Skocz do zawartości

Nie otrzymałaś wynagrodzenia ? Gdzie zgłosić :)


 Udostępnij

Rekomendowane odpowiedzi

Co zrobić kiedy firma nie wypłaca ci wynagrodzenia 

1. możesz iść do sądu . Często jednak są to małe środki i dużo z tym zachodu . Firmy na tym korzystają obcinając nam po 50-100 lub 200 euro . Pomyśleć tylko że wystarczy takich 10 cięć w miesiącu u jedną wypłata w kieszeni . 
2. mi zdarzyło się parę razy że dostałam referencje a np. Musiałam zjechać bo wyrwałam zęba i spuchłam i firma też próbowała mi wmówić że była na mnie skarga 😂ja pytam serio skarga i referencje ? 
3. dziewczyny to że firma mówi niekoniecznie musi być prawda . Pracujecie nie na medale tylko na chleb . Pracę wykonałyście i nikt nie ma prawa zabierać wam pieniędzy nie przedstawiając konkretnych uzasadnionych powodów nie wiem pijaństwo czy kradzież która powinna być udokumentowana a nie na słowo . 
4. często nieróbstwo samych koordynatorów sprawia że zaprzepaszczają kontrakty a wina przed szefem obarczają nas .  😳 zacznijcie to zgłaszać do odpowiednich służb bo może się okazać że są to standardowe działania firm . Poniżej przedstawiam najprostszy wzór pisma . który można wyślą. Mailowo !

5. Jeśli firmie zdarza się to incydentalnie sprawa zostanie umorzona jeśli to jest nagminnie może się okazać że jesteście jedną z wielu poszkodowanych osób którym cięte są wynagrodzenia im więcej osób zgłosi tym większa szansa na zwrot środków 

6. nic nie płacicie za zgłoszenie . Zero adwokatów . Proces toczy się sam . Istnieje ryzyko że zostanie umorzony :) ale nic poza tym nie tracicie możecie tylko zyskać , brak większych formalności i opłat 

7. Nie obrażajcie i nie opisujcie za wiele . Po prostu formalnie i opierajcie się na faktach . Tak jak w piśmie . To że „ firma powiedziała „ nie znaczy że jest Bogiem. Przed prokuraturą będzie musiała udokumentować swoją decyzję a nie jak przed nami tel że była skarga lub nawet jego brak . Napiszcie też w piśmie że nie otrzymaliście bo zazwyczaj tak jest żadnej dokumentacji uzasadniającej decyzji firmy na brak wypłaty . Przed prokuraturą będą musieli przedstawić ową skargę oraz potwierdzić że nie otrzymali 100% wypłaty o że wina leży po stronie opiekunki a nie np. Lewizny koordynatora . Także do dzieła . Każdy brak pieniędzy nawet najdrobniejszy możecie zgłaszać . Czytajcie tylko umowy jeśli chodzi o potrącenia za przejazd . 


————————————————

Miasto, dnia,…………..

Imię nazwisko 

 

adres……………

……………………..

tel.:………………

email:…………..

 

 

 

 

 

 

Prokuratura Rejonwa 

Wrocław – Fabryczna 

                                                                              [email protected]

                                                                                    

 

 

 

 

Chciałabym/ ym zgłosić prawdopodobieństwo popełnienia  przestepstwo z art. 286 K.K oraz 284.K.K. czyli wyłudznia pieniedzy oraz oszytwa przez firmę oraz przywłaszczenia mienia w postaci srodków pienięznych :

NIP 

Dane adresowe 

W okeredi od … do pracowałam w firmie …. W charakterze opiekuna medycznego.

Zgodnie z umowa zawarta dnia …. W punkcie … moje wynagrodzenie powinno wynosic …..  

Miesieczcnie netto. 

Wynagrodzenie powinno być płatne do dnia … kolejnego miesiaca. 

Przepracowałam od … do … . Przesyłam zdjecia umowy oraz ( scriny przejazdów)

Za przepracowany okres ( ilosc dni) powinnam otrzymac ….

Otrzymałam …. 

Firma nie przesłała mi uzasadnienia potracenia .

Lub firma przesłała mi uzasadnie , które nie jest dla mnie wiarygodne bo … 

( opisac sytuacje ) sa mi znane tez inne przypadki itd. Itd. 

