Skocz do zawartości

Filmy-jakie lubicie, jakie polecacie


 Udostępnij

Rekomendowane odpowiedzi

4 godziny temu, Mirelka1965 napisał:

Zgadzam się z tobą w 100 %...łykam każdy film w jakim występuje jak pelikan...:tak2:

:)A to Ci się udało! Bardzo błyskotliwa odpowiedź. Super gra słowna. Dla niewtajemniczonych Denzel Washington zagrał główną rolę męską w filmie Alana Pakuli pt. "Raport Pelikana ".

  • Lubię to 2
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

O 8.11.2018 at 20:44, Alina 1 napisał:

Film " Pięćdziesiąt twarzy Grey;a" otrzymał w 2016 roku Złote Maliny aż w czterech kategoriach.

1. Najgorszy film

2. Najgorsza aktorka- Dakota Johnson

3. Najgorszy duet ekranowy -Jaimie Dorman i Dakota Johnson

4. Najgorszy scenariusz- Kelly Marcel

Ja się z tym werdyktem solidaryzuję. Nie wiem czy seria Grey'a jest harleqeinem dla średnio rozgarniętych gospodyń domowych ale na pewno jest książkąi przełomową. Przede wszystkim ze względu na opisy scen łóżkowych. Trudno pisać o seksie tak aby oddać jego namiętność nie popadając z jednej strony w infantylizm, a z drugiej  w wulgaryzm. Zwłaszcza gdy pisze się o takim seksie, o jakim jest mowa w serii greyowskiej. Zgadzam się, że tłumaczenie jest fatalne. Pierwszą część jeśli dobrze pamiętam tłumaczyły dwie różne osoby i ten zbieg odbił się fatalnie na jakości.  "Pięćdziesiąt twarzy Grey'a" nie jest literaturą wysokich lotów ale jest pewnego rodzaju symbolem współczesnych czasów gdzie wszystko uległo spłaszczeniu. Czasów, w których królują blogi i gry komputerowe. Kto dzisiaj czyta Tołstoja, Dostojewskiego  czy Sthendala? To samo dotyczy również filmów. Jesteśmy zalewani tandetą. 

Ja czytam Dostojewskiego :d " Zbrodnie i kare " nawet 4 razy :haha: podobnie jak " Martin Eden " Jacka Londona :szydera:  

Pochwalę się , że 50 twarzy Greya , też przeczytałam , tylko dlatego , że ciekawość mnie zżerała i miałam nadzieję dowiedzieć sie czegoś odkrywczego :haha: . Co prawda , za każdym razem jak rzucił mi się w oczy tekst.... " Moja wewnętrzna bogini fiknęła fikołka " zastanawiał się nad własną poczytalnością , ale jakimś cudem przebrnęłam przez wszystkie tomy :szydera:

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

O 8.11.2018 at 21:01, Alina 1 napisał:

Polecam wszystkim " Ostatni pocałunek cesarza". Nie będę zdradzać treści, powiem tylko, że główną rolę kobiecą gra młoda i utalentowana aktorka brytyjska Lili James czyli filmowy "Kopciuszek". Tytułowy cesarz to Wilhelm II, czas akcji rok 1940, miejsce - Holandia. Gatunek...hm...wszystkiego po trochu. Trochę sensacji, trochę historii...no i  oczywiście miłości. 

https://www.cda.pl/video/2504633c6

 

2e24c371ac55fc7f36fb987da9bd.1000.jpg

Alinko . dzięki wielkie za polecenie tego filmu . Obejrzałam wczoraj :oklaski: Od siebie mogę polecić film z podobnym klimatem , w roli głównej Brad Pitt  ... " Sprzymierzeni " 

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

7 minut temu, violka napisał:

Dzisiaj planuję obejrzeć " Jutro będziemy szczęśliwi " W roli głównej  odtwórca roli opiekuna w filmie " nietykalni "

Nietykalni super, kilka razy oglądałam .

,,Jutro bedziemy szczesliwi"

To chyba dopiero w domu obejrzę, tu nie bardzo mam na czym. 

Ale zwiastun zobaczę :całus:

 

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Ostatnio ogladalam rosyjski film "Metro". Prawdziwy , trzymajacy w napieciu thriller.

