Skocz do zawartości

Dwóch podopiecznych. Czy to za dużo na drugą w życiu sztelę?


Gość Anna
 Udostępnij

Rekomendowane odpowiedzi

Witam, niedawno zaczęłam swoją przygodę z opieką w Niemczech. Do tej pory byłam na jednej wymianie, teraz zadzwonili z ofertą do 2 osób. Jedna - babcia ma II stopień Pflegestufe a dziadek podobno jest całkiem sprawny tylko niedosłyszy. Czy to trudno jak dla takiego świeżaka jak ja? Miał ktoś styczność z opieką nad małżeństwem? Proszę o odpowiedź, bo nie wiem co mam robić. Przyjąć czy czekać na kolejną ofertę?

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Byłam 2 razy przy dwóch osobach-jedna do opieki,jedna zdrowa i sprawna. W jednej rodzinie na przemian ze zdrową babcią gotowałam obiady co 2 dzień ja,żadnych problemów,ja zajmowałam się agresywnym dziadkiem-po 3 dniach dziadzio się zmienił,wyciszył,przestał krzyczeć i było ok. W drugim miejscu była chora na wózku inwalidzkim babuszka i zdrowy dziadek,który przeszkadzał we wszystkim i stał nad każdą moją czynnością i powtarzał po 200 x co mam robić,koszmar....

Dlatego jest różnie,praca jako opiekunka to los na loterii-raz coś trafisz dobrego a 10 razy nie trzfisz nic.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Byłam 2 razy przy dwóch osobach-jedna do opieki,jedna zdrowa i sprawna. W jednej rodzinie na przemian ze zdrową babcią gotowałam obiady co 2 dzień ja,żadnych problemów,ja zajmowałam się agresywnym dziadkiem-po 3 dniach dziadzio się zmienił,wyciszył,przestał krzyczeć i było ok. W drugim miejscu była chora na wózku inwalidzkim babuszka i zdrowy dziadek,który przeszkadzał we wszystkim i stał nad każdą moją czynnością i powtarzał po 200 x co mam robić,koszmar....

Dlatego jest różnie,praca jako opiekunka to los na loterii-raz coś trafisz dobrego a 10 razy nie trzfisz nic.

Aniu, dla mnie ta druga sztela to byłaby droga przez mękę. Nie lubię jak ktoś wtrąca się do mojej pracy, tym bardziej ktoś, kto nie ma o tym zielonego pojęcia.

To fakt, raz możesz trafić na cudownych PDP a innym razem na babiszonów z kosmosu :D.

W kwestii 2 podopiecznych raczej nie pomogę, bo nie miałam do czynienia z taką sztelą. Do tej pory miałam tylko po jednym PDP.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Witam, niedawno zaczęłam swoją przygodę z opieką w Niemczech. Do tej pory byłam na jednej wymianie, teraz zadzwonili z ofertą do 2 osób. Jedna - babcia ma II stopień Pflegestufe a dziadek podobno jest całkiem sprawny tylko niedosłyszy. Czy to trudno jak dla takiego świeżaka jak ja? Miał ktoś styczność z opieką nad małżeństwem? Proszę o odpowiedź, bo nie wiem co mam robić. Przyjąć czy czekać na kolejną ofertę?

jeżeli by było odwrotnie to bym Ci odradził ...jeżli kobieta jest mobilna to katastrofa ...II stopień jeszcze dużo nie mówi ,ale jeżeli autentycznie potrzebuje opieki itd. to przyjmnij tą oferte ,tylko za jakie pieniądze ? bo nieraz widzę oferty do dwóch osób za 1200 Euro... nie wiem w tedy czy się śmiać czy płakać... miałem małżeństwa i nie jest tak żle ,tylko jeden warunek kobieta nie może być mobilna bo jest w tedy tragicznie.Pozdrawiam:)

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Do poniedziałku mam czas na podjęcie decyzji.

Babcia porusza się za pomocą wózka inwalidzkiego i zamiennie rollatora, cierpi na demencję i inkontynencję.

Adamos, proponują mi właśnie 1200 tylko z racji mojego słabego komunikatywnego niemieckiego.

Nie wiem co zrobić. Pewnie zrezygnuję, tylko z moim niemieckim do jednej osoby dostanę nie więcej niż 800 a to zawsze o 400 więcej...

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Wiecie co, myślałam nad tą ofertą i przyjmę ją. Może nie są to jakieś kokosy ale zawsze to o 1200 euro więcej niż zarabiam teraz. Kredyt muszę spłacić bo sprawa trafi do komornika :(. Dzięki za pomoc.

