Skocz do zawartości

A Ty w której grupie wyborców jesteś?


 Udostępnij

Rekomendowane odpowiedzi

Myślę, że demencja od naszych seniorów siè nie udzieliła i wciąż pamiètamy upokarzająco wyproszone zakupy "na zeszyt "-"do pierwszego" i równie wstydliwe, z opuszczoną głową i naciągniętą na oczy czapą, ucieczki drugą stroną ulicy do innego sklepu, by jeszcze nie oddać, bo odcięli właśnie prąd w domu za który trzeba JUŻ zapłacić razem z opłatą przyłączeniową, a sprzedawca, który skredytował, patrzył i nas wyczekiwał, bo sam w hurtowni wziął towar na termin i też musiał uregulować.

Co? Zapomniało się?!?
Geee???

Czasem myślę, że nawet powinno to wszystko POWRÓCIĆ ze zwielokrotnioną siłą ówczesnego upokorzenia i upodlenia człowieka. Może przed kolejnymi wyborami nie czytałby człowiek takich otępiennych wysrywów.

Mnożyć dalej, tylko i wyłącznie z autopsji?!?
A może ktoś pociągnie wątek głodnych dzieci w szkołach, ulicach, domach, połykających w przymierzalniach marketów batoniki bez gryzienia aby szybciej, by cieć-smoluch nie przyciął?
I Stefana z jego nasypem kolejowym.
*wulgaryzm* ... szjegonać nie są to lekkie wspomnienia! Ooo nie!

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Zawsze robiłam i nadal robię zakupy tylko w dużych sklepach a tam nie ma zmiłuj , nie dawali i nie dadzą " na krechę". Czasem warzywa , owoce i jajca na bazarku  albo jeszcze " dali" hehe z reguły przed świętami.Na bazarze nawet się nie targuje bo chociaż kobieta miła i zna klientów to tylko sprzedaje , właściciel rzadko bywa chyba , że wpadnie z towarem.

Fakt faktem że kiedyś tych różnych plusów i innych świadczeń na dzieci nie było co teraz  i nie tylko na dzieci.  To rozdawnictwo jak okreslaja właśnie nie podoba się wielu wyborcom w tym również tym którzy głosowali na PiS według badań Fundacji Batorego ( dziś w tv)

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Gość Gość jako Gość

Ok kolego L. Masz swoje argumenty, swoje żale, swoje spojrzenie, doświadczenia. Masz pełne prawo widziec i oceniać, następnie wybierać ze swojej perspektywy. Nie masz natomiast prawa by swój sposób pojmowania i doświadczania narzucać innym, łajać że coś zapomnieli, że niedorzecznym jest nie chołubic pisu. Historia o zakupach na zeszyt sięga czasów początku transformacji ustrojowej, kuroniowek, przekształcania się gospodarki z centralnie sterowanej na rynkową. Tak było ale był też zryw przedsiębiorczości rodaków, radzenia sobie samemu bez oczekiwania na wsparcie finansowe państwa. To nie była wina Tuska ani zasługa Kaczyńskiego. To była rewolucja spoleczno-kulturowo-obyczajowa przystosowania do kapitalizmu bez opiekuńczej roli państwa. Egzamin został zdany bo społeczeństwo zatrybilo.

Też żyłam w czasach biednych, zaciskania pasa i pilnowania godności, też widziałam dramaty ludzi ale nie pozwoliłam siebie wypychać na margines i by utrzymać się na rynku pracy, utrzymać etat dawałam z siebie tyle ile trzeba było by nie musieć znosić upokorzeń. Nie oglądałam się na datki, wsparcia bo to właśnie by mnie upokarzało. Państwo ma nie przeszkadzać zaradnym, ma dbać o instytucje publicznego pożytku i dawać prywatnie nie musi, jedynie tym, którzy z racji braku sprawności fizycznej czy psychicznej nie mogą dorównać sprawnym, choć i niepełnosprawnym należy podawać wędkę bardziej niż rybę. 

Państwo ma nie przeszkadzać myśleć po swojemu, dokonywać wyborów po swojemu, ma nie indoktrynowac i narzucać światopoglądu, religii bądź obyczajowości bo to prywatna sprawa ludzi, nie państwowa. A pis to robi. Robi dlatego, że przywódcy taki model w duszy gra, wymyślony model podległego bo opłaconego obywatela i przez to łatwiejszego do wyrzeźbienia. 

