Skocz do zawartości

Filmy-jakie lubicie, jakie polecacie


 Udostępnij

Rekomendowane odpowiedzi

3 godziny temu, Mirelka1965 napisał:

Lubię filmy z przesłaniem. A na nie potrzeba czasu i skupienia. Zapisałam sobie w folderze i obejrzę w odpowiednim czasie. Przed snem zapodaję pozycję lekkie, łatwe i przyjemne, czyli YT się kłania z pozycjami dokumentalnymi i przyrodniczymi :tak2: 

Mam podobnie. Po dwudziestej drugiej tylko coś lekkiego, coś co mnie odciągnie od szarej rzeczywistości. Nie chcę przemyśleń o tej porze. Czytałam recenzję tego filmu i tak ciągle odkładam go sobie na potem, a to potem jest niestety ciągle tuż przed snem. 

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

2 minuty temu, Alina 1 napisał:

Mam podobnie. Po dwudziestej drugiej tylko coś lekkiego, coś co mnie odciągnie od szarej rzeczywistości. Nie chcę przemyśleń o tej porze. Czytałam recenzję tego filmu i tak ciągle odkładam go sobie na potem, a to potem jest niestety ciągle tuż przed snem. 

Dokładnie. Czyli w domu trzeba będzie przysiąść fałdek :tak2:

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Byłam na filmie KLER.Dobry,ale nie wstrząsający jak dla mnie.Spodziewałam się chyba większego hardcoru.Na pewno dla kogoś głeboko wierzącego i w Boga i w uczciwośc kleru film byłby inny w odbiorze.Nic nowego tam nie było ,wręcz uważam ,że została pokazana 1/10 skali nieprawości jakich kler się dopuszcza.Ale dobrze,że wreszcie taki film powstał.

Sala kinowa  fatalnie klimatyzowana,najpierw było zimno/czyt.wietrzenie po poprzednim seansie/a potem tak ciepło,że mokra wyszłam.No to szeleszczenie żarcia,smród prażonej kukurydzy i dzwoniące telefony ,komórkowe i kłapanie dziobami niby szeptem -masakra:(  

Edytowane przez foczka63
  • Lubię to 3
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

@foczka63

O 15.11.2018 at 21:38, Mirelka1965 napisał:

Dokładnie. Czyli w domu trzeba będzie przysiąść fałdek :tak2:

Tylko, że w domu to ja będę za ho,ho i jeszcze dłużej. Ogólnie rzecz biorąc,  im się robię starsza  tym bardziej dbam o siebie i to pod każdym względem, psychicznym także. Późnym wieczorem nie oglądam, ani nie czytam nic co uniemożliwiłoby mi zaśnięcie. A tak poważnie,  oprócz filmów lekkich i tych z przesłaniem  lubię po prostu dobre filmy, dobre warsztatowo, z pięknymi plenerami i dobrą grą aktorską, a jak towarzyszy temu jeszcze ddobra muzyka to moja satysfakcja jest pełna. Niby by się wydwało, że nie jestem w związku z tym specjalnie wymagająca ale obecna produkcja filmowa  jest  w większości masakryczną tandetą obliczoną na bardzo niewybrednego widza.

  • Lubię to 1
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Zaczęłam oglądać "Kler" w internecie ale ponieważ kopia była beznadziejna ( kinówka) - odpuściłam. Doszłam do wniosku, że obejrzę  później w wersji, która będzie nadawała się do oglądania. To co jednak zdążyłam zobaczyć nie spowodowało tego abym  nie mogła się doczekać . 

Edytowane przez Alina 1
  • Lubię to 1
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

23 godzin temu, foczka63 napisał:

Byłam na filmie KLER.Dobry,ale nie wstrząsający jak dla mnie.Spodziewałam się chyba większego hardcoru.Na pewno dla kogoś głeboko wierzącego i w Boga i w uczciwośc kleru film byłby inny w odbiorze.Nic nowego tam nie było ,wręcz uważam ,że została pokazana 1/10 skali nieprawości jakich kler się dopuszcza.Ale dobrze,że wreszcie taki film powstał.