 

 

Załaczniki :

Umowa 

Wyciag z konta 

Zdjecie przejazdu 

 

   Podpis ( najlepiej własnoreczny ) 

 

 

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

  • Odpowiedzi 76
  • Dodano
  • Ostatniej odpowiedzi

Top użytkownicy w tym temacie

To tak jak z tym ogródkiem który macie plewić a właściciel zdecyduje po robocie czy wam zapłacić czy nie. Zgodzicie się na taki układ? Może lepiej nie odpisujcie :)

Aśka

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

4 godziny temu, Kare napisał(a):

Coś w tym

jest dlatego trzeba to zmienić . Premia za zlecenie nie jest uznaniowa 

czasem mam wrażenie albo ,ze za szybko piszę albo ktoś poprawia dosłownie to co tu napisane naturalnie miałam na myśli wynagrodzenie nie jest uznaniowe;-)a premia naturalnie tak;-)

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Może tak a może nie . Jeśli firma kradnie pieniądze to jeśli ją zgłoszę do prokuratury przypadek . Lub do sądu to co zyskam . Tylko postępowanie sądowe w którym firma może zwyczajnie nakłamać . Natomiast prokuratura ma większe możliwości . Uwierzcie mi wiele firm robi przekręty sama byłam świadkiem i mogę to tu opisać pracowałam w firmie z Wrocławia . Procesowałam się 3 lata firma oszukała 10 osób z tego które przeprowadziły proces ( a ile nie piszlo  do sądu nie wiadomo ) . Wysłałam proces ale prawnik przedłużał proces i dostał za to dyscyplinarkę ale tylko dlatego że wiedziałam gdzie pisać pisma . Firma euro.., nie wypłaciła ludziom środki na 100000 i ogłosiła upadłość . Nie odpuściłam i zgłosiłam to do prokuratury bo uważam że cały proces był zwykłym szwindlem . I tak może będzie znów postępowanie sądowe ale na pewno już karne … dla takich osób . Jeśli dowiodą przekręty . Więc tak zgłaszajcie wszystkie wyłudzenia . Tak jak ja . Teraz ja zgłosiłam firmie Adiut która nie wypłaciła mi 200 euro bez podania przyczyny wskazali ogólnie paragraf z umowy jednak nie wskazali mi dlaczego nie wypłacili mi środków za 5 dni mają . Kiedy upubliczniła to tu tak wysłali zastraszające pismo od prawnika ws tatko zgłosiłam do prokuratury gdyż wiem że w tej firmie są to częste praktyki . Także tak ja zgłaszam . Po prostu nie będę dawać się wykorzystywać 

IMG_7959.jpeg

Wsadza jednego cwaniaka z drugim  zobaczycie jak się szacunek zmieni do pracowników 

Umowa zlecenie nie jest umowa uznaniowa o dzieło każdemu komu brakuje pie jędzy na koncie powinien mieć wyjaśnione i udokumentowane dlaczego . To że ktoś powiedział to jedno . Czy wam ktoś podnosi wynagrodzenie jeśli jedziecie na zlecenie a w tela jest niezgodna z opisem ? Właśnie . Mają to gdzieś o to też jest wyłudzenie pieniędzy . 
 

—/////

jak zaczniecie się stawiać i firmy będą miały problemy bo dziś po prostu wiedzą że w 90 procentach są na wygranych pozycjach bo jak kroją po małych kwotach to nikomu nie chce się procesować po sądach a i prawnik pewnie tego nie weźmie a wiecie tak jak mówiłam firmy mają sporo opiekunek kilka takich obcięć i jedna wyplatawpadnie 

——- 

jak przetrzepię im firmę prokuratura i będę musiały beknąć finansowo lub w inny sposób później 3 razy się zastanawia czy warto . 
 

dla mnie to nie odpowiedź brak uzasadnienia brak dowodów żeby jechać komuś po wynagrodzeniu nie pracuje dla kogoś za free 

 

firmy często źle traktują swoich klientów doliczają im koszty koordynatorzy nie mówią prawny a rodziny również co do opieki 

firmy kłamią czasem co do zakresu obowiązków 

rodziny/ klienci  są teraz rozkapryszone wystarczy że jakaś firma spuści im 200 euro i przenoszą się gdzie indziej a jako powód wymyślają złą obsługę opiekunki żeby tylko złapać dobrą promke 

 

 jest olbrzymia konkurencja i tak po prostu nie może być że firmy nie zabezpieczają się na takie wypadki 

mają beznadziejne umowy z klientami a później żeby pokryć swoje koszty po prostu tną nasze wynagrodzenia 

 

Niemcy o tym doskonale wiedzą 

 

 

 

 

No. W czasie pandemii pracowałam z aj partners rodzina zachowywała się katastrofalnie bo codziennie przychodziła w odwiedziny córka z dziećmi która pracowała w przedszkolu koły i sąsiad . W czasie pierwszego reżimu ! 
koordynator zabronił przychodzenia tak czaesto ! 
pamiętam że ten koordynator nie mówił prawdy o rachunkach i dwie rodziny w tym regionie podziękowały współpracy 

pierwsza zaraz po tym jak otrzymała rachunek po prostu stali się wredni i chamscy i zakończyli współpracę przeniesiono mnie obok a druga pokazałam rachunek ja miałam 1600 oni prawie 4200 

za osobę chodząca 

zglaszalam w tej firmie że ma problemy ze słuchem i nie mogę wstawać w nocy a tam jest potrzeba wstawania w nocy jednak oni mnie namawiali że to tylko zaznaczone żeby złapać klienta 😹