Dlatego nie chcę tego modelu rządzenia bo chcę sama decydować co dla mnie dobre, czego mi potrzeba, co mnie interesuje i jak postrzegac drugiego człowieka. Jak ktoś ci daje to oczekuje czegoś w zamian. Czego? twojej wolności? Można ją przehandlować, wybory należą do nas. Wybierajmy więc. 

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

11 godzin temu, Gość Gość jako Gość napisał(a):

Ok kolego L.

Powiadasz?

swoje żale,

Żadnych.Napisałem jak ułożyłem sobie życie, o porażkach i sukcesach.

wybierać ze swojej perspektywy

Nie tylko. Samolubne i krótkowzroczne.

Nie masz natomiast prawa by swój sposób pojmowania i doświadczania narzucać innym, łajać że coś zapomnieli, że niedorzecznym jest nie chołubic pisu.

Nie mam nawet zamiaru. Wskaż gdzie tak napisałem.

Historia o zakupach na zeszyt sięga

A do kiedy ten proceder trwał?

wsparcie finansowe państwa

Najpierw muszą być na to "piniędze"

bo społeczeństwo zatrybilo

?zatrybiło

 

11 godzin temu, Gość Gość jako Gość napisał(a):

 

Nie oglądałam się na datki, wsparcia bo to właśnie by mnie upokarzało.

Ciekawe, a jakie wtedy były "datki" czy wsparcia? Po.datki?

Państwo ma nie przeszkadzać zaradnym, ma dbać o instytucje publicznego pożytku i dawać prywatnie nie musi

Niezrozumiałe dla mnie (?prywatnie) a zaradnie i bez przeszkód hulały karuzele wyłudzeniowe, Ambergoldy, nogi stołowe, mechanizmy nie płacenia przedsiębiorcom budującym np.autostrady, wreszcie KRADZIEŻ mienia obywateli przez właśnie tamto p a ń s t w o  uzasadniona jednym zdaniem: "to nie są twoje pieniądze!". Cóż za dbałość i jakaż zaradność! Sqrwysyny.

, jedynie tym, którzy z racji braku sprawności fizycznej czy psychicznej nie mogą dorównać sprawnym, choć i niepełnosprawnym należy podawać wędkę bardziej niż rybę. 

Jakaś sugestia?

Państwo ma nie przeszkadzać myśleć po swojemu, dokonywać wyborów po swojemu, ma nie indoktrynowac i narzucać światopoglądu, religii bądź obyczajowości bo to prywatna sprawa ludzi, nie państwowa. A pis to robi.

Jeden konkret poproszę (podeprzyj się Konstytucją RP)

wymyślony model podległego bo opłaconego obywatela i przez to łatwiejszego do wyrzeźbienia

Poważnie? I wszyscy korzystający ze świadczeń to wyborcy PiS? Niesamowite!

Dlatego nie chcę tego modelu rządzenia bo chcę sama decydować co dla mnie dobre

Widzisz, w polskiej demokracji mamy wybory i decyduje większość. Taki system. Mniejszość parlamentarna ma myśleć tak, by wygrać po porażceMYŚLEĆ! A z tym różnie. Snuć plany, mieć wizje państwa i propozycje dla Polaków! Czujesz?

Jak ktoś ci daje to oczekuje czegoś w zamian. Czego? twojej wolności? Można ją przehandlować,

Gdzie widzisz jakiś przymus? Jak rozkładają się głosy, choćby w oparciu o sondaże? Czy ci, którzy nie głosują na koalicję nie pobierają świadczeń? A może znasz kogoś, kto ich zaniechał?

wybory należą do nas. Wybierajmy więc. 

I jeszcze wiele innych narzędzi, w tym nadrzędny, bezpośredni i wiążący głos społeczeństwa, jakim jest referendum!

K O N S T Y T U C J A !!!

 

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Na pewno jestem w tej grupie,ktora potrafi samodzielnie dokonac wyboru na podstawie codziennej obserwacji tego co nas otacza,życ z problemami codzienności. Przy dokonowyniu wyboru na kogo glosowac,na pewno nie bede kierowal sie tym,co slysze,i do czego wbrew mojej woli probuje sie mnie przekonywac,ze jest inaczej niz widze.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

5 minut temu, Jurek50 napisał(a):

grupie,ktora potrafi samodzielnie dokonac wyboru

Ważne zagadnienie!

A co np. z wyborcami autystycznymi? Jak to wygląda w ich przypadku?

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

26 minut temu, Gość Gość napisał(a):

Ważne zagadnienie!

