Skocz do zawartości

Wiadomości z kraju i ze świata


 Udostępnij

Rekomendowane odpowiedzi

@basica to wracaj... Latem pracy od cholery.  Chyba możesz sobie dorobić.  Ciekawa jestem jak to będzie. Teoretycznie powinnam 1wrzesnia wyjechać do pracy i teoretycznie powinnam już po nowych stawkach. Zobaczymy maja wejść 30lipca?. Czyli jeszcze trochę czasu jest. Będę śledzić uważnie ruchy mojej agencji. Ciekawa jestem czy coś się zmieni.....

  • Lubię to 1
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

22 minut temu, elf napisał:

@basica to wracaj... Latem pracy od cholery.  Chyba możesz sobie dorobić.  

Juz nawet spakowana bylam gdy cora  wyjazd  na wakacje zaproponowala i odmowilam .

Pracowalam tylko z niemieckimi agencjami lub rodzinami / do niemieckiej emerytury zostalo mi troszke/ . https://www.betreut.de/ tu sa super ogloszenia ,tylko legalne .

Nigdy nie wspolpracowalam z agencjami , dlatego martwi mnie walka opiekunek o wszystko . 

  • Lubię to 1
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

@basica  dzięki za stronę przejrzę, zastanowie. Ja nie piszę się na długie pobyty jak niektórzy i dlatego na ogół trudno mi znaleźć pracę w niemieckiej rodzinie. Miałam kilka propozycji ale na ogół na własną działalność lub dłuższy pobyt. RODZINY chcą zatrudniać na umowę o pracę ale chcą by opiekunka była 3-4 miesiace. Dla mnie 2 to Max. Ale dziękuję i faktycznie przyjrzę się co firmy proponują od sierpnia . Pozdrawiam....  

Edytowane przez elf
  • Lubię to 1
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

  • 2 tygodnie później...

Witajcie. Zakupiłam i powoli przechodzi :))))

image.png.1a3f42f5c2b5cf0e1a2c9e6438c169f2.png

Pisałam, że nie jestem za obecnym prezydentem, ale to co mu zrobili dzisiaj to chamstwo. Mam nadzieję, że ten kto za to odpowiada wyleci z hukiem.

Widzieliście info o skarbówce? Będą znowu sprawdzać ludzi z fb. https://polskatimes.pl/urzad-skarowy-sprawdzi-na-facebooku-szlachte-ktora-nie-pracuje-zobaczcie-przyklady-15072020/ar/c3-15077451

  • Lubię to 1
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

21 minut temu, FrauMiau napisał:

Witajcie. Zakupiłam i powoli przechodzi :))))

image.png.1a3f42f5c2b5cf0e1a2c9e6438c169f2.png

Pisałam, że nie jestem za obecnym prezydentem, ale to co mu zrobili dzisiaj to chamstwo. Mam nadzieję, że ten kto za to odpowiada wyleci z hukiem.

Widzieliście info o skarbówce? Będą znowu sprawdzać ludzi z fb. https://polskatimes.pl/urzad-skarowy-sprawdzi-na-facebooku-szlachte-ktora-nie-pracuje-zobaczcie-przyklady-15072020/ar/c3-15077451

A tę maść to do środka ?:p

  • Lubię to 1
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

  • 2 tygodnie później...
  • 3 tygodnie później...

Nawiązujac do tematu podwyzki wynagrodzen dla parlamaentarzystów i ministrów,to jest to przejaw "wdzięcznośći i podziękowania" dla wyborców głosujących na "dobrą zmianę".Szczególnie wyraźnym i mocnym pokazaniem "Srodkowego palca" dla społeczeństwa a zwłaszcza emerytów i rencistów,jest to, ,ze Pierwsza Dama za milczenie i nic nierobienie ma miesięcznie dostawać wiecej niż tysiące emerytów otrzymuja swiadczenia przez cały rok.Wszyscy emeryci musieli ciężko pracowac przez wiele lat czesto tracac zdrowie,aby otrzymac emeryta z ktorej trudno przezyć.Pierwsza dama,tak z dnia na dzien dostanie grubą kase,i kwote tą w przyszłościj wykorzysta przy naliczaniu wysokosci emerytury.Gdzie tu sprawiedliwość społeczna,na ktora tak czesto powoluja sie rządzacy????

  • Lubię to 1
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

3 godziny temu, Jurek50 napisał:

Nawiązujac do tematu podwyzki wynagrodzen dla parlamaentarzystów i ministrów,to jest to przejaw "wdzięcznośći i podziękowania" dla wyborców głosujących na "dobrą zmianę".Szczególnie wyraźnym i mocnym pokazaniem "Srodkowego palca" dla społeczeństwa a zwłaszcza emerytów i rencistów,jest to, ,ze Pierwsza Dama za milczenie i nic nierobienie ma miesięcznie dostawać wiecej niż tysiące emerytów otrzymuja swiadczenia przez cały rok.Wszyscy emeryci musieli ciężko pracowac przez wiele lat czesto tracac zdrowie,aby otrzymac emeryta z ktorej trudno przezyć.Pierwsza dama,tak z dnia na dzien dostanie grubą kase,i kwote tą w przyszłościj wykorzysta przy naliczaniu wysokosci emerytury.Gdzie tu sprawiedliwość społeczna,na ktora tak czesto powoluja sie rządzacy????