Z tego co wiem to pokazali tylko tyle na ile mają mocne papiery .., czyli dokumentację nie do podważenia.)))

Edytowane przez NNNdanuta
  • Lubię to 2
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Tak , tutaj muszę się z Tobą zgodzić. Szmira płynie po prostu niczym rzeka ściekówka. Czasami to się zastanawiam, jak aktorzy z sukcesami, mogli  zgodzić zagrac w jakimś gniocie. Takim gniotem jest dla mnie ,,Ciacho" no po prostu po 10 minutach włączasz wsteczny, a jednak film powstał i firmują go znani i utytułowani aktorzy. W większosci przypadków jednak ambicja wygrywa z kasą. Szkoda.

  • Lubię to 2
  • Zgadzam się 1
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

@NNNdanuta Pani Profesor, to nie jest film dokumentalny, Pójdzie Pani i se obejrzy. Dla mnie film jest świetny, choć tez wychodziłam z kina z niedosytem. Nie było jednak intencją scenarzysty oraz reżysera, robic nagonkę na kler. Intencją było pokazanie tego środowiska z róznych perspektyw. Dla mnie film świetny, ktory długo się trawi. O ile oczywiście chce się go przetrawić. Powierzchowne obejrzenie, bo wszyscy oglądali, to strata pieniędzy na bilet do kina.

  • Lubię to 4
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

7 godzin temu, Dodzisława napisał:

@NNNdanuta Pani Profesor, to nie jest film dokumentalny, Pójdzie Pani i se obejrzy. Dla mnie film jest świetny, choć tez wychodziłam z kina z niedosytem. Nie było jednak intencją scenarzysty oraz reżysera, robic nagonkę na kler. Intencją było pokazanie tego środowiska z róznych perspektyw. Dla mnie film świetny, ktory długo się trawi. O ile oczywiście chce się go przetrawić. Powierzchowne obejrzenie, bo wszyscy oglądali, to strata pieniędzy na bilet do kina.

W filmie brali udział poważni ludzie, obsada... A ci poważni ludzie niczego nie chcieli opluwać, czy siać plotek.., czy z czystej fantazji właśnie siać nagonkę na kler. Chcieli to uczciwie pokazać, więc nic nie jest na faktach, a jednocześnie wszystko co tam zostało pokazane nie było wyssane z palca.., dokładnie ma swoje udokumentowane pokrycie w rzeczywistości... Bez takiego pokrycia w rzeczywistości kościół miałby prawo wytoczyć proces o zniesławienie Filmu jeszcze nie oglądałam, ale wywiad z odtwórcą jednej z głównych ról już tak ...)))

Edytowane przez NNNdanuta
  • Lubię to 4
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

@NNNdanuta Ja miałam niedosyt po obejrzeniu, ale czasami mniej znaczy więcej. Akcja toczy się na plebaniach, w kosciołach, a biedne te przybytki, wręcz powiedziałabym ascetyczne. No ale kręcone to było w Czechach, a tam koscioły działają tak jak wiemy. Bogactwo kleru, pokazano tylko w scenach z biskupami i innymi dostojnikami koscielnymi. W sumie film smutny, nawet bardzo .

  • Lubię to 4
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

5 minut temu, Dodzisława napisał:

@NNNdanuta Ja miałam niedosyt po obejrzeniu, ale czasami mniej znaczy więcej. Akcja toczy się na plebaniach, w kosciołach, a biedne te przybytki, wręcz powiedziałabym ascetyczne. No ale kręcone to było w Czechach, a tam koscioły działają tak jak wiemy. Bogactwo kleru, pokazano tylko w scenach z biskupami i innymi dostojnikami koscielnymi. W sumie film smutny, nawet bardzo .

Nasz kościół na pewno nie zgodził się na "wynajęcie pomieszczeń" do filmu. Czyli Lichenia  itp. nie pokazano... O.o, ale właśnie... czasami mniej znaczy więcej :|

  • Lubię to 3
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Wczoraj obejrzałam sobie Kill Bill. Co to jest za film. Oglądałam już go kilka razy, ale za każdym razem patrzę z szeroko otwartymi oczami, żeby nie uronić nic z tych wspaniale nakręconych scen. Nie jest to oczywiście film, który skłania do jakichkolwiek przemyśleń (chyba, że nad geniuszem Tarantino), ale ta dbałość o każdy szczegół, muzyka, te sceny walki, w ogóle sposób kręcenia jest inny niż w typowych filmach akcji. I mówię to ja - która tego typu filmów nie lubi. 

