otrzymaniu pisma od Adiutor od prawnika faktycznie jeden wątki usunęłam ! ale później doszłam do wniosku że nie ma sensu usuwać skoro to prawda i powinie dodałam posty. a dziś sama nie mogłam zalogować się na serwer gdyż wyskakiwał taki komunikat . Być może był to błąd ogólny lub próba zablokowania również tutaj . 

 

IMG_0119.png

Natomiast ja nikogo nie chce na siłę przekonywać do swoich racji opisuję swoje przeżycia i perypetie jakie mnie spotkały podczas pracy w różnych agencjach a każdy ma prawo do własnej opinii i może z nią zrobić co chce :) ja nikomu nie każe ani brać tych wpisów za wyznacznik ani autorytet , 

Natomiast zachęcam do czytania postu od początku gdyż tam jest najwięcej ciekawych informacji . 

W dniu 28.08.2024 o 09:46, Gość Safira napisał(a):

Czytam od początku o tych twoich problemach z wynagrodzeniem. I nie komentuje  ani nie atakuje bo i po co ?A są też sceptyczne   i może  uzasadnione i krytyczne opinie o tym co piszesz ale akurat nie moje.  Wiem że innych  opiekunów to już przestało interesować i nawet nudzi.

Ja odniosłam się tylko do postów gościa Lisa nie do twoich.

Napisałaś że nie spotkałaś się z pijącymi opiekunkami , zadajesz pytania stąd moja odpowiedź i tyle na ten temat.

Kochani za wszystkie krytyczne opinie dziękuję :) te również podbijają posta 🙃a temat jest poczytny . Pozdrawiam i zachecam

do komentowania i czytania pierwszych starań gdyż tam jest najwięcej merytorycznych odpowiedzi :) 

IMG_0129.png

Edytowane przez Kare
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

W dniu 29.08.2024 o 20:22, Kare napisał(a):

Nie bardzo wiem co zablokowałam ?

Włączyłaś blokadę Twojego profilu i wszyscy mają komunikat, że nie mogą go wyświetlać.

Kare ograniczył(a) widoczność swojego profilu

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

8 godzin temu, Gość amadi napisał(a):

Włączyłaś blokadę Twojego profilu i wszyscy mają komunikat, że nie mogą go wyświetlać.

Kare ograniczył(a) widoczność swojego profilu

Kurczę ? To chyba coś przez pomyłkę zaraz sprawdzę ale opisy widać tak ? Ten blog 

Niema takiej funkcji :) jak blokada profilu można tylko dezaktywować konto lub je usunąć . Jeśli taka blokada jest to nie jest nałożona przeze mnie . :) :) być może kogoś wkurzyłam . Miłego dnia . 

A i na koncie nie widzę żadnej blokady :) ostatnie ostrzeżenie miałam w 2020 r. Nie wiem o co chodzi :) dużo słońca i dobrej pracy 

IMG_0253.jpeg

Tak jak już wspomniałam parę dni temu nie moglam

sama zalogować się na swoje konto gdyż wyskakiwał błąd error code 535 teraz mogę się zalogować ale mówicie że jest jakaś blokada oświadczam że nic nie blokowalsm

i

tez nie widnieje żadna informacja u mnie na koncie o blokadzie albo zostało ono zablokowane albo jest to błąd serwera . 

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Gość Julita

Zakładka Znajoni i tam po prawej stronie jest koło zębate i tam ustawia się prywatne wiadomości i widoczność profilu. Ty profil widzisz ale wejdz do niego jako niezalogowana jak ja teraz. 

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Kare ty tu na tym forum już od 4 lat narzekasz na firmy a to że nie wypłaciły, a to że okłamały a to że nie podpisały umowy. To jakiś jeden wielki lament już nawet cie inni pytali czy ty w ogóle trafiasz do normalnych rodzin i do normalnych agencji???

