Skocz do zawartości

Wiadomości z kraju i ze świata


 Udostępnij

Rekomendowane odpowiedzi

1 godzinę temu, Hagia napisał:

Mam EKUZ, nie biorę piguł, mam jaskrę i 3 rodzaje kropli. Nigdy jeszcze nie potrzebowałam tu porady lekarza, a EKUZ niby nie dotyczy chorób przewleklych, z którymi się przyjechało do De.

Tak. EKUZ dotyczy chorob nagłych. Nie przewlekłych. Ale jezeli masz cukrzyce, astme czy raka, to tak. Mozesz korzystac z ichniej opieki zdrowotnej na EKUZ. Mozesz zapytac o jaskre. Mozliwe, ze też.

  • Lubię to 1
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

2 minuty temu, fioletowa.mysz napisał:

Tak. EKUZ dotyczy chorob nagłych. Nie przewlekłych. Ale jezeli masz cukrzyce, astme czy raka, to tak. Mozesz korzystac z ichniej opieki zdrowotnej na EKUZ. Mozesz zapytac o jaskre. Mozliwe, ze też.

Rozpracuję to jutro, hausarzta mam w podwórku :), Fachowcy w mieście też dostępni. Wynikiem się podzielę :)

  • Lubię to 1
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

5 godzin temu, Blondi napisał:

@Andreaa Ta bieda się dopiero zaczyna,,:(

Wlasnie dowiedzialam sie,ze meza zaklad pracy siada i beda zwolnienia, On w tych kilku osobach do zwolnienia tez jest. Znam jego szefa i napisal mi sms-sa. Maz juz spi,nawet nie odwazylam sie go budzic i mu takie wiesci powiedziec.

Normalnie  masakra ......... co sie zaczyna dziac. :-(

  • Lubię to 2
  • Zgadzam się 3
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

17 minut temu, Andreaa napisał:

Wlasnie dowiedzialam sie,ze meza zaklad pracy siada i beda zwolnienia, On w tych kilku osobach do zwolnienia tez jest. Znam jego szefa i napisal mi sms-sa. Maz juz spi,nawet nie odwazylam sie go budzic i mu takie wiesci powiedziec.

Normalnie  masakra ......... co sie zaczyna dziac. :-(

To jest prawdziwa pandemia...ruina społeczeństwa. Moja Córka jest tatuażystką i z dnia na dzień straciła pracę. A ile jest ludzi innych zawodów, którzy z dnia na dzień zostali pozbawieni źródła dochodów? Gospodarka już jest w ruinie, a co będzie dalej?! 

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

17 minut temu, Andreaa napisał:

Wlasnie dowiedzialam sie,ze meza zaklad pracy siada i beda zwolnienia, On w tych kilku osobach do zwolnienia tez jest. Znam jego szefa i napisal mi sms-sa. Maz juz spi,nawet nie odwazylam sie go budzic i mu takie wiesci powiedziec.

Normalnie  masakra ......... co sie zaczyna dziac. :-(

Nerwica i stres  czeka ,,większośc już ją ma,siedząc w domu ,bardzo dużo zakładów się zamknie,nie stać ludzi stać w posotoju, opłacać wszystko ,naprawdę tragedia, @Andreaa zabierzesz męża z sobą do pracy,,

  • Lubię to 2
  • Zgadzam się 2
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

3 minuty temu, Mirelka1965 napisał:

To jest prawdziwa pandemia...ruina społeczeństwa. Moja Córka jest tatuażystką i z dnia na dzień straciła pracę. A ile jest ludzi innych zawodów, którzy z dnia na dzień zostali pozbawieni źródła dochodów? Gospodarka już jest w ruinie, a co będzie dalej?! 

I takich jest bardzo dużo, z dnia na dzień popadli w ruinę,jak jeszcze są sami,zapożyczają się,jeszcze na tą teraz biedę, żywnosć jak poszła w górę,następna masakra,,zaraz u nas będzie Afryka,, ale nikt na to nie patrzy, ludu martw się sam!

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

10 minut temu, Blondi napisał:

Nerwica i stres  czeka ,,większośc już ją ma,siedząc w domu ,bardzo dużo zakładów się zamknie,nie stać ludzi stać w posotoju, opłacać wszystko ,naprawdę tragedia, @Andreaa zabierzesz męża z sobą do pracy,,

A czy on pojedzie??? Nie............... ;) 

To nie ten typ. Ja jestem takie niepokorne ciele,w miejscu usiedziec nie moge,ale on ,to moje przeciwienstwo.