Takze o tym , co w zyciu jest najwazniejsze.

https://vod.pl/filmy/metro-caly-film-online-hd/dbxsk41

Link do strony platnej, ale moze znajciecie go gdzies indziej.

 

 

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Chciałabym Wam polecić film ,,Pola Śmierci" . Pierwszy raz oglądałam ten film w Hamburgu w Multikinie, z marną znajomoscią jezyka niemieckiego, ale i tak wystarczająco ten film mną wstrząsnął.To było jakieś 35 lat temu. Obejrzyjcie proszę. Znajdziecie tam analogię dzisiejszej sytuacji i  atmosfery w kraju i przestrogę, czym to się może skończyć. W sumie pół drogi do tego juz za nami :(.

  • Lubię to 2
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

2 godziny temu, Dodzisława napisał:

Chciałabym Wam polecić film ,,Pola Śmierci" . Pierwszy raz oglądałam ten film w Hamburgu w Multikinie, z marną znajomoscią jezyka niemieckiego, ale i tak wystarczająco ten film mną wstrząsnął.To było jakieś 35 lat temu. Obejrzyjcie proszę. Znajdziecie tam analogię dzisiejszej sytuacji i  atmosfery w kraju i przestrogę, czym to się może skończyć. W sumie pół drogi do tego juz za nami :(.

Wiesz...chyba boję się obejrzeć...:( Czasami mam ochotę zachować się jak struś...nie widzieć...nie słyszeć...nie czuć...:$ 

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

35 minut temu, Mirelka1965 napisał:

Wiesz...chyba boję się obejrzeć...:( Czasami mam ochotę zachować się jak struś...nie widzieć...nie słyszeć...nie czuć...:$ 

Nie bój się. Każdy ten film powinien dziś obejrzeć, a szczególnie osoby , ktore mienią się wspołczesnymi patriotami. Film swoją premierę miał w początkach lat 80, a dotyczy wydarzeń z lat 70, ale w obliczu haseł i poglądów narodowościowych, jakże wypaczonych , jest naprawdę godny polecenia. To film na faktach autentycznych, a więc tym bardziej interesujący. Tak na marginesie, czytałam dziś pewną anegdotę o Polaku, ktory maszerując w Austrii z polską flagą, krzyczał Polska dla Polaków. Przyglądający się  Austriak zapytał, czemu tak mówi i czy chciałby, żeby on, ten Austriak wziął flagę austriacką i zaczął wykrzykiwać ,,Austria dla Austriaków" Polski patriota zmieszany wyjąkał, że jemu w Austrii jest cudownie, pracuje tu od 12 lat i nie zamierza tego zmienić. Ot, prawdziwy polski Patriota!  Polski Patriota zatem, obłudą stoi! Smutne to.

  • Lubię to 1
  • Zgadzam się 1
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Jeśli chcesz dodać odpowiedź, zaloguj się lub zarejestruj nowe konto

Jedynie zarejestrowani użytkownicy mogą komentować zawartość tej strony.

Zarejestruj nowe konto

Załóż nowe konto. To bardzo proste!

Zarejestruj się

Zaloguj się

Posiadasz już konto? Zaloguj się poniżej.

Zaloguj się
 Udostępnij



O nas

Forum Opiekunkaradzi.pl służy Opiekunom osób starszych już 8 rok. W tym czasie napisali oni (Wy) 356 tysięcy postów w blisko 49 tysiącach tematach, tworzą ogromne kompendium praktycznej wiedzy o pracy w opiece w Niemczech i Szwajcarii. To przy wsparciu Społeczności forum powstały Stelomierze, Rankingi opinii, Mapa Opiekunów i pierwszy w branży opiekuńczej multiFormularz, pozwalający aplikować jednym kliknięciem do wielu agencji na raz, będacy uzupełnieniem działu pracy, w którym oferty pracy w Niemczech, Szwajcarii, Austrii i we Włoszech publikuje ponad 50 sprawdzonych i polecanych firm i agencji pracy. 

logo-opiekunka1.png
Wszelkie prawa zastrzeżone 2015-2023 Opiekunkaradzi.pl 

Polityka prywatności i cookies  |  Regulamin Kontakt  |  Reklama i HR - cennik

×
×
  • Dodaj nową pozycję...