A co np. z wyborcami autystycznymi? Jak to wygląda w ich przypadku?

Lepiej zapytac co z wyborcami Pisu bo o autystykow i osoby chore psychicznie to się nie boję. 

Najgroźniejsi są zawistni mali ludzie.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Godzinę temu, Gość Gość napisał(a):

Ważne zagadnienie!

A co np. z wyborcami autystycznymi? Jak to wygląda w ich przypadku?

Jednym z objawów autyzmu jest schematyzm , ograniczona ilość aktywności i zainteresowań połączona z brakiem wyobraźni więc to proste - będą głosować tak jak ich rodzina i środowisko w którym żyją.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

1 godzinę temu, Jurek50 napisał(a):

Na pewno jestem w tej grupie,ktora potrafi samodzielnie dokonac wyboru na podstawie codziennej obserwacji tego co nas otacza,życ z problemami codzienności. Przy dokonowyniu wyboru na kogo glosowac,na pewno nie bede kierowal sie tym,co slysze,i do czego wbrew mojej woli probuje sie mnie przekonywac,ze jest inaczej niz widze.

👍👍👍

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

1 godzinę temu, Gość Asd napisał(a):

Jednym z objawów autyzmu jest schematyzm , ograniczona ilość aktywności i zainteresowań połączona z brakiem wyobraźni więc to proste - będą głosować tak jak ich rodzina i środowisko w którym żyją.

A jeśli rodzice głosują niejednomyślnie a reprezentantem prawnym może być tylko jedno z nich? A widzisz?

Nie dostrzegasz złożoności i powagi sytuacji. Bo pytałem o prawną stronę głosowania osób z bardzo różnym spektrum autyzmu lub z upośledzeniem umysłowym.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

16 minut temu, Gość Gość napisał(a):

A jeśli rodzice głosują niejednomyślnie a reprezentantem prawnym może być tylko jedno z nich? A widzisz?

Nie dostrzegasz złożoności i powagi sytuacji. Bo pytałem o prawną stronę głosowania osób z bardzo różnym spektrum autyzmu lub z upośledzeniem umysłowym.

Aż poczytałam na ten temat. Na pewno  nie mogą głosować osoby częściowo lub całkowicie ubezwłasnowolnione. 

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

3 godziny temu, Gość Gość napisał(a):

A referendum? Jak to się ma? Weźmiesz udział? Czy tylko w wyborach do parlamentu?

W referendum nie wezmę udziału, zwłaszcza teraz po ujawnieniu afery z imigrantami w MSZ, w której v-ce minister mógł mieć aktywny udział. Nie będę popierał hipokryzji, gdy mówi się jedno a robi co innego niż mówi. 

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

5 minut temu, Jurek50 napisał(a):

W referendum nie wezmę udziału, zwłaszcza teraz po ujawnieniu afery z imigrantami w MSZ, w której v-ce minister mógł mieć aktywny udział. Nie będę popierał hipokryzji, gdy mówi się jedno a robi co innego niż mówi. 

Fejk. Pamiętasz żelki Joanny?

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

7 minut temu, Jurek50 napisał(a):

W referendum nie wezmę udziału, zwłaszcza teraz po ujawnieniu afery z imigrantami w MSZ, w której v-ce minister mógł mieć aktywny udział. Nie będę popierał hipokryzji, gdy mówi się jedno a robi co innego niż mówi. 

Hipokryzja jest nagminna, nie tylko ta ale abstrahujac od tematów tego cyrku to zamiar jej przeprowadzenia budzi wątpliwości. Ułożenie tematów i połączenie z wyborami do parlamentu ma cel wiadomy dla autorów ale nie dla elektoratu autorów. Elektorat przecież nie słucha ekspertów konstytucyjnych, politologów, socjologów. Najwyżej zagłosują nie ciesząc się. 

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

3 minuty temu, Gość Gość napisał(a):

Elektorat przecież nie słucha ekspertów konstytucyjnych, politologów, socjologów.

Poważnie potrzebni są tobie do myślenia?!? Nie potrafisz bez nich?!? Tragedia.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

46 minut temu, Gość Gość napisał(a):

Poważnie potrzebni są tobie do myślenia?!? Nie potrafisz bez nich?!? Tragedia.