więc się zgodziłam 

podopieczna się przewróciła w nocy i powiedziała że bała się mnie zawołać ale czy to była prawda nie wiem ? 
divrze że mi pieniędzy nie potrącili . Jednak zemścili się inaczej wysłali mnie na zlecenie do kolegi pan z aj partners jest z Oławy a kolega z eurobvita ten co oszukał tyle osób też może to koledzy :) wtedy zadzwonił do mnie i zaproponował mi właśnie tą pracę za którą mi nie zapłacił . 
żeby było ciekawiej kiedy pracowałam w Monachium ta sama firma zaproponowała mi pracę w koln wyjeżdżałam własnym samochodem powiedzieli że mam potwierdzoną pracę i mogę przyjechać i poczekać w mieszkaniu bo 3-4 dni na rozpoczęcie współpracy . A kiedy przyjechałam na miejsce oświadczono mi że tej pracy nie ma . Także wiecie niestety wg mnie ci ludzie czasem zachowują się jak patologia mają w gdzieś nasze rachunki i pieniądze . A szef tej firmy oświadczył mi że nie miał zamiaru mnie zatrudniać po prostu ot tak takie jaja sobie zrobił . Dlatego uważam że jeśli ja IE się zatrudniać to uważajcie ja pracuje dobrze ale jeśli ktoś mnie okradnie lub mi coś źle zrobi potrafię się odgryźć . Najgorsze zagłębie przekrętów to Wrocław i okolice w tym promedica wszelkie pochodne Veritas i jej spółki . 

Jeśli chodzi o aj partner to rodzina u której byłam u tego koordynatora była załamana rachunkiem i wkurzona ponieważ podoliczi im jakieś dziwne koszty za maseczki pandemię itd . Rachunek był spory a tu jeszcze jakieś koszty na które się nie umówi dlatego się szybko pożegnali a kto był winny wg firmy ? No właśnie i firmą później w tak bezczelny sposób mściła się na mnie chcecie jeszcze jakieś historie 

Wtedy jeszcze nie myślałam żeby zgłaszać takie rzeczy do urzędów . Ale dziś wiem że trzeba się po prostu bronić przed wyzyskiem bezczelnością i chamstwem po prostu . Ja rozumiem że zawsze może coś pójście nie tak ale wszyscy się jakoś staramy . Ale firmy po prostu swoich błędów nie chcą widzieć w zarządzaniu w błędach umów w tym jak wchodzą w d u p e niemca a całą odpowiedzialnością za błędy zarządzania firmą obarczają nas . Tak po prostu nie może być i jeszcze dodatkowo nie zamierzają się tłumaczyć . Ja rozumiem że koszty prowadzenia firmy typu ZUS który za nas jest zerowy ! I przekręty które robią żeby nie odprowadzać składek utrzymanie biura którego zazwyczaj nie ma bo wszyscy pracują on linę ! Więc prąd etc odchodzi . Więc generalnie całe nasze wynagrodzenie drugie idzie do nich i serio nie zazdrosne jeśli ktoś ma pomysł na biznes ale wkurza mnie jeśli ktoś okrada ludzi . I tyle . W temacie . I wiem że w tej branży niestety w firmach otarłam się też o patologię po tej drugiej stronie niestety i to jest przykre . I trzeba z tym walczyć bo nie tylko opiekunki źle się zachowują ! 

Historia innej firmy 

——-/////

firma nie dawała mi spokoju kobieta wydzwaniała do mnie jak opentana ze szteli idealna dla mnie !!! Nie mogłam się od niej opędzić dopiero przyjechałam do domu a ona już na dla mnie zlecenie . W galerii w toalecie muszę z nią pogadać . 
bo to klient bezpośredni ( nie przez niemiecka agencję o. Kierownik ) . No dobrze . 
pojechałam oczywiście nawciskali mi że spędzę wakacje w Hiszpanii 😆😆😆bo syn w Hiszpanii mieszka . Na miejscu syn od razu zaczął mi proponować pracę na lewo i przelewy na konto . Nie zgodziłam się ! Zgłosiłam do firmy . Później znalazłam rachunek z innej agencji - nieopłacony rachunek komornik . Wysłałam do firmy . Przed wyjazdem podopieczny wypłacił 1000 euro zgłosiłam do rodziny i do firmy . Sąsiad nie chciał tego przyjąć podopieczny nadużywał alkoholu i nie chciał pić wody miał stany depresyjne trafił na tydz do szpitala . Przed moim wyjazdem chciałam oddać te pieniądze żeby mnie później nie oskarżono że „ zaginęły „ sąsiadka nie chciała ich przyjąć a taka dobra przyjaciółka !!! Zapchał sedes - do firmy przesłano rachunek że to moja wina 😂oczywiście facet nie chciwl

uiscic rachunku i wiem że się z nim użerani tzn ten syn . Nie wiem czy opłacił . Mi jednak zapłacono pieniądze . Także serio … zacznijcie w końcu pisać porządne umowy bo nie wszystko w Niemczech takie złote 

