Skocz do zawartości

Święta Wielkanocne


Gość Katarzyna Woźnicka
 Udostępnij

Rekomendowane odpowiedzi

Gość Katarzyna Woźnicka

Pomocy! Tak się zdarzyło, że pierwszy raz będę na ofercie podczas Świąt Wielkanocnych! Powiedzcie mi jakie są niemieckie tradycje, może jakieś tradycyjne potrawy, albo przyzwyczajenia? Nie chcę dać plamy.

Z góry dziękuję za pomoc!

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Witaj Katarzyno,

Ja w tamtym roku spędziłam Wielkanoc w DE. Zaczęłyśmy z babcią od przystrojenia krzaczka przed domem w jajka wielkanocne i zrobienia bukietów z zielonych gałązek przystrojonych jajkami. Ale ogólnie to jakoś szczególnie nie zapadły mi w pamięci te święta - ot zwykły dzień pracy tylko więcej pieniędzy w portfelu ;) .

Od rodzinki podopiecznej dostałam czekoladowego zająca w wielkim kartonowym jaju. Taki miły upominek :) .

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Trzeba pamiętać, że w Niemczech uroczysty jest obiad wielkanocny a nie śniadanie. Na szczęście w tym czasie nie musiałam nic gotować, bo rodzina PDP zaprosiła mnie na obiad do restauracji.

Jako dekorację postawiłam w kilku miejscach kolorowe jajka w gniazdkach i króliczki.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Tradycyjną zupą wielkanocną w Niemczech jest marchwianka z kluseczkami :) .

6 średnich marchewek

2 duże ziemniaki

0,5l bulionu warzywnego

1 mała cebula

sok z połówki cytryny

100 ml białego wina

25g masła

50ml śmietany

cukier, sól, pieprz, szczypiorek.

na kluseczki:

100g białego sera

1 małe jajko

2 łyżki bułki tartej

sól, pieprz, gałka muszkatołowa.

Obrać i pokroić marchew i ziemniaki i podgrzać na maśle. Dodać sok z cytryny, wino bulion i cukier. Gotować ok. 30min. Dodać śmietanę i zmiksować w blenderze. Doprawić do smaku

Wymieszać ser z jajkiem, bułką tartą i przyprawami. Formować kluseczki łyżeczką i wrzucać na gotującą się wodę. Gotować ok 3 min, odcedzić i podawać z zupą i świeżym szczypiorkiem.

Takie jedzenie bardziej dla królików niż dla ludzi ;), ale Niemcy to lubią.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Katarzyna, ale też jedzą tak jak my kiełbasę, jajka, babki, serniki, strucle :) . O i nowością dla mnie było, że Niemcy nie uznają Lanego Poniedziałku. Dobrze, że wcześniej dowiedziałam się tego z Internetu, bo jeszcze polałabym babcię wodą a ona nie wiedziałaby o co mi chodzi ;) .

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

  • 2 tygodnie później...

Ja też zostaje na świeta w DE i jak narazie w ogóle nie zawracam sobie głowy co bedę jadła-napewno jajka.A w ogóle to tych swiąt nie lubię-zawsze full przygotowywania i podawania na jeden dzien.Więc teraz mam spokój z szykowaniem i podawaniem-odpocznę sobie raz w życiu od tych świąt.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Ja lubię Wielkanocne gościny :). Mazurki, jajka pod każdą postacią, baby, zapach święconki... w DE to tak się nie świętuje.

No zobacz -zapomniałam o swięconce -a i zapach -to prawda ! Tego zapachu się nie zapomina .A ja jeszcze taki duży kosz robiłam wszystkiego i te kiełbaski białe parzyłam i te myśliwki -za tymi kiełbasami już tęsknię,bo tutaj przecież nie ma takich.

Ale muszę obejsć sie smakiem-muszę tutaj zostać i co ciekawe, że sama nie wiem jeszcze jak długo mam tutaj zostac? może doczekam jeszcze jakieś swięta?w zimowych ciuchach?

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Zapach kiełbasy i jajek i świeżej babki i chleba z pieca...mhmmm...i to jeszcze taka kiełbasa z domowej wędzarni. Coś niesamowitego.

Blondi, to nie wiesz kiedy na urlop się wybierasz? Myślisz że z miesiąca wydłużysz pobyt aż do Bożego Narodzenia??

Gabi już wiem kiedy wyjeżdzam -no ale jeszcze prawie miesiąc mam -czyli mam już z górki,myślę ,że zleci szybko i że wytrzymam.Muszę wytrzymać.Ale wyjdzie na to ,że będę w miśkach wracac.Tak się babci spodobałam ,że nie chce mnie wypuscić ,,,

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

  • 2 tygodnie później...

Pogoda na Wielkanoc ma być nijaka-zimno i jeszcze trochę zimy ma być.Ale jak sobie powspominam te święta będąc dzieckiem to mam bardzo mile wspomnienia,,

na święta Wielkanocne mama kupowała nowe buciki -lakierki -miałam nowy płaszczyk -nową sukienkę i zawsze było za zimno aby ubrać podkolanówki.Ten płaszczy i sukienki i buciki mam przed oczami do tej pory-co to była za radośc.

Cała rodzina w komplecie.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Święta Wielkanocne w Polsce bym miała na bogato,jak słyszę jakie wędzonki i wędliny własnej roboty i białą kiełbaskę kupili i jakie wszystko smaczne to język do dupy mi ucieka,,,bo tutaj widzę ,że święta będą nijakie i biedą mi tu zalatuje -niestety,,po tych świętach napewno już chyba na żadne święta nie zostanę w DE,,,

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Święta Wielkanocne w DE !!! nie jest zle,,,zrobiłam stół po polsku -jedzenie super- bardzo dobre szynki kupiłam i inne pyszności i nagotowałam zrazów w sosie,,,mamy też święconkę i prawie jak w domu.Ciasta też mamy własnej roboty.Nic tylko jeśc...mamy sporo jajeczek kolorowych ,które też trzeba zjeśc...jest tak świątecznie!!!

a jak u Was ?

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Gość
Dodaj odpowiedź do tematu...

×   Wklejono zawartość z formatowaniem.   Przywróć formatowanie

  Dozwolonych jest tylko 75 emoji.

×   Odnośnik został automatycznie osadzony.   Przywróć wyświetlanie jako odnośnik

×   Przywrócono poprzednią zawartość.   Wyczyść edytor

×   Nie możesz bezpośrednio wkleić grafiki. Dodaj lub załącz grafiki z adresu URL.

 Udostępnij



O nas

Forum Opiekunkaradzi.pl służy Opiekunom osób starszych już 8 rok. W tym czasie napisali oni (Wy) 356 tysięcy postów w blisko 49 tysiącach tematach, tworząc ogromne kompendium praktycznej wiedzy o pracy w opiece w Niemczech i Szwajcarii. To przy wsparciu Społeczności forum powstały Stelomierze, Rankingi opinii, Mapa Opiekunów i pierwszy w branży opiekuńczej multiFormularz, pozwalający aplikować jednym kliknięciem do wielu agencji na raz, będący uzupełnieniem działu pracy, w którym oferty pracy w Niemczech, Szwajcarii, Austrii i we Włoszech publikuje ponad 50 sprawdzonych i polecanych firm i agencji pracy. 

logo-opiekunka1.png
Wszelkie prawa zastrzeżone 2015-2023 Opiekunkaradzi.pl 

Polityka prywatności i cookies  |  Regulamin Kontakt  |  Reklama i HR - cennik

×
×
  • Dodaj nową pozycję...