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

23 godziny temu, Gość Wiksa napisał(a):

Kare ty tu na tym forum już od 4 lat narzekasz na firmy a to że nie wypłaciły, a to że okłamały a to że nie podpisały umowy. To jakiś jeden wielki lament już nawet cie inni pytali czy ty w ogóle trafiasz do normalnych rodzin i do normalnych agencji???

Ta 🥰🥂wiecie że ja się z was śmieje jak czy tam

te komentarze . Weszła na forum przeczytała ze wkleilam

posta ze blokada z 2020 r nawet umie dodać do 4 lata i pisze że narzekam

od 4 lat patrz jaka heksa 😂😂😂serio podklej gdzie ja tak narzekam od 

od 4 lat chętnie poczytam:) uwierz że choć bardzo się starasz podnieść mi ciśnienie to serio na tak głupie teksty nie będę odpowiadać :) no niestety prowadzenie konwentu z niektórymi osobami z poziomem jak wyżej to widzicie nie wiadomo . No widzisz a jeżdżę od 10 to jednak gdzieś się przewinęły i te dobre . Zastanawiam się tylko dlaczego te głupawe wpisy są od gości a nie od zalogowanych użytkowników ? Może po prostu nie będę się już do nich odnosić :) bo są one zwyczajnie prowokacyjne i ewidentnie kogoś w jakimś biurze *wulgaryzm* boli że przedstaeilsm

prawde jak traktujecie opiekunów . :) a ja milczeć nie będę i niektóre biura niestety łatwo ze mną nie miały i mieć nie będą . 

 

Ponownie życzę wszystkim miłego dnia walczcie o siebie 

Chciałam przypomnieć że przedstawione tu opinie to również wasze głosy 🥰🥂🥂🥂skopiowane z innych forów które lawinowo są usuwane lub jesteście zmuszani do usuwania tych opini przez prawników . 

Cel wątku co zrobić 

Kare

Opublikowano 11 Czerwca

Co zrobić kiedy firma nie wypłaca ci wynagrodzenia 

1. możesz iść do sądu . Często jednak są to małe środki i dużo z tym zachodu . Firmy na tym korzystają obcinając nam po 50-100 lub 200 euro . Pomyśleć tylko że wystarczy takich 10 cięć w miesiącu u jedną wypłata w kieszeni . 
2. mi zdarzyło się parę razy że dostałam referencje a np. Musiałam zjechać bo wyrwałam zęba ispuchłam i firma też próbowała mi wmówić że była na mnie skarga 😂ja pytam serio skarga i referencje ? 
3. dziewczyny to że firma mówi niekoniecznie musi być prawda . Pracujecie nie na medale tylko na chleb . Pracę wykonałyście i nikt nie ma prawa zabierać wam pieniędzy nie przedstawiając konkretnych uzasadnionych powodów nie wiem pijaństwo czy kradzież która powinna być udokumentowana a nie na słowo . 
4. często nieróbstwo samych koordynatorów sprawia że zaprzepaszczają kontrakty a wina przed szefem obarczają nas .  😳zacznijcie to zgłaszać do odpowiednich służb bo może sięokazać że są to standardowe działania firm . Poniżej przedstawiam najprostszy wzór pisma . który można wyślą. Mailowo !

5. Jeśli firmie zdarza się toincydentalnie sprawa zostanie umorzona jeśli to jest nagminniemoże się okazać że jesteście jedną z wielu poszkodowanych osób którym cięte są wynagrodzenia im więcej osób zgłosi tym większa szansa na zwrot środków 

6. nic nie płacicie za zgłoszenie . Zero adwokatów . Proces toczy się sam . Istnieje ryzyko że zostanie umorzony  ale nic poza tym nie tracicie możecie tylko zyskać , brak większych formalności i opłat 