Inna historia 

——-////

firma na umowę niemiecka 

—-// 

przejechałam z jednej firmy do innej bo podopieczna była agresywna 

kobieta z agencji kazała mi podawać zastrzyki 2 podopiecznym ! Którzy dopiero co wyszli ze szpitala i mieli jieustabilizowany cukier . Wiem że opiekunkom jest to zabronione . Ale ona upierała się przez tel że prawo się zmieniło ! Kazałam więc jej napisać oświadczenie że ona jako mój kierownik zleca mi podawanie zastrzyków z insuliny bo jest to zgodne z prawem i to podpisać . Na drugi dzień dostaję tel że jestem zwolniona bo rodzina mnie nie chce ? A rodzina kochana do dziś mam ich na fb . 
pytam o co chodzi oni mówią że nic nie wiedzą oczywiście wyhechalam  bo co będę z głupim w sensie firmą gadać . Problem oczywiście ue z wynagrodzeniem . Pytam rodziny czy nie zapłacili a oni wysłali mi pismo niemieckie że ścigają to firmę za rachunki i każą nie płacić nic już tej firmie ale że ta rodzina zanim dostała to pismo to wysłała kasę na rachunek . I że ma nadzieję że otrzymam wynagrodzenie . Skopiowałam pismo i wysłałam firmie . Pieniądze udało mi się otrzymać . Także uważajcie na siebie bo krętacze są wśród nas ! 

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

https://www.fakt.pl/pieniadze/ta-zmiana-dotknie-miliony-polakow-chodzi-o-umowy-zlecenie/b7wv0sd
dzieli Bogu 

https://www.fakt.pl/pieniadze/ta-zmiana-dotknie-miliony-polakow-chodzi-o-umowy-zlecenie/b7wv0sd
dzieli Bogu 

 

dlatego nie bójcie się zgłaszać swoich wniosków każdemu jest ciężko i firmom i Niemcom ale nam też . Trzeba zgłaszać wnioski do ZUS a kiedyś do zostanie wysłuchane nawet jeśli dziś wydaje się wam że to nie ma sensu piszcie na skrzynki rządowe do Zuzu pokazujcie jak to wszystko wygląda . 
 

dlatego kochani - ja pracuje już sporo i dużo widziałam i dziś się nie certole . I wam też radzę . Prowadziłam dwa procesy i kolejnego też się nie zawaham . Ale uwierzcie mi jeśli czujecie że wina nie leży po waszej stronie . Nie okradłyście podopiecznego / nie piłyście itd . To się nie wahajcie zgłaszajcie do ZUS brak składek ubezpieczeń brak wynagrodzeń do prokuratury . Nie jedźcie bez umowy takiej nawet na meila . Bo firmy też lecą w kulki :) 

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Gość Malgoska

Jeżdżę od 12 lat i nigdy nie musiałam bić się z agencja o pieniądze. Ja nie wierze ze agencja nie wypłaca bez powodu bo to jest niemożliwe. 

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Cóż mam ci powiedzieć 🤣ja nie wierzę że ty wierzysz 🦄a ja ja nie wierzę że ten komentarz napisała opiekunka :) i co mi zrobisz ? 

A jednak sprawy miały miejsce i były procesowane .  w tym proces moja wygrana upadłość konsumencka oraz skarga na radcę prawnego,  brak składek. Z przyczyn wiadomych ( rodo ochrona danych nie publikuje tutaj tego) ale  nie wygrałabym procesu gdyby wina firmy  nie był zasadny także wiecie te historie nie są wyssane z palca . A głupimim  komentarzami się nie przejmuje,  podobnie jak pracodawcami którzy myślą że będą całe życie bez karni . Ja osobiście zgłaszam gdzie się da i są odzewy i to nie jest tak że tylko można do sądu . Ale do różnych instytucji . Poniżej też fragment pisma gdzie zostały naliczone składki z ZUS . Także wiecie . Może ktoś nie miał problematycznych szteli lub nie pilnuje bo nie umie liczyć . Ja sprawdzam i pilnuje . I wam też radzę . 

7 godzin temu, Gość Malgoska napisał(a):

Jeżdżę od 12 lat i nigdy nie musiałam bić się z agencja o pieniądze. Ja nie wierze ze agencja nie wypłaca bez powodu bo to jest niemożliwe. 

 

IMG_7999.jpeg

IMG_7998.jpeg

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Niestety walki są i tu wam pokazuje że że nie tylko kręcą firmy ale zatrudniają nawet prawników którzy też kręcą i tu przykład że dzięki temu że akurat trochę na prawie się znam i wiem gdzie uderzyć to te działania mają później swoje konsekwencje więc próbuje tylko pokazać jak daleko sięgają te wyłudzenia i krętactwa . Dlatego osoby które nie drążą nie mają nawet świadomości jak wielkie są nadużycia ze strony firmy 