Jakos da sie rade :-)

  • Lubię to 1
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Tu widzenie wrażliwej poetki/pisarki/noblistki:

olgatokarczuk_official „Okno
Z mojego okna widzę białą morwę, drzewo, które mnie fascynuje i było jednym z powodów, dlaczego tu zamieszkałam. Morwa jest hojną rośliną - całą wiosnę i całe lato karmi dziesiątki ptasich rodzin swoimi słodkimi i zdrowymi owocami. Teraz jednak morwa nie ma liści, widzę więc kawałek cichej ulicy, po której rzadko ktoś przechodzi, idąc w kierunku parku. Pogoda we Wrocławiu jest prawie letnia, świeci oślepiające słońce, niebo jest błękitne, a powietrze czyste. Dziś podczas spaceru z psem, widziałam jak dwie sroki przeganiały od swojego gniazda sowę. Spojrzałyśmy sobie z sową w oczy z odległości zaledwie metra.
Mam wrażenie, że zwierzęta też czekają na to, co się wydarzy.
Dla mnie już od dłuższego czasu świata było za dużo. Za dużo, za szybko, za głośno.
Nie mam więc „traumy odosobnienia” i nie cierpię z tego powodu, że nie spotykam się z ludźmi. Nie żałuję, że zamknęli kina, jest mi obojętne, że nieczynne są galerie handlowe. Martwię się tylko, kiedy pomyślę o tych wszystkich, którzy stracili pracę. Kiedy dowiedziałam się o zapobiegawczej kwarantannie, poczułam coś w rodzaju ulgi i wiem, że wielu ludzi czuje podobnie, choć się tego wstydzi. Moja introwersja długo zduszana i maltretowana dyktatem nadaktywnych ekstrawertów, otrzepała się i wyszła z szafy.
Patrzę przez okno na sąsiada, zapracowanego prawnika, którego jeszcze niedawno widywałam, jak wyjeżdżał rano do sądu z togą przewieszoną przez ramię. Teraz w workowatym dresie walczy z gałęzią w ogródku, chyba wziął się za porządki. Widzę parę młodych ludzi, jak wyprowadzają starego psa, który od ostatniej zimy ledwie chodzi. Pies chwieje się na nogach, a oni cierpliwie mu towarzyszą, idąc najwolniejszym krokiem. Śmieciarka z wielkim hałasem odbiera śmieci.
Życie toczy się, a jakże, ale w zupełnie innym rytmie. [...]” Link w bio. "Na naszych oczach rozwiewa się jak dym paradygmat cywilizacyjny, który nas kształtował przez ostatnie dwieście lat: że jesteśmy panami stworzenia, możemy wszystko i świat należy do nas.

Nadchodzą nowe czasy." #OlgaTokarczuk

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

19 minut temu, hawana napisał:

Może więc i polscy rządzący dojrzeja do tego, by powiedzieć przepraszam uchodźcom, którym nie pomogli, nie przyjęli. 

Albo po katolicku uderza się w piersi mówiąc: moja wina...

Taki mój optymizm :d

A za co przepraszać nachodźców?

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

22 minut temu, Maria Jolanta napisał:

Że co proszę ? 

W czym lepsi są Polacy emigrujący do innych krajów ?

Spróbuję odpowiedzieć jaka jest różnica. Otóż subtelna.

Polacy emigrują do innych krajów żeby pracować i zarabiać więcej niżby dano im w kraju, czyli przeżyć-emigracja ekonomiczna

Uchodźcy emigrują do innych krajów też żeby przeżyć- emigracja ekonomiczna jako żywo.

Żeby było dobrze zrozumiane - kieruje mną empatia, brak pogardy dla skrzywdzonego przez los człowieka.

@Maria Jolanta @hawana :cześć3:

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

https://wiadomosci.gazeta.pl/wiadomosci/7,173952,25841935,prof-zoll-pan-kaczynski-kompletnie-nie-ma-pojecia-jak-przebiegaja.html#a=351&c=163&t=14&g=a&s=BoxNewsImg1

Oto mamy kolejny niepodważalny dowód na to,ze w Polsce obowiazuje tylko prawo prezesa i żadne inne akty Prawne na czele z KONSTYTUCJĄ się nie licza.Juz tylko maly kroczek dzieli nas od Białorusi czy Korei Połnocnej.

  • Lubię to 2
  • Zgadzam się 1
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Jeśli chcesz dodać odpowiedź, zaloguj się lub zarejestruj nowe konto

Jedynie zarejestrowani użytkownicy mogą komentować zawartość tej strony.

Zarejestruj nowe konto

Załóż nowe konto. To bardzo proste!

Zarejestruj się

Zaloguj się

Posiadasz już konto? Zaloguj się poniżej.

Zaloguj się
 Udostępnij



O nas

Forum Opiekunkaradzi.pl służy Opiekunom osób starszych już 8 rok. W tym czasie napisali oni (Wy) 356 tysięcy postów w blisko 49 tysiącach tematach, tworząc ogromne kompendium praktycznej wiedzy o pracy w opiece w Niemczech i Szwajcarii. To przy wsparciu Społeczności forum powstały Stelomierze, Rankingi opinii, Mapa Opiekunów i pierwszy w branży opiekuńczej multiFormularz, pozwalający aplikować jednym kliknięciem do wielu agencji na raz, będący uzupełnieniem działu pracy, w którym oferty pracy w Niemczech, Szwajcarii, Austrii i we Włoszech publikuje ponad 50 sprawdzonych i polecanych firm i agencji pracy. 

logo-opiekunka1.png
Wszelkie prawa zastrzeżone 2015-2023 Opiekunkaradzi.pl 

Polityka prywatności i cookies  |  Regulamin Kontakt  |  Reklama i HR - cennik

×
×
  • Dodaj nową pozycję...