Nie w tym rzecz czy mi są potrzebni do myślenia, z moim myśleniem tragedii nie maxd

Rzecz w tym, że  to są spece od rozbrajania polityków (wszelkiej maści) wyjecia im zapalników, rozwarstwiania strategii, socjotechnik, manipulacji. Nie zaprzeczaj. Bo sami politycy nie zaprzeczają, najwyżej wypierają się, tłumaczą lub usprawiedliwiają. Może ty jesteś,  ja nie, aż tak biegła w tych technikach i kto wie czy przypadkiem nie nabralabym się na ich populizm. Nie ten ewidentny tylko ten zawoalowany. Oni wiedzą jak łamie się głowy w sztabach, jak ma działać propaganda i działa, i jak to kupi "'ciemny lud'" bo tym zajmują się zawodowo. Ja zuczek mogę wierzyć lub nie ale grunt pod myślenie zasiewają. Grunt to niewłaściwe słowo, powierzchnia bagienna lepiej pasuje. Politycy WSZYSCY tak działają.  Nie pruj się :d ja sie bawię w szukanie rys na kryształach w każdej opcji hahahahaha. Tak się składa, że nie poszli do polityki dla pieniędzy hahaha, tłuste kocie familie nie są  na swoim, straty publicznych pieniędzy to pryszcz to po co ma ktoś beknac, inwigilacje to tylko dziecinna zabawa w gluchy telefon. Tamte kryształy i te kryształy- znajdź 10 tych samych szczegółów hahaha.

Nie no, strata czasu, przyznaję, wracam do realnej jak najbardziej roboty-.-

 

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

6 godzin temu, Gość Gość napisał(a):

Ważne zagadnienie!

A co np. z wyborcami autystycznymi? Jak to wygląda w ich przypadku?

A to że wyborcy w spektrum autyzmu mogą głosować jednak. Przecież nie można stawiać ich na równi z osobami upośledzonymi umysłowo. Przypomniałam sobie o prof. Joannie Jurewicz z wydz. Orientalistyki Uniwersytetu Warszawskiego. Orientalistka  nauczyciel akademicki , filozofka , literaturoznawca. Sama o sobie mówi że jest chyba najstarsza autystyczka w Polsce , została zdiagnozowana w wieku 59 lat.  Nikt chyba nie wątpi , że nie może samodzielnie głosować. 

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Nikt chyba nie wątpi , że może samodzielnie głosować oczywiście. Prof. Jurewicz pewnie jest wyjątkiem a problem bardziej  złożony. Prawdopodobnie sporo dorosłych jest nie zdiagnozowanych jeszcze w dzieciństwie albo osoby niepełnosprawne intelektualnie mylone są  z tymi z autyzmem. Większość autystykow to wg badań młodzi mężczyźni a objawy? To ciekawe. Moze to być na przykład przekoloryzowana mowa , niektórzy mówią jakby czytali podręcznik , mają problem ze stosowaniem mowy potocznej. Lubią jednostajność , przewidywalność i rutynę. Czyli coś jest na rzeczy z tym schematyzmem. No nic , można tak sobie czasem porozkminiać ale to nie dla zwykłej opiekunki sprawy na szczęście i dobrze.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

 Udostępnij

Jeśli chcesz dodać odpowiedź, zaloguj się lub zarejestruj nowe konto

Jedynie zarejestrowani użytkownicy mogą komentować zawartość tej strony.

Zarejestruj nowe konto

Załóż nowe konto. To bardzo proste!

Zarejestruj się

Zaloguj się

Posiadasz już konto? Zaloguj się poniżej.

Zaloguj się


O nas

Forum Opiekunkaradzi.pl służy Opiekunom osób starszych już 8 rok. W tym czasie napisali oni (Wy) 356 tysięcy postów w blisko 49 tysiącach tematach, tworzą ogromne kompendium praktycznej wiedzy o pracy w opiece w Niemczech i Szwajcarii. To przy wsparciu Społeczności forum powstały Stelomierze, Rankingi opinii, Mapa Opiekunów i pierwszy w branży opiekuńczej multiFormularz, pozwalający aplikować jednym kliknięciem do wielu agencji na raz, będacy uzupełnieniem działu pracy, w którym oferty pracy w Niemczech, Szwajcarii, Austrii i we Włoszech publikuje ponad 50 sprawdzonych i polecanych firm i agencji pracy. 

logo-opiekunka1.png
Wszelkie prawa zastrzeżone 2015-2023 Opiekunkaradzi.pl 

Polityka prywatności i cookies  |  Regulamin Kontakt  |  Reklama i HR - cennik

×
×
  • Dodaj nową pozycję...