IMG_8006.jpeg

Oto nie jest tak że wszystkie firmy są złe i sztele okropne . Mam sporo dobrych szteli  za sobą i dużo referencji . Ale czasem mam wrażenie że firmy po prostu słabo się zabezpieczają jeśli chodzi o kontrakty z klientem . 
A klienci bardzo się rozkaprysili bo firmy też ich do tego przyzwyczaiły . Powinni zmienić po prostu standardy  umów a nie nie byle klient był zadowolony a później swoje braki finansowe odbijać na nas . My i tak już mamy serio strasznie okrojone prawa w tych umowach . Musimy zadowolić firmę klienta i pośrednika . I generalnie nic nam nie wolno . Ci ludzie są schorowani i często im źle jest dlatego że żyją . Że muszą wydawać pieniądze że rodzina ich nie chce itd itd :) dlatego obcinanie wszelkich pensji serio powinno być zasadne . I z dowodami . ogólnie w Niemczech rośnie też niechęć do Polaków wśród Niemców . W sklepach etc za zwyżki cen itd także lepiej nie będzie . Takie jest moje zdanie . Jest bardzo dużo Niemców którzy szukają tańszych rozwiązań byle by 100-200 euro mniej zalplavic i ściągają opiekunki np z Czech i Litwy etc . Firmy kroją sporą kasę a później są dramaty 🎭 taka jest prawda 

Z tą firmą pracowałam parę miesięcy . Było tak że płacili dużo ale mimo że za każdym razem pisze że nie mogę dźwigać kiedy prosiłam o kontakt do zmienniczki okazywało się że owszem kiedy zmienniczka wyjeżdżała osoba była chodząca ale obecnie jest w szpitalu i prawdopodobnie jest totalnie leżąca zrezygnowałam . Drugie zlecenie też było do osoby chodzącej . Nie chcieli mi dać numeru . Wymusiłam . Dostałam numer okazało się że osoba umierająca też nie wstaje . Trzecie też odmówili numeru . Ale dostałam czułam że coś jest nie tak . Że kobieta kłamie pod presją . No ale pojechałam . Facet umierający z rakiem . Dramat tam był . Brak zaufania . Sąsiedzi zaglądali przez okna . Jak tylko przyjechałam dostałam tel czy tu na pewno  czy tu na pewno zostanę . Ktoś musiał coś na mnie nagadać bo ten tel był od koordynatora na wejściu . Powiedziałam to do mojej koordynatorki z pól ale nie zareagowała a rodzina już kogoś szukała . Nie zdążyli mnie przewieźć. 😁w dniu wyjazdu brat( syn podopiecznego ) zachowywał się agresywnie nie mogłam wyjść w do kuchni ani toalety . Groził że zawiezie mnie do hotelu ? A ja że w końcu wezwę policję jak się nie uspokoi   . Koordynator nic nie zrobił . Nagadali na mnie do firmy choć tak naprawdę nic nie zrobiłam po prostu . Nie zwrócono mi za przejazd . I nie wiem właśnie skąd ta agresja u niektórych ludzi . Z tą firmą więcej już nie wyjechałam bo stwierdziłam że nienormalni i że mają jakieś sztele z d u p y  . Pierwszy raz bałam się tego faceta . Gadał coś do mnie że mam duże oczy ?! On chyba coś wziął . Bo był tak nabuzowany że naprawdę myślałam że mi coś zrobi i to są właśnie Niemcy i nasza praca gdzie w razie jakiegoś problemu firma kompletnie nic nie zrobi . Naprawdę praca jest ciężka i nie wiadomo z czym przyjdzie się nam mierzyć . Firma też robiła przekręty na składkach . Osobiście nie polecam ani Veritas ani jej pochodnych zresztą wszystkie firmy moim zdaniem z Wrocławia albo bliskich okolic to zagłębie krętaczy . Zawsze były tam problemy albo ze składkami albo z opłatami albo jeszcze innymi rzeczami w tym np promedica czy aj Partners . Wszystko zależy od tego jaką politykę ma firma . Ja już naprawdę sporo firm przerobiłam i irytuje mnie jak firma mnie kłamie 🤥 nie mówi prawdy o zleceniu . Zdajecie sobie sprawę że jeżeli firma umawia się z wami na jakiś budżet np osoba chodząca i płaci wam określoną kwotę za waszą pracę a wy na miejscu dowiadujecie się że osoba jest leżąca i macie 3 razy więcej pracy lub po prostu narażacie też swoje zdrowie bo np nie możecie dźwigać ale koordynatorzy mają to w d u p i e bo zależy im tylko na premii za spięcie kontraktu , dodatkowo rodziny płacą dużo więcej za osobę leżącą niż za osobę chodzącą więc jeśli koordynator firmy kłamie i mówi że osoba chodzi a później okazuje się leży … to ja rozumiem że tak może się zdarzyć raz . Ale 3 razy ? To umówmy się to zwykła polityka firmy . Kiedy szef mówi nie mówcie prawdy przytulimy więcej kasy :) prawda ? To też jest wyłudzenie kosztem waszym . Nie ma co się oszukiwać praca koordynatora jest to żeby sprawdzać sztele i ją weryfikować a nie wciskać babole . No firma może co obciąć kasę za to że ty źle pracujesz a co ty masz zrobić w takim przypadku ? 