  • Lubię to 2
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Ostatnio rzucił mi się w oczy remake  filmu "Markiza Angelika" i musiałam, po prostu musiałam go obejrzeć. Nigdy nie zapomnę jak mama nie pozwalała mi oglądać serii z Angeliką bo były tam sceny erotyczne, a więc bardzo nieprzyzwoite. Jestem ciekawa co powiedziałaby na nader śmiałe sceny łóżkowe znajdujące się w tym filmie, notabene jedne z ładniejszych jakie widziałam. Szkoda, że od premiery nowej wersji upłynęło już pięć lat i ciągu dalszego nie widać mimo, że końcówka sugerowałaby, iż tak być powinno. Podobno we Francji film ten spotkał się z falą krytyki. 

https://www.cda.pl/video/133751b9

 

 

512015_1.1.jpg

Edytowane przez Alina 1
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

22 minut temu, Alina 1 napisał:

Ostatnio rzucił mi się w oczy remake  filmu "Markiza Angelika" i musiałam, po prostu musiałam go obejrzeć. Nigdy nie zapomnę jak mama nie pozwalała mi oglądać serii z Angeliką bo były tam sceny erotyczne, a więc bardzo nieprzyzwoite. Jestem ciekawa co powiedziałaby na nader śmiałe sceny łóżkowe znajdujące się w tym filmie, notabene jedne z ładniejszych jakie widziałam. Szkoda, że od premiery nowej wersji upłynęło już pięć lat i ciągu dalszego nie widać mimo, że końcówka sugerowałaby, iż tak być powinno. Podobno we Francji film ten spotkał się z falą krytyki. 

https://www.cda.pl/video/133751b9

 

 

512015_1.1.jpg

Obejrzałam go w zeszłym roku i też czekam na ciąg dalszy .:d

 

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

  • 2 tygodnie później...
18 godzin temu, sayonara 52 napisał:

Gdzie mozna ogladac filmy za darmo?

Na CDA ,ale te nowsze filmy są w premium. Można jednak coś dla siebie wybrać. Ja wykupiłam do spółki z dzieckiem swoim Netflix ,obie zrzucamy się po 25 zł i mamy sporo ciekawych filmów i seriali,także dokumantalnych.

  • Lubię to 2
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Jeśli chcesz dodać odpowiedź, zaloguj się lub zarejestruj nowe konto

Jedynie zarejestrowani użytkownicy mogą komentować zawartość tej strony.

Zarejestruj nowe konto

Załóż nowe konto. To bardzo proste!

Zarejestruj się

Zaloguj się

Posiadasz już konto? Zaloguj się poniżej.

Zaloguj się
 Udostępnij



O nas

Forum Opiekunkaradzi.pl służy Opiekunom osób starszych już 8 rok. W tym czasie napisali oni (Wy) 356 tysięcy postów w blisko 49 tysiącach tematach, tworząc ogromne kompendium praktycznej wiedzy o pracy w opiece w Niemczech i Szwajcarii. To przy wsparciu Społeczności forum powstały Stelomierze, Rankingi opinii, Mapa Opiekunów i pierwszy w branży opiekuńczej multiFormularz, pozwalający aplikować jednym kliknięciem do wielu agencji na raz, będący uzupełnieniem działu pracy, w którym oferty pracy w Niemczech, Szwajcarii, Austrii i we Włoszech publikuje ponad 50 sprawdzonych i polecanych firm i agencji pracy. 

logo-opiekunka1.png
Wszelkie prawa zastrzeżone 2015-2023 Opiekunkaradzi.pl 

Polityka prywatności i cookies  |  Regulamin Kontakt  |  Reklama i HR - cennik

×
×
  • Dodaj nową pozycję...