Mam nadzieję że do tej pory nikt tam nie wyjechał. Wlasnie jak to jest, jak mam czas na podjęcie decyzji to nikt mi tej oferty nie zabierze?

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Witajcie, założyłam sobie konto. Mam nadzieję, że będę mieć czas na pisanie z Wami :).

W piątek wyjeżdżam do Ilmenau. Strasznie się denerwuję, ale jestem dobrej myśli. Wiem, że jadę tam, żeby zarobić. Trzymajcie za mnie kciuki!

To fajnie, że założyłaś konto będzie łatwiej cie znaleźć :)

Życzę przyjemnej pracy! I sympatycznych podopiecznych :)

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Witaj Anno, ja byłam kiedyś na ofercie gdzie babcia cierpiała na demencję a dziadek był sprawny. Jechałam tylko do babci, a dziadek zajmował się sam sobą. Ja tylko gotowałam i prałam. Dziadek też dużo rzeczy robił przy babci. Kładł ją spać, czasem mył i karmił a ja wtedy miałam czas wolny. Oby tobie udało się takie fajne małżeństwo. Powodzenia!

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Wiecie co, myślałam nad tą ofertą i przyjmę ją. Może nie są to jakieś kokosy ale zawsze to o 1200 euro więcej niż zarabiam teraz. Kredyt muszę spłacić bo sprawa trafi do komornika :(. Dzięki za pomoc.

Mam nadzieję że do tej pory nikt tam nie wyjechał. Wlasnie jak to jest, jak mam czas na podjęcie decyzji to nikt mi tej oferty nie zabierze?

No pewnie, że lepiej zarabiać 1200 niż 800, a skoro dziadek jest sprawny to tak jakbyś jechała tylko do jednej osoby. Jak już gabi wspomniała, upierzesz, wyprasujesz, ugotujesz, pogadasz i tyle. Powodzenia!

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Cześć dziewczyny! Nie mam ani chwili spokoju. Nie jest źle, ale ciągle coś robię, to przy babci to dziadek zagaduje... Dziadek czasem mi pomaga przy obiedzie i karmi babcię, która często zastyga z łyżką przy ustach i nie wie co dalej robić. Rodzinka sympatyczna jak na pierwsze wrażenie.

Uciekam, bo weszłam tylko na momencik.

[ Data: 10-03-2015, 21:36 ]

Przepraszam, że tak rzadko piszę, ale na prawdę niewiele mam czasu. Ale powiem, że sztela jest bardzo fajna mimo, że pracochłonna. Na pewno wrócę tu po urlopie :) . Dziadzio nie chce mnie puścić do Polski. Mówi, żebym została z nimi jeszcze jakiś czas, ale 20.03 przyjeżdża już poprzednia opiekunka a ja wracam do domu.

Babcia bardzo zmieniła się w ciągu tego miesiąca. Z rana często się śmieje i jest dość kontaktowa (niestety wieczorem choroba uderza ze zdwojoną siłą i z babcią nie ma praktycznie kontaktu). Na początku nie chciała kompletnie mi zaufać. Na szczęście przekonała się do mnie :) .

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

  • 1 miesiąc temu...
  • 2 tygodnie później...
Gość
Dodaj odpowiedź do tematu...

×   Wklejono zawartość z formatowaniem.   Przywróć formatowanie

  Dozwolonych jest tylko 75 emoji.

×   Odnośnik został automatycznie osadzony.   Przywróć wyświetlanie jako odnośnik

×   Przywrócono poprzednią zawartość.   Wyczyść edytor

×   Nie możesz bezpośrednio wkleić grafiki. Dodaj lub załącz grafiki z adresu URL.

 Udostępnij



O nas

Forum Opiekunkaradzi.pl służy Opiekunom osób starszych już 8 rok. W tym czasie napisali oni (Wy) 356 tysięcy postów w blisko 49 tysiącach tematach, tworząc ogromne kompendium praktycznej wiedzy o pracy w opiece w Niemczech i Szwajcarii. To przy wsparciu Społeczności forum powstały Stelomierze, Rankingi opinii, Mapa Opiekunów i pierwszy w branży opiekuńczej multiFormularz, pozwalający aplikować jednym kliknięciem do wielu agencji na raz, będący uzupełnieniem działu pracy, w którym oferty pracy w Niemczech, Szwajcarii, Austrii i we Włoszech publikuje ponad 50 sprawdzonych i polecanych firm i agencji pracy. 

logo-opiekunka1.png
Wszelkie prawa zastrzeżone 2015-2023 Opiekunkaradzi.pl 

Polityka prywatności i cookies  |  Regulamin Kontakt  |  Reklama i HR - cennik

×
×
  • Dodaj nową pozycję...