IMG_8008.jpeg

Dlatego kochani koniec z kłamstwami —- a później co robią firmy :) czarne listy prawda ,👍 

Jestem na hot line u veritas jak myślicie dlaczego 🤣i czy powinnam się przejmować po tym jak mnie tak robili :) ja myślę że nie nie tylko firmy robią selekcję . Ale warto też zrobić sobie selekcję firm te co są uczciwe i te co lecą w kulki można zaoszczędzić kasę i nerwy 

Tu sytuacja o której opowiadałam kiedy rekruterzy od aj partnera umówili się ze mną że mam pewne zlecenie i że mogę przejechać i rozpocząć pracę . Zatankowałam auto z Monachium pojechałam do koln a oni że tego nie ma i zaproponowano mi pracę 200 euro tańsza . Także tego . Tak właśnie jest kiedy ktoś się zachowuje jak na załączonym obrazku . Pisze żebyście mieli obraz poziomu inteligencji niektórych osób 

IMG_8011.png

IMG_8010.png

To o czym pisałam w czasie pandemii . Tak jak mówiłam to nie są wyssane historie z palca 

:) naprawdę niektórzy to mają nawet fantazje nie 🫣 

IMG_8012.png

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

:) naprawdę niektórzy to mają nawet fantazje nie 🫣 ja naprawdę chce tylko normalnej pracy . Zgodnie z umową . Tak to właśnie wyglądało . Zaczęło się od 1600 później 1400 a na koniec na skoczka na tydzień bez umowy i też miałam jechać swoim autem za free . Co o tym sądzicie ? Jeśli uważacie że firmy nie lecą w kolki to proszę bardzo takich przykładów naprawdę mogę mnożyć . Dlatego dla mnie ważna jest umowa ! Co zawiera ! Kontakt z opiekunką ! Referencje firmy i opinie ale nie te robione ! I jak długo firma działa na rynku ! 

IMG_8017.png

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Gość Szczerba
16 godzin temu, Kare napisał(a):

Nie chcieli mi dać numeru . Wymusiłam . Dostałam numer okazało się że osoba umierająca też nie wstaje . Trzecie też odmówili numeru . Ale dostałam czułam że coś jest nie tak . Że kobieta kłamie pod presją . No ale pojechałam .

to się nazywa proszeniem o problemy. Czułaś, że ktoś kręci, ale pojechałaś. 

Chce się mieć sytuację w miarę pod kontrolą? 

1. Nie jeździć bez umowy na mailu!

2. Nie jeździć bez kontaktu do zmienniczki (wyklucza to tzw. nowe oferty). 

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Fakt :) wtedy miałam mniejsze doświadczenie i byłam bardziej ufna :) dziś nie popełniłabym tego błędu . Pokazuje tylko że firmy też są nie w porządku    i to dość często . a ich zachowanie czasem jest wręcz skandaliczne . 
to podejście myślę twoje  jest też takie typowe :) oskarżanie ofiarę,  że jest sama sobie winna np .
cos na wzór kiedy droga idzie ładną dziewczyną w krótkiej spódnicy i zostanie napadnięta  to połowa ludzi na forum ja zhejtuje  że sama sobie jest winna,  że za ładną się urodziła i w ogóle po co z domu wychodzi , najlepiej niech do klasztoru idzie bo idąc ulicą sprowokowała faceta 😤A z tym zboczencem czy zbirem co napada to sami polecieli by piwo pić 😂😂😂także czasem moralność  Polaków to trochę taka wątpliwa jest cóż zrobić :) życie :) 

jak ktoś chce cię okraść to czy z umową czy bez to zrobi 
 

do dziś np. Nie wiem 🤷‍♀️ dlaczego firma ad… r vel nett.. z Torunia nie wypłaciła mi 200 euro . 💶 i robi to permanentnie  również innym opiekunka . Obcina kasę innym ludziom również co wyraźnie widać po wpisach na go Work i ja także słyszałam to od poprzedniczek . Mi zaś za opisywanie rzeczy na forum wysłano pismo do domu od prawnika  ( dlatego nie podaje pełnych danych firmy ) a na go Work zablokowano możliwość opisywania sytuacji 😂dodatkowo firma nie przedstawiła mi konkretnego powodu obcięcia stodkow na wezwanie ani rachunku za przejazd ponieważ dodatkowo musiałam sama zapłacić rachunki . Więc wały są notorycznie . 

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Gość Pinio
6 godzin temu, Kare napisał(a):

cos na wzór kiedy droga idzie ładną dziewczyną w krótkiej spódnicy i zostanie napadnięta  to połowa ludzi na forum ja zhejtuje  że sama sobie jest winna,  że za ładną się urodziła i w ogóle po co z domu wychodzi , najlepiej niech do klasztoru idzie bo idąc ulicą sprowokowała faceta

Jest różnica gdy idzie centrum miasta lub jakąś uliczką w mało przyjaznej dzielnicy. 