Hej Jurek, kij ma dwa końce, ja uważam, że obecne zarobki prezydenta i premiera są śmiesznie niskie. Prezydent zarabia ok 12 tysięcy a premier ma 11 tysięcy. Ministrowie 10 a wiceministrowie 8 i wszystko to są kwoty brutto więc na rękę dużo mniej. Który lepszy ekspert będzie chciał bawić się w ministerstwie za takie pieniądze pod ciągłym obstrzałem. Myślę, że te podwyżki są potrzebne, ale oczywiście nie w tym momencie. Nie zgadzam się za to z podwyżkami dla posłów, bo mają dobre pensje i dodatki. Najbardziej boli, że oni chcą zmian biorąc pod uwagę zarobki sędziów sądu najwyższego a powinni brać pod uwagę średnią krajową. Pierwsza dama w większości krajów nie dostaje nic i jeżeli już to powinna dostać średnią krajową i nie ma znaczenia czy ta czy inna. 

Teraz Budka się wycofuje pod wpływem ludzi, ale niesmak pozostanie na długo. Pozostałych nie oceniam, bo niczego od nich nie oczekuję :(

FM 

  • Lubię to 1
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

8 minut temu, FrauMiau napisał:

Hej Jurek, kij ma dwa końce, ja uważam, że obecne zarobki prezydenta i premiera są śmiesznie niskie. Prezydent zarabia ok 12 tysięcy a premier ma 11 tysięcy. Ministrowie 10 a wiceministrowie 8 i wszystko to są kwoty brutto więc na rękę dużo mniej. Który lepszy ekspert będzie chciał bawić się w ministerstwie za takie pieniądze pod ciągłym obstrzałem. Myślę, że te podwyżki są potrzebne, ale oczywiście nie w tym momencie. Nie zgadzam się za to z podwyżkami dla posłów, bo mają dobre pensje i dodatki. Najbardziej boli, że oni chcą zmian biorąc pod uwagę zarobki sędziów sądu najwyższego a powinni brać pod uwagę średnią krajową. Pierwsza dama w większości krajów nie dostaje nic i jeżeli już to powinna dostać średnią krajową i nie ma znaczenia czy ta czy inna. 

Teraz Budka się wycofuje pod wpływem ludzi, ale niesmak pozostanie na długo. Pozostałych nie oceniam, bo niczego od nich nie oczekuję :(

FM 

Oczywiście że kij ma dwa końce , zawsze ale to zawsze i dotyczy to każdej sytuacji. .Nie mniej jednak mówić o tym że na górze dostają za mało pieniędzy a służba zdrowia kuleje i może się okazać że w jesieni będzie nie wydolna  jest nie na miejscu i to jeszcze teraz w dobie koronawirusa, Nauczyciele też rozpatrują możliwość strajku i to przed 1 wrzesnia. Nikt z nas nie zarabia tak żeby być w pełni usatysfakcjonowany. Bez względu na zarobki , chętni na stanowiska iministerialne będą zawsze .

Uważam że pieniądze przeznaczone dla góry teraz powinny zasilić bezapelacyjnie służbę zdrowia.

  • Lubię to 2
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Jeśli chcesz dodać odpowiedź, zaloguj się lub zarejestruj nowe konto

Jedynie zarejestrowani użytkownicy mogą komentować zawartość tej strony.

Zarejestruj nowe konto

Załóż nowe konto. To bardzo proste!

Zarejestruj się

Zaloguj się

Posiadasz już konto? Zaloguj się poniżej.

Zaloguj się
 Udostępnij



O nas

Forum Opiekunkaradzi.pl służy Opiekunom osób starszych już 8 rok. W tym czasie napisali oni (Wy) 356 tysięcy postów w blisko 49 tysiącach tematach, tworzą ogromne kompendium praktycznej wiedzy o pracy w opiece w Niemczech i Szwajcarii. To przy wsparciu Społeczności forum powstały Stelomierze, Rankingi opinii, Mapa Opiekunów i pierwszy w branży opiekuńczej multiFormularz, pozwalający aplikować jednym kliknięciem do wielu agencji na raz, będacy uzupełnieniem działu pracy, w którym oferty pracy w Niemczech, Szwajcarii, Austrii i we Włoszech publikuje ponad 50 sprawdzonych i polecanych firm i agencji pracy. 

logo-opiekunka1.png
Wszelkie prawa zastrzeżone 2015-2023 Opiekunkaradzi.pl 

Polityka prywatności i cookies  |  Regulamin Kontakt  |  Reklama i HR - cennik

×
×
  • Dodaj nową pozycję...