7. Nie obrażajcie i nie opisujcie za wiele . Po prostu formalnie i opierajcie się na faktach . Tak jak w piśmie . To że „ firma powiedziała „ nie znaczy że jest Bogiem. Przed prokuraturą będzie musiała udokumentować swoją decyzję a nie jak przed nami tel że była skarga lub nawet jego brak . Napiszcie też w piśmie że nie otrzymaliście bo zazwyczaj tak jest żadnej dokumentacji uzasadniającej decyzji firmy na brak wypłaty . Przed prokuraturą będą musieli przedstawić ową skargę oraz potwierdzić że nie otrzymali 100% wypłaty o że wina leży po stronie opiekunki a nie np. Lewizny koordynatora . Także do dzieła . Każdy brak pieniędzy nawet najdrobniejszy możecie zgłaszać . Czytajcie tylko umowy jeśli chodzi o potrącenia za przejazd . 


————————————————

Miasto, dnia,…………..

Imię nazwisko 

 

adres……………

……………………..

tel.:………………

email:…………..

 

 

 

 

 

 

Prokuratura Rejonwa 

Wrocław – Fabryczna 

                                                                              [email protected]

                                                                                    

 

 

 

 

Chciałabym/ ym zgłosić prawdopodobieństwo popełnienia  przestepstwo z art. 286 K.K oraz 284.K.K. czyli wyłudznia pieniedzy oraz oszytwa przez firmę oraz przywłaszczenia mienia w postaci srodków pienięznych :

NIP 

Dane adresowe 

W okeredi od … do pracowałam w firmie …. W charakterze opiekuna medycznego.

Zgodnie z umowa zawarta dnia …. W punkcie … moje wynagrodzenie powinno wynosic …..  

Miesieczcnie netto. 

Wynagrodzenie powinno być płatne do dnia … kolejnego miesiaca. 

Przepracowałam od … do … . Przesyłam zdjecia umowy oraz ( scriny przejazdów)

Za przepracowany okres ( ilosc dni) powinnam otrzymac ….

Otrzymałam …. 

Firma nie przesłała mi uzasadnienia potracenia .

Lub firma przesłała mi uzasadnie , które nie jest dla mnie wiarygodne bo … 

( opisac sytuacje ) sa mi znane tez inne przypadki itd. Itd. 

 

 

Załaczniki :

Umowa 

Wyciag z konta 

Zdjecie przejazdu 

 

   Podpis ( najlepiej własnoreczny ) 

Zachęcam do czytania pierwszej strony 

 

 

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Gość
Dodaj odpowiedź do tematu...

×   Wklejono zawartość z formatowaniem.   Przywróć formatowanie

  Dozwolonych jest tylko 75 emoji.

×   Odnośnik został automatycznie osadzony.   Przywróć wyświetlanie jako odnośnik

×   Przywrócono poprzednią zawartość.   Wyczyść edytor

×   Nie możesz bezpośrednio wkleić grafiki. Dodaj lub załącz grafiki z adresu URL.


 Udostępnij



O nas

Forum Opiekunkaradzi.pl służy Opiekunom osób starszych już 8 rok. W tym czasie napisali oni (Wy) 356 tysięcy postów w blisko 49 tysiącach tematach, tworząc ogromne kompendium praktycznej wiedzy o pracy w opiece w Niemczech i Szwajcarii. To przy wsparciu Społeczności forum powstały Stelomierze, Rankingi opinii, Mapa Opiekunów i pierwszy w branży opiekuńczej multiFormularz, pozwalający aplikować jednym kliknięciem do wielu agencji na raz, będący uzupełnieniem działu pracy, w którym oferty pracy w Niemczech, Szwajcarii, Austrii i we Włoszech publikuje ponad 50 sprawdzonych i polecanych firm i agencji pracy. 

logo-opiekunka1.png
Wszelkie prawa zastrzeżone 2015-2023 Opiekunkaradzi.pl 

Polityka prywatności i cookies  |  Regulamin Kontakt  |  Reklama i HR - cennik


×
×
  • Dodaj nową pozycję...