6 godzin temu, Kare napisał(a):

jak ktoś chce cię okraść to czy z umową czy bez to zrobi 

Ale z umową łatwiej dochodzić swoich praw.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Owszem co nie zmienia ostatecznie faktu że dla policji 🚓 okoliczności gdzie dokonano zbrodni w przeciwieństwie do ciebie i innych tobie podobnych nie będą miały absolutnie znaczenia . Zbrodnia wg kodeksu to zbrodnia . I należy trzymać się faktów a nie małą wątpliwej moralności osób wypisujących komentarze :) 

A tak 👍 nie doczytałam tam o tej umowie tak jak już pisałam zgadzam się z tą umową w 100 💯 byłam mniej doświadczona i bardziej ufna i tak zgadza się popełniłam błąd . Pracowałam z tą firmą wcześniej dlatego sądziłam że mogę im ufać . :) teraz już się na to nie dałabym nabrać ale każdy uczy się na własnych błędach i tak przyznaje po części to mój błąd . Pokazuje też jednak innym może mniej doświadczonym przy okazji że firma nie wolno ufać bo są bezwzględni . :) 

Dziś każdemu odradzam i sama też tak robię wszelkie wyjazdy bez umów !!! Na swoim gorzkim przykładzie 😂

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

W dniu 23.06.2024 o 23:33, Gość Aśka napisał(a):

To tak jak z tym ogródkiem który macie plewić a właściciel zdecyduje po robocie czy wam zapłacić czy nie. Zgodzicie się na taki układ? Może lepiej nie odpisujcie :)

Aśka

Tak tak 👍amber Care to tak jak Amber Gold  bardzo polecam firmę 😂😂😂jedna z tych co nie płaci i burdel jak ta lala a marketing szumny jak w promedice :) w umowie zapis dwóch wypłat jedna w załączniku a druga wypłata po 54 euro :) też janusze biznesu 😂

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

A til kachloje Angel Care przejechałam u nich na zlecenie minę ( oczywiście nie chciano mi na początku dać kontaktu ) był weekend i nie mogłam się dodzwonić do tej doby odpowiedzialnej za pomoc w sytuacji w której córka zachowywała się dziwnie agresywnie nie dało się pracować . Musiałam informować rodzinę kiedy biorę coś z lodówki ! Nawet jak podopieczni spali to miałam meldować o tym później ! Więc kupowałam sama jedzenie . Korespondencja z rekruterka . Żadna z osób nie odbierała tel rekruterka udawała że nie może pomóc . Natomiast osoby odpowiedzialne nie interweniowały . Co się stało dalej ? Znowu nie wypłacono mi pieniędzy ! Dodatkowo nie policzono mi jednego dnia pracy . Przyczyną rozwiązania umowy była taka 

IMG_8116.jpeg

IMG_8115.jpeg

IMG_8112.png

IMG_8113.png

A wers

IMG_8123.jpeg

Dodam że firma jeszcze obcięła mi jeden dzień pracy nawet za takie grosze lista grzechów firm jest naprawdę przeolbrzymie trzeba zacząć to ukrywać 

IMG_8127.png

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Dodam że firma jeszcze obcięła mi jeden dzień pracy nawet za takie grosze lista grzechów firm jest naprawdę przeolbrzymie trzeba zacząć to nagłaśniać :) serio :) jak widać na kolejnym przypadku szere obietnice przed wyjazdem że firma będzie wspierać, że pomoże prze wyjeździe etc to bzdura . Osoba odpowiedzialna za kontrakt nie była osiągalna a rekrutaerka rozkładała ręce bo to nie jej zadanie 😂w poniedziałek zwieziono mnie do domu bez grosza z inną stawką niż się umówiłyśmy nie policzono mi również kwoty dodam że tu również jak u adiutora były przewoźnik Complex w jedną stronę i o dziwo również potrącono mi pieniądze . Może 🤔 coś jest na rzeczy z tym przewoźnikiem ? 

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

@Kare kochana dziękuję, że walczysz. gdyby każdy nie dawał sobie w kaszę dmuchać to takim ciepłym kluchom jak ja byłoby lepiej. Ja nie mam odwagi i dwa razy machnęłam ręką bo cenię sobie spokój a nie były to duże kwoty.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

2 godziny temu, Gość Iza napisał(a):

@Kare kochana dziękuję, że walczysz. gdyby każdy nie dawał sobie w kaszę dmuchać to takim ciepłym kluchom jak ja byłoby lepiej. Ja nie mam odwagi i dwa razy machnęłam ręką bo cenię sobie spokój a nie były to duże kwoty.

I właśnie o to chodzi :) firmy wychodzą z założenia że nie będzie nam się chciało . I tam skubną 50 euro tu 200 tam znowu 100 a jak widać przypadków jest sporo . Klientów i opiekunek mnogo . Dlatego mówię że sumując kwoty wychodzi to na naprawdę na spory przekręt . Pojedynczy przypadek może być nieduża kwot  dla danej opiekunki jednak jeśli prokuratura wiedzie na konto może się okazać że sumując całokształt możecie być całkiem spora kwota . 

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Gość Maggie
10 minut temu, Gość Marcysia napisał(a):

Dziewczyny wszystko ładnie, ale mnie przez wiele, wiele lat nic takiego nie spotkało to co to Waszym zdaniem oznacza?

Tendencyjne pytanie z sugerowaną odpowiedzią że jesteś wspaniałą opiekunką, przewidującą itd.:))

Ja upomniałam się raz bo  brakowało mi do wypłaty 50 euro. Połączyli z księgową, wyjaśniłam , ona przeprosiła i był zwrot na konto. Gdybym nie zauwazyla czy machnęła ręką to  wszytko by się zgadzało oprócz kasy:)) 

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Gość Marcysia
W dniu 12.07.2024 o 10:09, Gość Maggie napisał(a):

Tendencyjne pytanie z sugerowaną odpowiedzią że jesteś wspaniałą opiekunką, przewidującą itd.:))

Ja upomniałam się raz bo  brakowało mi do wypłaty 50 euro. Połączyli z księgową, wyjaśniłam , ona przeprosiła i był zwrot na konto. Gdybym nie zauwazyla czy machnęła ręką to  wszytko by się zgadzało oprócz kasy:)) 

Nie chodzi o to że jestem wspaniałą opiekunka ale o to że nie miałam problemow pewnie jak większość z nas. Robię wielkie oczy bo jak w umowie mam 1700 + premia 200 i zwrot za dojazd to jak agencja ma mi to pomniejszyć? Nigdy się to nie zdarzyło. Za co niby mieli mi to obciąć? Na jakiej podstawie?

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Gość Maggie
Godzinę temu, Gość Marcysia napisał(a):

Nie chodzi o to że jestem wspaniałą opiekunka ale o to że nie miałam problemow pewnie jak większość z nas. Robię wielkie oczy bo jak w umowie mam 1700 + premia 200 i zwrot za dojazd to jak agencja ma mi to pomniejszyć? Nigdy się to nie zdarzyło. Za co niby mieli mi to obciąć? Na jakiej podstawie?

A za nic. Taka pomyłeczka na ich korzyść. Przepraszają i zwracają. Ale bywa że trzeba poczekać  na  tą niedoplate i się jeszcze raz upomnieć. To że tobie nie " uszczkneli" z wypłaty to nie znaczy że się nie zdarza. Po co w ogóle takie dziwne pytania. Na tym forum i innych nie brakuje opisywanych spraw gdzie nie wypłacano większych sum niesłusznie co przyznał Sąd. Nie tak dawno pisała o swoich problemach @Katleja.

 

 

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Gość Maggie
Godzinę temu, Gość Marcysia napisał(a):

Nie chodzi o to że jestem wspaniałą opiekunka ale o to że nie miałam problemow pewnie jak większość z nas. Robię wielkie oczy bo jak w umowie mam 1700 + premia 200 i zwrot za dojazd to jak agencja ma mi to pomniejszyć? Nigdy się to nie zdarzyło. Za co niby mieli mi to obciąć? Na jakiej podstawie?

Poza tym @Katleja i inne opiekunki nie miały obciętego wynagrodzenia a raczej nieadekwatne wynagrodzenie co do obowiązków jakie okazały się być na miejscu a nie w ustaleniach przed wyjazdem. O to się upominały mimo ,że suma jaka była w umowie została wypłacona.

Inne zasuwają pokornie grunt że wypłata się zgadza i zadowolone .

 

 

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Gość
Dodaj odpowiedź do tematu...

×   Wklejono zawartość z formatowaniem.   Przywróć formatowanie

  Dozwolonych jest tylko 75 emoji.

×   Odnośnik został automatycznie osadzony.   Przywróć wyświetlanie jako odnośnik

×   Przywrócono poprzednią zawartość.   Wyczyść edytor

×   Nie możesz bezpośrednio wkleić grafiki. Dodaj lub załącz grafiki z adresu URL.


 Udostępnij



O nas

Forum Opiekunkaradzi.pl służy Opiekunom osób starszych już 8 rok. W tym czasie napisali oni (Wy) 356 tysięcy postów w blisko 49 tysiącach tematach, tworząc ogromne kompendium praktycznej wiedzy o pracy w opiece w Niemczech i Szwajcarii. To przy wsparciu Społeczności forum powstały Stelomierze, Rankingi opinii, Mapa Opiekunów i pierwszy w branży opiekuńczej multiFormularz, pozwalający aplikować jednym kliknięciem do wielu agencji na raz, będący uzupełnieniem działu pracy, w którym oferty pracy w Niemczech, Szwajcarii, Austrii i we Włoszech publikuje ponad 50 sprawdzonych i polecanych firm i agencji pracy. 

logo-opiekunka1.png
Wszelkie prawa zastrzeżone 2015-2023 Opiekunkaradzi.pl 

Polityka prywatności i cookies  |  Regulamin Kontakt  |  Reklama i HR - cennik


×
×
  • Dodaj nową pozycję...